Teated

Lõpuaktused

Vastuvõtt gümnaasiumisse

Uudised

Playback show

Vastuvõtt Kallavere Keskkooli

Tule ja õpi Kallavere Keskkoolis!
Vastuvõtt 1. ja 10. klassi on alanud.
Avaldused leiab siit: kliki siia
Stiilinädal

Podcast

Podcast

Jõulud

Suur tänu Teile kõigile, kes olete olnud koos meiega 2021. aastal! On olnud põnev ja meeleolukas aasta, palju erinevaid muudatusi, edasiminekuid ja meeleolukaid üritusi! Usume, et siit saab vaid paremaks minna.

Soovime Teile kõigile rahulikku jõuluaega ja edukat uut aastat! Uute kohtumisteni uuel aastal!

Kallavere Keskkool
https://youtu.be/chM4mBAX2pQ

Keelekümblus
Kallavere Keskkooli keelekümbluse kohta tundis huvi “Õpetajate Leht”, klikka lingil ja saa teada, millest kirjutati!
opleht.ee
Podcast
Kaua oodatud aeg on kätte jõudnud ja olge lahked kuulamaks Kallavere Keskkooli esimest podcasti!
“Koolis kannan vahetusjalanõusid”

#austakaaslast
Lauamängude õhtu

Halloweeni disko

Kooliasjade nimekiri
Vajalike kooliasjade nimekirja leiab siit: 2-12 klass
1. septembri aktus


Raamatukogu avatud

Hea koolipere!
Saadan edasi Haigekassa üleskutse lapsevanematele saata vaktsineerima enda 12-17 aastased lapsed. Samuti need lapsevanemad, kes ei ole veel ennast vaktsineerinud, võiksid seda teha. Maardu linnavalitsus on selleks loonud mitmed võimalused.

Esimene võimalus leiab aset 6. augustil Maardu Rahvamajas. Vaktsineerida saab nii eelregistreerimisega kui ilma registreerimiseta. Infot vaktsineerimise teiste aegade ja võimaluste kohta on võimalik lugeda siit: maardu.kovtp.ee
Laps peab vaktsineerima minema koos lapsevanemaga, sest vajalik on lapsevanema nõusolek.

Pandeemia kolmas laine on alanud. Eelmise õppeaasta kogemus näitas, et distantsõpe ei ole paljude laste jaoks lihtne viis õppimiseks ja vanematele paneb see samuti suurema koorma. Teiste piirkondadega võrreldes oli nakatumine Maardu linnas oluliselt kõrgem ja koolid pidid kauem distantsõppel viibima. Vaktsineerimine võimaldab vähendada õpilaste viibimist distantsõppel ja tervisesüsteemi ülekoormatust.

Tervisi soovides

Margus Tõnissaar
Kallavere Keskkooli direktor

Näita rohkem/vähem Haigekassa pöördumine: Head õpilased ja lapsevanemad!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud. Teist igaühe panus on oluline selleks, et saaksime hoida sügisel Eesti elu avatuna.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Kuidas saan vaktsineerima?
- Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
- Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Alaealisele saab aja broneerida tema seaduslik esindaja.
- Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/
Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Haigekassa

Kool avatud suvekuudel
Kallavere Keskkooli koolimaja on juulis ja augustis avatud argipäeviti kella 10-14.
Rõõmuküllast suvevaheaega!
Lastel on algamas suvine koolivaheaeg. Pikad päevad ning sellega kaasnev vabadus tekitab tunde, et saad teha kõike, mida hing ihkab. Tänasel päeval on vähe lapsi, kelle vanavanemad elavad maal ja nii puudub ka võimalus terve suvi koos veeta. Nii lapsevanemad kui ka vanavanemadki käivad tööl, saabudes koju alles õhtul.

http://www.noortegija.ee/kuidas-lapsega-suvevaheaja-plaane-teha/

Enamik õnnetusi hüüab tulles!

