Juhendid

Robootika

Robootikalaager
01.03.2018
Kallavere Keskkooli arvutiklassis toimub 01.03-02.03 kell 10:00-13:00 Robootikalaager 4.-7.klassi õpilastele.
Registreerimine kuni 23.02. Selleks saada sooviavaldus meiliaadressile kallavererobootika@gmail.com
Robootikaringi juhendab Kätlin Heinleht.
Lisainfo telefonilt 55923334.

Lumesaha ülesanne
08.02.2018
Seekord modifitseerisime oma robotid ümber lumesahkadeks. Selleks lisasime robotidele ette lumesaha.
Lumesaha ülesande eesmärgiks on ehitada robot, mis jooneanduri abil püsiks etteantud piirides ning lükkaks platsil laiali oleva "lume" platsi ühte nurka kokku.
Toimus ka võistlus, kelle robot lahendab ülesande kõige kiiremini.

3d-prinditud võtmehoidjad
22.12.2017
Tööõpetuse raames printisime 3d-printerit kasutades välja käekujutised. Käekujutised prinditud, tuli neile külge tekitada vastav ripats, et neid oleks võimalik kasutada võtmehoidjatena.
Värvitäringumäng
23.11.2017
Neljapäevases robootikaringis mängisime LEGO MindStorm EV3 robotitega värvitäringumängu. Kõigepealt ehitasime valmis roboti, mis oleks võimeline liikuma ning omaks värviandurit. Robot kokku pandud, asusime robotit programmeerima.
Värvitäringumängu reeglid:
  • Täringut veeretavad kõik tiimid kordamööda
  • Peale täringu veeretamist näita robotile õiget värvi paberit
  • Kui veeretad...
  • PUNASE – peab robot liikuma edasi 1 rattapöörde
    KOLLASE- peab robot liikuma edasi 2 rattapööret
    SINISE- peab robot liikuma edasi 3 rattapööret
  • Võidab see, kelle robot esimesena finišijoone ületab

• LEGO Mindstorms EV3 robotid ja 3d-printer
    15.05.2017
    Progretiigri projekti raames on Kallavere Keskkoolil nüüdsest 6 komplekti LEGO Mindstorms EV3 roboteid ning ka Wanhao Duplicator 6 3d-printer. Esimesed katsetused on juba tehtud ning 2017 aasta sügisest hakkame läbiviima robootika ringe.