Koolielu 2015-2016 õa.

Lõpuaktus
18.06.2016
17.juunil toimus põhikooli ja gümnaasiumi ühine lõpuaktus. Eriti unikaalne oli gümnaasiumi lõpetamine: lennus oli ainult 4 õpilast, kuid 3 neist lõpetasid kuldmedaliga. Meie kuldse kolmiku moodustasid Käthy Rannaste, Sandra Kingisepp ja Jana Smirnova. Ka kuldse kolmiku lõpukõne oli enneolematu nii oma pikkuse, sõnavaliku, humoorikuse kui isikliku lähenemise poolest.
Kool tänas tublisid 9. ja 12. klassi lõpetajaid ja nende vanemaid ning lõpetajad tänasid õpetajaid. Heade sõnadega saatsid teele ka abilinnapea Ailar Lyra ja 12.klassi esimene õpetaja Annika Valge.
Traditsiooniliselt istutas gümnaasiumi lend puu.
6. klassi aastalõpp
19.06.2016
Õppeaasta viimaseid päevi sisustasid enamus klasse toredate väliüritustega. Nii ka 6. klass.
Reis viis Järvakandi klaasikotta ja -muuseumisse, Paide Ajakeskusesse rännakule muinasajast tänapäeva ning Kilplaste külla.
Matkasime otsimismänguna Muugale lõpupeole ning käisime läbi ka suure kivi juurest.
Ebaharilik spordipäev toimus koos 1. klassiga, kus võisteldi tõukeratastega, rulluiskudega ning loodusest leitud vahenditega.
Kõige ihaldatum üritus oli ÖÖÕPPIMINE, mille käigus läbiti palju laste endi koostatud harivaid kahoot-viktoriine ja Kuldvillak, mängiti kaks maastikumängu, peeti öövarustuse teatevõistlus ning mängiti palju arendavaid ja lõbusaid mänge.
Esikoht swingtantsuvõistlusel
17.06.2016
11. juunil toimus Pirital aasta ainuke võistlus Eestis swingtantsuga tegelevatele lastele. Võistlejaid oli Tallinnast, Kagu-Eestist ja Harjumaalt. Osales ka meie kooli 4.-6.klassi rühm Allar Valge tantsuga "Aednikud aktsioonis". Selle tantsu esitus hinnati 1.koha vääriliseks! Seega võib nimetada meie tantsurühma 10-15-aastaste laste tiimide meistriks.
Lisaks tiimidele ja paaridele võisteldi ka sooloswingis. Osales suurem osa meie tantsijatest, et muusika saatel improviseerides näidata oma tantsurõõmu ja -oskust. 20 tantsija hulgas saavutas 3. koha Karina Andrejeva. Väga tubli 5. koha teenis Lisette Arminaits.
Medalite ja diplomite kõrval jagas oma auhinnad välja ka Haribo karu.
Lõpp hea, kõik hea
30.05.2016
Selliste sõnadega võib kokku võtta 2. klassi väljasõidu Rakvere Politseimuuseumisse. Algus läks üle kivide ja kändude, kuid edasine sujus suurepäraselt. Lastel oli muuseumis väga põnev, sest omal nahal sai järele proovida, mis tunne on avariis osaleda (simulaatoril), mõõta enda reageerimiskiirust, võtta sõrmejälgi ja neid uurida, koostada fotorobotit oma õpetajast mälu järgi ning liikuda mööda tuba kandes nn joodikuprille. Samuti sai teada erinevaid teadmisi politsei tööst ja vormiriietusest. Kõige põnevamad olid kindlasti relvast laskmine, märuli korraldamine ja selle mahasurumine eriüksuse riietuses ning tänaval reaalselt autode sõidukiiruse mõõtmine radariga.
Lastel oli väga põnev ja kõik jäid käiguga väga rahule. Soovitame teistelgi minna, kes pole veel sinna sattunud.
