Koolielu 2016-2017 õa.

Kallavere Keskkool lõpetas kooliaasta suure matkapäevaga
02.06.2017
Kallavere Keskkool otsustas sel aastal lõpetada õppeaasta koolipere ühise matkaga. Kuna üritus oli esimene niisugune, kus kogu kool väljapool oma maja osaleb, algas planeerimine juba mitmeid kuid varem. Valisime sihtkohaks Maardu järveäärse haljasala, mis on koolist just parajal 4-5 km kaugusel ning kuhu mööda kergliiklusteed mugav jalutada. Suuremate laste matkatee viis aga läbi metsa ja spordiradade, olles nii veidi pikem. Kõik klassid pidid poole tee peal läbima ka kontrollpunkti, kus tuli lahendada erinevaid loodusega seotud ülesandeid.
Ehkki tuuline ilm ei ahvatlenud just väga looduses ajaveetmist, saabusid kõik laagriplatsile lõbusate nägudega. Tulijaid tervitas kõigepealt soe kehakinnitus, ettenägelikumad olid kaasa võtnud ka piknikutekid.
Kui kõhud täis, said klassid läbida nelja erinevat tegevuspunkti: erinevaid koolitusi-tegevusi olid läbi viima kutsutud Eesti Punane Rist, Ida-Harju noorsoopolitseinikud ja Ühendkuningriigi liitlasvägede sõdurid. Lisaks sai oma kooli kehalise kasvatajate juhendamisel osaleda sportmängudes. Noorsoopolitseinikud viisid läbi liiklusohutusalast kiirkursust, kus keskenduti jalgrattaohutusele. Lapsed said spetsiaalseid rattakleepse ja töövihikuid, mille oli välja pannud Maanteeamet. Eesti Punane Risti instruktorid keskendusid elustamisele, kaasas oli nukk kunstliku hingamise proovimiseks. Lisaks sai proovida spetsiaalset vesti ning proovida võtet lämbumisohus inimese aitamiseks. Liitlasvägede sõdurid õpetasid lastele sportvõimlemist ja erinevaid püramiide. Suhtluskeeleks oli inglise keel, millega kõik kenasti hakkama said.
Iga laps sai matkale kaasa isikliku matkapassi, kuhu lisaks oma nimele sai koguda linnukesi erinevate punktide läbimise kohta. Kõikide usinalt punkte läbinud laste vahel loosisime välja oma kooli sümboolikaga kingitusi- rullsalle, joogipudeleid ja muud.
Matka lõppedes olime kõik ühte meelt- tore oli! Ehkki vahepeal oli tunne, et kõva tuul lennutab mõne pisema lapse ära ja eks vihma vastu palvetasime salamisi vist kõik. Jällegi leidis kinnitust tõsiasi- ei ole halba ilma, on halvasti valitud varustus. Nii mõnigi laps oli saadetud teele vaid kerges kampsunis ja paljapäi. Soovime kevadise matka muuta traditsiooniks, sest väljas ühiselt tegutsemised liidavad ühte ja toredad meenutada tagantjärgigi. Järgmisel aastal oleme mitmes korralduslikus asjas kindlasti targemad, kuid nüüd teame kindlalt- meie lapsed on tublid ja naudivad õuetegevusi väga! Soovime oma lastele tegusat suve ja mõnusaid tegevusi justnimelt vabas looduses!

Kui sõnast saab liblikalend
28.05.2017
28. mail toimus Pirita Velotrekil XVIII Tallinna Võimlemispidu „Kui sõnast saab liblikalend“. 5.-9.klasside kavas „Ajavärvid“ osales meie kooli 4.-5.kl rühm õp Annika Valge juhendamisel. Tõeliselt suvine ilm tõi kohale meeletud hulgad pealtvaatajaid, kes trekile ära ei tahtnud mahtuda. Lapsed nautisid tantsu, seltskonda ning oma kava esitamist. Täname ka pealavastajat Katre Jaanit ning kava autorit Kadi Saksa.

Tunne loodust, leia rada!
Sellenimelisel Harjumaa üritusel osalesid 2.klassi poisid Kris-Martin, Rico ja Ramil. Alavere Põhikool korraldab juba palju aastaid just 2.klassidele orienteerumismängu Voose vallseljakul, kus tuleb ka loodust tunda ning muid ülesandeid lahendada. Peale võistlusraja läbimist oli võimalik turnida seiklusrajal ning kiikuda suurel külakiigel, sõbrunedes teiste koolide lastega.
Meie vahvad poisid otsustasid ka tagasi läbi metsa minna! Lastel oli väga lõbus ning nad said kuhjaga uusi kogemusi.

Maardu kevadjooks
27.05.2017
27.mail toimus Maardu kevadjooks metsapargis. Võisteldi väga erinevates vanuseklassides. Meie kooli jaoks edukaimad olid 9-10-aastased tüdrukud, kus Merilis Moppel 4.klassist saavutas I koha, ning 11-12-aastased tüdrukud, kus Kätlin Kiviselg 5.klassist saavutas II koha. Rohke osavõtuga hiilgasid 1. ja 2. klass. 4.-5.kl tantsurühm esitas meelelahutuseks võimlemiskava „Aja värvid“.

2.klassi kevadised õppereisid
23.05.2017
Mai lõpus külastas 2.klass Palmse mõisa, kus osaleti programmis "Mõisalaste murumängud". Imetleti mõisa, erinevaid ruume, tutvuti vanaaegsete muusikainstrumentidega ja laste mängudega. Lapsed külastasid sepikoda, kus said endale mündi teha. Mängualal oli võimalik endale vibu meisterdada, vibu lasta, rõngastega täpsust visata, karkudega käia, kiikuda. Eriline maiuspala oli hobu- ja ponivankriga sõidud.
Programmi viimane osa oli etendus "Kaera Jaan ja kadunud lambad", mis oli täis põnevust, huumorit ja muusikat. Lastele väga meeldis.
Peale programmi uitasid lapsed koos õpetajaga laiaulatuslikul mõisa territooriumil, kus olid põõsaslabürint, väike juga ja tiik, hiigelsuured kivid ning aedikus lambad ja jänkukesed.
Juuni alguses külastas klass Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi ning sealset mänguprogrammi "Ingel kringel, vii mind taeva". See keskendus rohkem talulaste mängudele ning sisaldas ka pantide lunastamist.
Paljud 2.klassi lapsed kudusid end ajalukku, s t kudusid paar rida Haljala mustriga vaibasse, mis on üks Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks kingitavatest vaipadest. Õpetaja oli oma kudumistöö juba varem teinud.
Muidugi kuulus Rocca al Mare juurde vanade majadega tutvumine, tuulikutel ronimine, külakiigel kiikumine ning hullamine mere ääres.

