Teated

Infopäev 1. klassi astujatele ja nende vanematele
3.05.2017 kell 17.30
Infopäev kõikidele 2017/2018.õa 1. klassi astujatele ja nende vanematele toimub 3. mail kell 17.30 väikeses majas (Keemikute 24).
Jagame infot õppimisvõimalustest meie koolis, tutvustame maja ja vastame teie küsimustele.
Lastele toimub tore tunnike õpetajaga. Lõpetame ka sellel aastal toimunud eelkooli.
KOHTUMISENI KALLAVERE KESKKOOLIS!
1.klassidesse avalduste vastuvõtt on alanud
27.03.2017
Registreerimine toimub kooli kantseleis argipäeviti kell 9:00-16:00. Kaasa võtta vanema isikut tõendav dokument ja lapse sünnitunnistus ja/või ID-kaart. Avaldust saab täita ka eelnevalt http://kallavere.edu.ee/avaldused.php.

Koolielu

Kas kraanivee joomine võib olla ohtlik?
19.04.2017
Justnimelt sellenimelises projektis osales 19.04 meie kooli 1.a klass ja vastus on: „Ei, kraanivee joomine ei ole ohtlik“. Projekti valmistasid ette kaks pedagoogi- Anna Talsiainen Tallinna Mahtra Põhikoolist ja Kristina Matejuk Kallavere Keskkoolist. Projekt viidi läbi Tallinna Mahtra Põhikooli 1.b klassil külas olles. Projektipäev oli kakskeelne, suheldi nii eesti kui vene keeles. Mängiti tutvumismänge ja vaadati multifilmi „Kust tuleb vesi meie kraanidesse“. Lapsed uurisid vett läbi viie aspekti: maitse, värvi, sette, lõhna ja läbipaistvuse. Vormistati plakateid, arutleti. Päev kujunes väga lõbusaks, harivaks ja huvitavaks. Loodetavasti jätkub koostöö toredate uute sõpradega edaspidigi!

Liitev klass, liitev kool
06.04.2017
Meie kooli 4 õpetajat, õppealajuhataja ja direktor osalesid kolmepäevasel koolitusel "Liitev klass, liitev kool". Koolitus keskendus kooli õppekeelt mittevaldava lapse kooli tulekule: kuidas last vastu võtta ning teda arendada, kuidas mõista tema võimalikke kultuurieripärasid. Meeskond valmistas "arengupuu", kus on kirjas konkreetsed eesmärgid ja nende saavutamise võimalused, kuidas pakkuda erinevatest kultuuridest tulnud lastele kvaliteetset haridust.

"Jõelähtme laululaps"
Jõelähtme valla lauluvõistlusel osalesid imeliselt oma laule esitades Aleksandra ja Maria Griśakova. Mõlemad võistlesid 7 - 9-aastaste laululaste hulgas.

Algklassid Päästeametis
05.04.2017
5.aprillil külastasid 1.-3. klassi õpilased Päästeameti Muuga komandot. Alustuseks räägiti tuleohutusest ning sellest, kuidas kutsuda Päästeamet appi.
Põnevam osa oli muidugi garaaźis. Seal sai põhjalikult uurida tuletõrjeautot ning tutvuda päästajte mitmekülgse varustusega. Oli võimalik autosse ronida ning kujutleda end sõitmas väljakutsele. Päästja riietas end täisvarustusse koos hapnikumaski ja -ballooniga. Seejärel said lapsed proovida, mis tunne on kõike seda kanda.
Oli õpetlik ja väga põnev tund.

Etlejad
31.03.2017
31.märtsil esindasid meie kooli Sakus algklasside etluskonkursil Mattias Viirmaa 1.klassist, Aleksandra Griśakova 2.klassist ja Maare Vint 3.klassist. Konkursi źüriisse kuulusid tuntud Linnateatri näitlejad Hele ja Alo Kõrve, kes pärast ka lastele esinesid. Samuti said võistlejad nautida kohaliku näiteringi etteastet.
Aleksandral õnnestus võita eriauhind kõige luulelisema esituse eest. Tüdrukut juhendas V. Luige luuletuse "Suur lärm" õppimisel õp Annika Valge.
Kiidame ja õnnitleme tublisid etlejaid!