V klassi lõpuekskursioon
30.05.2016
V klassi lõpuekskursioon Rakveres ja Võsul. Käisime Rakvere Politsei Muuseumis, kus lapsed said kõikides erinevates politseiautodes käia, trellidega taga istuda, rahutusi mängida, analüüsida oma sõrmejälgi ja linnatänavatel autode kiirust mõõta. Giid oli põhjalik ja lastel oli väga huvitav. Pärast sõitsime Võsule randa piknikule, kus sai ka esimese supluse meres sel aastal tehtud, sõpru liiva alla kaevata ja jäätist rannas söödud.
8. klass paintballi mängimas
30.05.2016
Kaheksanda klassi edukalt lõpetamise puhul käisid meie kooli õpilased paintballi mängimas. Lasnamäe paintballis saadi selga ilusad laigulised sõjaväekostüümid ning klass jaotati kaheks meeskonnaks. Äärmiselt tasavägiselt kulgenud lahing lõppes viigiga ehk siis 2:2 seisuga.
Kooliaasta 2015/2016 lõpetamise aktus
3.06.2016
3.juuni hommikul kogunes kogu koolipere ühiselt lõpetama õppeaastat. Pidulikul aktusel anti tunnistused ja kiituskirjad ainult "viitele" õppivatele algklassilastele ning heade hinnetega põhikooli õpilastele. Samuti tunnustati kiitus- ja tänukirjadega mõnes aines, spordis või isetegevuses silma paistnud ja koolile tuntust toonud õpilasi. Kõige krooniks oli üllatuspomm: härra direktori ja õpetajate poolt esitatud võimlemiskava rõngaga.
Peale aktust said kõik klassid maiustada kringli ja                                                                          jäätistega.
Kevadkontsert
17.05.2016
Traditsiooniline kevadkontsert toimus sel aastal 5. mail. Laulud ja tantsud olid seotud tervikuks etendusega "Pidu mereröövlilaeval". Etenduse ja kevadpeo lavastaja oli Merike Kahu, näitlejateks 2.-3.klassi lapsed. Hiilgav kogu kontserdi peaosatäitja oli Karl Šarikov.
10. klassi Soome Vabariigi külastamine
16.05.2016
Ühel ilusal ja päikselisel päeval sõitis meie kooli 10. klass koos ajalooõpetajaga Soome. Eesmärgiks oli võetud kaasaegse kunsti keskuse Kiasma külastamine ning tutvumine Soome Rahvusmuuseumiga. Sõit Soome kulges suurepäraselt ning pärast muuseume, tutvuti Helsingi vaatamisväärsustega: Senati väljaku, Helsingi toomkiriku, Kaljukiriku, marssal Mannerheimi ausambaga.​
Võitlus laval
16.05.2016
9. mail käis 6. klass vaatamas VAT-teatri etendust "Pal-tänava poisid". Eelnevalt olid kõik läbi lugenud raamatu ning seetõttu oli huvitav võrrelda. Enamus tõdes, et etendus oli raamatust erinev.
Kuna Pal-tänava poisid pidasid Punasärklastega võitlusi, mida näitlejad pidid laval tõetruult etendama, siis kutsusime spetsialisti endalegi lavavõitlust õpetama. Lavavõitluse töötuba toimus 12.mail. Kõigepealt tehti eelharjutusi oma paarilise täielikuks usaldamiseks. Seejärel õpetati 5-elemendiline kaklus, kus haiget põrmugi ei saanud. Et võitlus hakkaks atraktiivne ja täiesti ehe välja nägema, oleks muidugi vaja harjutada kuid, 75 minutist ei piisa. Ent esialgse kogemuse õpilased said.

