Koolielu 2019-2020 õa.

Noored Kotkad ja Kodutütred tegutsevad!
Kallavere Noorte Kotkaste ja Kodutütarde rühma pidulik koondus toimus 26.09.19 kooli aulas.
Ürtus algas traditsioonilise lippude sissetoomise ning lipulauluga. Muidugi lauldi ka Eesti hümni. Seejärel on kombeks süüdata 2 küünalt sõnadega “Tuli soojendab, tuli valgustab”.
Võeti vastu uued liikmed: Ramil Viirsalu, Romek Viirsalu, Robin Tulp, Andre Nigul ja Anna Kotšurovskaja.
Noored andsid vande ja kinnitasid, et on tutvunud Noorte Kotkaste kommetega ja järgivad neid. Peale seda löödi nad mõõgaga Nooreks Kotkaks. Vande võttis vastu Janek Võsu, kes on Noorte Kotkaste malevapealiku abi.
Kotkaste seas oli ka järkude ja erialade läbijaid. Enesekaitse eriala sai Romek Viirsalu ja koka ning enesekaitse eriala Ramil Viirsalu.
Kodutütardel käib toiming leebemalt ja kedagi mõõgaga ei lööda. Anna andis vande ja lubas samuti järgida Kodutütarde kombeid. Kodutütarde seas oli ka järgu läbijaid.
Sõna võttis Kallavere Keskkooli direktor Raina Vilkes, kes tervitas noori ja tõi kolm kingitust: luuletuse, Kallavere Keskkooli rinnamärgid ja kotitäie magusat.
Peale pidulikku osa olid kõik oodatud ka peolaua juurde.
Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Kallavere rühmajuht on Raili Umda.

Kallavere Keskkool kuulutab välja logokonkursi!
Seoses kooli läheneva 135.sünnipäevaga 20.jaanuaril 2020 kuulutame välja logokonkursi.
Võidulogo hakkab kaunistama sünnipäevatrükiseid ning -meeneid.
Valminud töödest paneme üles näituse.

Ootame aktiivset osavõttu!
Märgistasime kooliteele jäävaid ülekäiguradu!
Juba mitmendat aastat osaleb ka meie kool Maanteeameti toredas ettevõtmises „Peatu, vaata, veendu“. Ettevõtmise eesmärk on noorte liikluskasvatus, markeeritakse oma kooli läheduses olevad ülekäigurajad sõnadega „Peatu, vaata, veendu“. Lisaks sellele, et spreivärvide ja žabloonidega on õues lahe möllata, peaks noorele vähemalt enda märgistatud ülekäiguraja ees meenuma peatuda ning vaadata, ega sõidukit ei tule.
Markeerimisele järgneb viktoriin klassijuhatajatunnis ning kõikidele on ka toredad auhinnad, sel aastal olid need hiiglaslikud rohelised markerid.
Kallavere Keskkooli 4.ja 5.klass markeerisid koolilähedased ülekäigurajad Keemikute ja Noorte tänaval. Markeeringud peavad vastu kogu kooliaasta. Ohutut liiklemist!

Koolialguse aktus
Kallavere Keskkooli koolialguse aktus toimus 2.septembril. Päev oli suviselt päikesepaisteline ning kooli spordiväljakule kogunes palju rõõmusuiseid lapsi. Tore, et tulla said ka paljud pereliikmed- platsil oli rahvast kenake hulk!
Üritust juhtis 7.klassi Karl Šarikov, kes tegi seda seekord Sipsiku-rollis. Lisaks Karlile liikus ringi mitmeid Pipiks-kehastunud õpetajaid ning hiljem selgus ka, miks.
Nagu ikka, kõndisid pidulikult ette verivärsked esimese klassi koolijütsid, saatjateks meie kooli gümnasistid.
Esimesse klassi tuli sel aastal 16 õpilast, klassijuhatajaks sai Veronica Kaupmees. Pidulikult nimepidi kutsuti iga laps ette ning anti käepigistuse saatel Aabits.
Uue õppeaasta puhul oli kooli tulnud tervitama ka Maardu linnajuhid. Uusi õpetajaid sel aastal tutvustada ei olnudki, direktori kohustes tervitas kooliperet Raina Vilkes.
Aktusele lisasid vürtsi lõbusa Pipi lauluga 3.klassi Lisella Elias ning lauluga Saab sööki ja jooki õpetajate ansambel. Nagu Sipsik tabavalt ütles- meie majas saab laps tõesti nii sööki, jooki, pannkooki, kui ka palju muud eluks vajalikku!
Aktusele järgnes klassijuhatajatund nind õpetajate töölauad täitusid lillesülemitega.
Rõõmsat kooliaastat kõigile!