Koolielu

Asjalik novembrikuu
Novembrikuus pidasime teadusnädalat ning tähistasime kodanikupäeva.
Teadusnädal erinevate töötubade ja tegevustega oli plaanis seoses maailmakuulsa teadlase, avastaja ja maalikunstniku Leonardo Da Vinci 500. sünniaastapäevaga sel aastal. Nädalal toimus mitmeid töötube erinevatele kooliastmetele. Šokolaadi kaevandamise töötuba 9.-12.klassidele viis läbi TalTechi Geoloogia Instituudist Andrus Paat. Küpsiste näitel viidi läbi kogu kaevandamise protsess: küpsised kaaluti, eraldati pähkid ja šokolaad ning täideti töölehed. Oli väga põnev! Õpetajad ja 8.klassi õpilased õppisid kasutama 3D pliiatsit ning valmistama nendega soovitud kujund, näiteks prillid. Töötuba juhendas õpetaja Kerli Vallmann. Lisaks taaselustati põhikooli kunstitundides Leonardo Da Vinci kuulsaid töid.
Ka algklassikud said kuulsast leiutajast aimu, maalides kunstitundides oma nägemuse Mona Lisast. Lisaks külastas kooli teadusteater Kolm Põrsakest. Teadusteater näitas erinevaid aineid segades, kuidas kiiresti kogu ruum suitsuga täita, kuidas teha külma tossu, kõva pauku, kõrget leeki jne. Etendus möödus laste pööraste ovatsioonide ja hõisete saatel ning meeldis meie õpilastele väga! Kogu novembrikuu on kooli fuajees aga vaatamiseks väljas Eesti Teadusagentuuri näitus õpilasleiutajate konkursi töödest.
Kuu lõpus toimus 1.-4.klassi õpilastele Kadrihommik. Kadriemast õpetaja Tiina Sinimaa eestvõtmisel tutvustati kadripäevakombeid, lauldi ning muidugi tantsiti.
Novembrikuu lõpetasime asjalikes toonides, pidades kodanikupäeva puhul maha järjekordse viktoriini. Nagu eelmiselgi aastal, oli viktoriin suunatud 6.-12.klassi õpilastele. Võistkonnad selgusid loosimise teel ning erinevate valdkondade küsimusi oli kokku 30- Eesti, kultuur, loodus, sport, linnad-riigid ja varia. Igale plokile anti vastamiseks 7 minutit. Põnev oli jälgida, kuidas punktid tabelisse tekkisid. Kohe mängu alguses läks viktoriini juhtima võistkond Toomased, kes viktoriini 25 punktiga ka võitis. Teisele kohale jäi võistkond Oranz 23 punktiga, kolmandaks 17punkti kogunud võistkond Malev.
Novembrikuus liitus Kallavere Keskkool Rohelise kooli võrgustikuga, mis ühendab endas keskkonnateadlikke lasteasutusi üle maailma. Igast klassist valiti esindaja töörühma, mis hakkab meie kooli keskonnateadlikkusega aktiivselt tööle. Töörühma esimene kohtumine toimus 19. novembril. Üheskoos valiti kooli selle aasta kolm fookusteemat, milleks said prügi ja jäätmed, transport ja vesi. Esimesena hakatakse lahendama just prügi ja jäätmetega seonduvat. Kogu töörühm koguneb taas 10. detsembril. Vahepeal tegutsetakse 1.-6. klassi ja 7.-12. klassi tiimides. Nii nõu kui ka jõuga kaasalööma on oodatud kogu koolipere! Üheskoos liigume puhtama ümbruse ja väiksema jäätmetootmise suunas.

