Koolielu 2017-2018 õa.

9.klassi Elisabeth Sepa kunstitöö oli edukas!
22.11.2018
MTÜ Lastekaitse Liit korraldas sel aastal 7.-18.aastastele lastele joonistuskonkursi teemal „Mina muutuvas digimaailmas“. Lastel paluti kujutada, kuidas digimaailm välja näeb, mida nad seal teevad, kuidas see neid mõjutab jne. Ka meie koolis joonistati kunstitundides antud teemal nii algklassides, kui ka suures majas. Valitud tööd sai isiklikult kohale viidud ning oh seda üllatust, kui vaid loetud päevad hiljem sõnum võidutööst Kallavere Keskkooli saabus! Nimelt teatati, et meie kooli 9.klassi neiu Elisabeth Sepa töö on valitud üheks võidutööks 7.-9.klassi vanuserühmas! Töid hinnati neljas vanuserühmas: 1.-3.klass, 4.-6.klass, 7.-9.klass, 10.-12.klass ning valikut oli olnud raske teha- laekus konkursile ju ligi 800 joonistust! 22.novembril läksid Elisabeth ja tema juhendaja kunstiõpetaja Gerli Rapper võidule järele. Oli uhke tunne näha oma tööd suurel ekraanil kõrvuti kunstikoolide laste töödega. Elisabethi töö nimetus on „Teel kooli“ ning see kujutab inimest, kel raske taagana kaelas internetiäpid, sõrmed pidevast arvutiklaviatuuri toksimisest kõveraks moondunud. Elisabethi töö jääb mõneks ajaks veel Lastekaitse Liitu, kus valitud töödest näitus üles seatakse.
Palju õnne Elisabethile ja jääme ootama uusi kauneid teoseid!
Eesti Vabariik 100 viktoriin
21.11.2018
Eesti Vabariik 100 juubeliaasta veel jätkub ning mõte korraldada üks asjalik, teadmisi koondav üritus vabariigi auks tekkis juba õppeaasta algul. 21.novembril jõudsimegi selleni, et kooli aulasse kogunesid 6.-12.klasside esindajad. 7-liikmelised võistkonnad moodustasime selliselt, et igas oli üks õpilane valitud klassist. Lisaks olime kutsunud osalema Maardu Gümnaasiumi, kes otsustas viktoriinis osaleda ühe võistkonnaga. Küsimused koostas meie kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Jaan Kaupmees ning need olid viiekaupa kuude eraldi plokki jaotatud: ajalugu, geograafia, kirjandus, kultuur, sport ja varia. Igs plokis oli ka üks pildiküsimus. Igale teemale oli aega täpselt 7 minutit, seejärel tuli vastustelehed ära tuua ning õiged vastused loeti ette. Üpris mängu esimeses pooles eristusid favoriitvõistkonnad suurema punktisummaga teistest ning lõppmängus läks päris suureks rebimiseks. Esikoha 22 punktiga sai võistkond „Karl ja naised“, teise koha selgitamiseks tuli aga kahele võistkonnale lisaküsimus esitada. Helifaililt mängiti Heinz Valgu Laulva revolutsiooni-aegset kõnet tuntud lausega „Ükskord me võidame niikuinii“. Küsimusele vastas õigesti võistkond „Veganid“ ning tublile kolmandale kohale asetus võistkond „Oranž“. Auhinnad viktoriinivõitjatele olid Kallavere Keskkooli poolt ning need olid Apollo kinkekaardid ja kooli meened. Võidust tähtsam oli siiski osalemine ning nii mõnigi osaleja oli pärast viktoriini nõus, et selline mõtteragin võiks 2. ja 3. kooliastme õpilastele jäädagi regulaarseks ürituseks.
Kummardusega Astrid Lindgrenile
14.11.2018
14.novembril oli lastekirjanik Astrid Lindgreni 111.sünniaastapäev. Kallavere Keskkooli algkoolimajas toimus sel puhul teemapäev. Juba mitu nädalat varem olid kunstiõpetajad lastega Lindgreni raaamatute-teemadel toimetanud ning 2.korruse galerii seinu ehtisid toredad pildid Pipidest, Karlssonitest ja Segasummasuvilast. Kirjaniku elu ja tegemiste kohta sai lugeda stendilt. Klassides toimus temaatiline viiktoriin, parimad said suud magusaks. 4.-6.klasside näitering oli ette valmistanud mininäidendi „Karlsson kummitab jälle“, kus mängis nimiosa 6.klassi Karl Šarikov, murdvarast aga Keili-Kirsika. Laheda Pipi tantsulauluga esines 2.b klassi ansambel, solistidena Lisella ja Kätriin, tantsutüdrukutena Anni ja Airike.
Kallavere Keskkooli noormeeste film oli Koolifilmi filmikonkursil edukas!
10.11.2018
Filmikonkurss Koolifilm on 1.-12.klassi noortele suunatud konkurss, mis juba mitmendat aastat aktiveerib koolinoori üle Eesti tegelema viisuaalse eneseväljendamisega. Konkursil on mitmeid esinevaid kategooriaid: Lastefilm vabalt valitud žanris (1.-4. klass), animafilm (5.-12. klass), eksperimentaalfilm (5.-12. klass), muusikavideo (5.-12. klass), dokumentaalfilm (5.-12. klass), lühimängufilm (5.-9. klass), lühimängufilm (10.-12. klass), õpetajate film, looli parim etteantud teemaga film (olid väga tubli oma kooli filmikonkursil – saada oma film ka meile!) ja Koolifilm 2018 erikategooria: “Malevafilm”.
Filmi pikkus pidi olema vahemikus 20 sekundit kuni 20 minutit.
Konkursile laekunud töid hindas Eesti filmiprofessionaalidest koosnev žürii ning filme hinnati mitmete kriteeriumide järgi nagu näiteks loo jutustamise oskus ja tehiline teostus.
Ka Kallavere Keskkool saatis sel aastal konkursile 2 tööd. Esimene neist valmis käesoleva aasta emakeelepäevaks ning selle autoriteks on 9. klassi Andry (režissöör, operaator, stsenarist, näitleja), Nikita (operaator, monteerija, näitljeja), Eduard (peaosatäitja) ja 8.klassi Erich-Mark, kes aitas droonivideote filmimisega. Film räägib loo eesti rahvuskirjanduse loojast Kristjan Jaak Petersonist ning tema võimalikust teekonnast läbi imelise Eestimaa, mille tulemusena valmis kuulus luuletus „Kuu“. Teie film oli käesoleva aasta õpetajate päevaks valminud lõbus reportaaž, mille käigus intervjueeris 6.klassi Karl kooli õpetajaid ja õpilasi. Novembri alguses potsatas meilikasti ootamatu teade: „Kuu“ on võitnud Kooifilmil lühifilmide kategoorias!
Pidulik lõputseremoonia toreda koolituspäevaga toimus TÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis ehk BMF-s 10.novembril. Kohaletulnuid ootas ekskursioon majas, sellele järgnenud mitmetunnine videorežii koolitus oli kõigile võitjatele osa auhinnast. Pakuti torti ning pidulikul lõputseremoonial esitleti kõiki filme ning jagati auhindu. Oli uhke näha „päris“ kinos ja suurel ekraanil filmi, mille sünni juures oled ise algusest peale olnud ning mille saamislugu nii täpselt teada. Poisid kutsuti ette ning neilt uuriti ka detaile filmi valmimise kohta, jagati kiidusõnu. Kõik võitjad said Koolifilmi logoga kruusi, võitu tunnistava aukirja ning kinopääsme vabalt valitud Kinobussi filmilinastusele.Auhinnast tähtsam on siiski kogemus ning teadmine, et tuleb tegutseda ja oma ideid julgelt toestada. Tubli, poisid ja jääme põnevusega ootama teie uut filmi!
Maardu linna omavalitsuse staatuse saamise 27.aastapäev
07.11.2018
7. novembril tähistas Maardu linn omavalitsuse staatuse saamise 27. aastapäeva. Tähtpäeva puhul toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik üritus, kus tänati aktiivseid töötajaid nende panuse eest linna arengusse.
Tunnustuse tähelepanuväärse panuse eest Kallavere Keskkooli hea maine kujundamisel ja seoses 27. omavalitsue aastapäevaga sai linna tänukirja meie kooli huvijuht Ave-Maria Rapper.
Õnnitleme meiegi!
4.-5. klasside poiste rahvastepalli meistrivõistlused
07.11.2018
7. novembril toimusid Kiili Koolis 4.-5. klasside poiste rahvastepalli meistrivõistlused. Osales 36 võistkonda üle Harjumaa. Kallavere Keskkooli võistkonnas olid Kirill Mihhailov, Kevin Metsküla, Andi Metsaots, Artur Agu, Egert Heinala, Artemi Zarenkov, Maksim Ševtšenko ja Ramil Viirsalu.
Saavutasime tubli 11.koha! Kiidame tegijaid!
Käisime Harjumaa 2018.a. koolidevahelistel meistrivõistlustel rahvastepallis
01.11.2018
Võistlus toimus 4.-5. klassidele Kiili Gümnaasiumis 1. novembril. Osales 32 võistkonda üle Harjumaa. Meie võistkonna viis välja kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel. Võistkonda kuulusid Gerit Reidak, Lilli Tulp, Kaisa Kielas, Liis Marii Lainevool, Vanessa Kask, Gloria Kala, Aleksandra Grišakova ja Arzu Agajeva. Saavutasime tubli 18.koha!
Aitäh tegijatele! Sai uusi võistluskogemusi ja tähtis on see, et silmad särasid.
Oktoobrikuu tegemisi
Oktoobrikuu suuremate tegemiste hulka mahtusid ka mõned pisemad toimetused- Miki Hiir 90, Mõttetalgud ja ettelugemispäev. Miki Hiir 90 oli kummardus sel sügisel 90-aastaseks saavale joonisfilmitegelasele, kes vist küll igale lapsele tuttav! Algkoolimaja lapsed maalisid ja meisterdasid Mikisid- Minnisid juba nädalapäevad enne üritust igas klassis, valminud töödest riputati maja teise korruse galeriisse üles kena kunstinäitus. 15.oktoobril toimus koolis Miki Hiire juubeli puhul teemapäev, teretulnud oli temaatiline riietus. Vahetundidel sai multikaid vaadata ja valmistada omale Mikiga rinnamärk. Viienda tunni ajal toimus aga algkoolimajas päeva kõige ägedaima Miki valimine ning oli, mille vahel valida, sest kostümeeritult oli kooli tulnud arvestatav hulk lapsi! Mikiga meenekotid said omale 2.a ja 2.b klassid, sest neis oli kõige enam kostümeeritud lapsi!
8.-12.klassi kooliõpilastega sõitsime aga 17.oktoobril Muuga Sadamassse, et neutraalsel pinnal veidi oma kooli teemal mõtiskleda. Tulles sai iga noor omale värvilise lipiku mõtteteraga, värvide baasil jaotati õpilased ja õpetajad ka laudkondadesse, kus igal ülesanne mõelda ühel kindlal teemal. Nii arutlesime teemade kallal „Keskkool vs põhikool“, „Kus me oleme?“, „Vaimne keskkond“, „Füüsiline keskkond“, „Õppetöö“ ja „Koostöö“. Pärast arutamist ja mõtete vormistamist said laudkonnad igaüks oma tehtud tööd ka esitleda. Kujunes ootamatult tore ja tegus üritus, kus sundimatus õhkkonnas öeldi välja palju häid ja mis peaasi- hõlpsasti teostatavaid mõtteid. Näiteks tunti puudust õuesõppeklassist, veidi hiljem algavatest koolitundidest, saunapäevast ning mugavatest diivanitest koridorides.