Uus ajakiri YU
2.05.2016
2. mail toimus 9. klassi õpilastel kohtumine noorteajakirja YU peatoimetaja Marlen Maisiga.
Marlen tutvustas ajakirja valmimise protsessi. Värskes numbris on riietumisnõuanded koolilõpetajale. Samuti üleskutse osaleda kaanestaari konkursil järgmises numbris.
Koolimajas ringi käies tutvus Marlen meie kooliteiste huvitavate õpilastega ning tegi neile ettepaneku enda tutvustamiseks ajakirjas.
Loodame neist lugeda juba järgmistes väljaannetes.
Haridusliku lõimumise projekt „Koos on huvitavam“
2.05.2016
25.-28. aprillil toimus meie koolis kolme Maardu kooli ühendava projekti „Koos on huvitavam“ esimene etapp. See etapp hõlmas kõiki 6. klasse.
Esmaspäeval oli keelte päev. 4-liikmelised võistkonnad võistlesid Aliases, kolme keele sobitamises nii paberil kui arvutis, ingliskeelse juhendi järgi volbrinõia meisterdamises ning jutu lavastamises. Aliase-mängus tuli kasutada pantomiimi ja joonistusoskust ning selles olid märgatavalt tublimad meie kooli õpilased. Seevastu vene keelega jäid meie eestlastest õpilased palju suuremasse hätta kui vene koolide õpilased eesti keelega. Inglise keele ja meisterdamisoskus ning lavastamine olid võrdsel tasemel ning esikolmikusse pääsesid kõigi koolide võistkonnad.
Teisipäeval oli reaalainete päev. Sel päeval võisteldi sudoku lahendamises ning põnevas arvutipõhises mälumängus Kahoot. Samuti said õpilased jälgida põnevaid katseid AHHAA-teadusteatri esituses.
Kolmapäev oli kunstide päev. Töötas kolm tuba, milles meisterdati 3D-kaarte ja muinasjutulisi iPhone´e ning maaliti.
Neljapäev oli karjääripäev. Õpilastele tutvustasid erinevaid elukutseid külalised. Põhjalikku käsitlemist leidsid politseiniku, kriminalisti, koka, teenindaja ja juuksuri töö. Sel päeval olid õpilased rühmadesse jagatud läbisegi teiste koolide õpilastega. Lõpuks pidid rühmad ühiselt koostama plakati loositud elukutse reklaamimiseks.
Õpilased olid väga rahul kogu nädalaga ning tublimad muidugi auhindadega. Enim tõsteti esile teadusteatrit ja karjääripäeva, kus enim südameid võitsid muidugi politseikoerad. Lastel olid ka oma lemmikud võistluste hulgas. Järgmisel õppeaastal kogunevad 4. ja 5. klassid teistes Maardu koolides samadel teemapäevadel.
Ürituse algataja oli meie õppealajuhataja Raina Vilkes ning toetas Haridusministeerium.
Riigikogu külastamine
27.04.2016
Meie kooli tubli 9. klass käis 26. aprillil tutvumas Eesti parlamendi - Riigikoguga.
Üritus oli põnev ning kõnekas ja pakkus meile väga palju mõtlemisainet.
Eesti parim naispoksija meie koolis
21.04.2016
15.-17.apr toimusid Sillamäel Eesti meistrivõistlused poksis. 8. klassi õpilane Jekaterina Dmitrijeva tuli 2016. a Eesti meistriks kergekaalus.
Õnnitleme!
12. klassi "Viimane koolikell"
21.04.2016

