Teated

Kallavere laste suvekool
03.07.2017
On alanud registreerimine 7-10 aastaste laste SUVEKOOLI Kallavere Keskkoolis. Laager toimub kahes vahetuses: 3.-7.juuli ja 31.juuli-4.august. Vaata täpsemat laagrikava siit.

1.klassidesse avalduste vastuvõtt on alanud
27.03.2017
Registreerimine toimub kooli kantseleis argipäeviti kell 9:00-16:00. Kaasa võtta vanema isikut tõendav dokument ja lapse sünnitunnistus ja/või ID-kaart. Avaldust saab täita ka eelnevalt http://kallavere.edu.ee/avaldused.php.

Koolielu

LEGO Mindstorms EV3 robotid ja 3d-printer
15.05.2017
Progretiigri projekti raames on Kallavere Keskkoolil nüüdsest 6 komplekti LEGO Mindstorms EV3 roboteid ning ka Wanhao Duplicator 6 3d-printer. Esimesed katsetused on juba tehtud ning 2017 aasta sügisest hakkame läbiviima robootika ja projekteerimise ringe, mis on suunatud õpilastele, kelle käitumise ja hoolsuse hinded on korras.

Kevadkontsert "Suur maalritöö"
11.05.2017
Meie kooli selleaastane kevadkontsert oli Ellen Niidu teose „Suur maalritöö“ ainetel ning kandis sama pealkirja. Saime võimaluse kontserdi läbi viia Maardu Vaba Aja Keskuses, kus meie kasutada oli moodne heli- ja valgustehnika.
Nagu E. Niidu teoseski, algas ka meie kontsert mustvalgetes toonides. Järk-järgult lisandus iga esinejaga etendusse aga värve, kuni lõpuks toimus laval üks suur värvitrall! Kaasaegne esitlustehnika võimaldas kasutada lavadekoratsioonidena oma laste kunstitöid, erinevaid etteasteid ühendasid varem laste poolt sisse loetud luuletused ning kunstnik Tauri Põlda esituses.
Kevadkontserdil esinesid 4.-7.klassi tantsurühm, mudilaskoor, näitering, tantsuring ja solistid. Omaette numbriga astusid laval üles 1.a klassi lapsed esitades sinist värvi. Ka 1. b ja II klassi lapsed osalesid kontserdi liikumiskavades, mille oli lavakõlbulikuks seadnud õpetaja Annika Valge. Omalaadseks kogemuseks laste jaoks oli kindlasti lavaga saalis esinemine, kus tuleb eriti valvsalt pidada silmas lavale tulemisi-minemisi.
Kontserdi lõpus tänas direktor Veigo Juuse kõiki esinejaid ning kinkis saabuva emadepäeva puhul laulu, mille esitas solist Mariette Liivak. Kõik lapsed said oma etteastetega suurepäraselt hakkama! Suur aitäh, olete megatublid! Eriline kummarus juhendajatele: mudilaskoor ja solistid Viive Loov, näite -ja tantsuring Merike Kahu ja 4.-7.klassi tantsuring Annika Valge. Täname ka Maardu Vaba Aja Keskuse sõbralikke töötajaid abi eest!

Edukas poksitüdruk
29-30.04.2017
29.-30.apr toimus Maardus 38. Rahvusvaheline poksiturniir. Meie kooli 9.klassi õpilane Jekaterina Dmitrijeva saavutas 1.koha.
Õnnitleme!