Viimasel koolipäeval enne vaheajale jäämist tähistasime ettelugemispäeva. Kohe hommikul käis kooli direktor lugemas ette „Mardileiba“ 5. ning Krõlovi valme 6.klassis. 7.klassile oli ettelugemispäev ka loovtööks, nemad olid juba palju varem hakanud ette valmistama muinasjutte, mille esitamist saaks vürtsitada näitlemisega. Ette käidi lugemas näiteks muinasjuttu „Vapilõvi“ algkoolimaja esimestes klassides ja Maardu lasteaias Sipsik. Teistes klassides esitasid muinasjuttu „Tuule ema“ huvijuht ja 5.klassi Lilli. Muinasjutu saateks etendati lugu ka käpiknukkudega. Oli tore päev ning loodetavasti võttis nii mõnigi sellest inspireerituna juturaamatu kätte ka koolivaheajal!
Õpetajate päev
05.10.2018
Õpetajate päev on üks kooliaasta lõbusamaid ja oodatumaid sündmusi: saavad siis ju gümnasistid ise õpetaajaametis kätt proovida ning õpetajad lõbusalt õpilasi etendada. Sel aastal otsustas kooli hoolekogu samuti õpetajate päeva organiseerimisel abiks olla ning koostöös aktiivsete lapsevanematega sündis nauditav päev kõigile!
Kohe hommikul koguneti peamaja vestibüüli, kus 3.b klassile (kelleks kokkuleppe kohaselt õpetajad sel päeval kehastusid), vajalikud vahendid värviliste õhupallide ja pulgakommide näol kätte jagati. Koolikell vahetas omanikku ning võim anti kooli direktori poolt õpilastest juhtkonnale. Õppejuhti kehastas sel päeval 12.klassi Helina, direktorirolli oli valitud Jan. Kõik õpetajate asendajad said rinda asendatava õpetaja nimesildi. Algasid tunnid, sel päeval 35-minuti pikkused. Ka õpetajaid ootas sel päeval sisukas programm: näitering ning muusikatund. Esimeses saime ülesandeks etendada Punamütsikese muinasjutt omas, kaasaegses võtmes. Rollid jagunesid kiiresti ning naerda sai kõvasti. Lühikese muusikatunni ajal pidid õpetajad selgeks saama rütmika Despacito- viisil räpiloo, mil spetsiaalselt meie koolile kirjutatud sõnad. Vahepeal olid hoolekogu naiste hoolitsevad käed katnud õpetajate tuppa maitsva peolaua, mis erinevate küpsetiste ja maitsva sushi all lausa lookas! 2.a klassi õpetaja Tiina oli lastevanemate poolt saanud suisa nimelise tordi! Paljud õpetajad said sel päeval toredaid kingitusi, õnnitluskaarte ning muidugi lilli. Järgnenud aktusel sai aga nalja kõvasti, aktust juhtis 6.klassi Karl. Kõigepealt tervitas saalisolijaid 7.klassi neiude ansambel juhendaja Viive kaasabil Lauluga õpetajast. Seejärel etendati telemängu Targem, kui 3.b ning õpetajad astusid ette oma vastõpitud näidendiga. Punamütsikese rollis oli õppejuht Raina, emana kooli psühholoog Annika, hundinahas õpetaja Jaan ja näiteks metsaülemana kooli direktor Veigo. Naerupahvakuid kutsusid esile ka õpetajate Karini ja Tiina esitatud mutikesed.
Ka õpetajate esitatud Despacito pälvis publiku tunnustuse. Seejärel said sõna selle päeva juhirollides olnud Helina ja Jan. Hoolekogu eestvedamisel anti sel aastal välja kaks lemmikõpetaja karikat. Algkooli- ja suure maja lemmikõpetajaid sai hääletada eelnevalt nädala jooksul kas Stuudiumis või hääletuskasti vahendusel klassides. Kui hoolekogu esimees Annika ette astus, oli põnevus suur. Kuldsed karikad aukirjadega läksid väikese maja poolt Raina Vilkesile ning suure maja poolt Gerli Rapperile. Palju õnne ja aitäh kõigile, kelle kaasabil tore üritus õnnestus!
Kallavere Keskkooli õpetajad pälvisid tunnustust!
05.10.2018
5.oktoobril toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik õpetajate päeva tähistamine, linna parimate pedagoogide autasustamine. Üritus toimus üle-eestilise „Eestimaa õpib ja tänab" Aasta Õpetaja konkursi raames, mis toimus Maardu linnas esmakordselt.
Pidulikule üritusele olid kutsutud muidugi kõik linna pedagoogid, kaetud oli pidulik kohvilaud, musitseeris Maardu Kunstide Kooli sümfoniett-orkester.
Õpetajaid tervitasid Maardu linnapea Vladimir Arhipov ning volikogu esimees Alar Lyra. Järgnes nominantide autasustamine. Ka Kallavere Keskkoolil olid konkursil oma nominandid: Maardu aasta põhikooli aineõpetajaks Jaan Kaupmees, Maardu aasta gümnaasiumiõpetajaks Aleksandra Kadinets, Maardu aasta klassijuhatajaks Kerli Vallmann ning Maardu aasta õppeasutuse juhiks Raina Vilkes. Laureaaditiitli tõi koju Jaan Kaupmees, kes nimetati Maardu aasta põhikooli aineõpetajaks 2018. Kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel sai tunnustuse meie õpilaste ettevalmistamise eest Maardu-Lasnamäe ühisel spordipäeval.
Palju õnne meie õpetajatele nominatsiooni ning laureaaditiitli eest! Olete parimad!
Reipalt koolipinki
4.oktoobril toimus meie kooli spordipäev. Päev algas kogu koolipere ühise soojendusvõimlemisega, mille viis läbi õp Killu . Seejärel startisid teatejooksud, kus osalesid klasside 8-liikmelised võistkonnad.
Peale seda toimus Euroopa spordinädala ürituse finaal, milleks meil oli kummikeksuvõistlus. Kõik õpilased said osaleda ja selgitati välja kummikeksukuningas Kirill ja -kuningannad Anastasia ja ja Merilin. Võitjad said diplomi ja sinise spordisärgi. Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile tänasid meie kooli Spordinädala läbiviimisel tänukirjaga. Aitäh ka kõikidele usinatele hüppajatele ning idee autorile õp.Karinile, kes klassid kummikeksukummidega varustas ja õigesti hüppama õpetas!
Pärast kummikeksimist jäid 5.-12.klassi õpilased staadionile mõõtu võtma 60 või 100 meetri jooksus ja kaugushüppes. Väga hea tulemuse tegi Andry Auväärt 60 meetri jooksus, mis oli kooli rekordi lähedane.
1.-3.klass suundusid peale teatejookse Maardu parkmetsa, kus toimusid klassidesisesed toredad mängud: loodusteemalise ristsõna lahendamine, looduslikest materjalidest maastikukunstipildi koostamine ning munakarbimäng, kus tuli loodusest leida erinevate algustähtedega sõnu.
Suur. suur tänu kõigile klassijuhatajatele , õpetajatele ja kogu kooliperele! Teie kohalolek andis päevale hea energia. Ehkki ilm oli tuuline, paistis päike ning õigesti riietunud õpilased jõudsid ka autasustamise ära oodata!
Meie õpilased noorte olümpial!
14.09.2018
14.septembril toimus juba kolmandat korda Maardu ja Lasnamäe noorte olümpia. Pidulikule avatseremooniale järgnesid erinevad teatevõistlused. Meie kooli koondvõistkonda kuulusid 4. ja 5. klasside õpilased Gloria Kala, Angelina Fomkina, Aleksandra Grišakova, Karina Ossipova, Aretemi Azarenko, Ramil Viirsalu, Maksim Ševtšenko, Kris-Martin Viigisalu, Vanessa Kask, Kaisa Kielas, Gerit Reidak, Laura Jõgi, Andi Metsaots, Kevin Metsküla, Kirill Mihhailov ja Artur Agu. Kallavere Keskkool saavutas võistlusel teise koha ehk hõbemedali! Võistkonda juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Karin. Palju õnne ja aitäh tublidele noorsportlastele oma kooli lipu kõrgel hoidmise eest!
Maailmakoristuspäevad koolis!
15.09.2018
Eestlaste ettevõtmisel peeti esimest Maailmakoristuspäeva 15.septembril. Ka meie liitusime üleilmse ettevõtmisega, kuid pidasime oma koolis koristuspäevi 17.-19.septembrini. Haldusjuhi Meelis Merilai ettevõtmisel telliti kooli õuele 20m3 prügikonteiner. Juba varem oli suuremate klasside noormeestega kooli keldriruumides peituv vana mööbel märgistatud või lahti võetud, palju prügi kahe maja pealt kokku kogutud. Kolme päevaga täitus konteiner nagu imeväel! Suureks abiks oli kooli haldustööline Vello, kes kõik poiste ette tassitud esemed konteinerisse ruumisäästlikult ära paigutas. Eriline tänu IIIB klassile, ise nii pisikesed ja nii hakkajad- aitäh klassijuhataja Rainale! IX klass koos kehalise kasvatuse õpetaja Veigoga oli suureks abiks. Väga tubli oli VIII klassi Erich-Mark ja ülitubli sama klassi Robert. Samuti tänud V, VI, VII klassi tehnoloogiatunni poistele ja kõigile, kes koroistustöödes kaasa lõid! Meie kooli maailmakoristuspäevade raames said vanast kraamist koristatud kooli õuel asuvad garaažid ning mitmed laoruumid peamaja 0-korrusel.
Koolialguse aktus 3.septembril
03.09.2018
Üle mitmete aastate toimus meie kooli koolialguse aktus õues, kooli spordiväljakul. Ilm soosis õueüritust, juba hommikust saati säras päike ja oli suviselt soe. Kella üheksaks oligi kogu koolipere kenasti korvpalliplatsile kogunenud, meie uue sinise ja kooli logodega telgi all laual valmis aabitsad ja lillekimbud.
Veljo Tormise tuntud „Kevade“ filmi tunnusmuusika saatel hakkasid värsked esimese klassi õpilased algkoolimaja juurest aktuseplatsi juurde astuma, saatjateks gümnasistid. Kokku alustab meie algkoolis sel õpeaastal kaks esimest klassi 23 õpilasega, kelle klassiõpetajateks on Diana Krahe ja Veronica Kaupmees, mõlemad samuti uued õpetajad meie koolis.
Aktust alustasime Eesti Vabariigi hümniga, seejärel sai sõna kooli direktor Veigo Juuse, kes tutvustas kooliperele ka uusi koolitöötajaid. Lisaks esimese klassi õpetajatele on meil sellest õppeaastast uus haldustööline Vello Sõstar ja peamajas valvur Svetlana Šinkarjova. Koolis on sellest õppeaastast ka psühholoog Annika Agu-Aasrand, kes õpetab lisaks 4.klassile eesti keelt ning 12.klassile psühholoogiat. Kooli uus füüsikaõpetaja on Rauno Talussaar.
