Koolielu

Selgusid 1.-3.klassi parimad etlejad!
16.03.2017
16.märtsil kogunesid Kallavere Keskkooli noorimad õpilased aulasse - kes publikuks, kes esinejaks. Põnevust jätkus igatahes mõlemale, sest välja hakati selgitama parimaid algklasside etlejaid. Viimaseid oli nelja klassi peale registreerinud 16.
Etlejaid hindas žürii koosseisus Mare Peterson kooli raamatukogust, emakeele ja kirjanduse õpetajad Eeva Mesi ja Meeme Kudu, külalisliikmena osales Merike Kahu Jõelähtme Rahvamajast.
Žürii hindas sel korral vaid luuletuse esitamist, lavaline liikumine ja kostüümid lisapunkte ei andnuks.
Etluskonkursi eeltingimusteks oli eesti autori luuletus, mille teemaks oleks laps.
Ajal, mil žürii arutles võitjate üle, said saalisviibijad nautida klounide Piip ja Tuut videoklippi emakeelepäevast.
Žürii üksmeelse otsuse kohaselt selgus, et Kallavere Keskkooli algklasside parim etleja on Aleksandra Grišakova II klassist. Tema esitatud V.Luige „Suur lärm“ oli veatult peas, esitatud julgelt ja ilmekalt. Aleksandrat juhendas õpetaja Annika Valge. II koha vääriliseks tunnistati Mattias Viirmaa I b klassist. Luuletuse „Poisid ja isad“ autor on E.Niit, Mattiast juhendas õpetaja Raina Vilkes. III koha sai Maare Vint III klassist, luuletuse 2Ants tuleb koolist“ autoriks on K.Kangur, Maaret juhendas õpetaja Jaan Kaupmees. Žürii poolt märgiti tublide etlejatena ära veel Maria Grišakova I b klassist ja Angelina Fomkina II klassist.
Kõik etlejad said tänukirja, võitjad lisaks ka juturaamatu.
Meie parimad etlejad esinevad uuesti uuesti märtsikuu lõpus Harjumaa algklasside etluskonkursil Sakus. Hoiame oma lastele pöialt!


Emakeelepäev
14.03.2017
Nagu kõikjal Eesti koolides üle kogu maailma, tähistas ka Kallavere Keskkool 14.märtsil emakeelepäeva.
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Lea Seemani juhendamisel toimus pidulik aktus, kus tuletasime meelde emakeelepäeva sünnilugu.
Ettekandega Kristjan Jaak Petersonist esinesid 10.klassid õpilased Viktoria Balai ja Helina Ohtla. K. J. Petersoni oodi „Kuu“ esitas 11.klassi õpilane Tauri Põlda.
III klassi tüdruk Lilli Tulp esitas Lydia Koidulat, rääkides minavormis luuletaja lapsepõlvest ning lugedes ka kaks luuletust. Seejärel esitasid omaloomingut 9.klassi neiud:
Heidi-Lii Kärner luuletuse „Mälestused“, Anna-Maria Paomees essee „Minu Eesti“ ja Annabel Suga luuletuse „Aega on“.
Emakeelepäeva aktuse lõpetas 6.klassi tüdruk Miia Metsaoks Valter Ojakääru ja Leelo Tungla lauluga „Oma laulu ei leia ma üles“, klaveril saatis õpetaja Viive Loov.
Emakeelenädala üritusi Kallavere Keskkoolis jätkub aga veel kuni märtsikuu lõpuni:
toimuvad omaloomingu ettelugemised ja algklasside etluspäev. Emakeelekuu tõmbame kokku 31.märtsil toimuva piduliku üritusega, kus valime oma kooli parimad autorid ja etlejad!

100 kooli projekt
10.03.2017
Eesti Korvpalliliit alustas 2015 aastal projektiga „100 Kooli“, mille raames viidi läbi korvpallinäidistunde algklassilastele sajas Eesti koolis ligi 8300 lapsele, korraldati õpetajate koolitus ning kingiti koolidele korvpallivarustust.
Projekti eesmärk on külastada sadat kooli ning viia läbi näidistunnid koolides, et kutsuda algklasside õpilasi sportima. Lisaks soovitakse parandada koolide kehalise kasvatuse tundide varustust.
10.märtsil toimus korvpalli näidistund, mis oli mõeldud kõigile esimese õppeastme (1.-3. klass) lastele, kus tehti erinevaid korvpalliharjutusi ja mänge. Kohale oli kutsutud ka meeste Alexela Meistriliiga, Saku I liiga ning Naiste Meistriliiga klubide mängijad, kes harjutusi ette näitasid ning lastele ühe lõbusa viskevõistluse tegid.