Väga tubli füüsik meie koolis
20.04.2016
Veebipõhine füüsikaviktoriin "Spekter" Eesti Vabariigi 8.-12. klassi õpilastele toimus 13. aprillil 2016 ajavahemikus kl 8:00 kuni 20:00. Meie koolist osales selles Sergei Saal 10. klassist, kes vanemas vanuserühmas saavutas 217 osaleja seas 21. koha.
Õnnitleme Sergeid kogu koolipere poolt väga tubli saavutuse eest!
Laulupäev 2016
18.04.2016

Õppereis Sankt-Peterburgi
18.04.2016
10.-12.apr toimus õppereis Sankt-Peterburgi rahvusvahelise projekti "Kultuuride dialoog" raames. Reis toimus ühiselt Maardu Põhikooli ja Kiili Gümnaasiumiga. Meie koolist osalesid 8. ja 10. klassi tüdrukud ning üks poiss 4. klassist, delegatsiooni juhtis õpetaja Aleksandra Kadinets.
Peterburis tutvuti vaatamisväärsustega: Isaakievski katedraal, Ermitaaź, Petropavlovski kindlus. Külastati lütseumi, kus õppis kõige tuntum vene luuletaja A. Puśkini. Õpilastele oli kõige põnevam zooloogiamuuseum, milles on suur lindude ja loomade topiste kollektsioon, isegi mammutid. Muidugi ei pääsenud metrooga sõitmisest ega kauplustes ostlemisest.
Toimus ühine kontsert, kus Maardu õpilased tutvustasid Tallinna legende ning vene luuletajat
I. Severjaninit, kelle elu ja looming on seotud Eestiga. Kuulati Peterburi poistekoori ning vene rahvamuusikaansambli esinemist.
Reisil sõlmiti kasulikud tutvused Peterburi Koolivälise Keskuse kollektiiviga.
5. klassi põnev koolipäev
14.04.2016
5. klass käis 13. aprillil Tallinna Tervishoiu Muuseumis, kus toimus teematuur, mis keskendus seksuaalsusele ja uimastitele. Koos giidiga käidi terve maja läbi ja lastel oli palju äratundmiskohti inimeseõpetuse tunnist. Pärast tuuri said õpilased ise veel neid huvitavad teemad üle vaadata. Seejärel mindi kinno vaatama filmi "Zoolander 2", mis oli ühiselt välja valitud. Terve päev oli meeleolukas ja huvitav.
6. klass seikluspargis
13.04.2016
Seiklushimulised ja elamusi otsivad 6. klassi õpilased ja õpetaja külastasid Eesti ainukest siseseiklusparki Megazone´i keskuses. Lisaks erinevatele õhus turnimistele oli võimalik rajal mööda seina ronida, hüpata svammidesse või teha pikk õhusõit. Peale seiklusradade läbimist sõideti Segwayga ning sooritati Airjumpe ehk hüppeid õhkpadjale 5 meetri kõrguselt. Paljudele oli see just kõige lõbusam, kuigi eeldas julgust.
Kõik osalenud jäid adrenaliinirohke pärastlõunaga rahule.
Harjumaa etluskonkurss
13.04.2016
7. aprillil toimus Randvere koolis traditsiooniline Harjumaa algklasside etluskonkurss. Sel aastal oli teemaks "Minu looming". Kõik esitatavad luuletused pidid olema laste endi loodud. 3.klassi õpilane Karl Šarikov esitas Ranno Rannaste luuletuse Eestimaast ning 1.klassi tüdruk Aleksandra Grišakova luges luuletuse "Imeline maa", mis oli kolme poisi ühislooming. Mõlemad etlejad said źüriilt kiita julge ja väljendusrikka esinemise eest. Žürii tuntuimad liikmed olid Venno Loosaar ja Kristjan Jõekalda.
Õpilased olid ette valmistanud õpetajad Annika Valge, Monica Kallaste ja Merike Kahu.
Tunnustame lapsi vapra esinemise eest ilma õpetajata võõras kohas ja uues olukorras!

Põnev jalgpalliturniir
12.04.2016
Meie kooli 8. klassi õpilased Marius Ellisaar ja Jan Smirnov korraldadasid ja viisid läbi jalgpalliturniiri kooli noorematele õpilastele. Jalgpallimäng kujunes välja väga põnevaks ja tasavägiseks jõukatsumiseks, mille võitis 5. klass. Jalgpalliüritus toimus nende samanimelise loovtöö raames.

Koolitantsu finaal ehk õnnetus ei hüüa tulles
6.04.2016
3. aprillil osales 4.-6. klassi tantsurühm Allar ja Annika Valge juhendamisel Koolitantsu finaalis Jõhvis. Esikolmikusse pääsemise vääriliselt tants ei õnnestunud. Kuid kindlasti oli väärtuslik kogemus esineda suurel kontserdilaval saalitäie publiku ees. Koolirühma jaoks on tantsuklubide hulgas finaali jõudmine kindlasti imeline saavutus.
Ekstreemseks muutis osalemise ühe tantsutüdruku jalavigastus päev enne finaali! Kui ikka tantsija ei saa ega tohi jalga mahagi panna, siis pidime operatiivselt tegema tantsus muudatused. Mary Rose oli niivõrd tubli, et omandas laupäeval iseseisvalt vigastatud tüdruku osa. Pühapäeval kogunesime varem, et vähenenud koosseisuga harjutada ning toimuski tants, kus ühe liikme puudumine oli pea märkamatu.
Kindlasti tuli sellinegi kogemus kasuks, kuidas kiiresti olukorrale reageerida. Õnnetus ei hüüa kunagi tulles!
Naljapäev
4.04.2016
Traditsiooniliselt tähistati meie koolis 1. aprilli kostüümipäevaga. Klassidele olid kostüümid loositud. 1.-5. klassil oli lõbu laialt. Koolis jooksid ringi politseinikud, nõiad, kauboid ja kummitused. Vanemad klassid olid passiivsed.