Uue õppeaasta alguse puhul tervitas kooliperet ka Maardu linnapea Vladimir Arhipov. Esines õpetajate ansambel, kelle juhendajaks muusikaõpetaja Viive Loov. Paljude jaoks oli aktuse oodatuim osa muidugi esimese klassi koolijütsidele aabitsate kätteandmine. Tore oli vaadata, kuidas direktor igaühe juurde alla kummardades tugeva käepigistusega aabitsa ja roosiõie kinkis. Aktusele järgnesid klassijuhatajatunnid, kus klassiõpetajate lauad rohkete lilledega kattusid.
Tere tulemast kooli! Loodetavasti kujuneb sellest tore ja teguderohke õppeaasta, kus igaüks saab oma panuse anda!
Kallavere Keskkool käis Maardu linna päeval
21.07.2018
21.juulil tähistas Maardu linn linnapäeva. Kellapargis toimunud ürituse jaoks oli üles seatud lava ning oma tooteid pakkusid erinevad müügifirmad-teenusepakkujad. Ka Kallavere Keskkool oli oma kooli telgiga kohal end näitamas. Ühtses reas otse lava taga olid Maardu teisedki koolid. Olgu öeldud, et idee koolide osalemiseks linnapäeval andiski Kallavere Keskkool, linnale see meeldis ning spetsiaalselt selleks puhuks said kõik koolid linnavalitsuseslt kingituseks suured välitelgid! Nüüd on meil oma mahukas telk toredateks õueüritusteks olemas, aitäh!
Kunstiõpetaja Gerli, algklasside õpetaja Tiina ja huvijuhi Ave-Maria juhendamisel pakkusime oma telgis lastele maalimist ja meisterdamist. Eelmisel õppeaastal soetatud maalimolbertid seisid efektselt ning kutsusid suuremaid ja pisemaid kunstihuvilisi maalima. Kõige väiksemad kunstnikud olid sülebeebid, kes emme sülest oma esimesed pintslitõmbed tegid. Päris mitmed lapsevanemad innustusid maalimisest ka ise ming koos valmisid suurepärased suvepildid! Laua taga sai meisterdada taaskasutatavatest materjalidest: punuda papitükile riidetükkidest-lõngajuppidest vaipa või meisterdada tualettpaberirulli sisudest kasse. Mõlemad tegevused olid meelepärased ning mõni laps veetis meie telgis mitu tundi.
Päeva lõpuks väisas ootmatult meie telki laulja Erich Krieger, kes kinkis oma lauludega CD-plaadi ning oli lahkelt nõus ka pilti tegema. Aitäh õpetajatel, kes viitsisid puhkuse ajast tulla kooli esindama, aitäh kõigile, kes meie telki külastasid ja tegevustes kaasa lõid!
Kooliaasta sai läbi- ilusat suve!
11.06.2018
Kallavere Keskkooli kooliaastat lõpetav aktus toimus 11.juunil. Kollastes värvides dekoreeritud võimla oli kevadiselt rõõmus. Aktust alustas 4.klassi tüdrukute ansambel vana tuttava Koolikella-lauluga. Seejärel sai sõna kooli direktor Veigo Juuse, kes muuhulgas oma oma kõne ajal publiku hulgas „laineid“ korraldas ja sellega veidi elevust tekitas. Kooli õppejuht Raina Vilkes tänas kõiki tublisid õppureid ning andis kiituskirjad ja šokolaadimedalid iga klassi parimatele. Lisaks tänati eraldi mudilaskoori, soliste ja kõiki rahvatantsuklasse tubli esinemise eest läbi kooliaasta. Tänusõnad edastati õpetaja Viivele, kes viis mudilaskoori Harjumaa laulu- ja tantsupeole Viimsis. Tänati õpetaja Margitit, kes korraldas koolis matemaatikavõistlust Känguru. Lillekimbud said kehalise kasvatuse õpetaja Karin toredate sportlike ettevõtmiste eest lõppenud kooliaastal, rahvatantsuõpetaja Killu Tiigimäe ja õppejuht kooli esitamise eest Aasta Kool 2018 konkursile. Õnnitleti ka õpetaja Kerli Vallmanni, kes läbis Noored Kooli kaheaastase õppe. Õpetaja Annika andis üle diplomid ja auhinnad algkoolimajas toimunud Bayblade`i võistluse korraldajatele ja võitjatele.
Tehtud töö ja panuse eest tänati õpetajaid, kes uuest õppeaastast Kallavere Keskkoolis enam ei tööta: õpetaja Mari Speek, Tõnu Mändveer, Kristina Matejuk ja Annika Valge. Õpetaja Annikat, kes meie koolis lapsi õpetanud juba pea 19 aastat, sai kooli poolt tänuks lillekimbu ja karbi ehtega. Aktust ilmestasid veel kooliõpilaste esinemised: 8.klassi Andry luges kauni M.Raua luuletuse Koolikell, 4.klass esitas rahvatantsu Savikoja venelane ning 3.klassi solist Aleksandra laulis laulu Suvi võib alata. Üritust konfereerisid 4.klassi Sanaaliidia ja kooli huvijuht.
Suvi võib nüüd tõesti alata! Puhakem hästi! Ilusat suve! Kohtumiseni meie armsas koolimajas uuesti sügisel!
Tallinna võimlemispidu
03.06.2018
3.juunil toimus Pirita velotrekil 19. Tallinna võimlemispidu. Traditsiooniliselt oli osalemas ka meie kooli rühm, seekord 1.-3.klass õp Annika Valge juhendamisel. Lapsed esitasid kava "Rõõm" ning tundsid ise peost tõelist rõõmu ja vaimustust. See ongi kõige suurem rõõm õpetaja jaoks.
Pildile on haaratud ka kava autor ja liigijuht Taimi Ainjärv.
Käisime kogu kooliga matkamas!
05.06.2018
Eelmisel aastal alustatud kevadine kogu kooli matkapäev toimus ka sel aastal - 5.juunil käisime taas kogu kooliga matkamas! Ehkki lubas vihmast ilma, paistis kogu ennelõuna päike ja kerge tuuleke ei teinud metsas kellelegi liiga, sest justnimelt metsa oma sammud hommikul kl 9 seadsme. Maardu Maxima XX kõrval asuvas metsapargis oli Kallavere Keskkooli telk juba üleval, kõlas mõnus muusika. Kui direktori oli matkapäeva avatuks kuulutanud, viisid kõigile ühisvõimlemise läbi tublid 6.klassi neiud Lisette Pent, Lisette Arminaits ja Nele-Liis Juhani. Peale seda selgitas õpetaja Karin Pärtel, kuidas matkapäeval klasside kaupa metsas liikuda. Soov oli proovida esimest korda GPS-kunsti ehk loomingulist liikumist, mille mõte on liikuda metsa all mingit kujundit mööda. Gps-i abil joonistub liigutud kuju kaardile. Juba enne olid kõik õpetajad saanud juhendi laadida oma mobiiltelefonidesse rakendus Endomondo. Kõikidel klassidel paluti metsa alla „joonistada“ kalakujund, kuid lubatud olid ka teised kujundid. Aega liikumiseks anti täpselt 60 minutit. Ka õpetajate võistkond läks liikvele: läbi kraavide ja sissekasvanud metsarägastiku murti end lõpuks kuni Maardu Linnavalitsuse hooneni, kui kaardile oli joonistunud midagi kalapea ja –rootsusarnast. Ka teised matkaseltskonnad hakkasid vaikselt saabuma ning oma kaardi koos sinna joonistunud kujundiga pidi laadima Stuudiumisse kõigile nähtavaks. 3. ja 4.klass näiteks olid kõndinud joonise, millele anti nimeks Vanaema kalal, 1b klass kõndis puulehekujuliselt, 8.klassil tuli kaardile päris korralik uimede ja sabaga priske sulpsulööv kala. Huvitavatest kujunditest kõnniti veel 2.a klassi poolt Kallavere linnuke, 7.klassil oli aga aega metsa all lisaks ka käepärastest materjalidest kalakuju meisterdada! Ka lõuna sõime sel päeval sealsamas metsa all, lapsed nautisid looduses einestamaist väga! Vahepeal olid meie laagriplatsile saabunud Avo Aljas ja Raili Umda Kaitseliidust. Railiga liitusid kohe kooli kodutütred ning koos hakati juhendama, kuidas käepärastest materjalidest metsas olles joogikõlbulikku vett teha. Lisaks sai lahendada ristsõna ja panna õigesti kokku tükkideks lõigatud kaarti. Üpris keeruline oli ka nn NATO tähestikus kirjutatud teksti desifreerimine, sellega said hakkama vaid vähesed. Major Avo Aljas ootas suuremaid klasse metsa all, kus oli võimalik proovida leida metsa alla peidetud sõdurivarustust. Kasutada võis ka binoklit.
Matkapäeva lõpus said kõik klassid diplomid ja väikesed kommikotid tubli osalemise eest. Kui rahvas laagriplatsilt suures osas juba lahkunud oli, saabus metsast ka viimane seltskond, 6.klass, kes olid jalutanud mitme tunni pikkuse angerjakujulise jalutuskäigu.
Maardu kevadjooks
26.05.2018
26.mail toimus traditsiooniline Maardu kevadjooks.
11-12-aastaste tüdrukute hulgas võitis 1.koha Evelyna Ossipova 3.klassist. Õnnitleme!
Tunnustame ka teisi jooksnud õpilasi, keda polnud sel aastal just palju.
Tervisliku eeskujuna startis jooksurajale ka kooli meditsiiniõde Viktoria Solomina.
1.-3.klassi tantsuring esines enne autasustamistseremooniat võimlemiskavaga.
Kevadkontsert Lapsepõlve lood
11.05.2018
Kevadkontserdil esinesid meie kooli tublid laulu- ja tantsulapsed: 4., 5. ja 6.klass ehk rahvatantsuklassid, tantsuring, mudilaskoor, solistid Liis-Marii koos 4.klassi ansambliga ja Lisette 6.lassist. Lisaks 1.b klass kogu koosseisus ja õpetajate ansambel plokklöödi, väikekannelde ja lauluga. Meie tänavune kevadkontsert jutustas vaatajale lugusid lapsepõlvest. Vaheklippidena kõlasid ka laste poolt sisseloetud toredad lood märtsikuus toimunud kirjandusliku omaloomingu konkursilt. Oma kooli töötajatega oli juba varem filmitud väikeseid videoklipikesi, kus intervjueeritav sai meenutada mõnd seika oma lapsepõlvest. Lugusid rääkisid algkoolimaja valvuritädi Anna, 1 a klassi õpetaja Tiina, kooli endine remondimees Jüri, koolisöökla töötaja Eha, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Katrin ja kooli direktor Veigo. Toreda omakirjutatud muinasjutu Pääsuke reisib luges linti 3.klassi Karina. Kontserdi vahepaladena kõlasid veel 4.klassi Liis-Marii jutustus Eesti Lipp ja 8.klassi Sabrina Lugu varesest. Lavadekoratsioonidena kasutasime meie kooli laste kunstitöid, mis vaheldusi laulude-tantsude taustaks lava tagaseinal.
Kontserdi lõpus õnnitles direktor kõiki emasid ja vanaemasid eelseisva emadepäeva puhul ning pühendas neile loo Pisut sinu sarnane, mille laulis 9.klassi solist Kariima.
Kallavere Keskkooli kevadkontsert toimus selgi aastal Maardu Vaba Aja Keskuse saalis, sest oma saali lava ja vajaliku kaasaegse heli- ja valgustehnikaga koolil pole. Nii saavad ka meie kooli lapsed päris laval esinemise kogemuse kätte.