LEGO Mindstorms EV3 robotid ja 3d-printer
15.05.2017
Progretiigri projekti raames on Kallavere Keskkoolil nüüdsest 6 komplekti LEGO Mindstorms EV3 roboteid ning ka Wanhao Duplicator 6 3d-printer. Esimesed katsetused on juba tehtud ning 2017 aasta sügisest hakkame läbiviima robootika ja projekteerimise ringe, mis on suunatud õpilastele, kelle käitumise ja hoolsuse hinded on korras.

Kevadkontsert "Suur maalritöö"
11.05.2017
Meie kooli selleaastane kevadkontsert oli Ellen Niidu teose „Suur maalritöö“ ainetel ning kandis sama pealkirja. Saime võimaluse kontserdi läbi viia Maardu Vaba Aja Keskuses, kus meie kasutada oli moodne heli- ja valgustehnika.
Nagu E. Niidu teoseski, algas ka meie kontsert mustvalgetes toonides. Järk-järgult lisandus iga esinejaga etendusse aga värve, kuni lõpuks toimus laval üks suur värvitrall! Kaasaegne esitlustehnika võimaldas kasutada lavadekoratsioonidena oma laste kunstitöid, erinevaid etteasteid ühendasid varem laste poolt sisse loetud luuletused ning kunstnik Tauri Põlda esituses.
Kevadkontserdil esinesid 4.-7.klassi tantsurühm, mudilaskoor, näitering, tantsuring ja solistid. Omaette numbriga astusid laval üles 1.a klassi lapsed esitades sinist värvi. Ka 1. b ja II klassi lapsed osalesid kontserdi liikumiskavades, mille oli lavakõlbulikuks seadnud õpetaja Annika Valge. Omalaadseks kogemuseks laste jaoks oli kindlasti lavaga saalis esinemine, kus tuleb eriti valvsalt pidada silmas lavale tulemisi-minemisi.
Kontserdi lõpus tänas direktor Veigo Juuse kõiki esinejaid ning kinkis saabuva emadepäeva puhul laulu, mille esitas solist Mariette Liivak. Kõik lapsed said oma etteastetega suurepäraselt hakkama! Suur aitäh, olete megatublid! Eriline kummarus juhendajatele: mudilaskoor ja solistid Viive Loov, näite -ja tantsuring Merike Kahu ja 4.-7.klassi tantsuring Annika Valge. Täname ka Maardu Vaba Aja Keskuse sõbralikke töötajaid abi eest!

Edukas poksitüdruk
29-30.04.2017
29.-30.apr toimus Maardus 38. Rahvusvaheline poksiturniir. Meie kooli 9.klassi õpilane Jekaterina Dmitrijeva saavutas 1.koha.
Õnnitleme!

Stiilinädal
24-28.04.2017
Aprilli lõpp kujunes meie koolis vägagi stiilseks, kui 24.-28.aprillini toimus õpilasesinduse initsiatiivil stiilinädal.
Stiilinädal toimus küll paralleelselt väikeses algklasside majas ja suures hoones, kuid teemad olid erinevad. Algklasside stiilipäevad olid esmaspäevane pidžaamapäev ja kolmapäevane muinasjutupäev. Mõlemal päeval loeti muinasjutte ning oldi teemakohaselt riides.
Suure maja esmaspäevasel ametite päeval oli osalejaid veel vähevõitu- ei tea ju kunagi, kas teised ka osalevad ja mis keegi sinust mõelda võib! Küll aga liikus mööda maja ringi politseinikust õpetaja Jaan ja arstikitlis huvijuht.
Teisipäevasel punk-rock päeval võis õpilaste hulgas näha liikumas juba põnevamaid kujusid. Oli musta nahka, neete, musti silmaaluseid ja haaknõelu kõrvas! Kolmapäeval oli stiiliks soovahetus. Kleitidega poisse silma ei torganud, kuid tüdrukud olid küll julged isa triiksärke ja lipse kasutama! Kolmapäeval oli koolis avatud ka õpilaskohvik, kaubeldi õpilaste omavalmistatud toodetega. Kohvik osutus menukaks ning osteti tühjaks esimese kolme vahetunniga!
Neljapäeva nimetus oli Adidas vs Nike, kolme triibuga dressides võis näha isegi kooli direktorit! Reede võtsime kokku 80-ndate stiiliga, emade- vanaemade riidekapist oli üles leitud neoonvärvilisi retuuse, diskopatse ja plastmasskõrvarõngaid. Päeva lõpetas videodisko. Kõige aktiivsemaid stiilinädalal osalenud õpilasi autasustab kooli juhtkond võimalusega külastada seiklusparki!

Kas kraanivee joomine võib olla ohtlik?
19.04.2017
Justnimelt sellenimelises projektis osales 19.04 meie kooli 1.a klass ja vastus on: „Ei, kraanivee joomine ei ole ohtlik“. Projekti valmistasid ette kaks pedagoogi- Anna Talsiainen Tallinna Mahtra Põhikoolist ja Kristina Matejuk Kallavere Keskkoolist. Projekt viidi läbi Tallinna Mahtra Põhikooli 1.b klassil külas olles. Projektipäev oli kakskeelne, suheldi nii eesti kui vene keeles. Mängiti tutvumismänge ja vaadati multifilmi „Kust tuleb vesi meie kraanidesse“. Lapsed uurisid vett läbi viie aspekti: maitse, värvi, sette, lõhna ja läbipaistvuse. Vormistati plakateid, arutleti. Päev kujunes väga lõbusaks, harivaks ja huvitavaks. Loodetavasti jätkub koostöö toredate uute sõpradega edaspidigi!

Liitev klass, liitev kool
06.04.2017
Meie kooli 4 õpetajat, õppealajuhataja ja direktor osalesid kolmepäevasel koolitusel "Liitev klass, liitev kool". Koolitus keskendus kooli õppekeelt mittevaldava lapse kooli tulekule: kuidas last vastu võtta ning teda arendada, kuidas mõista tema võimalikke kultuurieripärasid. Meeskond valmistas "arengupuu", kus on kirjas konkreetsed eesmärgid ja nende saavutamise võimalused, kuidas pakkuda erinevatest kultuuridest tulnud lastele kvaliteetset haridust.

"Jõelähtme laululaps"
Jõelähtme valla lauluvõistlusel osalesid imeliselt oma laule esitades Aleksandra ja Maria Griśakova. Mõlemad võistlesid 7 - 9-aastaste laululaste hulgas.

Algklassid Päästeametis
05.04.2017
5.aprillil külastasid 1.-3. klassi õpilased Päästeameti Muuga komandot. Alustuseks räägiti tuleohutusest ning sellest, kuidas kutsuda Päästeamet appi.
Põnevam osa oli muidugi garaaźis. Seal sai põhjalikult uurida tuletõrjeautot ning tutvuda päästajte mitmekülgse varustusega. Oli võimalik autosse ronida ning kujutleda end sõitmas väljakutsele. Päästja riietas end täisvarustusse koos hapnikumaski ja -ballooniga. Seejärel said lapsed proovida, mis tunne on kõike seda kanda.
Oli õpetlik ja väga põnev tund.