Õuesõpet toetav matk ja kohtumine "metskassiga"
31.03.2016
31. märtsil käisid meie kooli õpilased matkal Maardu karjääris. Läbiti pea 4 kilomeetrit terviserada, avastati "meteroriidikraater" ning kohtuti pea ehtsa felis silvestris´ga ehk Euroopa metskassiga (loe lisa siit https://et.wikipedia.org/wiki/Metskass). Pärast matka kostitas meie kooli söökla meid suurepärase ja kosutava einega.

Harjumaa Kooliteatrite Festival
31.03.2016
22. märtsil toimus Kehras järjekordne Harjumaa Kooliteatrite Festival. Osales 14 truppi 9 koolist, nende hulgas meie algklasside trupp Merike Kahu juhendamisel. Lapsed mängisid lustakat etendust „Pidu mereröövli laeval“.
Lavastusi hindas 3-liikmeline źürii, mille koosseisu kuulus ka Elina Reinold, kes peaks tuttav olema kõigile „Kättemaksukontori“ sõpradele.
Parima meesosatäitja eripreemia teenis välja meie 3.kl õpilane Karl Šarikov.
Õnnitleme kogu koolipere poolt! Loodame toredat etendust ka koolis näha!
Tublid pranglijad
24.03.2016
Kolmandat aastat võistlevad meie kooli õpilased usinasti pranglimises ehk peastarvutamises. Sel aastal pääsesid piirkondlikku finaali õpetaja Maarika Lepik (Kivi) ning 4 õpilast: Merilis Moppel ja Marko Adamson 3.klassist, Matis Uuspuu 5.klassist ja Sergei Saal 10.klassist. Sergei pääses finaali piirkonna 2. tulemusega. Finaali pääsenud võistlevad märtsi lõpus.
Hoiame neile pöialt ning kiidame juba saavutatu eest!
Koostöö Maardu Põhikooliga
22.03.2016
16. märtsil toimus Maardu Põhikoolis üritus „Vene kirjandus Eestis“. Osa võtma olid kutsutud ka meie kooli õpilased. Loeti luuletusi, tutvustati nii vene kui eesti rahvusest Eesti kirjanikke ning lõpuks esitleti Tallinnaga seotud legende. Meie koolist osalesid Marcus Ellervee 9.klassist luuletusega, Aleksandra Fedotova 8.klassist uurimistööga vene kirjanikest ning 6.klass esitas näidendi „Oleviste torni ehitamine“. Näidend võeti väga hästi vastu.
Õpilased valmistasid ette õpetajad Aleksandra Kadinets ja Annika Valge. Maardu Põikoolile tänud kutsumast! Kõigil oli üritusest midagi õppida.

Neljapäeval, 17.03 toimus 2. ja 3. klassi öölugemine
18.03.2016
Meeleolukas õhtu algas võistkondade moodustamisega. Õhtu jooksul mängiti „Aliast“, mängu „A – Ü“, joonistati muinasjutu järgi pilte. Põnevust lisas külas käinud leiutaja, kes rääkis laseritest, purustas laseriga õhupalle, eriti põnev oli võimalus leiutisi oma käega katsuda. Õhtuse hariva teatrielamuse eest hoolitses Merike Kahu oma teatritrupiga. Vaieldamatult kõige menukam sündmus oli öine orienteerumine kooli territooriumil, mis pakkus põnevust, mõtteteravust ja osavust kõikidele osalejatele. Loomulikult ei puudunud ürituselt ka raamatu lugemise võimalus. Õhtu lõpetuseks sai iga osaleja tänutäheks raamatu, tänukirja ja suutäie magusat.
Õhtut korraldasid ja juhtisid õpetajad Monica Kallaste ja Jaan Kaupmees
Talendijaht
17.03.2016
16. märtsil toimus Kallavere Keskkoolis talendijaht, millest võttis osa 16 õpilast. Tutvuda sai erinevate hobidega alustades tantsudest ja lõpetades gümnastikaga. Talendijahi ürituse võitis žurii hääletusel 8. klassi õpilane Rene-Romet Põldme, kes esines oma kirjutatud räpiga.
Täname kõiki osavõtjaid!