Aitäh kõikidele esinejatele! Aitäh õpetajatele! Ja tänu ka lapsevanematele, kes nii tublid lapsed on kasvatanud!
VIII klassi noormehed olid füüsikaviktoriinis edukad!
03.05.2018
Meie kooli 8.klass osales oma füüsikaõpetaja Kristina Matejuki eestvõtmisel 3.mail ülevabariigilises füüsikaviktroriinis „Spekter“. Viktoriini korraldajaks on Tartu Ülikooli teaduskool koostöös TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga ning see on iga-aastane ettevõtmine. Viktoriin on veebipõhine. Viktoriinil osalejate arv oli kokku 1272, kellest 733 osales noorema rühmas ja 539 vanemas rühmas. Meie kooli õpilased võitlesid nooremas vanuserühmas koos IX klassidega. Seega testiti VIII ja IX klassi tulemusi.
Kolm meie kaheksandikku said viktoriinil hea tulemuse, tulles oma vastustega esimese 200 hulka:
Alex Kahar-Martijanov 104.koht 737 osaleja hulgas, Andry Auväärt 244. koht ning Eduard Teller ja Albert Solomin 296.koht.
Tublid poisid ja õpetaja, kes klassi viktoriinile viis!
RÕÕMSALT VAHEAJALE!
20.04.2018
20.aprillil, vahetult enne kevadist koolivaheaega kogunes Kallavere Keskkool ühiseks aktuseks aulasse, et teha vahekokkuvõtteid. Nagu konferansjee Helina ütles: “Jäänud on kõigest poolteist kuud pingutust, et see järjekordne kooliaasta edukalt lõpetada.“
Meie kooli õpilased on pingutanud tõesti kõvasti, seda näitas pikk lauatäis tänukirju ja kingitusi tublimatele.
Kevadisele aktusele lõid hoo sisse õed Maria ja Aleksandra Grišakova „Hea tuju lauluga“, seejärel sai sõnajärje õppealajuhataja Raina Vilkes. Õppealajuht toonitas oma lühikeses sissejuhatuses meeskonnatöö tähtsust ning andis tänukirjad oma kooli tublilt esindanud lastele: Aleksandra ja Maria Grisakovale ja Lilli Tulpile, kes esinesid Muuga lasteaia nurgakivi tseremoonial. Eraldi tänu sai 1a ja 7.klass, kes käisid oma eeskavadega märtsikuus Maardu Teatrifestivalil. Mattias Viirmaad kiideti toreda direktorirolli eest 12.klassi viimase koolikella üritusel.
Õpetaja Jaan Kaupmees tuletas meelde märtsikuist kirjandusliku loomingu võistlust ning asus premeerima iga vanuserühma parimaid. Algklassid kirjutasid teemal Eesti kõige-kõige, vanematel klassidel oli valida pealkirjade hulgast nagu Muinasjutt Eestist, Kodu ei ole maja vaid inimesed või Minu vanavanemate lugu. I-II klasside vanuserühmas sai I koha Patrick Dambe, II koha Triinu Määr ja III koha Rebeka Vunk. III-IV klasside parimik oli: I koht Karina Ossipova lugu „Pääsuke reisib“, II koht Gerit Reidak, III koht Artur Agu. Eripreemia humoorika loo „Paks Margareeta“ eest sai Aleksandra Grišakova.
V-VI klasside vanuserühmas sai esikoha oma töö eest „Kolm lõvi“ Elli Tulp, II koht jäi Merilis Moppelile, III koha vääriliseks tunnistati Kevin Aus. VII-IX klasside loominguliste tööde paremusjärjestus oli: I koht Liisi Viirmaa „Muinasjutt Eestist“, II koht Medina Sabirova ja III koht Polina Ivakina. Gümnaasiumiklasside esikoht läks Helina Ohtlale, II koha sai Karro Virola, III koht läks Irina Putrovale. Kõik auhinnatud said kingituseks tänukirja ning raamatu.
Kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel tänas aga kõiki tublisid Südamenädalal kaasalööjaid ning siingi oli miteid õpilasi esile tuua: hommikuvõimlemiste eest vastutajad 6.klassi Pija-Gisela Kielas ja Lisette Pent, 7.klassi Aliya ja Satiya Raag, Mia Metsaots ja Valeria Tkatšuk, 8.klassi Anastassija Mikhriakova, Kelly Laats, Arina Karacharova ja Sabrina Kala. Algkooliklasside tervislike eluviiiside plakatite konkursi võitis 1b klass, lisaks auhinnati II b klassi väga sisuka plakati eest. Südamenädalal toimus ka klassidevaheline sammulugemisvõistlus, millest aktiivselt osa võeti. Enim samme kogus 7.klass, individuaalselt enim aga Karl 5.klassist. Õpetajatest olid usinamad kõndijad-sportijad Aleksandra Kadinets ja Meelis Merilai ning kooli sekretär Siiri Sõstar. Kõik südamenädala tublid said lisaks tänukirjale meelepärase puuvilja suurest isuäratavast korvist.
Luuletusega „Meie pere“ esines 1b klassi Kätriin Marinel, siis sai sõna kooliõde Viktoria Solomina. Viktoria lõpetas talvel Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, tema diplomitöö oli nutiseadme mõjust koolilapse tervisele. Nimelt sel teemal kõik saalisviibijad väikese esitluse saidki. Kooliõde tõi välja nutiseadme head mõjud aga ka ohud: mõju silmadele, kõrvadele, unele, vaimsele tervisele. Peatuti ka küberkiusamise ja ohtlike mängude-teemal ning tundus, et esitlus oli õpilastele huvitav. Läksime kevadisele vaheajale soovitustega lülitada telefon ööseks välja ning veeta rohkem aega vabas õhus aktiivselt tegutsedes.
Talent Show 2018
20.04.2018
20.aprillil toimus Maardu Põhikoolis 3.korda Talent Show, kus võis osaleda kõige ingliskeelsega.
Meie kooli 5.klass esitas iiri rahvajutul põhineva näidendi "The Wise Man and his Cake". Peaosas oli Karl Šarikov. Etendus sisaldas lisaks sõnalisele osale laulu, iiri tantsu, iluvõimlemist, jalgpalli ning isegi Sandra poolt imiteeritud linnulaulu. Seega oli ühte etendusse kokku pandud palju erinevaid talente.
Kuigi see polnud võistlus, saime positiivset tagasisidet just etteaste mitmekülgsuse tõttu. Klassile tasuks tänukiri ja maiustused.
Täname ka Maardu Põhikooli õpetajat Olga Muhhinat suurepäraselt korraldatud ürituse eest!
Kaheteistkümnendike viimane koolikell!
12.04.2018
12.aprillil toimus Kallavere Keskkoolis XII klassi viimane koolikell. Seitse abiturienti on valmis küpsuseksamiteks ning traditsiooniliselt toimub viimane koolipäev enne eksamiteks õppimist lõbusas „tutipeo“-võtmes. Hommikul võtsid lõpetajaid kooli fuajees vastu X ja XI klassi õpilased, iga päevakangelane sai värvilise õhupalli ja pulgakommi. Nagu juba kombeks saanud, tuldi kooli mudilaseks riietatuna: traksipükstes- nokamütsides, kaasas mängukannid. Esimese tunni viisidki abiturientidele läbi teised gümnasistid, koos valmistati magus tort ja tehti näomaalinguid. Edasi siirdusid abituriendid algkoolimajja, kus oldi külalisõpilasena algklassides ja mängiti oma väikeste koolikaaslastega.
Kell 12 algas aktus. Abituriendid sisenesid õhupallide ja mänguasjadega kaunistatud aulasse, käekõrval esimeste klasside koolijütsid. Kõige ees sammus klassijuhataja Aleksandra Kadinets, kes helistas viimast korda sümboolselt koolikella. Üritust konfereeris VIII klassi õpilane Mait Juuse. Järgnes XII klassi klassijuhataja kõne ja tervitusetteasted teiste klasside poolt. I b klass esitas näiteks toreda laulu "Maa tuleb täita lastega", mis oli niivõrd siiras, et terve saal sellele kaasa elas! II b klass tervitas abituriente spetsiaalselt neile kirjutatud luuletusega. V klass oli oma etteasteks samuti väga põhjalikult valmistunud: lavale tuldi hiigelsuurte pappkastidest valmistatud rongivagunitega ning Gena ja Potsataja kostüümides. Õpetaja Viive Loov abiga esitati laul "Sinine vagun". Ka õpilasesindus tervitas abituriente lauluga, see oli Grete Paia poolt tuntuks lauldud "Päästke noored hinged". Gümnasistid kinkisid abiturientidele omalt poolt suure tordi, mis toodi aulasse efektselt pimedas ja põlevate küünaldega. Aktuse kõige vahvam moment tuli aga lõpus, mil konferansjee teadustas välja koolidirektori kõne ning esireast tõusis II b klassi poiss Mattias ning sammus kõnepulti. Mattiase roll direktorina kukkus imehästi välja! Oma kõnes manitses ta abituriente veidi ning soovis edu lõpueksamitel. Seejärel viis päevakangelastega läbi kiire küpsusvande, kus tuli vahukomme täis suuga korrata üldtuntud koolitarkusi- kogu aula rõkkas naerust. Loodetavasti sujuvad meie kaheteistkümnendikel eksamid hästi ning näeme kõiki seitset 22.juunil lõpuaktusel sama rõõmsatena istumas!
Algklasside parimad etlejad on selgunud!
29.03.2018
Emakeelekuu, meie koolis, lõpetas algklasside etlejate konkurss, mis toimus 29.märtsil. Eks usin luuletuste harjutamine käis klassides ja kodudeski juba palju varem. Konkursile registreerus 14 1.-3.klassi last, kahjuks oli tähtsaks päevaks haigus etlejate ridu mõnevõrra vähendanud. Iga etleja oli omale terve klassitäie pöidlahoidjaid kaasa võtnud. Etluskonkurssi viis läbi Sipsik, kõikidele lastele teada-tuntud eesti raamatutegelane. Sipsik selgitas publikule etluskonkursi tingimusi ning tutvustas auväärt žüriid: emakeele- ja kirjanduse õpetajaid Eeva Mesi ja Katrin Kuusk, raamatukogu juhataja Mare Peterson ning 12.klassi õpilane, näitlemishuviline Tauri Põlda.
Kuna käesoleval aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100.sünnipäeva, siis pidid ka esitatavad luuletused olema eesti kirjaniku kirjutatud ming rääkima kodust või kodumaast. Kõlasid luuletused K.Merilaasi, O.Saare, H.Vilepi jt. eesti kirjanike sulest. V.Luige luuletusi esitati lausa kolm! Etlejad ei kasutanud mikrofoni, sest hea luuletuse lugeja hääl peab ise olema piisavalt kandev ning kõlav. Kuni žürii rasket otsust tegi, viis Sipsik publikule läbi lasteraamatuteteemalist välkviktoriini. Näiteks küsiti, mis värvi oli Segasumma suvila maja või mitu aastat magas Okasroosike.
Kallavere Keskkooli algklasside parim etleja on 1b klassi poiss Patrick Dambe, kellele tõi võidu H.Vilepi luuletus „Kodumaa. See oli hästi peas ning esitati soravalt ja julgelt! II koha sai Aleksandra Grišakova IV klassist, tema loetud „Pääsukese elu“ autor on V.Luik. III koha vääriliseks tunnistati 1b klassi õpilane Kätriin Marinel Naar, kes luges M.Linnamäe „Meie pere“. Lisaks anti välja ka mõned eriauhinnad: vapruse eest Tristan Eric Münterile, selgeima esituse eest Gloria Kalale, pikima luuletuse eest Mattias Viirmaale, hingelisema esituse eest Angelina Fomkinale. Kõik võitjaid said aukirja ning valida omale meelepärase lasteraamatu auhinnalaualt.