Naistepäev Kallavere Keskkoolis
8.03.2017
Naistepäev algas meie koolis juba varahommikul, kui 7.klassi poisid tervitasid uksel kõiki naissoost saabujaid kollase nartsissiõiega. Naistepäevaks valmistunud olid aga ka paljud teised lapsed- nii mõnelgi oli saabudes peos roosi- või tulbikimp!
Kooli meespere käitus salapäraselt juba eelmisel päeval…Meesõpetajad jäid kooli kahtlaselt kauaks ning õpetajate toast kostus huvitavaid helisid. Täna esimese pika vahetunni ajal olidki kõik naistöötajad kutsutud õpetajate tuppa, kus neid tervitas meesõpetajatest moodustunud ansambel. Mõnusat salongilikku meeleolumuusikat mängis keemia-füüsika õpetaja Robert Sults. Kanti ette vaimukas luulekava naistest, mille autoriks oli 3.kl õpetaja Jaan Kaupmees. Kõik naised said kingiks roosi, seejärel paluti maitsta kohvi- ja kringlilauda!

Kallavere Keskkooli naised tänavad meie meesperet! Oleme teie üle uhked!

Eesti Vabariigi 99.aastapäeva aktus
23.02.2017
Tähistasime vabariigi sünnipäeva kogu kooliperega 23.veebruaril aktusega. Saali kujundus oli valminud õpilaste poolt meisterdatud lindudega. Linde ja muid kaunistusi jagus ka väiksesse koolimajja.
Piduliku koosviibimise külalisesinejaks oli major Avo Aljas Kaitseliidust.
Lauludega esinesid mudilaskoor ja Aleksandra Grishakova 2.klassist. Eri vanuses poisid esitasid luulekava. 4.-7.kl tantsurühm esitas rahvuslikus stiilis tantsu.
Jagati ka auhindu. Premeeriti õpilasi, kes ei olnud kuni 23.veebruarini puudunud koolist mitte ühtki tundi: Artemi Azarenkov 2.kl, Hanno Maask ja Robert Paulus 4.kl, Kevin Sild 5.kl, Meelis Ardoja 8.kl, Rico Kovśakov 1.b kl. Õp Mari Speek andis üle kodanikupäeval toimunud viktoriini auhinnad. Võitjaks tuli 9.kl võistkond. Õp Maarika Lepik jagas kiituskirjad iga klassi parimale pranglijale ehk peastarvutajale.
Õpilasesindus sai sünnipäeva puhul kingiks eraldi ruumi, mida omal soovil sisustada õpilastele meelepäraseks kohaks.

Festival Koolitants 2017
2017
Festivalil osales sel aastal 4.-7.klassi tantsurühm Annika Valge juhendamisel. Osaleti eesti tantsu kategoorias tantsuga "Üllatus marjametsas". Võime uhkust tunda, et 16-st kontserdil esinenud poisist oli 1 meie rühmast. Tantsu ettekandega jäid rahule nii õpetaja kui lapsevanemad ja publik. Nimelt valiti meie tants TV3 poolt korraldatud publikuhääletusel 8 parema tantsu hulka, mis võistlevad internetihääletusel. Tantsu poolt saab hääletada : http://uudised.tv3.ee/koolitantsu-haaletus/
4.nädal. Lõplikud finaali pääsejad selguvad 1.märtsil.
Hoiame pöialt, toetame ja kiidame tublisid tantsijaid!