Etlejad
31.03.2017
31.märtsil esindasid meie kooli Sakus algklasside etluskonkursil Mattias Viirmaa 1.klassist, Aleksandra Griśakova 2.klassist ja Maare Vint 3.klassist. Konkursi źüriisse kuulusid tuntud Linnateatri näitlejad Hele ja Alo Kõrve, kes pärast ka lastele esinesid. Samuti said võistlejad nautida kohaliku näiteringi etteastet.
Aleksandral õnnestus võita eriauhind kõige luulelisema esituse eest. Tüdrukut juhendas V. Luige luuletuse "Suur lärm" õppimisel õp Annika Valge.
Kiidame ja õnnitleme tublisid etlejaid!

Märts - emakeele- ja teatrikuu algklassides
30.03.2017
30.märtsil toimus Mõtteragin, kus võisteldi Aliase mängus ning peeti maha sõnavaravõistluse finaal. Sõnade seletamises võistles viis 4-liikmelist võistkonda. Parimaks osutus 3.kl võistkond koosseisus: Liis Marii Lainevool, Gerit Reidak, Lilli Tulp ja Sannaalidia Kumm. Sõnavaravõistluse eelvoorud olid peetud klassides. Klasside parimad võtsid mõõtu publiku ees, mis kindlasti lisas närvipinget. I koha saavutas Ramil Viirsalu 2.klassist, II koha Sonja Neea Petra Järvamägi, 1.kl ning III koha Kaisa Kielas, 3.kl.
Omaloomingukonkursil tunnistas źürii parimateks järgmiste õpilaste jutud: Aleksandra Griśakova, Kaspar Pulk, Rico Moora, Angelina Fomkina, Kris-Martin Viigisalu.
Kogu märtsikuu ilutses algklasside maja II korrusel nukuteater, kus lapsed said erinevate nukkudega ise etendusi mängida. See oli laste hulgas populaarne. 9.märtsil tuli teater kooli kohale - etendati "Lamba sambat".

Näitleja Elina Reinoldi külaskäik Kallavere Keskkooli
29.03.2017
Teatrikuu lõpus külastas meie kooli õpilasi eesti näitleja Elina Reinold.
Elina Reinold on noorte hulgas hetkel rohkem tuntud teleseriaalist „Kättemaksukontor“, kus tal kehastada üks võtmerolle eradetektiivi Freya Narvikuna. Reinold on seriaalides ka varem mänginud, näiteks „Õnne 13“ ja „Kelgukoerad“. Tunnustuse osaliseks sai ta naispeaosa eest 2012. Eesti aasta filmiks valitud „Seenelkäigus“.
Reinold rääkis oma lapsepõlvest Tallinnas- kooliteest, lemmikainetest, noorpõlveplaanidest ning sattumisest lavakunstikooli. Tänane kolme lapse ema toonitas, kui oluline on jätkata enesetäiendamist ka täiskasvanuna, mil kindel amet juba olemas.
Publik sai esitada näitlejale ka küsimusi; palju uuriti detailide kohta telesarja filmimisel aga ka seda, kas tuntus segab ja kuidas see mõjutab näitleja lapsi. Näitlejanna mõjus sooja ja sõbralikuna. „Üldsegi pole sarnane“ (teleris nähtule), nagu kommenteeris üks kohtumisel viibinud õpilane hiljem. Kohtumise lõpus said kõik soovijad märkmikusse pühendusega autogrammi ning võimaluse ühiseks fotoks.

Roomajad koolis
29.03.2017
29.märtsil külastas kooli Toomas Pranstibel oma roomajatega. Kodus on tal umbes 30 roomajat, kuid meile oli ta spordikotis kaasa toonud neli neist: ühe sisaliku ja kolm madu. Need olid pakitud eraldi riidekottidesse ning tugeva sõlmega kinnitatud. Härra Pranstibel jutustas oma loomadest ning nende saamislugudest. Seejärel käis laste juures, nii et kõik said roomajaid lähedalt näha ja soovi korral katsuda. Katsuda ei tohtinud ainult ühte madu tema pelglikkuse tõttu.

Selgusid 1.-3.klassi parimad etlejad!
16.03.2017
16.märtsil kogunesid Kallavere Keskkooli noorimad õpilased aulasse - kes publikuks, kes esinejaks. Põnevust jätkus igatahes mõlemale, sest välja hakati selgitama parimaid algklasside etlejaid. Viimaseid oli nelja klassi peale registreerinud 16.
Etlejaid hindas žürii koosseisus Mare Peterson kooli raamatukogust, emakeele ja kirjanduse õpetajad Eeva Mesi ja Meeme Kudu, külalisliikmena osales Merike Kahu Jõelähtme Rahvamajast.
Žürii hindas sel korral vaid luuletuse esitamist, lavaline liikumine ja kostüümid lisapunkte ei andnuks.
Etluskonkursi eeltingimusteks oli eesti autori luuletus, mille teemaks oleks laps.
Ajal, mil žürii arutles võitjate üle, said saalisviibijad nautida klounide Piip ja Tuut videoklippi emakeelepäevast.
Žürii üksmeelse otsuse kohaselt selgus, et Kallavere Keskkooli algklasside parim etleja on Aleksandra Grišakova II klassist. Tema esitatud V.Luige „Suur lärm“ oli veatult peas, esitatud julgelt ja ilmekalt. Aleksandrat juhendas õpetaja Annika Valge. II koha vääriliseks tunnistati Mattias Viirmaa I b klassist. Luuletuse „Poisid ja isad“ autor on E.Niit, Mattiast juhendas õpetaja Raina Vilkes. III koha sai Maare Vint III klassist, luuletuse „Ants tuleb koolist“ autoriks on K.Kangur, Maaret juhendas õpetaja Jaan Kaupmees. Žürii poolt märgiti tublide etlejatena ära veel Maria Grišakova I b klassist ja Angelina Fomkina II klassist.
Kõik etlejad said tänukirja, võitjad lisaks ka juturaamatu.
Meie parimad etlejad esinevad uuesti uuesti märtsikuu lõpus Harjumaa algklasside etluskonkursil Sakus. Hoiame oma lastele pöialt!