Ehkki märts on nüüd läbi, jagub emakeelekuul algatatud tegevusi veel aprilli kuussegi: õpilaste omaloomingukonkursi tööd vajavad nüüd žüriiliikmete läbilugemist ning hindeid, parimad kuulutatakse välja vahetult enne kevadvahega 20.aprilli aktusel!
Emakeelekuu Kallavere Keskkoolis
Märtsikuise emakeelekuu puhul käis meie koolis mitu põnevat külalist. 9.märtsil käis meil külas lastekirjanik Mika Keränen. Keräneni raamatud on meie lastele hästi tuttavad, kuid tore oli kohtuda ka kirjaniku endaga; saime teada tema jalgpallihuvist ja kuidas ta üldse noore mehena Eestisse sattus. Põnev oli teada, et ka tema on kunagi töötanud kooliõpetajana. Oma raamatuid kirjutab ka aga eraldudes kusagil maakohta täielikku vaikusesse ja paneb kirja terve raamatu ühekorraga. Ka lapsed said kirjanikule küsimusi esitada, poisse huvitas muidugi kõik jalpalliga seotu. 6.klassi neiud võtsid kirjanikult peale kohtumist veel väikese lisaintervjuu plaanitava koolilehe tarvis. Mika Keränenile meeldis meie kool ja vastuvõtt väga, ka kooli raamatukogu täiendas oma varusid mitme tema lasteraamatuga.
Suurematele klassidele toimus aga 13.märtsil hariv kohtumine kalamburist Keiti Vilmsiga. Keiti Vilms sai tuntuks, kui Twitteri-kirjanik, keda tema keeleteemaliste säutsude tõttu Säutsupääsukeseks nimetatakse. Keiti rääkis oma tegemistest ja näitas, milliseid kalambuure ta on välja mõelnud ning kuidas üldse keele ja sõnadega mängida on võimalik. Keiti kutsus noori üles usinalt raamatuid lugema ning tuletama iga päev meelde mõni vana eestikeelne sõna. Keiti on ise agar vanade sõnade elluärataja ning Johannes Aaviku Seltsi liige. Keitil oli kaasas ka ERR ajakirjanik, kes tema tolle päeva tegemistest akrtikli kirjutas. Seal on sees ka meie kooli kohtumine, loe või ise:Link
Emakeelepäeva tähistasime aga kauni aktusega, kus osalesid suure maja õpilased. Aktust juhtisid 6.klassi Caroly ja Lisette. Ettekande emakeelepäeva saamisloost ning Kristjan Jaak Petersonist tegi 8.klassi Kelly. Eesti kirjanike luulet lugesid Mia 5. ja Mait 8.klassist. Kauni rahvalaulu Tütre tänu laulis 7.klassi Mia–May. Aktuse lõpetas 8.klassi poiste omaloominguline film Kuu, mis rääkis nägemuse Kristjan Jaak Petersonist ning kuulsa luuletuse sünnist. Filmi idee autor on Andry, teistes osades astusid üles Nikita ja Eduard. Drooniga filmis 7.klassi Erich-Mark. Film oli tõesti lahe ning seda saatis kõva aplaus! Filmi ennast saab aga vaadata meie kooli Youtube`i kanalilt selle lingi alt: Link
Emakeelekuu ei ole veel lõppenud ja nii jagub meilgi veel tegevusi. 29.märtsil selgitame välja oma kooli algklasside parimad etlejad ning kuu lõpuni kestab õpilaste omaloomingukonkurss. Parimad kirjutajad selgitame välja aprillikuus.
Kallavere Keskkool korraldas kogukonnale väärika Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva
24.02.2018
Juba mitu kuud enne tähtsat päeva otsustas kooli juhtkond ühiselt, et sel aastal soovime Eesti Vabariigi sünniaastapäeva suurejoonelisemalt tähistada! Et tähtsat üritust viiakse läbi õigel päeval, 24.veebruaril, oli samuti kohe selge. Soov oli ainsa kohaliku eestikeelse koolina pakkuda väärikas üritus just kogukonnale laiemalt. Järgnevatel tundidepikkustel aruteludel pandi 24.veebruari hommik paika minutilise täpsusega ning ülesandeid jagus kõigile koolitöötajatele, kes soovisid aidata. Loomulikult kaasasime ka sõpru, sest ainult ühiselt saavadki sündida tõeliselt vägevad asjad! Polnud teada, kas üritusele tuleb 20 või 200 inimest, leidus skeptikuid ja kahtlejaid. Maardu linn toetas kooli ideed 24.veebruari üritusest kohe algusest ning pani oma õla ala materiaalsete vahenditega toetades.
24.veebruari hommikul oli kogu koolipere igatahes valmis! Juba kella kuuest toimetasid õuel meesõpetajad lumetöödega, sest ilmataat õnnistas sünnipäevahommikut armsa pehme lumesajuga. Igal õpetajal oli teada oma ülesanne: kes keetis teed, kes süütas küünlad, paigaldas helitehnikat või korraldas parkimist. Kella 7 paiku hakkasid tasapisi saabuma ka külalised, keda juba väraval tervitasid rõõmsad kodutütred-noorkotkad. Iga tulija sai kingituseks sinimustvalge lipu ning laululehe. Et hommik oli varajane, oli võimalik lipuväljakule kaasa haarta soe teetops. Tulijaid tervitasid juba eemalt lõbusad puhkpillihelid, sest telgi alla oli end sisse seadnud Maardu Puhkpilliorkester. Spordiväljakul oli näha sõjaväemundreid ja rahvariideid, oli vanemaid inimesi ja titevankreid, tuldi perede ja mitme põlvkonnaga. Täpselt päikesetõusul kell 7.33 kõlas Kallavere Keskkooli õuel Eesti Vabariigi hümn nii, nagu tuhandetes teisteski kohtades üle Eesti. Hümni eeslauljaks oli meie kooli 7.klassi õpilane Mia-May Metsaots. Järgnes palvus, mille viis läbi Muuga Sadama Meremeste Kodu diakon Herki Talen. Lauldi Jumal hoia Eestimaad. Kooli kolme lipuvardasse heisati lipud, abiks kooli kodutütred ja noorkotkad. Järgnesid sõnavõtud Maardu linnavolikogu esimehe Ailar Lyra ja Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna pealiku major Avo Aljase poolt. Armsa hommiku kooli õuel lõpetas segarahvatantsurühm Jõelähtme Muhedad. Küll oli ilus näha kaunist eesti rahvatantsu ja keerlevaid kirjuid seelikuid lumisel taustal, külakostiks toodud Põhjamaa tõi arvatavasti nii mõnelegi külalisele pisara silma. Siis palusime külalised lahkesti „tuppa“ ehk kooli spordihoonesse, mis Rootsi-Kallavere küla muuseumi abil vanade taluesemetega rahvuslikus võtmes kaunistatud. Iga külalist tervitas isiklikult saaliuksel rahvariietes juhtkonna liige käepigistuse või sünnipäevatervitusega. Oli tuttavaid nägusid ja ka neid, kes võibolla meie kooli uksest esmakordselt sisse astusid. Kauni Urmas Alenderi isamaaliste laulude kontserdi kinkisid külalistele muusikud Margus Vaher ja Paul Neitsov. Nagu sünnipäevale kohane, oli meiegi üritusel pidulik peolaud kiluleivade ja imemaitsva martsipantordiga! Peolauda aitas korraldada kooli hoolekogu. Saalis oli sõbralik, sundimatu meleolu, kõikjal rahulolevad näod.
Lõppkokkuvõttes võme tõdeda: üritus õnnestus imehästi! Aitäh kõigile, kas kaasa lõid ja külla tulid! Head Eesti 100 juubeliaasta jätkumist!
Eesti Vabariik 100 kontsert-aktus Kallavere Keskkoolis
23.02.2018
23.veebruar tähistas koolipere Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva ühise kontsert-aktusega. Selleks puhuks oli kooli võimla kaunistatud rahvuslikult vanade esemetega; lava kaumistasid kaltsuvaibad, vana riidekirst ja talupojalaud, seintel olid 100-aasta vanused tikitud tekid. Kõik need rariteetsed esemed sai kool laenuks Rootsi-Kallavere küla muuseumist, sealse perenaise usinate kätega kooti kooli jaoks kaltsuvaibad, mida tulevikuski üritustel kasutada. Üritust juhtisid Kristiar 5. ja Karro 12.klassist. Aktuse avas 1. a klass, kes oma rahvapärimushuvilise õpetaja Tiinaga olid õppinud kenasti selgeks tantsu Tere Toomas Tolumats, mida ka lauldi. Laulu saatis õpetaja Viive akordionil, tantsima paluti ka esiereas istuvad õpetajad. Armsa laulu Kodus esitas solistina 4.klassi Liis-Marii. Kooli mudilaskoori esituses kuulsime laulu Nagu muinasjutt.
Eraldi tantsuploki said kontserdil rahvatantsijad, neid oli esindatud lausa kolm rühma. Kõige nooremad ehk algklasside tüdrukutest koosnev tantsuring olid õpetaja Annika juhendamisel selgeks õppinud tantsu Isamaa hiilgava pinnalla. Õpetaja Killu juhendatud olid aga 5.klassi Oige ja vasemba ja 6.klassi Kaera-Jaan. Tantsuetteasted olid hoogsad ning tantsijatel kenasti selged, rõõm oli näha nii palju kauneid rahvarõivaid ja rõõmsaid nägusid tantsupõrandal! Ka kooli suuremad klassid said kontserdil sõna; luulekollaažiga esinesid Meriliis 5. ja Kelly, Andry ning Mait 8.klassist. Lisaks teavitasid 8.klassi Nikita ja Eduard oma loovtöö, fotokonkursi #100päevakallaverekoolis lõppemisest ning kutsusid kõiki fotonäitust vaatama. Lisaks autasustati parimaid pildisaatjaid.
Kontserdi lõpetasid õed Maria 2. ja Aleksandra 3.klassist duetiga Eestimaa on selline. Lauljaid juhendas õpetaja Viive.
Pärast aktust algas nädalane koolivaheaeg. Ehkki oli reede ja aktuse puhul lõppes koolipäev ka varem, oli koolimajas veel peale aktsustki palju lapsi liikvel, kes lihtsalt ei tahtnud koju minna! Koolis on ju nii tore!
Sõbrapäev
14.02.2018
Kallavere Keskkooli sõbrapäev möödus sõbralikus, rahulikus tempos. Kooli aknad olid kenasti rippuvate südametega kaunistatud tänu 5., 6. ja 8.klassi tüdrukutele! Kohe hommikul olid õpilasesinduse tublid liikmed abis ja jagasid loosipileteid kõigile saabujaile. Kell 7.40 alustas oma tööd vaid selleks päevaks avatud Radio Valentine. DJ tööd tegi esmakordselt 8.klassi Andry ning sai sellega suurepäraselt hakkama! Raadioeetris kõlasid õpilaste tervitused ja teated, muusikat aitas valida 8.klassi Nikita. Muusikavalik oli seinast-seina, Viimse Reliikvia filmist Anne Veski ja Kiki Mikini! Igal vahetunnil hõigati välja ka sõbrapäevaloosi võidunumbreid, võitudeks olid pisikesed kingitused- sokolaadid, õhupallid, märkmikud jms. Pikkadel vahetundidel sai 8.klassi tüdrukute juhendamisel valmistada sõbrapäevakaarte. Kell 11 kogunes kogu kool võimlasse ühise, südamekujulise koolipildi jaoks! Võimla rõdult oli meid spetsiaalse tehnikaga filmima ja pildistama kutsunud Maardu videouudiste toimetaja, operaator Roman Silla. Valminud klippi ennast saab kooli kodulehel näha aga juba lähipäevadel!