Märts - emakeele- ja teatrikuu algklassides
30.03.2017
30.märtsil toimus Mõtteragin, kus võisteldi Aliase mängus ning peeti maha sõnavaravõistluse finaal. Sõnade seletamises võistles viis 4-liikmelist võistkonda. Parimaks osutus 3.kl võistkond koosseisus: Liis Marii Lainevool, Gerit Reidak, Lilli Tulp ja Sannaalidia Kumm. Sõnavaravõistluse eelvoorud olid peetud klassides. Klasside parimad võtsid mõõtu publiku ees, mis kindlasti lisas närvipinget. I koha saavutas Ramil Viirsalu 2.klassist, II koha Sonja Neea Petra Järvamägi, 1.kl ning III koha Kaisa Kielas, 3.kl.
Omaloomingukonkursil tunnistas źürii parimateks järgmiste õpilaste jutud: Aleksandra Griśakova, Kaspar Pulk, Rico Moora, Angelina Fomkina, Kris-Martin Viigisalu.
Kogu märtsikuu ilutses algklasside maja II korrusel nukuteater, kus lapsed said erinevate nukkudega ise etendusi mängida. See oli laste hulgas populaarne. 9.märtsil tuli teater kooli kohale - etendati "Lamba sambat".

Näitleja Elina Reinoldi külaskäik Kallavere Keskkooli
29.03.2017
Teatrikuu lõpus külastas meie kooli õpilasi eesti näitleja Elina Reinold.
Elina Reinold on noorte hulgas hetkel rohkem tuntud teleseriaalist „Kättemaksukontor“, kus tal kehastada üks võtmerolle eradetektiivi Freya Narvikuna. Reinold on seriaalides ka varem mänginud, näiteks „Õnne 13“ ja „Kelgukoerad“. Tunnustuse osaliseks sai ta naispeaosa eest 2012. Eesti aasta filmiks valitud „Seenelkäigus“.
Reinold rääkis oma lapsepõlvest Tallinnas- kooliteest, lemmikainetest, noorpõlveplaanidest ning sattumisest lavakunstikooli. Tänane kolme lapse ema toonitas, kui oluline on jätkata enesetäiendamist ka täiskasvanuna, mil kindel amet juba olemas.
Publik sai esitada näitlejale ka küsimusi; palju uuriti detailide kohta telesarja filmimisel aga ka seda, kas tuntus segab ja kuidas see mõjutab näitleja lapsi. Näitlejanna mõjus sooja ja sõbralikuna. „Üldsegi pole sarnane“ (teleris nähtule), nagu kommenteeris üks kohtumisel viibinud õpilane hiljem. Kohtumise lõpus said kõik soovijad märkmikusse pühendusega autogrammi ning võimaluse ühiseks fotoks.

Roomajad koolis
29.03.2017
29.märtsil külastas kooli Toomas Pranstibel oma roomajatega. Kodus on tal umbes 30 roomajat, kuid meile oli ta spordikotis kaasa toonud neli neist: ühe sisaliku ja kolm madu. Need olid pakitud eraldi riidekottidesse ning tugeva sõlmega kinnitatud. Härra Pranstibel jutustas oma loomadest ning nende saamislugudest. Seejärel käis laste juures, nii et kõik said roomajaid lähedalt näha ja soovi korral katsuda. Katsuda ei tohtinud ainult ühte madu tema pelglikkuse tõttu.