Emakeelepäev
14.03.2017
Nagu kõikjal Eesti koolides üle kogu maailma, tähistas ka Kallavere Keskkool 14.märtsil emakeelepäeva.
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Lea Seemani juhendamisel toimus pidulik aktus, kus tuletasime meelde emakeelepäeva sünnilugu.
Ettekandega Kristjan Jaak Petersonist esinesid 10.klassid õpilased Alika Lutšnikova ja Helina Ohtla. K. J. Petersoni oodi „Kuu“ esitas 11.klassi õpilane Tauri Põlda.
III klassi tüdruk Lilli Tulp esitas Lydia Koidulat, rääkides minavormis luuletaja lapsepõlvest ning lugedes ka kaks luuletust. Seejärel esitasid omaloomingut 9.klassi neiud:
Heidi-Lii Kärner luuletuse „Mälestused“, Anna-Maria Paomees essee „Minu Eesti“ ja Annabel Suga luuletuse „Aega on“.
Emakeelepäeva aktuse lõpetas 6.klassi tüdruk Miia Metsaoks Valter Ojakääru ja Leelo Tungla lauluga „Oma laulu ei leia ma üles“, klaveril saatis õpetaja Viive Loov.
Emakeelenädala üritusi Kallavere Keskkoolis jätkub aga veel kuni märtsikuu lõpuni:
toimuvad omaloomingu ettelugemised ja algklasside etluspäev. Emakeelekuu tõmbame kokku 31.märtsil toimuva piduliku üritusega, kus valime oma kooli parimad autorid ja etlejad!

100 kooli projekt
10.03.2017
Eesti Korvpalliliit alustas 2015 aastal projektiga „100 Kooli“, mille raames viidi läbi korvpallinäidistunde algklassilastele sajas Eesti koolis ligi 8300 lapsele, korraldati õpetajate koolitus ning kingiti koolidele korvpallivarustust.
Projekti eesmärk on külastada sadat kooli ning viia läbi näidistunnid koolides, et kutsuda algklasside õpilasi sportima. Lisaks soovitakse parandada koolide kehalise kasvatuse tundide varustust.
10.märtsil toimus korvpalli näidistund, mis oli mõeldud kõigile esimese õppeastme (1.-3. klass) lastele, kus tehti erinevaid korvpalliharjutusi ja mänge. Kohale oli kutsutud ka meeste Alexela Meistriliiga, Saku I liiga ning Naiste Meistriliiga klubide mängijad, kes harjutusi ette näitasid ning lastele ühe lõbusa viskevõistluse tegid.

Naistepäev Kallavere Keskkoolis
8.03.2017
Naistepäev algas meie koolis juba varahommikul, kui 7.klassi poisid tervitasid uksel kõiki naissoost saabujaid kollase nartsissiõiega. Naistepäevaks valmistunud olid aga ka paljud teised lapsed- nii mõnelgi oli saabudes peos roosi- või tulbikimp!
Kooli meespere käitus salapäraselt juba eelmisel päeval…Meesõpetajad jäid kooli kahtlaselt kauaks ning õpetajate toast kostus huvitavaid helisid. Täna esimese pika vahetunni ajal olidki kõik naistöötajad kutsutud õpetajate tuppa, kus neid tervitas meesõpetajatest moodustunud ansambel. Mõnusat salongilikku meeleolumuusikat mängis keemia-füüsika õpetaja Robert Sults. Kanti ette vaimukas luulekava naistest, mille autoriks oli 3.kl õpetaja Jaan Kaupmees. Kõik naised said kingiks roosi, seejärel paluti maitsta kohvi- ja kringlilauda!

Kallavere Keskkooli naised tänavad meie meesperet! Oleme teie üle uhked!

Eesti Vabariigi 99.aastapäeva aktus
23.02.2017
Tähistasime vabariigi sünnipäeva kogu kooliperega 23.veebruaril aktusega. Saali kujundus oli valminud õpilaste poolt meisterdatud lindudega. Linde ja muid kaunistusi jagus ka väiksesse koolimajja.
Piduliku koosviibimise külalisesinejaks oli major Avo Aljas Kaitseliidust.
Lauludega esinesid mudilaskoor ja Aleksandra Grishakova 2.klassist. Eri vanuses poisid esitasid luulekava. 4.-7.kl tantsurühm esitas rahvuslikus stiilis tantsu.
Jagati ka auhindu. Premeeriti õpilasi, kes ei olnud kuni 23.veebruarini puudunud koolist mitte ühtki tundi: Artemi Azarenkov 2.kl, Hanno Maask ja Robert Paulus 4.kl, Kevin Sild 5.kl, Meelis Ardoja 8.kl, Rico Kovśakov 1.b kl. Õp Mari Speek andis üle kodanikupäeval toimunud viktoriini auhinnad. Võitjaks tuli 9.kl võistkond. Õp Maarika Lepik jagas kiituskirjad iga klassi parimale pranglijale ehk peastarvutajale.
Õpilasesindus sai sünnipäeva puhul kingiks eraldi ruumi, mida omal soovil sisustada õpilastele meelepäraseks kohaks.

Festival Koolitants 2017
2017
Festivalil osales sel aastal 4.-7.klassi tantsurühm Annika Valge juhendamisel. Osaleti eesti tantsu kategoorias tantsuga "Üllatus marjametsas". Võime uhkust tunda, et 16-st kontserdil esinenud poisist oli 1 meie rühmast. Tantsu ettekandega jäid rahule nii õpetaja kui lapsevanemad ja publik. Nimelt valiti meie tants TV3 poolt korraldatud publikuhääletusel 8 parema tantsu hulka, mis võistlevad internetihääletusel. Tantsu poolt saab hääletada : http://uudised.tv3.ee/koolitantsu-haaletus/
4.nädal. Lõplikud finaali pääsejad selguvad 1.märtsil.
Hoiame pöialt, toetame ja kiidame tublisid tantsijaid!

Sõbrapäev
14.02.2017
Suures koolimajas algas päev numbritega südamete kaela saamisega. Päeva jooksul oli vaja leida sama numbriga kaaslane. Viis kiiremat paari teenisid välja auhinnad.
Õpilased olid kooli oodatud roosas või punases riietuses. Päeva jooksul jagati komme, millele oli kinnitatud sõbraliku sõnumiga süda. Kogu kool oli kaunistatud tohutu hulga punaste südametega, mis olid valmistatud ja üles riputatud abivalmis ja tegusate õpilaste poolt.
Välja olid pandud ka kastid kõige sõbralikuma õpilase valimiseks ning heade sõnumite kirjutamiseks kooli töötajatele. Sõbralikemat õpilast sel aastal välja selgitada ei õnnestunud.
Vahetundide ajal oli võimalik vaadata multikaid raamatukogus või muusikavideoid NOORTE CHILLRUUMIs ehk aulas. 1.-3. klassi õpilastele toimus üritus 4. tunni ajal võimlas. Lapsed leidsid sõbrale sobiva omadussõna järgi kaaslased ehk selle päeva sõbrad. Sõpruskonnaga koos tantsiti ja mängiti, võisteldi tantsu loomises. Juba enne ürituse algust oli saal tantsivaid lapsi täis; tore oli nautida aktiivsust ja rõõmsameelsust. Ürituse peakorraldaja oli 5.kl õpilane Kätlin Kiviselg õpetaja Annika ja huvijuhi abiga. Suur kiitus tublile tüdrukule!
Algklasside majas oli avatud ka "sõbrasein", kuhu võis kirjutada ja joonistada kõike sõbralikku ja head. Seda kasutati aktiivselt.
Kõik ettevõtmised said teoks uue huvijuhi Ave-Maria Rapperi ning õpilasesinduse liikmete eestvedamisel. Suur-suur tänu neile!