Taliolümpiamängude-teemaline näitus raamatukogus!
09.02.2018
Kui 9.veebruaril avati XXIII taliolümpiamängud PyeongChangis Lõuna-Koreas, siis meie kooliraamatukogus avati samal päeval taliolümpiateemaline näitus! Näituse kuraatoriks on kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel, kes ka ise pealtvaatajana Vancouveri OM-l käinud! Karin on suur talimängude fänn, kuuludes aastast 1997. ka suusatajate fännklubisse. Näituse üles panekul olid Karinil abiks 6. klassi tüdrukud, kes koos rühmajuhi Lisette Pentiga koostasid taliolümpiamängude tutvustava plakati.
Näituse avamisel lõigati linti, pakuti valgeid vahukomme ning kiiremad said kingituseks selle aasta taliolümpiamängude rinnamärgi! Tule uudista ka näitust, sest 22. veebruaril toimub klassidevaheline näituseteemaline viktoriin, mis eeldab väljapanekuga põhjalikku tutvumist! Õpetaja Karin kutsub kõki üles olümpiamängudele kaasa elama ning ka ise talispordiga tegema!
Operatsioon Õ lahkas õpetajate huvialasid ja pakkus klassidele ühist tegutsemislusti
25.01.2018
25.jaanuaril toimus meie koolis omalaadne talendishow- Operatsioon Õ. Idee autor õpetaja Annika Valge soovis nimelt, et seekordne talendishow oleks kantud õpetaja hobist või huvialast ning klass esineks koos õpetajaga.
Reeglite järgi pidi etteastes osalema vähemalt pool klassist, kesta võis etteaste kuni 10 minutit ning kasutada võis ka teiste õpetajate abi või videomaterjali.
Esinemisi kutsusime hindama žürii koosseisus Maardu linnavolikogu esimees Ailar Lyra, Jõelähtme Rahvamaja kultuurijuht Merike Kahu ja Maardu Gümnaasiumi noortebändi solist, harrastusnäitleja Vladimir Urm. Kella kuueks koguneski kooli võimlasse kenake hulk publikut lapsevanemate ja kooliõpilaste näol. Klasside esinemisjärjekord oli õpilasesinduse poolt varem välja loositud, esinemised toimusid kahes vanuserühmas: 1.-4.klass ja 5.-12.klass.
Õhtujuhtideks olid seekord 8.klassi tüdrukud Valerija Razumovskaja ja Chrystyna-Maria Vesilinn. Külalisesinejateks kutsusime tantsutrupi Modus kasvandikud, võrratud Ander Ott Valge ja Elisa Arus.
Sel õhtul saime aimu õpetajate (sala)hobidest ja harrastustest. Nii näiteks esines 1.a klass õpetaja Tiina huvi baasil pärimusliku nõelamänguga, 3.klass tantsuteatriga oma õpetaja Annika tantsuarmastusest kantuna. Neljas klass esitles õpetaja Jaani unenägu ning tutvustas lähemalt discgolfi, 9.klass oli käinud tutvumas kirveviskamisega, sest nende õpetaja Maarika seda ala harrastab jne. Muidugi oli žüriil raske valikut teha, kuid lõpuks selgusid ka võitjad:
nooremas vanuserühmas I koht 3.klassile, selleks oli ühine bowlingumänguvõimalus. II koht- kinokülastus- II.b klassile armsa omaloomingulise laulu eest. Kolmanda koha, maitsva tordi sai 4.klass. Vanemas vanuserühmas võitis 7.klass etendades meisterlikult etüüdi „Üks päev kunstniku elus“ nind kingituseks saadi Jeti Jäähalli kinkekaart. II koha vääriliseks tunnistati 5.klass meeleoluka lauluga Sinine vagun, mille tõi lavale kogu klass! Üheskoos minnakse nüüd ka kinno. Kolmanda koha ja maitsva tordi sai 6.klass oma Juku anekdootide toreda etteastega.
Aitäh kõigile, kes Operatsioon Õ-s osalesid! Teiega koos on lahe!
Swedbank Pallilahing Harjumaa koolidele
23.01.2018
Meie kooli võimlas toimus 23.jaanuaril PALLILAHING, laste seas võrkpallimängu propageeriv üritus. Üritust toetasid SWEDBANK ja VÕRKPALLILIIT.
Võrkpalli pallilahing on 1-3 klassi lastele kohandatud lihtne ja lõbus pallimäng. Sobib nii tüdrukutele kui poistele, kuna mängus puudub füüsiline kontakt ja otsustab osavus ning täpsus. Mängu eesmärgiks on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele ning takistada püüdes palli maandumist oma väljakupoolele.
Võistlejaid oli Harjumaalt ja Tallinnast kokku 121 tüdrukut ja poissi. Meie kooli tütarlaste võistkond jäi neljandale kohale ning pääses edasi finaalturniirile 19.veebruaril Tartus. Poisid platseerusid seitsmendale kohale. Meie lapsi õpetas kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel.
Kõik osalenud said diplomi, esikolmik ka medalid. Võrkpalliliit kinkis igale osalenud koolile ka kolm võrkpalliga. Võistluse käigus loositi kaks meie kooli õpilaste joonistust, mis osalesid ülevabrariigilisel lastejoonistuste võistlusel "Me armastame Eestit ja võrkpalli“. Suur tänu Elli Tulp ja Maare Vint!
Meie aga hoiame oma pallitüdrukutele veebruariks pöialt!
Maardu parimate sportlaste tunnustamine
05.01.2018
Üritus toimus 5.jaan Vaba Aja Keskuses, kus tunnustati sportlasi 2017.a saavutuste eest. Meie koolist olid pidulikule vastuvõtule auhinda saama palutud järgmised tublid sportlased:
Robert Mhitarjan 7.kl - Eesti meister kreeka-rooma maadluses ja Euroopa meister sumos;
Daaniel Hallop 6.kl - taekwondos 2. ja 3.koht maailma karikavõistlustel
Kristop Koitsaar 12.kl - Eesti meister kickboxis
Koolipere kiidab ja soovib häid tulemusi edaspidiseks!
Kool sai omale uue vestibüüli ning kostitas kooliperet jõululõunaga
22.12.2017
22.detsember oli meie koolis viimane koolipäev enne jõulupuhkusele siirdumist. Nagu eelmiselgi aastal, toimus sel päeval ühine jõululõuna kõikidele kooliõpilastele- õpetajatele. Kuid veel enne seda toimus midagi väga pidulikku...
Olime kutsunud kõik oma õpetajad ja asjassepuutuvad linnaametnikud peamaja vestibüüli pidulikule avamisele!
Nimelt selleks päevaks olid valmis saanud ja üles seatud uued, spetsiaalselt meie vestibüüli jaoks kujundatud diivanid, mida võimalik mugavalt mitutpidi seada. Veel eelmisel õhtul sättisime vestibüüli üles uue, kaasaegse piltide riputussüsteemi ning näituse õpilaste parimatest töödest. Seinal oli ka uus puutetundlik infoekraan, kust mugavalt võimalus vaadata tunniplaani. Meeleolumuusikat mängisid Maardu Kunstide Kooli õpetajad.
Tervitusi-tänusõnu edastasid Maardu linnapea, Maardu linna volikogu esimees ja Kallavere Keskkooli direktor. Ühiselt eemaldati kate seinale kinnitatud mälestustahvlilt, mis kinnitas, et vestibüüli valmimine on Aasta Tegu 2017.
Tänati ka Aasta Tegijaid, tublisid õpetajaid ja koolitöötajaid, kes aasta jooksul oma tegemistega rohkem silma paistnud.
Ja siis oligi juba aeg minna võimlasse, kus tublide hoolekogu- emade eestvõtmisel olid kaetud pikad valged lauad. Kõik klassid sisenesid ükshaaval koos oma klassijuhatajaga. Direktor tänas kõiki lõppemahakkava kooliaasta eest, tuues eriti välja 8.klassi Nikita Gagarini, ilma kelle abita ei möödu ükski kooliüritus! Järgnes soe maitsev jõululõuna, taustaks mõnus jõulumuusika.
Oli ikka ilus aasta küll!
Jõulutöötoad
21.12.2017
21.dets toimusid koolis traditsiooniliselt jõulutöötoad. 1.-4.klass tegutsesid väikses majas ning ülejäänud suures.
Algklasside lastel oli võimalus teha võileibu 8.kl tüdrukute Arina ja Sabrina juhendamisel. Meisterdati ka erinevat jõuluatribuutikat: kuuski, niinest nukke, järjehoidjaid. Näputööle vahelduseks sai tantsida ja mängida ning puhkuseks vaadata jõuluteemalisi nukufilme.
Suuremad õpilased nuputasid usinasti, kuidas tangrame kokku panna, musitseerisid, vaatasid filmi ning kirjutasid loovjutte. Põnev oli varjuprofiilide joonistamine. Ei puudunud ka sportlik osa, mille viisid läbi Tallinna Ülikooli üliõpilased ja õppejõud.
Jõulud Kallavere Keskkoolis
Meie selleaastased jõulupeod olid toredad ja õnnestusid hästi! Pole ka ime- on ju meil nii tublid õpilased ja õpetajad!
Põhjalik ettevalmistamine pidudeks algas juba esmaspäeval, 18.detsembril, mil kooli juhtkond nagu üks mees võimlat kaunistas. Selleks kasutasime sel aastal valget katteloori, mis materjalina tegelikult hoopis aianduses kasutuses. Lisasime veel rohkelt jõulutulesid ning muidu nii kõle võimla muutus hubaseks ja pidulikuks.
19.detsembril toimus I-IV klasside jõulupidu, kontsert-etendus Jõulu TV. Tegemist oli telesaate-stiilis lavastatud kontserdiga, kus erinevate „saadete“ all esinesid kõik lastekollektiivid ja algklassid. Telesaadet juhtisid tublid näiteringi lapsed Merilis Moppel, Lilli Tulp, Marietta Liivak, Keili-Kirsika Sinimaa, Karl Šarikov ja Martin Umbleja. Esinesid mudilaskoor, II klassi ansambel, tantsuring, solistid Liis-Marii Lainevool ja Maare Vint, IV klassi tüdrukud võimlemiskavaga ning IV klassi rahvatantsurühm. Hästi toreda lauludest-luuletustest koosneva näidendiga Päkapikud jõulu eel astusid üles esimeste klasside õpilased. Igal klassil oligi telesaate valmimises oma pisikene roll, näiteks II a klass etendas ilmateadet, III klass aga meeleolukat punk-rokkbändi! Väga tore oli veel Karl Šarikovi etendatud Ženja Fokinii moesaade, kus muutumismängus osales IV klass. Jõulu TV lõpetas Jõuluvana külaskäik; kõik klassid esinesid nüüd omakorda Jõuluvanale ja lunastasid sel viisil oma kingikotid.