Emakeelepäev koolis
17.03.2016
14. märtsi, emakeelepäeva hommikul kogunesid 5.-12.klassi õpilased aulasse. 12. klassi õpilased tutvustasid Kristjan Jaak Petersoni, kelle 215. sünniaastapäeval me sel aastal emakeelepäeva tähistasime. 7. klassi õpilase lugesid Juhan Liivi luulet. Käthy Rannaste esitas 8. kl tüdruku Heidi-Lii Kärneri luuletuse. 6. klassi poolt esitatud näidendile „Oleviste kiriku ehitamine“ elasid kõik kaasa. Esinejad olid ette valmistanud õpetajad Lea Seeman ja Annika Valge. Kindlasti oli see päevale tore avalöök, mis kinnistas juba kuuldud teadmisi, sisaldas veidi nalja ja põnevust ning andis mõnelegi noorele esmakordse esinemiskogemuse.

Naistepäev
10.03.2016
8. märtsil tähistati naistepäeva ka meie koolis. Kooli vähesed mehed olid korraldanud imeilusa hommiku kõigile koolis töötavatele naistele. Kauneid sõnu oli tulnud edastama ka Maardu abilinnapea Ailar Lyra. Kaks suurepärast kitarripala esitas Maardu Kunstide Kooli õpilane Dmitri Plotnikov. Kõik naised said roosiõie ning õpetaja Jaan Kaupmehe omaloomingulise luuletuse kaunil paberil. Pärast oli võimalik end kostitada kringliga.
Kooli naispere on tänulik ilusaima naistepäeva eest selles koolis! Direktor lubas selle muuta traditsiooniks.
Vabariiklik bioloogiaolümpiaad
9.03.2016
Käthy Rannaste saavutas kogu Eesti parimate bioloogiahuviliste gümnasistide seas 18. koha 70-st! Õnnitleme!
Matemaatikaolümpiaad
8.03.2016
4.märtsil toimunud 4.klasside matemaatikaolümpiaadil saavutas Caroly Nigul 5.-9.koha 80 õpilase hulgas. Kiidame ja õnnitleme Carolyt!
Tublilt osales ka Andero Auväärt.
Bioloogiaolümpiaad
7.03.2016
Veelgi edukam oli Käthy Rannaste 6.02 toimunud bioloogiaolümpiaadil. Võitjana esindab ta nüüd Harjumaad vabariiklikul olümpiaadil.
Õnnitleme Käthyt ning soovime edu!
Head uudised ajalooolümpiaadilt!
3.03.2016
Meie kooli 12. klassi õpilane Käthy Rannaste saavutas üleriigilisel ajalooolümpiaadi Harjumaa voorus 3. koha! Suured õnnitlused temale.
Veel olid erakordselt tublid ja andekad olümpiaadil osalejad: Annabel Suga 8. klassist, Silver Oruste 7. klassist ja Mait Juuse 6. klassist.
Kallavere Keskkool tänab veelkord kõiki õpilasi ja eriti Loo Keskkooli ürituse korraldamise eest.
Eesti Vabariigi aastapäeva kontsert-aktus
25.02.2016
23. veebruaril tähistas kogu koolipere Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva kontsert- aktusega. Tervitama oli tulnud Maardu värske abilinnapea ja endine väga armastatud ajalooõpetaja Ailar Lyra. Tema sõnavõttu läbis mõte, et Eesti on väikestes asjades, ka Kallavere Keskkooli õpilastes. Ta rõhutas, et peaksime õppima rohkem mõistma, hukkamõist on liigagi hästi selge. Kooli direktor Veigo Juuse käsitles peokõnes ammust vastuolu: lapsed peaksid tahtma omandada uusi teadmisi ja õppima nagu hullud, aga ometi nad ei tule rõõmsal meelel kooli. See probleem vajab edaspidist pikemat arutelu. Eesti sünnipäevaks astusid üles kõik koolis tegutsevad tantsuringid, mudilaskoor ja solistid.