3. klasside õpioskuste ainepäev
7.02.2017
16.02.2017 osalesid Kallavere Keskkooli 3. klassi õpilased Liis Marii Lainevool, Gerit Reidak ja Maare Vint Saue Gümnaasiumis 3. klasside õpioskuste ainepäeval, kus saavutasid 35 võistkonna seast tubli 22. koha.
Võistkondadel tuli lahendada 10 erinevat õpioskusi nõudvat ülesannet 1,5 tunniga. Ülesandeid oli väga erinevaid – töötada tekstiga arvutis, voltida paberist karu, lahendada ristsõna, tõlkida inglise keelt, toimetada tekstiga, kus olid kohanimed valesti kirjutatud ning need siis õigeks parandada ja Eesti kaardile märkida, samuti pidi tundma ja oskama märkida taktimõõtu ja muud muusikas õpitut, arvutamise käigus sai juhtida laeva saarte vahelt läbi õigesse sihtpunkti, tutvuda laulupeo ajalooga ja hulgaliselt muud huvitavat peamurdmist.
Lapsed olid väga tublid ja said kindlasti hulgaliselt uusi kogemusi.

Turvalise interneti päeva tähistamine
7.02.2017
7.veebruaril tähistasime rahvusvahelist turvalise interneti päeva. Aulas kuulasid loengut 4.-6. klassi õpilased.
Aitäh meie külalisesinejatele Ida-Harju politseijaoskonnast!

Õpetajate koolitus
3-4.02.2017
3. ja 4.veebr toimus õpetajatele koolitus "Kus oleme ja kuhu läheme". Õpetajaskonnaga püüti jõuda ühisele arusaamisele, millised on kõige tähtsamad väärtused, mille poole meie koolis püüelda. Valmis kooli uue visiooni mustand.

Harjumaa joonistamispäevad
18.01.2017
18.jaan toimus Loksal 2.-4.kl joonistamispäev poistele, kus poisid joonistasid erinevas suuruses ja vanuses busse. Meie kooli esindasid Veniamin Antonov 2.klassist ja Aleks Nazarenko 3.klassist.
26.jaan sõidavad tüdrukud Harmi kooli, et joonistada teemal "Tuhkatriinu - parimate tüdrukute hüüdnimi maailmas".

Meie kooli sportlased Maardu linna parimate hulgas
06.01.2017
6.jaanuaril toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik austamisüritus Maardu parimatele sportlastele. Nende hulgas tunnustati ka meie kooli järgmisi sportlasi:
• Jekaterina Dmitrijeva, 9.kl - juunioride Eesti meister poksis;
• Kristina Livadina, 10.kl - kahekordne juunioride Eesti meister taekwon-dos;
• Robert Mhitarjan, 6.kl - Eesti meister maadluses ning 3.koht Euroopa meistrivõistlustel sumos õpilaste klassis;
• Rasmus Liisma, 6.kl - Euroopa meister sumos õpilaste klassis;
• Marko Adamson, 4.kl, ning Kevin Aus ja Aleksandr Alteberg, 5.kl, mängivad FC Maardu jalgpallimeeskonnas, mis pärjati tiitliga "Aasta progress", kuna võitsid Eesti meistrivõistluste oma regiooni alagrupis 1.koha.

Õnnitleme ning soovime edu nii neile kui teistele tublidele meie kooli sportlastele!
Hoolekogu kingitus
22.12.2016
Detsembris toimunud üritusel „Päkaristsed“ toimetas hoolekogu kohvikus ning saadud tulu eest osteti koolile juurde kott-toole, millega sisustati väikese maja koridor.
Lapsed naudivad vahetunnis seal olemist!

Aitäh hoolekogule ja kõikidele panustajatele!
koolipere
Pidulik jõulusöömaaeg
22.12.2016
Selle aasta viimasel koolipäeval toimus enneolematu üritus! Juhtkond oli otsutanud kutsuda kogu koolipere ühiste laudade taha pidulikku jõulupraadi sööma. Mõtte teostas väga suurepäraselt kooli hoolekogu.
Kell 10.30 sisenesid pidulikus riietuses õpilased ja õpetajad võimlasse, kus neid ootasid lumivalgete linadega kaetud lauad ja pingid. Enne sööki esines Marietta Liivak viiulil ning Kariima Saeed esitas jõulumeeleolu loova laulu.
Seejärel soovis direktor head isu ...
Praad oli maitsev, teenindus täiuslik, õpilased viisakad. Praele järgnes magustoiduks jäätis ning uksel said kõik kaasa kommipaki.
Koolipere tänab suurepärase mõtte ja teostuse eest juhtkonda ja hoolekogu!
Õpetajate tunnustamine 2016
22.12.2016
Õpetajad hindasid kolleegide tööd 2016.aastal. Kokkuvõttes anti välja tiitlid sellistes kategooriates:
• „Abivalmis ja lastesõbralik“ - algklasside maja koolitädi Anna Juśko
• „Projektide eestvedaja“ - õppealajuhataja Raina Vilkes
• „Staaźikas kolleeg“ - kehalise kasvatuse õpetaja Rima Klaus
• „Huvitegevuse eestvedaja“ - Annika Valge
• „Kolleeg märkab“ - Lea Seeman ja Kerli Vallmann
Jõulutöötoad
21.12.2016
Tavapäraselt oli eelviimase koolipäeva hommikupoolik sisusatud erinevate töötubadega. Valmistati kaarte, helkureid, piparkooke, tantsiti, mängiti, lauldi ja vaadati jõulufilmi.
Jõulupeod
20-21.12.2016
20.dets pidasid oma jõulupidu 1.-4. klassi lapsed. Peo etteasted olid seotud tervikuks näidendiga. Poiss Rein, keda kehastas Karl Šarikov, oli valetanud kaaslastele ja õpetajale ning tahtis rikkuda jõulupeo. Kuuse all tukkudes nägi ta unes, et teda ainsana ei võetud kaasa kosmosesse. Ta tunnistas oma viga ning lubas end parandada. Pisikeste rollidega said näidendis esineda enamus lapsi. Väga suur tänu lavatuse eest õp Merike Kahule ja õp Kristina Matejukile!
Muidugi tuli jõuluvana ning temale said absoluutselt kõik esineda ja soovijad oma salasoove öelda.