V-XII klasside jõulupidu toimus sel aastal ballistiilis. Peo eestvedajaks oli IX klass, kelle loovtööks balli korraldamine oligi! Jõuluballi planeerimine algas juba sügisel, mil arutasime kõik peokorraldusega toimuva mitmeid kordi läbi. Kujundasime plakati ja ja jaotasime laiali kutsed. Jagasime ülesanded, kes millise ülesande eest ballil vastutab. Ka klassikalisi tantse harjutati kehalise kasvatuse tundides juba novembrikuust.
20.detsembril oligi suur õhtu käes ning suur oli õpilaste imestus õhtul võimlasse astudes- viimane oli muutnud tõeliseks ballisaaliks, kust ei puudunud valged pukklauad, värvivalgus ja puhvet! Üllatus oli varuks ka õpetajatel, kes sisenesid ballisaali, riietatuna keskaegsetesse õukonnariietesse! Pidu algas täpselt kell kuus õhtujuhtide Karoliina Randsbergi ja Kariima Saeedi juhtimisel. Peagi saime nautida imeilusaid klassikalisi tantse tantsukooli Danceland tantsupaaridelt ning siis astus ette õhtu peaesineja- Maardu Gümnaasiumi bänd Five Degrees. Ehkki bänd koosneb noortest gümnasistidest, oli see igati tasemel ning peagi oli tantsupõrand rokkivaid õpetajaid täis! Tasapisi soojenesid ka teised ballikülalised, nii mõnigi julges proovida ka varemõpitud valssi ja rumbat.
Populaarseks atraktsioooniks oli fotosein, õieti valgetes õhupallidest koosnev kaar, mille taustal sai end jäädvustada. Avatud oli puhvet IX klassi omavalmistatud hõrgutistega. Oma kingikotid tulli lunastada ka ballikülalistel, kõik klassid esinesid mõne etteastega. Eriti meeldejäävad olid 6.klassi tüdrukute tantsunumber ning 7.klassi Mia Metsaotsa imeilus ja julge lauluetteaste! Nagu ühele tõelisele ballile kohane, valisime ka meie oma ballikuninga ja-kuninganna, publiku hääletusel said austavad nimetused omale Eliisa Carita Meikar IX klassist ja Jan Smirnov X klassist.
Järgmisel aastal pole jõulupeo teema üle peamurdmist- paljud olid ühte meelt, et jõuluball võiks Kallavere Keskkooli vanemate klasside jõuluürituseks jäädagi!
Päkaristsed
02.12.2017
Kallavere Keskkool tegi seda taas- korraldas kogukondliku kogupereürituse Päkaristsed ja seda juba kolmandat korda! Üritus toimus 2.detsembril ja hõlmas sel korral meie kooli spordihoone ja sellega külgnevad ruumid.
Sel korral olime paigutanud suurema osa tegevustest avatult messistiilis kooli spordisaali, kus toimusid erinevad töötoad ja esinemised.
Kõikidel külastajatel oli võimalus osaleda mitmetes käsitöötubades: valmistada kuulikesi kuusele, pühadekaarte või paberist pärgi. Samuti õpetati meisterdama helkureid ja jäätisepulkadest suupille. Meistritube juhendasid Kallavere Keskkooli õpetajad ning need olid osalejatele tasuta! Loomulikult kutsusime külla ka sõpru teistest Maardu koolidest. Nii osalesid üritusel Maardu Põhikool ja Maardu Gümnaasium, kelle tublide õpetajate juhendamisel sai valmistada 3D lumehelbeid ja origami-tähekesi. Kes oli usin, läks pärast koju terve sületäie omavalmistatud asjadega!
Hästi meeleolukas oli päkapiku postkontor, kus pesuehtne päkapikk- tegelikult meie kooli õpetaja Jaan- julgustas lapsi Jõuluvanale kirjutama ja luuletusi harjutama. Tublid said loomulikult ka suu magusaks.
Loomulikult ilmestasid üritust ka laste esinemised- mudilaskoor, solistid ja tantsurühmad. Üle mitme aasta oli Kallavere Keskkooli saalipõrandal võimalik taas eesti rahvariideid lehvimas näha, sest sellest õppeaastast on meil rahvatants lausa kooliprogrammis! Pidime kõik tõdema ,et küll on rahvariietes lapsed ilusad! Kingituse esinejate näol võttis endaga kaasa ka Maardu Põhikool- esinesid laululapsed ja tantsurühm Nežnost.
Kooli sööklas tegutses tegusate lapsevanemate eestvõtmisel Päkapuhvet, kus pakuti maailma kõige hõrgutavamaid emade omavalmistatud kooke! Teise korruse galeriisse olid end üles seadnud laadalised. Kallavere Kooli õpilasfirma pakkus omatehtud helkureid ja koogikesi kogudes toetusraha hoolitsuseta loomade heaks. Laadalt oli võimalik osta meelepärast Jõuluvana kingikotti- loomulikult käsitööd, kindaid-sokke-linikud, ehteid ja omavalmistatud jõulukaarte. Avatud oli fotonurk, kus kauni pühademeeleolus tausta ees sai iga pere soovi korral end fotografeerida lasta ning seda täiesti tasuta! Valminud pildifailid saadeti hiljem meilitsi. Vanu eesti rahva jõulukombeid tutvustas talulaste töötuba, kus meisterdati näiteks heinapepredest mehikesi, sai proovida vägikaikavedu ja teisi vanu lihtsaid talumänge.
Läbi kogu ürituse kestis loterii, iga pilet maksis 1 eurot, kuid võita oli võimalik palju hinnalisemaid auhindu! Hoolekogu abil toetasid omade auhindadega üritust paljud nimekad sponsorid: Pärli Keskus, Tallinna Sadam, Selver, Omniva jpt. Igal kolmveerandtunnil loosisime uue partii võitjaid. Kõik 100 loteriipiletit osteti külastajate poolt kiiresti ära ning teeniti seega 100 eurot. Lisaks kohviku müügiga teenis Päkaristsed sel aastal ligi 500 eurot! Saadud tulu läheb seemneks planeeritava õuesõppeklassi ehitusele, sest nimelt see on meie lastelt puudu.
Vot nii avasime meie Kallavere Keskkoolis oma pühadehooaja! Järgmistel jõuludel teeme Päkaristseid ilmtingimata uuesti!
Särav tantsijatar
24.11.2017
24.nov toimus Lindakivi Kultuurikeskuses VII Estraad- ja rahvaste tantsude festival. 8.kl neiu Karina Andrejeva saavutas II koha rahvaste tantsude kategoorias, esitades Street shaabi.
Paar nädalat tagasi esines ta edukalt tantsu- ja moefestivalil Balt Prix, kus teenis karika koos kõhutantsugrupiga Luxor.
Õnnitleme ning soovime rohkesti edukaid säravaid etteasteid!
Balti Sügis 2017
18.-19.11.2017
18.-19.nov toimus meie kooli saalis võimlemisklubi Tip-Top poolt korraldatud iluvõimlemisvõistlus "Balti sügis". Rahvusvahelisel võistlusel oli võistlejaid lisaks Eestile lausa 7 välisriigist.
On rõõm teatada, et pärast aastast vigastuspausi on edukalt võimlemisvaibal tagasi 6.kl tüdruk Nele-Liis Juhani! Ta saavutas võidu grupis 2005 B. Nele-Liis treenibki Tip-Top klubis Maardus.
Võistlusel osales ka 7.kl õpilane Medina Sabirova. Tema oli grupis 2004 B 7.kohal.
Soovime tüdrukutele edu ja tahtejõudu tegeleda nii raske spordialaga kui iluvõimlemine!
Harjumaa 2017. a koolidevaheline rahvastepalli meistrivõistlus
2017
HARJUMAA 2017. a KOOLIDEVAHELISTEL RAHVASTEPALLI MEISTRIVÕISTLUSTEL osalesid Kallavere Keskkooli 4.-5. klasside tütarlapsed ja poeglapsed. Tütarlapsed saavutasid 25 kooli hulgas 17. koha, võistkond mängis järgmises koosseisus: Maare Vint, Sannaalidia Kumm, Merilis Moppel, Marietta Liivak, Elli Tulp, Anna Vakher, Mia Mikiver ja Gerit Reidak.
Poeglapsed saavutasid 29 kooli hulgas 19. koha. Võistkonnas mängisid: Marko Adamson, Kevin Lusti, Karl Šarikov, Kristiar Papstel, Robert Paulus, Kirill Mihhailov, Artur Agu ja Andi Metsaots.
Edu meile!
Euroopa tipus
3.-5.11.2017
3.-5.nov 2017 toimusid Poolas Euroopa Karikavõistlused allveeujumises juunioridele. Meie kooli 7.kl tüdruk Valeria Tkatśuk saavutas omaealiste Euroopa noorte hulgas 100m distantsil 5.koha ning 200m distantsil 4.koha.
Valeria treenib aastaid Maardu Allveeujumise Klubis. Pildil on ta koos oma treenerite Maksim Merkuriga ja Jelena Smirnovaga.
Õnnitleme ning soovime edu järgnevatel võistlustel!
Reis Sankt-Peterburgi
21.-23.10.2017
21.-23.okt viis õpetaja Aleksandra Kadinets jällegi õpilasi Peterburi ekskursioonile. Seekord olid kaasas 6.-8. ja 11.klassi õpilased.
Esmalt külastati Lomonossovi linna. Seejärel sõideti läbi merealuse tunneli Kroonlinna, mis on Lydia Koidula viimane elupaik. Linnas tutvuti võimsa bütsantliku Merekirikuga ja merekindlusega.
Peterburis külastati losse ja muuseume, pikem ekskursioon oli Peeter-Pauli kindluses. Soovijad tutvusid maailma kõige sügavama metrooga. Öösel jalutati Neeva kaldapealsel ning nauditi kaunist vaadet jõele, valgustatud sildadele ja hoonetele. Samas sai jälgida öist sildade ülestõstmist.
Kool tänab õpetaja Aleksandrat korralduse eest ning loodab järgmisel korral jälle uusi huvilisi!
Meil jälle Euroopa meister!
20.-22.10.2017
20.-22.okt toimusid Poolas Euroopa meistrivõistlused sumos. U14 vanuseklassi 45kg raskuste poiste hulgas tunnistati kogu Euroopa parimaks Robert Mhitarjan 7.klassist! Tõsi, kehakuju järgi ei anna noormees mingil viisil sumomaadleja mõõtu välja.
Tavapäraselt treenib Robert maadlusklubis Aberg kreeka-rooma maadlust. Just sel alal saavutas ta 1.koha meie koolis toimunud Abergi mälestusvõistlustel. Maadluse meie kooli tooja ja Roberti treener on Tanel Renter.
Oleme väga uhked Roberti saavutuste üle! Kiidame ja õnnitleme noormeest ning tema treenerit!
Maardu spordipäev
19.10.2017
Seekord võtsid Maardu koolid mõõtu jalgpallis. 19.oktoobril mängisid 3.-12.kl poisid Maardu staadionil ja spordihoones.
Kõige tublimad olid gümnaasiumi poisid, kes saavutasid I koha. 3., 4. ja 5.klassi poisid saavutasid III koha. Kõik said suu magusaks ja olid rahul.
Tüdrukud mängisid meie kooli võimlas võrkpalli õpetaja Karin Pärteli juhendamisel. Nemad ei võistelnud.