Ene Tomberg
Lastekaitse Liidu president, lastearst

Näita rohkem/vähem Kooli algastme ehk esimese kolme klassi lõpetamisel tundub laps nii endale kui oma vanematele suure inimesena, kes teab palju ohtudest ja oskab end hoida. Ometi viitab vigastuste ja mürgistuste statistika vastupidisele. Mil moel saavad vanemad aidata lastel õnnetusi vältida?
2019. aastal registreeriti 0-14-aastastel lastel kokku 25 524 traumajuhtu, mis tähendab, et igapäevaselt pöörduti arstiabi saamiseks ca 70 korral. Eelmainitud juhtumitest moodustasid erinevalt kõrguselt kukkumised 15,4%, õnnetuse tõttu kaotasid elu 26 last.
Sagedamini saavad õnnetuse momendil kannatada ülajäsemed – kuni 14,3% juhtudest, puusa ja alajäsemete vigastused moodustavad 13,1% ning pea- ja kaelavigastused – 12,2% kõigist arstiabi vajavatest õnnetusjuhtumitest. Just viimati nimetatuga kaasnevad sageli peavalud, raskused keskendumisel, mahajäämus õppetöös jms.
Laste osalus liiklusõnnetustes kasvab samuti järsult just kooliea saabudes, nii moodustab 10-12-aastaste vanusegrupp kannatanutest 24% ja 13-15-aastaste vanuserühm 30%.
Millest selline hulljulgus ja sellega kaasuv riskikäitumine?
Noored riskivad sageli selleks, et avaldada muljet eeskätt oma eakaaslastele. Samas tahavad nad proovida oma võimeid ja piire, et hiljem kelkida oma nn saavutustega.
10-14-aastased noored tahavad olla ja ongi väga iseseisvad, kuid vajavad siiski lapsevanema tuge. Enamik noori tahab kõike katsetada ja sageli lasevad lapsevanemad noortel proovida ka ohtlikke tegevusi, sest mõistavad lapse iseseisvuspüüdu. Vahel on lapsevanemad abitud, kuna nende arvamusega ei arvestata enam nii palju kui varasemas eas ning neil jääb üle vaid aktsepteerida lapse omaetteolemise ja tegutsemise soovi. Noorele annab see küll vabadusetunde, kuid teiselt poolt jätab nad ilma vajalikest juhtnööridest ja emotsionaalsest toest.
Siiski saab lapsevanem oma lapse heaks teha üsna palju kui arvestab murdeea eripära. 10 – 14 aasta vanuses loeb eakaaslaste arvamus kõige rohkem. Meeldida tahetakse sõpradele ja seetõttu saavad lapsevanemad oma lapsi aidata just läbi sõprusringkondade ehk kaasates laste sõpru. Kuna noor inimene vajab sõbralikku toetust kõige rohkem, võiksid ema ja isa pakkuda ennast sõbraks. Sõbralt ootavad noored aga tunnustust ja mitte kohutmõistvat suhtumist.

10 nippi lapsevanematele

Organiseerige arutelusid koos lapse sõpradega, millede eesmärgiks on, et noored mõistaksid oma käitumise ja potentsiaalselt vigastustega lõppeva olukorra seoseid ning oma otsuste ja käitumise tagajärgi; öelge siiralt, mida mõtlete lapse käitumisest ja kuidas te end tunnete, ärge ajage seejuures nii-öelda moraalijuttu; rääkige siiralt oma kogemustest ja käituge oma tõekspidamiste järgi; hoolitsege turvalise füüsilise keskkonna ja turvavarustuse eest, eriti jalg- või tõukerattaga sõites; eakaaslaste õpetamine on kõige parem õppimismeetod, seetõttu suunake noori ise ennetama vigastusi, näiteks koos vigastuste vältimise videot valmistades; veetke nooruslikult aega koos lastega ja nende sõpradega; näidake eeskuju järgides enda poolt või veel parem, lapsega koos kehtestatud reegleid turvaliseks käitumiseks – jalgrattamatkal kandke kiivrit, rulluisutades lisaks kiivrile ka põlve- ja küünarnukikaitsmeid; andke praktilisi käitumissoovitusi, näiteks vanematele lastele võib soovitada sõita öösel peolt koju taksoga; õpetage turvaliselt kasutama tehnikat ja liiklusvahendeid; ärge soodustage riskiolukordadesse sattumist.