21.dets õhtul toimus 5.-11. klassi MOESHOW. Igale klassile olid loositud 3 värvi, mida nad oma riietuses kasutama pidid. Terve kuu oli palju mõttetööd ja askeldamist. Žürii (õpetajad Mari Speek, Jaan Kaupmees ja Kevin Liivamägi) ei suutnud seekord kohti jagada. Igale klassile anti tiitel:
• „Geniaalne briljantnõel“ - 10.kl
• „Tulevased Chaneli moemaja kunstnikud“ - 5.kl
• „Vana hea retro“ - 6.kl
• „Tulevased koolivormi tegijad“ - 7.kl
• „Kanged Kalevitütred ja Kalevipojad“ - 8.kl
• „Parim Instagrami staar“ - 9.kl
Lisaks moedemonstratsioonile pidi iga klass ette valmistama esinemisnumbri. Nendes võis näha laulu, tantsu, võimlemist, klounaadi ja mustkunsti. Vaimustav oli vaadata õpilaste ideid ja andekust!
Vanema astme õpilased avaldavad eriti suurt tunnustust peo organiseerinud 9.kl õpilastele Marylii Eikla ja Anna-Maria Paomees!
Õppereis Sankt-Peterburgi
16-18.12.2016
16.-18.dets viibisid meie kooli õpilased Sankt-Peterburgis ja Tsarskoje Selos. Nautisime Katariina lossi ja selle saalide ilu.
Peterburis külastasime Ermitaaźi, zooloogia ja dinosauruste muuseumi. Päevad olid tihedalt sisustatud ja huvitavad.
Jõelähtme jõulumaa
15-16.12.2016
Esmakordselt tegutses siinsamas meie läheduses Jõelähtme rahvamajas jõulumaa. Seda külastasid 2. ja 4. klass. Kuigi lund ei olnud ja jõulumaa oli siseruumides, olid tegevused ülitoredad! Lapsed meisterdasid väikseid mütsikesi, jõulukaarte taaskord ühel uuel viisil ning võisid valmistada ja kaunistada piiramatul hulgal piparkooke. Kõige lõbusam oli aga mängutuba. Mängiti etendust jõuluvana kotist väljajäänud mänguasjadest. Lõpuks tuli ka jõuluvana, kes andis väiksed kingitused salmi eest, ning mängiti ühiselt ringmänge.
Päkaristsed
10.12.2016
Laupäeval, 10.dets tehti meie koolis jõulueelseid toimetusi. Teist aastat toimus kogu pere üritus Päkaristsed. Osalesid kõik Maardu linna koolid ja lasteaed „Sipsik“. Oli võimalik meisterdada jõulukaunistusi vineerist, lõngast, erinevatest paberitest, arvutis – igale soovile midagi. Lisaks sai õhupallitoas teha loomi ning liikumistoas oma kehalisi võimeid proovile panna.
Laadal müüdi jõulukraami, ehteid ja villaseid sokke. 7.klass müüs omavalmistatud kaarte, mille kogu tulu eest ostavad õpilased loomade varjupaigale midagi vajalikku. Nende äri läks hästi.
Kallavere kooli hoolekogu oli sööklast kujundanud imelise kohviku. Lapsevanemate valmistatud suupistete müügi tulu läks algklasside majja kott-toolide ostmiseks. Suur tänu!
Töötubade vahel toimus kolm kontserti. Iga kool tõi välja oma etteastete paremiku.
Päkaristseid külastasid ka Maardu linnapea ja abilinnapea, keda võis kohata päeva jooksul nii meisterdamas kui kontserte vaatamas.
Vene keele päev
09.12.2016
09.12. külastasid 7. klassi õpilased Sindi gümnaasiumit, kus toimus Pärnu maakonna vene keele päev. Kontserdil õpilased esitasid laule vene keeles: nii rahva-, kui ka kaasaegseid.
Laste esinemised vaimustasid meid. Loodame, et järgmisel aastal näitame ka oma talenti...
5.klassi tüdrukud meisterdasid jõulusõime
06.12.2016
Püha Nikolause päeval, 6. detsembril avati Tallinna vanalinnas jõulusõimede näitus. Ka meie kooli 5.kl osales ettevõtmises käsitööõpetaja Mai Laksbergi juhendamisel. Vanalinna tänavate ühte akent ehib nüüd ka meie tüdrukute valmistatud sõim. Kokku on neid ligi 40.
Jõulusõimed on välja pandud Vene, Munga ja Apteegi tänava kohvikute, poodide, käsitöökodade ja koolimajade ning Õpetajate Maja akendele, kokku võtab väljapanek enda alla ligi nelikümmend akent. Näituse korraldajad loodavad, et kaunilt kujundatud ja valgustatud vaateakendega jõulusõimede tänav on omamoodi alternatiiv kaubanduslikele jõuludele, sest toob esile nende pühade tegeliku sõnumi.
Avamisüritusel käidi rongkäiguna läbi kõigi jõulusõimede juurest ning vaimulik andis igale sõimele oma õnnistuse. Pärast toimus Kloostri Aidas väike kontsert eri rahvaste jõululauludest ning kostitati piparkookide ja sooja joogiga.
Näitus jääb avatuks 16. jaanuarini 2017.
9.klass riigiasutustes
02.12.2016
Projekti "Minu Riik" raames oli 9.klassi õpilastel võimalus tutvuda tähtsate riigiasutustega. Külastati Stenbocki maja ja Vabariigi Valitsust. Toompea lossis toimus ekskursioon ja tutvuti Riigikogu tööga, kohtuti Riigikogu liikmega. Külastus lõppes viktoriiniga. Viimane sihtpunkt oli Eesti Panga muuseum.
Oli kasulik ja tänuväärne päev.
Edukas Maardu spordipäev
01.12.2016
1.dets toimus traditsiooniline spordipäev, kus võistlesid Maardu linna koolide 1.-6.klasside lapsed. 1. ja 2. klassil olid lõbusad teatevõistlused, 3.-5.kl mängisid rahvastepalli ning 6.kl pioneeridepalli. Kõik rahvastepallivõistkonnad saavutasid 1.koha! Ilmselt on see ka tänu koolis toimuvale palliringile. Pioneeridepalli nii tüdrukute kui poiste võistkonnad tulid 2.kohale. 2.klass oli ilmselgelt teistest parem "Lõbusates startides", kuigi seal ametlikult kohti ei jagatud.
Meie koolis on väga tublid kehalise kasvatuse õpetajad, kes teevad head tööd! Suur tänu!
Loovuslaat
29.11.2016
29.nov toimus Maardu Rahvamajas Kallavere Keskkooli poolt korraldatud loovuslaat. Üritusel esitlesid oma loovtöid kolme Maardu kooli õpilased. Laadalisi oli palju. Meie koolist oli välja pandud 5 tööd 9.klassi õpilaste poolt.
Žürii ei suutnud kõiki häid töid pingeritta panna. Äramärkimist leidsid ning väikse auhinnaga pärjatud said kõik meie kooli loovtööd. Kindlasti oli see õpilastele uus ja huvitav kogemus oma korraldatud üritust või uuritud materjali esitleda.
Olümpiaad
27.11.2016
27.nov toimus Riias 11. rahvusvaheline koreograafia- ja laulukonkurss "Debut Premium 2016". Sealt naasesid õed Maria (1.b kl) ja Aleksandra (2.kl) Griśakova 1.kohaga!
Tüdrukud harjutavad Tallinnas laulustuudios "Nupukesed". Võidu said nad 7-9-aastaste laste duettide kategoorias. Kokku oli osalejaid Baltimaadest 88, Eestist veel ka tantsustuudio "MISSION4".
Õnnitleme tublisid laulutüdrukuid kogu kooli poolt ning soovime edu edaspidiseks!
4.klassi hariv ja põnev ekskursioon Tõravere observatooriumisse
25.11.2016
Kadripäev
24.11.2016
24.nov ehk kadrilaupäeval sanditasid mööda koolimaju kadrid. Nendeks olid taas 4.klassi lapsed huvijuht Meeme juhtimisel. Kadrisandid tutvustasid vana tähtpäeva ning sellega seonduvat. Kindlalt ei tohtinud tööd teha! Kadrid kontrollisid, kes on mingit tööd juba teinud. Lisaks tuvastati õpilasi, kes olid juba jõudnud lammast pügada. Seda oli näha villatükkidest nende riietel. Muidugi ootas selle eest karistus – tuli tantsida klassi ees koos loomaga. Lisaks sai mõistatusi arvata ja kadridega koos laulda-tantsida.
Oli lõbis vahepala tunnis. Täname!
1.klass kadrisanditas koos lasteaia „Sipsik“ lastega lasteaias.
Olümpiaad
22.11.2016
22.nov Maardu Gümnaasiumis toimunud inglise keele olümpiaadil saavutas Annabel Suga 1.koha 9.klasside arvestuses.
Õnnitleme!
2. klass NUKU teatris ja muuseumis
18.11.2016
2.klass käis vaatamas etendust „Nublu“, mis rääkis vaprast tuletõrjekoerast. Ühtlasi oli etendusse põimitud tuleohutusalane koolitus lastele ning isegi väike tulekahjuõppus. Etendus meeldis lastele, sest lugu oli huvitav, koer armas ja tubli ning palju kaasati lapsi.
Pärast etendust läksime muuseumisse. Kõigepealt tutvustati põgusalt muuseumi: erinevaid nukke, butafoorseid toite, teatri tähtede võlvi. Kõige rohkem hirmu tekitas pime kurbade nukkude kamber. Seejärel toimus otsimismäng, kus 4 gruppi pidid majast päästma Nublu, tüdruku ning tuletõrjujad Mustpea ja Valgemaa. Kõik pusletükid said leitud ning seega tegelased päästetud.
Lõpuks oli aega veel teatrinukkudega mängida, münte vermida, kohvikus maiustada ning mängutoas mängida.
Projekti „Koos on huvitavam“ 3.osa
7.-10.11.2016
Projekt jätkus Maardu Gümnaasiumis 5. klassidele.
Toimusid karjääripäev, kaunite kunstide päev, reaalainete päev ja keelepäev. Paljudes töötubades moodustati segagrupid erinevate koolide lastest. Enim põnevust pakkusid kokandus ning kohtumine laulja Artjom Savitskiga. Artist andis kontserdi ning temalt sai küsimusi küsida, autogrammi võtta ja pilti teha. Reaalainete päeval olid toredad keemia ja füüsika katsed. Viimane päev oli suures osas sisustatud marditeemaliselt. Päev lõppes etteastetega, kus kasutati omavalmistatud muusikainstrumente, maske ja mardirõivaid.
Meie kooli õpilaste hinnangul olid päevad megalahedad. Kogeti ja õpiti palju uut ja huvitavat.
Mardipäev
09.11.2016
9.novembril käisid klassist klassi vana kombe kohaselt mardisandid. Sanditajateks olid 4.klassi õpilased huvijuht Meeme ja tema pillimängu saatel. Mardisandid laulsid, tutvustasid mardikombeid, ennustasid ilma, küsisid mõistatusi ning õpetasid lapsi koos endaga tantsima. Kontrollisid ka laste usinust ja sõnakuulelikkust. Herneteri visates soovisid mardid õpilastele igasugust õnne ja häid hindeid.