5. kl ühiskülastus Rakvere Teatri etendusele "Lumehelbeke"
23.02.2016
22.veebruaril toimus 5. klassi ühiskülastus Rakvere Teatri etendusele "Lumehelbeke". Tantsuderohke muinasjutt rääkis Lumehelbekese südame sulamisest ja armastuse tekkimisest. Lapsed jäid etendusega rahule. Kõige suurem elamus oli siiski toimumiskoht - Vene Teater ise on kui suur kunstiteos.
Tõukekelgumatk Kõrvemaal
21.02.2016
19. veebruaril käis Kõrvemaal tõukekelgumatkal see osa 6. klassist, kes ei olnud haigestunud. Kahetunnise matka vältel vaatlesime erinevate loomade jälgi, saime teadmisi loodusest, pidasime lumesõda ning tegime lumme näojäljendeid. Tõukekelguga mäest alla kihutada oli lõbus ja algul natuke hirmus. Kahjuks oli vaja ka mäest üles minna, mis enamuse matkalistest lõpuks päris ära väsitas.
Peale puhkamist ja einestamist sai veel kätt proovida discgolfis ja lumememme ehitamises.
Lisaelamus oli sinna ja tagasi rongisõit, sest praegusel autoajastul ei olnud enamus lastest rongiga sõitnud.
6. klass jäi päevaga rahule, sest oli kogenud jälle palju uut.
Geograafia teemapäev
18.02.2016
Meie kooli 8.klassi 6 õpilast osalesid maakondlikul geograafia teemapäeval "Loodusvööndid inimese elukeskkonnana". Sauel näitasid oma teadmisi ning said uut infot Marylii Eikla, Annabel Suga, Carol-Liis Tragel, Andra Salumaa, Anna-Maria Paomees ja Anette Janson. Õpilastele üritus väga meeldis ning soovivad järgmisel korralgi osaleda.
Koolitantsu esitlus Viimsi festivalil
12.02.2016
12.veebr õhtul toimus Viimsis festivali Koolitants Harjumaa voor. Kallavere Kk 4.-6.kl rühm osales esmakordselt kahe tantsuga. Estraaditantsu kategoorias esitati verivärske tants „Aednikud aktsioonis“ ning showtantsu kategoorias juba eelmisel aastal valminud „Kaugele ja veidike veel“. Mõlema tantsu autor on Tallinna Ülikoolis koreograafiat õppiv Allar Valge.
Samal õhtul valiti 38 tantsust välja 4 otse finaali pääsenud tantsu. Meie „Aednikud aktsioonis“ oli nende hulgas! Finaal toimub 2.-3.aprillil Jõhvi Kontserdimajas. Tõenäoliselt tagas finaalipääsu tantsu idee ja eristumine teistest tantsudest. Liikumiste lihvimisel on käia veel pikk tee.
Järgmisena osaleb rühm festivalil Kuldne Karikas, mille Põhja-Eesti piirkonna voor toimub 12.-13. märtsil.
Täname ka tehnoloogiaõpetajaid, kes aitasid kostüümide ja vahendite valmimisel.
Vastlapäev
9.02.2016
Kallavere Keskkoolis toimus nigelate lumeolude kiuste lõbus vastlapäev. Lasime liugu ja keerutasime vurre. Sõime hernesuppi ja vastlakukleid.
Oli vaheldusrikas koolipäev!