Traumaennetuses on kõige tähtsam usaldusliku suhte saavutamine oma lapsega, sest vastasel juhul ei pruugi vanem teada, kus on laps, millal ta abi vajab või millistesse potentsiaalselt ohtlikesse olukordadesse ta sattuda võib.
Pandeemial on olnud rasked füüsilised ja vaimsed tagajärjed – selle all kannatasid mitte ainult täiskasvanud, vaid ka teismelised, kes jäid ilma vahetust suhtlusvõimalusest sõprade ja eakaaslastega. Nad jäid oma mõtetega üksi, sest kodus olid põletavaks probleemiks kujunenud vanemate töökaotus või tööotsingud, vähenenud sissetulekud ja pingest tekkinud tülid. Raske on olla teismeline sellise murekoorma all ning selle tunnistuseks on ainuüksi Tallinna Lastehaiglasse käesoleva aasta nelja kuu jooksul enesetapukatse tõttu pöördunud 57 last ja noort.

Head lapsevanemad, püüdkem siis alanud suvekuudel mõelda, mida koos lastega ette võtta või kuidas nende pikka suvepuhkust turvaliselt sisustada.
Kuulake ja mõistke neid!

Maarduvisioon 2021
Kallavere Keskkool esitleb: 1. juunil 2021 kell 18.00 Maarduvisioon 2021 lauluvõistluse otseülekanne.
Infotund
Tähelepanu, tähelepanu!
Ootame Teid meie avatud uste õhtule 25.mai, kell 17.30 Kallavere Keskkooli.
Eelregistreerimine ja lisainfo: kool@kallavere.ee
Virtuaalnäitus
Rõõmustame Teid ühe virtuaalnäitusega, Stencil kunsti töötuba toimus 03.02, töötoas osales 10 õpilast 4.-7. klassist. Töötuba valmis loovtöö raames ning selle korraldaja oli Elli Tulp.

Link näitusele


Hea põhikooli lõpetaja!
Praegu on kevad ning ees ootab suvi. Kuid kindlasti on peas keerlemas erinevaid mõtteid, kuhu minna õppima või mida oma elus edasi teha? Meie teame, et väga hea hariduse saab uuenevast Kallavere Keskkoolist.
Saada oma sooviavaldus kool@kallavere.ee
Hea tava e-tunnis
E-tund on nagu tavatund, aga õpetaja on teisel pool ekraani. Selleks, et e-tund õnnestuks ja oleks kasulik, tuleb järgida reegleid:
• Leia endale vaikne ruum ja saada sealt teised inimesed ära;
• Enne tunni algust sea valmis oma töövahendid ja seadmed – võta vastava ainetunni õppevahendid endale käeulatusse, kontrolli kaamera ja mikrofoni valmisolekut;
• Lülita välja taustamüra (teler, muusika jm) ja mikrofon, kui sa parasjagu ei vasta;
Näita rohkem/vähem • E-tund algab kokkulepitud ajal – seega liitu õigeaegselt tunniga ning tervita ruumis viibijaid;
• Videotunnis näita ja kirjuta ainult õppetööga seotud infot;
• Keskendu tunnis õppetööle – kuula õpetajat, osale aktiivselt, ole viisakas ning ära tegele õppetööväliste tegevustega (mängimine, söömine jne);
• Hea tava järgi räägib korraga üks inimene, vajadusel toetatakse ja aidatakse kaaslast, kes jääb ülesandega hätta;
• Videotunni link on mõeldud ainult sinule kasutamiseks – ära jaga seda kõrvaliste isikutega;
• Videotunnist lahku ainult siis, kui õpetaja on andnud selleks loa – lahkudes soovi teistele kena päeva jätku; • Videotunni filmimine, salvestamine ega pildistamine ei ole lubatud;
• Videotunnis osale oma nime ja näoga – anonüümne või vale nimega kasutaja märgitakse tunnist puudujaks;
• Kui oled nimeliselt tunnis kohal, aga õpetaja sinuga korduvalt kontakti ei saa, siis märgitakse sind puudujaks;
• E-tunnis mitteosalemise korral märgib õpetaja sind puudujaks – palun teavita aineõpetajat ja klassijuhatajat, kui sa ei saa tunnis osaleda.