Selgusid 1.-3.klassi parimad etlejad!
16.03.2017
16.märtsil kogunesid Kallavere Keskkooli noorimad õpilased aulasse - kes publikuks, kes esinejaks. Põnevust jätkus igatahes mõlemale, sest välja hakati selgitama parimaid algklasside etlejaid. Viimaseid oli nelja klassi peale registreerinud 16.
Etlejaid hindas žürii koosseisus Mare Peterson kooli raamatukogust, emakeele ja kirjanduse õpetajad Eeva Mesi ja Meeme Kudu, külalisliikmena osales Merike Kahu Jõelähtme Rahvamajast.
Žürii hindas sel korral vaid luuletuse esitamist, lavaline liikumine ja kostüümid lisapunkte ei andnuks.
Etluskonkursi eeltingimusteks oli eesti autori luuletus, mille teemaks oleks laps.
Ajal, mil žürii arutles võitjate üle, said saalisviibijad nautida klounide Piip ja Tuut videoklippi emakeelepäevast.
Žürii üksmeelse otsuse kohaselt selgus, et Kallavere Keskkooli algklasside parim etleja on Aleksandra Grišakova II klassist. Tema esitatud V.Luige „Suur lärm“ oli veatult peas, esitatud julgelt ja ilmekalt. Aleksandrat juhendas õpetaja Annika Valge. II koha vääriliseks tunnistati Mattias Viirmaa I b klassist. Luuletuse „Poisid ja isad“ autor on E.Niit, Mattiast juhendas õpetaja Raina Vilkes. III koha sai Maare Vint III klassist, luuletuse „Ants tuleb koolist“ autoriks on K.Kangur, Maaret juhendas õpetaja Jaan Kaupmees. Žürii poolt märgiti tublide etlejatena ära veel Maria Grišakova I b klassist ja Angelina Fomkina II klassist.
Kõik etlejad said tänukirja, võitjad lisaks ka juturaamatu.
Meie parimad etlejad esinevad uuesti uuesti märtsikuu lõpus Harjumaa algklasside etluskonkursil Sakus. Hoiame oma lastele pöialt!


Emakeelepäev
14.03.2017
Nagu kõikjal Eesti koolides üle kogu maailma, tähistas ka Kallavere Keskkool 14.märtsil emakeelepäeva.
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Lea Seemani juhendamisel toimus pidulik aktus, kus tuletasime meelde emakeelepäeva sünnilugu.
Ettekandega Kristjan Jaak Petersonist esinesid 10.klassid õpilased Alika Lutšnikova ja Helina Ohtla. K. J. Petersoni oodi „Kuu“ esitas 11.klassi õpilane Tauri Põlda.
III klassi tüdruk Lilli Tulp esitas Lydia Koidulat, rääkides minavormis luuletaja lapsepõlvest ning lugedes ka kaks luuletust. Seejärel esitasid omaloomingut 9.klassi neiud:
Heidi-Lii Kärner luuletuse „Mälestused“, Anna-Maria Paomees essee „Minu Eesti“ ja Annabel Suga luuletuse „Aega on“.
Emakeelepäeva aktuse lõpetas 6.klassi tüdruk Miia Metsaoks Valter Ojakääru ja Leelo Tungla lauluga „Oma laulu ei leia ma üles“, klaveril saatis õpetaja Viive Loov.
Emakeelenädala üritusi Kallavere Keskkoolis jätkub aga veel kuni märtsikuu lõpuni:
toimuvad omaloomingu ettelugemised ja algklasside etluspäev. Emakeelekuu tõmbame kokku 31.märtsil toimuva piduliku üritusega, kus valime oma kooli parimad autorid ja etlejad!

100 kooli projekt
10.03.2017
Eesti Korvpalliliit alustas 2015 aastal projektiga „100 Kooli“, mille raames viidi läbi korvpallinäidistunde algklassilastele sajas Eesti koolis ligi 8300 lapsele, korraldati õpetajate koolitus ning kingiti koolidele korvpallivarustust.
Projekti eesmärk on külastada sadat kooli ning viia läbi näidistunnid koolides, et kutsuda algklasside õpilasi sportima. Lisaks soovitakse parandada koolide kehalise kasvatuse tundide varustust.
10.märtsil toimus korvpalli näidistund, mis oli mõeldud kõigile esimese õppeastme (1.-3. klass) lastele, kus tehti erinevaid korvpalliharjutusi ja mänge. Kohale oli kutsutud ka meeste Alexela Meistriliiga, Saku I liiga ning Naiste Meistriliiga klubide mängijad, kes harjutusi ette näitasid ning lastele ühe lõbusa viskevõistluse tegid.

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2016-2017Avalik kalender