Kallavere Keskkooli juubelilogo on valitud!
Septembrikuus kuulutasime avalikult välja logokonkursi meie 20.jaanuaril 2020 saabuva 135. juubeli puhul.
Kooli logosid maaliti nii kunstitundes, kui kujundati ka koduarvutites. Oktoobrikuu lõpuks oli meil kenake patakas toredaid töid käes ning kutsusime kokku juubelikomisjoni. Juubelikomisjon planeerib ja korraldab kooli juubeliga seonduvat ning sinna kuulub kooli juhtkonnale lisaks õpetajaid ning hoolekogu esindaja.
Pea ühehäälselt osutus kohe alguses valituks 10.klassi õpilase Jüri Meinsoni kujundatud logo pärja ning numbritega 135. Jüri oli teinud väga korraliku töö kujundusprogrammiga ent lõplik variant tekkis alles pärast korduvaid ümbertegemisi ning uusi hääletusi. Päris viimane variant oligi see kõige-kõige ning meeldis kõigile!
Kallavere Keskkooli juubelilogo hakkab kaunistama kõiki kooli juubelimeeneid ja –trükiseid. Aitäh kõigile, kes logokonkursil osalesid! Teie töödest seame kooli sünnipäevaks kokku vahva näituse!
Oktoobrikuus tähistasime ettevõtlusnädalat!
Kuna kõikjal Eestis ettevõtlusnädalat tähistatakse, lõime ka meie oma kooliga sel aastal ettevõtlusnädala.
Alustasime tuntud ettevõtja külaskäiguga. Abiks oli selles tänuväärne algatus MINULUGU, mis igal aastal koolidesse tuntud ettevõtjaid vahendab. Sel aastal oli andnud oma nõusoleku koolides oma lugu jutustada 181 ettevõtjat. Osalevaid koole oli 157, meie kool nende seas.
Meie kooli õnnestus loengut pidama saada eduka tarkvaraettevõtte BOLTI-i, endise Taxify asutaja ja juht Martin Villig. Loeng oli suunatud 7.-12.klassi õpilastele ja toimus 11.oktoobril. Huvitav oli jälgida, kui sundimatult tuntud ettevõtte juht käitus. Huvitav oli kuulata tema lugu lapsepõlves teenitud taararahast ning erinevatest katsetustest juba koolipoisina. Martin Villig ei häbenenud tunistada, et kõiki tema ettevõtteid ei saatnud edu. Ta julgustas noori proovima kätt ja omandama kogemusi erinevates eluvaldkondades, lööma kaasa vabatahtlikuna, proovima töötamist näiteks kusagil poes ning alustama näiteks õpilasfirma loomisest.
Ettevõtlusnädalal toimus koolis ka Sügislaat. Sel aastal oli osalejaid niivõrd palju, et senine laatade toimumiskoht galerii jäi lausa kitsaks. Eelnevalt käisid klassides müüjaid kirja panemas ja soovitusi andmas õpilasesinduse liikmed. Julgustati müümast ka isemeisterdatud esemeid ning mõtlema veidi kaugemale tavapärastest muffinitest. Hästi tore ja vaheldusrikas laud oligi näiteks 3.b klassil, kus lisaks suupärasele ka omavalmistatud ehted ja küünlaalused. Meeldiv, et sel korral oli avatud ka kaks kohvikut. Esimeses toimetasid 6.klassi poisid ning kohviku nimigi oli Poiste klubi. Teine kandis nime Lebolalala ning seal oli perenaiseks õpilasesinduse Katja. 8.klassi neiud müüsid isevalmistatud poekotte, millest teenitud raha annetatakse heategevusse. 3.a ja 9.klassi neiud pakkusid müügiks hoopiski teenust- näomaalinguid! Väga palju ja edukalt müüdi isevalmistatud lima. Mõni laadaline oli läinud kergema vastupanu teed, ostnud poest komme- küpsiseid ja müüs neid eraldi tükihinnaga. Kuid eks laada mõte ongi ju lapsele kauplemist õpetada! Meie laata väisasid ka Maardu linnavalitsuse liikmed. Laadal käis ringi ka mitu anonüümset „hindajat“, kes müügilette ja väljapanekuid terase silmaga piidlesid. Parima (huvitavaima, mitmekesiseima) kaupleja tiitel koos auhinnaga antakse välja 1.trimestri lõpus tunnustusaktusel.

Õpetajate päeval said meie pedagoogid tunnustust!
4.oktoobril tähistati kõikjal õpetajate päeva! Meie pedagoogid kogunesid juba enne kella kaheksat kooli kolmandale korrusele, kus neid ootasid gümnasistid ja hoolekogu liikmed. Hoolekogu eestvõtmisel oli kõikidest algklasside õpetajatest valminud toredad stendid. Sõna sai koolijuht Raina Vilkes, kes andis tolleks päevaks võimu gümnasistidele üle. Armsa tseremoonia käigus kleepis iga õpetaja end asendavale gümnasistile rinda oma nimesildi ning sai vastu kollase roosi. Paljudel õpetajatel oli selleks hetkeks juba nii mõnigi lillekimp käes, sest õpetajate päeva oskab meie õpilane vägagi hinnata!
Siis avalikustati aasta lemmikõpetaja. Traditsioon kutsuti ellu eelmisel aastal kooli hoolekogu poolt. Lemmikõpetaja valimine toimus internetihääletuse teel. 2019.aasta Lemmikõpetaja karika ja aukirja sai Jaan Kaupmees, Kallavere Keskkooli ajalooõpetaja ja õppejuht, kes kogus sel aastal ülekaaluka arvu toetushääli.
Tervituskõne pidas ka libadirektor ehk 12.klassi Anette Janson, siis siirdus koolipere tundidesse, sel päeval olid need veidi lühemad.
Õpetajad veetsid toreda ennelõuna aga hoopis Lilleorus. Sealses õppekeskuses tutvusime alternatiivsete õppe- ja elukorraldusvormidega ning läbisime emotsioonide joonistamise töötoa. Kell 13 istusime aga juba kõik Maardu VAK-i saalis, sest Õpetajatepäeva Gala Aasta Õpetaja 2019 konkursile oli üles seatud päris mitu meie kooli õpetajat. Ürituse meelelahutusliku poole eest kandsid hoolt kõikide koolide isetegevuslased, ka meie kooli õpetajate naisansambel esitas meeleoluka popurrii erinevatest lauludest. Üritust juhtisid kaks gümnasisti, neist üks meie 12.klassi Jan Smirnov.
Südame põksudes jälgisime, kuidas lavale kutsuti Gerli Rapper, kes kuulutati Maardu aasta 2019 noore õpetaja tiitli vääriliseks. Maardu aasta 2019 klassiõpetaja tiitlile kandideeris meie koolist lausa kaks pedagoogi- Tiina Sinimaa ja Ene Kaupmees. Valituks osutus seekord Tiina. Maardu aasta 2019 klassijuhataja tiitlile kandideeris meie koolist 8.klassi klassijuhataja Eeva Mesi, seekord tema aasta klassijuhatajaks siiski ei saanud. Lisaks olime esitanud meie Ellen Loopere Maardu 2019 haridustöötaja elutööpreemia auhinnale. Kõik laureaadid said lillekimbu, tänukirja ja mälestusmeene, lisandub rahaline preemia. Ka nominendid kutsuti lavale, lillekimbu ja õunakujulise mälestusmeene tänukirjaga said nemadki.
Palju õnne kõikidele meie õpetajatele, kes on iga päev parimad ning annavad tähelepanuväärse panuse laste kujundamisel!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2019-2020Avalik kalender