Sisseastumine Kallavere Keskkooli 1. klassi (2021-2022)
Kuidas esitada avaldus Kallavere Keskkooli 1. klassi:

Kodust:
Laadige arvutisse avaldus: Avaldus_1kl_astumiseks.pdf (täita ja digiallkirjastada).
Täitke avaldus (dokumendi täitmiseks arvutis tehke failis olevatel sinistel aladel hiirega klõps). Pärast muudatuste tegemist palun salvestage dokument.
Digiallkirjastage täidetud avaldus ja saatke digiallkirjastatud avaldus aadressile kool@kallavere.ee

Koolimajas:
Külastage meid koolimajas E-R 8.00 – 16.00
Täitke kantseleis paberkandjal avaldus ning allkirjastage.

Täname, et olete valinud Kallavere Keskkooli oma partneriks lapse haridusteel!
Infoleht lapsevanemale: infoleht.

Keelekümblus
Veebiseminar toimub 16. märtsil kell 16.45.
Ootame neid lapsevanemaid, kelle laps astub sügisel esimesse klassi.
Lisainfo ja registreerimine: kool@kallavere.ee
Eesti Vabariigi 103. aastapäev
Jagame Teiega Kallavere Keskkooli poolt Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul videotervitust keset Maardu linna tegutsevast pisut enam kui 200 õpilasega koolist, kus üle 60% õpilastest on teisekeelsed.
Me väärtustame häid suhteid ja lugupidavat suhtumist igal tasandil. Selle kõnekaks näiteks on nii video ise kui ka videos esinevate laste omalooming, mille üle oleme eriti uhked, sest suurema osa esinejate kodukeel ei ole eesti keel.

Mina, Sina ja Meie – see ongi me väike Eesti! #elagueesti
https://youtu.be/Ba6t6jv5WqI

Täispikk e-kontsert:
https://youtu.be/bgZ_8OXmu1E
Õppekorraldusreglid alates 01.02.2021
Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele ühtlustatakse huviharidusele ja -tegevusele, noorsootööle, sportimisele ja treenimisele, täienduskoolitusele ja -õppele seatud piirangud üle Eesti. Korraldus ja seletuskiri avaldatakse veebilehel https://kriis.ee.
Tutvu korraldustega: Õppekorraldusreeglid.pdf
Avaldame kiitust
Meie kool avaldab kiitust õpetajatele Sianda ja Tiina, kes 1. ja 2.klassi tundides õpilastega koos roboteid avastasid.
Õpetajate Lehes avaldatud artikls on 10. klassi õpilase Aleksandr Sokologorski tehtud foto ning nendest tundidest valmis ka video tänu Erich- Mark Tšupinile, suur tänu poistele ning kõige suurem tänu juhendamise ja õpilastele tunni mitmekesistamise eest Kätlinile, kes on meie kooli raamatukoguhoidja ja robootikaringi juhendaja.
https://opleht.ee/2020/12/esimese-klassi-lapsed-randaalisid-lego-robotitega-mulda/
Õnnelikku uut aastat!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2020-2021Avalik kalender