Sõbrapäev
14.02.2017
Suures koolimajas algas päev numbritega südamete kaela saamisega. Päeva jooksul oli vaja leida sama numbriga kaaslane. Viis kiiremat paari teenisid välja auhinnad.
Õpilased olid kooli oodatud roosas või punases riietuses. Päeva jooksul jagati komme, millele oli kinnitatud sõbraliku sõnumiga süda. Kogu kool oli kaunistatud tohutu hulga punaste südametega, mis olid valmistatud ja üles riputatud abivalmis ja tegusate õpilaste poolt.
Välja olid pandud ka kastid kõige sõbralikuma õpilase valimiseks ning heade sõnumite kirjutamiseks kooli töötajatele. Sõbralikemat õpilast sel aastal välja selgitada ei õnnestunud.
Vahetundide ajal oli võimalik vaadata multikaid raamatukogus või muusikavideoid NOORTE CHILLRUUMIs ehk aulas. 1.-3. klassi õpilastele toimus üritus 4. tunni ajal võimlas. Lapsed leidsid sõbrale sobiva omadussõna järgi kaaslased ehk selle päeva sõbrad. Sõpruskonnaga koos tantsiti ja mängiti, võisteldi tantsu loomises. Juba enne ürituse algust oli saal tantsivaid lapsi täis; tore oli nautida aktiivsust ja rõõmsameelsust. Ürituse peakorraldaja oli 5.kl õpilane Kätlin Kiviselg õpetaja Annika ja huvijuhi abiga. Suur kiitus tublile tüdrukule!
Algklasside majas oli avatud ka "sõbrasein", kuhu võis kirjutada ja joonistada kõike sõbralikku ja head. Seda kasutati aktiivselt.
Kõik ettevõtmised said teoks uue huvijuhi Ave-Maria Rapperi ning õpilasesinduse liikmete eestvedamisel. Suur-suur tänu neile!

3. klasside õpioskuste ainepäev
7.02.2017
16.02.2017 osalesid Kallavere Keskkooli 3. klassi õpilased Liis Marii Lainevool, Gerit Reidak ja Maare Vint Saue Gümnaasiumis 3. klasside õpioskuste ainepäeval, kus saavutasid 35 võistkonna seast tubli 22. koha.
Võistkondadel tuli lahendada 10 erinevat õpioskusi nõudvat ülesannet 1,5 tunniga. Ülesandeid oli väga erinevaid – töötada tekstiga arvutis, voltida paberist karu, lahendada ristsõna, tõlkida inglise keelt, toimetada tekstiga, kus olid kohanimed valesti kirjutatud ning need siis õigeks parandada ja Eesti kaardile märkida, samuti pidi tundma ja oskama märkida taktimõõtu ja muud muusikas õpitut, arvutamise käigus sai juhtida laeva saarte vahelt läbi õigesse sihtpunkti, tutvuda laulupeo ajalooga ja hulgaliselt muud huvitavat peamurdmist.
Lapsed olid väga tublid ja said kindlasti hulgaliselt uusi kogemusi.

Turvalise interneti päeva tähistamine
7.02.2017
7.veebruaril tähistasime rahvusvahelist turvalise interneti päeva. Aulas kuulasid loengut 4.-6. klassi õpilased.
Aitäh meie külalisesinejatele Ida-Harju politseijaoskonnast!

Õpetajate koolitus
3-4.02.2017
3. ja 4.veebr toimus õpetajatele koolitus "Kus oleme ja kuhu läheme". Õpetajaskonnaga püüti jõuda ühisele arusaamisele, millised on kõige tähtsamad väärtused, mille poole meie koolis püüelda. Valmis kooli uue visiooni mustand.

Harjumaa joonistamispäevad
18.01.2017
18.jaan toimus Loksal 2.-4.kl joonistamispäev poistele, kus poisid joonistasid erinevas suuruses ja vanuses busse. Meie kooli esindasid Veniamin Antonov 2.klassist ja Aleks Nazarenko 3.klassist.
26.jaan sõidavad tüdrukud Harmi kooli, et joonistada teemal "Tuhkatriinu - parimate tüdrukute hüüdnimi maailmas".

Meie kooli sportlased Maardu linna parimate hulgas
06.01.2017
6.jaanuaril toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik austamisüritus Maardu parimatele sportlastele. Nende hulgas tunnustati ka meie kooli järgmisi sportlasi:
• Jekaterina Dmitrijeva, 9.kl - juunioride Eesti meister poksis;
• Kristina Livadina, 10.kl - kahekordne juunioride Eesti meister taekwon-dos;
• Robert Mhitarjan, 6.kl - Eesti meister maadluses ning 3.koht Euroopa meistrivõistlustel sumos õpilaste klassis;
• Rasmus Liisma, 6.kl - Euroopa meister sumos õpilaste klassis;
• Marko Adamson, 4.kl, ning Kevin Aus ja Aleksandr Alteberg, 5.kl, mängivad FC Maardu jalgpallimeeskonnas, mis pärjati tiitliga "Aasta progress", kuna võitsid Eesti meistrivõistluste oma regiooni alagrupis 1.koha.

Õnnitleme ning soovime edu nii neile kui teistele tublidele meie kooli sportlastele!

Avalik kalender