Heade soovidega jõudsid mardisandid ära käia ka Maardu Gümnaasiumis.
Halloweeni tähistamine koolis
31.10.2016
Uue veerandi algus tõi kooli koletisi, kummitusi, tonte ja muid musti koledaid olendeid – tähistati Halloweeni. Juba vaheajal käisid suured ettevalmistused, et läbi viia kontsert-etendus ning valmis seada õuduste tuba. Hirmutoa meisterdasid 9.klassi õpilased. Sellega oli palju vaeva nähtud ning eriti väiksemate laste jaoks oli see tõeliselt hirmus. Samuti oli ennustamistelk, kus sai teada oma tulevikku. Etendusel loeti õudusjutte: 4.klassi lapsed omakirjutatuid ning 5.kl õpilane Kätlin Kiviselg juba trükis ilmunuid. Kooli näitering esitas varjuteatrietenduse. Keemiaõpetaja Robert Sults tegi pauku. Muusikalise osa eest hoolitses Mia Metsaots, kes esitas laulu „Nõiaelu“. Täname huvijuhti ja kõiki korraldajaid ning õpilasi ja õpetajaid, kes võtsid vaevaks kostümeeritult kooli tulla.
Euroopa parimad sumomaadlejad meie koolist
24.10.2016
Suurepärane uudis saabus meieni Saksamaalt. Brandenburgis toimunud noorte ja kadettide sumo Euroopa meistrivõistlustel võitis U-12 vanuseklassis kuldmedali Rasmus Liisma ja pälvis Euroopa noorte sumomeistri tiitli! U-14 vanuseklassis saavutas kolmanda koha Robert Mhitarjan. Mõlemad poisid õpivad 6.klassis. Noormeeste treener on meie endine õpetaja Tanel Renter.
Suured õnnitlused Rasmusele ja Robertile kogu kooli poolt! Oleme teie üle uhked!
Kolletamispäev
24.10.2016
14.okt oli kolletamispäev. Selleks ajaks on kõik puulehed värvunud kollaseks ja loodus valmistub talveks. Piltidel on näha vähesed, kes tulid kaasa üleskutsega kanda sel päeval kollaseid riideid.
Maardu linnalt õpetajate päevaks
12.10.2016
7.oktoobril korraldas Maardu linnavalitsus õpetajatele piduliku aktuse ja kontserdi Vaba Aja Keskuses. Kontsertosas esinesid "Estonia" muusikud viiulil, tśellol ja klaveril.
Traditsiooniliselt tänas linnapea oma tänukirjaga linna tublimaid õpetajaid kõigist koolidest. Meie koolist tunnustati sel aastal õpetajaid Maarika Lepik ja Annika Valge ning Monica Rämson, kes enam meil ei tööta, kuid on andnud paljude aastate jooksul suure panuse Kallavere laste harimisse. Kahtlemata töötavad meie koolis kõik tublid õpetajad, kes väärivad tänu oma töö eest!
Õpetajate päev
7.10.2016
5. oktoobril tähistati õpetajate päeva.
Õpetajatel ehk 13.klassil oli esimene tund kehaline kasvatus, milles mängiti korv-, jalg- ja sulgpalli. Teine tund oli kunst, kus oli ülesandeks grupitööna teha plakat teemal „Sügis“. Puud, millel on kätest lehed, on võimalik nüüd näha 2.korruse koridoris. Neljas tund oli eesti keel, kus kahoot-viktoriinides vastasid õpetajad kokku 38 küsimusele. Parimateks osutusid õp Lea ja õp Annika.
Kolmanda tunni ajal olid õpetajad palutud väiksele kontserdile. Suur tänu õp Viivele ja näiteringi juhendaja Merikesele, kelle käe all lapsed esinesid! Kõik õpetajad said kingiks laste valmistatud järjehoidjad.
Peale koolitunde toimus õpetajate matk Viru rabas. Matka vürtsitasid meeskonnatööle keskendunud lõbusad mängud. Oli meeleolukas ühine väljasõit.
Muusikapäeva tähistamine
3.10.2016
1.okt on rahvusvaheline muusikapäev. Esmakordselt tähistati seda ka meie koolis - 30.sept.
Kontsert toimus Maardu Vaba Aja Keskuse saalis, et lastel tekiks kontserdisaali minemise tunne. Paljud olid riietunud sündmusele vastavalt pidulikult.
Kontserdil esinesid kohaliku muusikakooli õpilased erinevatel instrumentidel ja lauludega. Nende hulgas oli kolm meie kooli 3.klassi õpilast ning üks endine õpilane. Lõpetuseks esitas laste maiuspalana 4 lugu Maardu Gümnaasiumi bänd "Five degrees".
Täname ürituse organiseerimise eest huvijuht Meeme Kudut. Loodame edaspidigi heale koostööle muusikakooliga ning näha rohkem oma kooli õpilasi musitseerimas. Teadaolevalt käivad tundides paljud.
Maardu sügisjooks
29.09.2016
24.sept toimus Maardu park-metsas traditsiooniline sügisjooks, kus vastavalt vanusele joosti 1, 3 või 5 km. Meie koolistki läks jooksurajale üle 30 õpilase. Esikuuikusse tulid mitmed, kuid auhinnalised kohad said:
        7-8 a poisid II koht Ramil Viirsalu
       11-12 a tüdrukud I koht Kätlin Kiviselg
Õnnitleme kiiremaid ning kiidame kõiki osalejaid!
5-kilomeetrise kõnniraja läbis ka direktor Veigo Juuse.
Täname ka nelja 5.klassi tüdrukut, kes Kallavere kooli poolt esinesid meelelahutuseks võimlemiskavaga!
Sügise saabumine
26.09.2016
Väga pikaajaline tava on korraldada sügise saabumise nädalal näitus sügisandidest. Põhiliselt osalevad nooremate klasside õpilased. Sel aastal oli killuke näitusest ka suures koolimajas. Hämmastavat leidlikkust ja meisterdamisoskust lastel ja nende vanematel jätkub! Kasutatud oli väga erinevaid metsa- ja aiasaadusi. Kiidame ja täname kõiki osalejaid!
Reedel toimus sügislaat, kus oli võimalik müüa kõike isetehtut. Peamiselt oli võimalik osta küpsetisi, kuid ka hoidiseid, ehteid ja antistressipalle. Viimased läksid üllatavalt kiiresti kaubaks.
Üle-eestiline spordinädal
23.09.2016
12.-16. sept toimus üle Eesti spordinädal. Ka meie koolis toimus erinevaid sportlikke üritusi. Nädala jooksul sai võimlas vahetundide ajal tegeleda sportlike tegevustega. Septembri alguses toimus kogu koolipere matk erinevate lõbusate ülesannetega.
Viidi läbi küsitlus, kus selgusid parimad sportlased meie koolipere arvates: maailma parimateks valiti Usain Bolt, L. Messi ja C. Ronaldo ning Eesti parimaks Ragnar Klavan.
Nädala jooksul läbisid kõik õpilased sprindidistantsi aja peale ning iga kooliastme 4 paremat võistlesid finaalis kogu koolipere ergutuste saatel reedel 16.sept.