Sõpruse kino külastus
27.01.2016
Kallavere Keskkooli 10. klassi õpilased käisid 26. jaanuaril Sõpruse kinos vaatamas filmi "Tere, naaber". Film rääkis Süüria sõjapõgenike raskest elust ja toimetulemisraskustest Jordaania põgenikelaagris.
Külastus Eesti rahvusringhäälingu telemajas
26.01.2016
8.klassi õpilased koos klassijuhataja ja psühholoogiga külastasid 22. jaanuaril Eesti rahvusringhäälingu telemaja. Külastati erinevaid stuudioruume ja kuulati giidi juttu.
Oli vaheldusrikas koolipäev!
Pidulik vastuvõtt Maardu linnas
19.01.2016
7. jaanuaril 2016 toimus Maardu linnas pidulik vastuvõtt, kus Kallavere Keskkool sai 4 karikat.
Pildi vasakult:
  1. Maardu linna parim kool spordis aastal 2014/2015.
  2. Maardu linna parim kool korvpallis aastal 2014/2015.
  3. Maardu linna parim kool rahvastepallis aastal 2014/2015.
  4. Maardu linna parim kool kergejõustikus aastal 2014/2015.
Kingitus Maardu linnapealt
15.01.2016
Jõuluürituse „Päkaristsed“ raames valmistas Maardu linnapea Valev Kald töötoas koogi, mis müüdi väga edukalt oksjonil ja mille tulust ostis kool endale gloobuse.
Aitäh!
Jõulupidu 5.-12. klass
21.12.2015
ROBOTEX 2015 luulekonkurs
20.12.2015
ROBOTEX 2015 luulekonkursile saatis 3 luuletust Käthy Rannaste 12.klassist. Tema luuletused teemal "Tehisintellekt" võitsid 1., 3. ja 4.koha. Õnnitleme!
ROBOTEXi videokonkursil saavutas 3.koha 6.klassi õpilane Mark Saveliev, kes tegi video teemal "Robot läbi maailma silmade". Õnnitleme!
Autasustamine toimus TTÜ-s Robotexi üritusel 5.detsembril.
Robotexi loovatel konkurssidel osalesid kõik 6.klassi õpilased vahvate ja fantaasiarikaste (digitaal)joonistustega, luuletustega või videotega.
Algklasside jõulupidu
18.12.2015
Inglise keele ölümpiaad
16.12.2015
Maardu Gümnaasiumi ja Kallavere Keskkooli gümnaasiumi õpilased osalesid inglise keele ölümpiaadil 3. detsembril 2015 a. ja Kallavere Keskkoolist Sandra Kingisepp 12. kl saavutas I koha ja Jana Smirnova 12. kl saavutas II koha.
Kiitus väga tublidele tüdrukutele.
Üritus "Päkaristsed"
5.12.2015
Kadripäev
26.11.2015
Rahvusvaheline iluvõimlemise turniir "Balti sügis"
16.11.2015
14.novembril toimus meie koolis rahvusvaheline iluvõimlemise turniir "Balti sügis". Neil võistlustel saavutas 1.koha meie kooli 4.klassi õpilane Nele-Liis Juhani. Nele-Liis treenib Tip-Top Klubis treener Jelena Agafontseva juhendamisel.
Õnnitleme võidu puhul!
Rahvastepalli võistlus
13.11.2015
Harjumaa koolide võistlustel rahvastepallis saavutasid meie 4.-5. kl. poisid II koha 11. nov. 2015.
Kõik pildid
Mardipäeva tähistamine
10.11.2015
Noorte sumomaadluse Euroopa meistrivõistlused
10.11.2015
6.-7. novembril toimusid Rakveres noorte sumomaadluse Euroopa meistrivõistlused. Meie kooli 5.klassi õpilane Rasmus Liisma võitles end Euroopa meistriks oma kaalukategoorias! EM-i pronksmedali teenis oma kaalukategoorias Robert Mhitarjan, samuti 5.klassist. Mõlemad poisid treenivad maadlusklubis Aberg Tanel Renteri juhendamisel. Suured õnnesoovid kooli poolt!
7.novembril toimusid meie kooli võimlas järjekordsed rahvusvahelised Abergi mälestusvõistlused maadluses. Rasmus Liisma saavutas ka neil võistlustel 1.koha, Robert Mhitarjan 2.koha. Õnnitleme!
Sügisandide näitus
9.10.2015
Õpetajatepäev
5.10.2015
6.klasside õpioskuste olümpiaad
23.09.2015

22.sept toimus 6.klasside õpioskuste olümpiaadi Harjumaa voor Keila Koolis. Osales ligi 30 võistkonda. Kallavere Keskkooli esindasid tublilt Andry Auväärt, Nikita Gagarin, Mait Juuse, Valerija Razumovskaja ja Albert Solomin.

Tavapäraselt tuli võistlejatel läbida neli erinevat ruumi erinevate teemadega: eesti keel, matemaatika, loodus ja varia. Õpilased pidid esitama oma teadmisi, nuputama või otsima infot teatmeteostest.

Kindlasti oli osalemine väärtuslik kogemus.

Koolialguse avaaktus
1.09.2015

Avalik kalender