Stiilinädal
24-28.04.2017
Aprilli lõpp kujunes meie koolis vägagi stiilseks, kui 24.-28.aprillini toimus õpilasesinduse initsiatiivil stiilinädal.
Stiilinädal toimus küll paralleelselt väikeses algklasside majas ja suures hoones, kuid teemad olid erinevad. Algklasside stiilipäevad olid esmaspäevane pidžaamapäev ja kolmapäevane muinasjutupäev. Mõlemal päeval loeti muinasjutte ning oldi teemakohaselt riides.
Suure maja esmaspäevasel ametite päeval oli osalejaid veel vähevõitu- ei tea ju kunagi, kas teised ka osalevad ja mis keegi sinust mõelda võib! Küll aga liikus mööda maja ringi politseinikust õpetaja Jaan ja arstikitlis huvijuht.
Teisipäevasel punk-rock päeval võis õpilaste hulgas näha liikumas juba põnevamaid kujusid. Oli musta nahka, neete, musti silmaaluseid ja haaknõelu kõrvas! Kolmapäeval oli stiiliks soovahetus. Kleitidega poisse silma ei torganud, kuid tüdrukud olid küll julged isa triiksärke ja lipse kasutama! Kolmapäeval oli koolis avatud ka õpilaskohvik, kaubeldi õpilaste omavalmistatud toodetega. Kohvik osutus menukaks ning osteti tühjaks esimese kolme vahetunniga!
Neljapäeva nimetus oli Adidas vs Nike, kolme triibuga dressides võis näha isegi kooli direktorit! Reede võtsime kokku 80-ndate stiiliga, emade- vanaemade riidekapist oli üles leitud neoonvärvilisi retuuse, diskopatse ja plastmasskõrvarõngaid. Päeva lõpetas videodisko. Kõige aktiivsemaid stiilinädalal osalenud õpilasi autasustab kooli juhtkond võimalusega külastada seiklusparki!

Kas kraanivee joomine võib olla ohtlik?
19.04.2017
Justnimelt sellenimelises projektis osales 19.04 meie kooli 1.a klass ja vastus on: „Ei, kraanivee joomine ei ole ohtlik“. Projekti valmistasid ette kaks pedagoogi- Anna Talsiainen Tallinna Mahtra Põhikoolist ja Kristina Matejuk Kallavere Keskkoolist. Projekt viidi läbi Tallinna Mahtra Põhikooli 1.b klassil külas olles. Projektipäev oli kakskeelne, suheldi nii eesti kui vene keeles. Mängiti tutvumismänge ja vaadati multifilmi „Kust tuleb vesi meie kraanidesse“. Lapsed uurisid vett läbi viie aspekti: maitse, värvi, sette, lõhna ja läbipaistvuse. Vormistati plakateid, arutleti. Päev kujunes väga lõbusaks, harivaks ja huvitavaks. Loodetavasti jätkub koostöö toredate uute sõpradega edaspidigi!

Liitev klass, liitev kool
06.04.2017
Meie kooli 4 õpetajat, õppealajuhataja ja direktor osalesid kolmepäevasel koolitusel "Liitev klass, liitev kool". Koolitus keskendus kooli õppekeelt mittevaldava lapse kooli tulekule: kuidas last vastu võtta ning teda arendada, kuidas mõista tema võimalikke kultuurieripärasid. Meeskond valmistas "arengupuu", kus on kirjas konkreetsed eesmärgid ja nende saavutamise võimalused, kuidas pakkuda erinevatest kultuuridest tulnud lastele kvaliteetset haridust.

"Jõelähtme laululaps"
Jõelähtme valla lauluvõistlusel osalesid imeliselt oma laule esitades Aleksandra ja Maria Griśakova. Mõlemad võistlesid 7 - 9-aastaste laululaste hulgas.

Algklassid Päästeametis
05.04.2017
5.aprillil külastasid 1.-3. klassi õpilased Päästeameti Muuga komandot. Alustuseks räägiti tuleohutusest ning sellest, kuidas kutsuda Päästeamet appi.
Põnevam osa oli muidugi garaaźis. Seal sai põhjalikult uurida tuletõrjeautot ning tutvuda päästajte mitmekülgse varustusega. Oli võimalik autosse ronida ning kujutleda end sõitmas väljakutsele. Päästja riietas end täisvarustusse koos hapnikumaski ja -ballooniga. Seejärel said lapsed proovida, mis tunne on kõike seda kanda.
Oli õpetlik ja väga põnev tund.

Etlejad
31.03.2017
31.märtsil esindasid meie kooli Sakus algklasside etluskonkursil Mattias Viirmaa 1.klassist, Aleksandra Griśakova 2.klassist ja Maare Vint 3.klassist. Konkursi źüriisse kuulusid tuntud Linnateatri näitlejad Hele ja Alo Kõrve, kes pärast ka lastele esinesid. Samuti said võistlejad nautida kohaliku näiteringi etteastet.
Aleksandral õnnestus võita eriauhind kõige luulelisema esituse eest. Tüdrukut juhendas V. Luige luuletuse "Suur lärm" õppimisel õp Annika Valge.
Kiidame ja õnnitleme tublisid etlejaid!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2016-2017Avalik kalender