Tulemused on järgmised:

60 m jooks

1.kooliastme tüdrukud: I Gloria Kala 10,66
    II Gerit Reidak 10,90
    III Lilli Tulp 12,0
  poisid: I Kirill Mihhailov 9,93
    II Andi Metsaots 9,95
    III Kevin Eikla 10,28
2.kooliastme tüdrukud: I Ilona Tirrand 9,22
    II Kätlin Kiviselg 9,25
    III Valeria Tkatśuk 9,56
  poisid: I Robert Mhitarjan 8,76
    II Rasmus Liisma 8,80
    III Aleksandr Alteberg 9,20

100 m jooks

3.kooliastme tüdrukud: I Kariima Saeed Saleh Nasser 14,40
    II Eleanor Hermet 14,60
    III Sabrina Kala 14,80
  poisid: I Aston Martin 13,20
    II Marvin Dei 13,80
    III Alex Aasmäe 14,20
4.kooliastme tüdrukud: I Kristina Livadina 16,60
  poisid: I Karro Virola 14,85
    II Tauri Põlda 15,20
    III Daniil Petrov 15,80

Päeva lõpetas kohtumine endise tippväravavahi Mart Poomiga. Jalgpallihuvilised said vastused mitmetele neid huvitanud küsimustele. Lisaks diplomile ja auhinnakotile said jooksude parimad ka Mart Poomi käepigistuse omanikeks. Paljud võtsid väravavahilt autogrammi ja tegid koos pilti. Lõpuüritusel esinesid ka meie kooli iluvõimlejad Medina Sabirova ja Anna Vakher.

Avalik kalender