Viimsi Rannarahva Muuseumis
19.10.2017
19.okt käis 3.klass Viimsi Rannarahva Muuseumis vaatamas etendust „Kaks päeva maal“. Etendus rääkis humoorikas võtmes sellest, kuidas perekond on sunnitud paariks päevaks jätma oma argiaskeldused ja nutiseadmed linnas ning minema maale. Alguses suurt võõristust tekitanud maaelu ja -tööd muutusid peagi hoopis huvitavaks ning pere mõistis, et väga oluline on leida aega ka teineteise jaoks. Otsustati ka linnas suhelda silmast-silma, mitte ainult nutivahendite kaudu, ning käia värsket õhku hingamas.
Tõeline lõbu just nimelt värskes õhus alles algas peale etendust. Muuseumi õuealal oli võimalik ronida puude otsa ja ehitada ojale tammi ning käia väikses kalapaadis.
Enne näitemängu läbiti kogu muuseum. Populaarseimateks olid hüljese topis ning mängutuba, kus võis riietuda mereteemaliselt ja käia laeval. Kuna välja oli kuulutatud ihaldusväärse auhinnaga selfikonkurss, siis tehti palju selfisid põnevates kohtades.
„Kirju vaip“
18.10.2017
18. oktoobril oli 1.-3.kl lastel võimalus minna ajas tagasi 100 aastat. Õpetaja Tiina Sinimaa eestvedamisel toimus üritus „Kirju vaip“. Rohkete kirjude vaipadega ja muu ajakohase atribuutikaga oli aula muudetud suureks talutoaks.
Lastele tutvustati talutöid ja kombeid; õpetati vanu laule, tantse ja mänge, milles muidugi osaleda sai. Kõige põnevam oli lastele ise või tegemine ning pärast selle söömine leivaga. Paljud tõdesid, et omavalmistatud või oli imehea!
Lisaks õpetajatele juhtisid perelastena üritust Aleksandra ja Ramil 3.klassist. Suur tänu neile ning õp Tiinale, Marele ja Ave-Mariale suure ettevalmistuse eest!
Programmeerimispäev Tabasalus
17.10.2017
17.okt korraldas Tabasalu kool 2.-3.kl õpilastele ürituse „Programmeerin ise!“. Juhedajate käe all oli võimalik õppida programmeerimist ning toimus ka väike võistlus. Väiksele robotile tuli programmeerida käsklused ning siis pidid robotid selle tee läbima kiiruse peale.
Meie kooli esindasid 2.klassist Raiko ja Mattias ning 3.klassist Kris-Martin ja Rico. Poiste sõnul oli päev väga põnev ning andis uusi oskusi!
Spordipäev „Reipalt koolipinki“
06.10.2017
6.oktoobril toimus meie kooli spordipäev. Päev algas kogu koolipere ühise soojendusvõimlemisega, mille viis läbi õp Killu Tiigimäe 8.kl tüdrukute Nastja ja Karina abiga. Seejärel startisid teatejooksud, kus osalesid kõik klassi õpilased. Pärast jagati aeg õpilaste arvuga. Oma 9-liikmelise võistkonna olid välja pannud ka õpetajad. Sportlikku eeskuju nii joostes kui võimeldes andis kooli direktor Veigo Juuse.
5.-12.klassi õpilased jäid staadionile mõõtu võtma 60 või 100 meetri jooksus, kaugushüppes ning korvpalli vabavisetes.
1.-4.klass suundusid peale teatejookse Maardu parkmetsa. 1.klass kui kõige väiksemad metsasügavustesse ei sukeldunud, vaid tegid oma lõbusad võistlused metsaserval. 2.-4.klass jooksid metsarajal 100 meetrit. 3.-4.klass läbisid 3-kilomeetrise matkaraja, mille katkestasid erinevad võistlusalad. Takistusjooksul tuli ületada või läbida looduslikke takistusi. Teises punktis visati käbidega täpsust. Lõpuks toimus köievedu nelja segavõistkonna vahel.
Lisaks oli aega metsapadrikus aaret otsida, puude otsas turnida ning loodust vaadelda. Värske õhk tekitas suure isu, nii et kaasapandud toidumoon kadus kiiresti kõhtu. Lapsed naasesid rõõmsatena kooli juurde.
Päeva lõpetas koolipere ühiselt autasustamistega.
Projekt õpetajatele „Ühiselt teel“
Koolipõhise koolimeeskonna õpiüritus „Ühiselt teel“, mis koosnes neljast etapist, on jõudnud lõpusirgele. Õpetajad tegid palju kaardistamis- ja arendustööd Eismal, Koljunukis, Laulasmaal ja oma koolis. Mõttesuunda aitasid hoida järgmised pidepunktid: mis vajab KKK muutmist, et veel paremini edasi liikuda; mida ootan järgmistelt õppeaastatelt ja mida saan ise selleks teha, et ootused täituksid; kuidas tõhustada koostööd erinevate huvigruppide vahel; kus me oleme ja kuhu me läheme jne. Meile esinesid ka Tiina Kallavus ja Heidi Uustalu, kes omavad väga suurt kogemuste pagasit haridusvaldkonnas.
Oli üks pikk ja väga konstruktiivne projekt! Tänud meie toetajatele!
Maardu sügisjooks
30.09.2017
Selle aasta Maardu sügisjooksul 30. septembril võistlesid ka mõned meie kooli tublid jooksjad.
1 km distantsil saavutas 11-12a tüdrukute hulgas 3.koha Caroly Nigul.
3 km distantsil saavutas 16-18a poiste hulgas 2.koha Daniil Petrov.
Eriti tubli oli 7.kl tüdruk Valeria Tkatśuk, kes jooksis koos 16-18-aastastega 3 km ning saavutas 2.koha.
Jooksjaid oli paljudest teistestki klassidest, eriti väikseid. Kool tunnustab kõiki, kes oma rõõmuks laupäevase hommikupooliku jooksurajal veetsid!

Septembrikuu üritused Kallavere Keskkoolis
Ehkki koolis on põhitegevus ikka õppimine, mahub koolipäeva ka palju muud huvitavat ja harivat! Kohe septembri alguses toimus klassides uueks õppeaastaks õpilasesinduse liikmete valimine, seejärel kohe aga uue koosseisu koosolekud. Mõeldi tulevikuplaanidele: milliseid üritusi soovitakse koolis näha, kuidas õpilased ise aidata saavad, esitati mõtteid, kuidas kool õdusamaks muuta.
Eesti Vabariik 100 juubeliaasta ei jää ka meie koolist kõrvale. Septembris toimus avaüritusena Lasteteater Lepatriinu etendus algklassidele „Eile, täna, homme“. Lõbus etendus keskendus vabariigi sünnipäevale läbi vanaisa sünnipäeva ning naljakaid sekeldusi jagus kogu etenduse ajaks! Vanema kooliastme koolialguse pidu toimus aga 22.septembril, mil aula muutus päris ehtsaks diskosaaliks! 6.klass korraldas kohvikut, kus vastavalt Eesti Toidu kuule septembrile pakuti kodust pirnimahla, õunapirukaid ja kamakreemi. Kallavere Keskkooli 5., 6. ja 7.klass osalevad sel aastal ülevabariigilises Maanteeameti korraldatud projektis „Vii teeületus uuele levelile“. Klassijuhatajatundides anti projekti kohta teavet, korraldati viktoriin ja jagati teemakohast „nänni“. Projekt päädis aga koolilähedaste ülekäiguradade markeerimisega sõnadega „Peatu, vaata, veendu“. Markeerimiseks vajalikud žabloonid ja spetsiaalne spreivärv anti kaasa Maanteeameti poolt. Noorte poolt markeeriti koolilähedased ülekäigurajad Noorte ja Keemikute tänaval. Septembrikuu lõpetasime aga rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud kontserdiga Luikede järv, mis toimus Maardu Vaba Aja Keskuses. Imeline kuulsa balleti teemadel loodud klaverikontsert oli ilmestatud kaunite piltidega ning jutustusega. Klaveril mängis pianist Diana Liiv.

Rebaste ristimine
22.09.2017
Kallavere Keskoolis toimus rebaste ristimine 22.09.2017, see oli reedene päev. Alustasime 10.klassi ristimist nende nägude värvimise, riietamise ja muna andmisega, andsime ka pürgikotid, mida nad pidid kasutama koolikottide asemel. Igaüks sai endale nime, mille järgi neid hüüti terve päev.
Peale esimest tundi sättisime nad meie ette põlvili, et nad saaksid vande anda jumalatele. Vandes lubasid nad õppida hoolega, jumalale maiustusi tuua ja kükitada jumalat nähes. Vande kinnituseks pidid nad tantsima tibutantsu ja laulma Justin Bieberi laulu “Baby”. Sellejärel lasime neil süüa jumalate poolt valmistatud toitu. Kes ei söönud, said karistuseks suure raske ENEkese.
Teiseks vahetunniks olime rebastele mõelnud välja mängu, kus nad pidid oma kehaga õhupalli katki tegema.
Kolmandaks vahetunniks panime rebased vett täis ämbrist käteta banaani kätte saama ja selle samal moel avama. Neljas vahetund, finaaliks lasime neil kõigil õue minna koos munaga, mis me neile päeva alguses andsime ja palusime see omale vastu pead katki lüüa. Lõpetuseks sai iga tubli rebane diplomi ja sellega olid kümnendikud gümnaasiumisse vastu võetud.

Karro Virola, 11.klass

Edukas lauluduo
17.09.2017
17. septembril toimus Lindakivi Kultuurikeskuses II rahvusvaheline konkurss "Golden Talents 2017". Meie kooli õed Maria ja Aleksandra Griśakova saavutasid kuni 9-aastaste tüdrukute duettide seas II koha. Tüdrukud harjutavad laulustuudios Nupukesed Tallinnas.
Õnnitleme!

1.septembri koolialguse aktus
01.09.2017
Meie koolialguse aktus oli hoogne ja heatujuline –alustas ju meie koolis kaks esimest klassi! Nagu traditsiooniks saanud, jalutasid värsked koolijütsid aulasse vanemate klasside õpilaste käekõrval. Esimeste klasside klassijuhatajateks on Tiina Sinimaa (1.a) ja Ene Kaupmees (1.b). Kummaski klassis alustas 16 õpilast. 1.klassi õpilased said aktusel kooli poolt õpilaspäeviku ja aabitsa koos direktori sooja käepigistusega.
1.septembri puhul tervitasid kooliperet Maardu linnapea, abilinnapea ja volikogu esimees. Tutvustati sellest õppeaastast alustavaid uusi õpetajaid: 1.b klassijuhataja Ene Kaupmees, Margit Künnap, kes on matemaatikaõpetaja ja 5.klassi klassijuhataja, kunsti- ja inglise keele õpetaja ja 7.klassi klassijuhataja Gerli Rapper, emakeele ja kirjanduse õpetaja Katrin Kuusk, kehalise kasvatuse õpetajad Karin Pärtel ja Ott Ander Valge. Koolil on ka uus sekretär, kes alustas tööd juba suvel- Siiri Sõstar.
Kahe lauluga suvise laulupeo repertuaarist esines aktusel mudilaskoor, luuletust lugesid Kristiar Papsel ja Helina Ohtla. Aktuse lõpetas õpetajate ansambel hoogsa „Buratino lauluga“, mis oli õpetajate tervitus kõigile meie kooli õpilastele. HEAD UUT KOOLIAASTAT!

Avalik kalender