Kallavere Keskkooli õpilaste vastuvõtt esimesse klassi 2019/2020 õppeaastaks
Dokumente võtame vastu alates 15.03.2019 kooli kantseleis.
Tööpäevadel kell 8.30 – 14.00
Vajaminevad dokumendid:
 • Lapsevanema kirjalik avaldus (võib edastada ka digitaalselt allkirjastatuna).
 • Lapse isikut tõendava dokumendi koopia.
 • Tervisekaart.
 • Õpilaspileti foto 3 X 4.
 • Lasteaia poolt väljastatud koolivalmiduskaart.
 • Lapse pikkus (vajalik koolivesti tellimiseks).

 • Kooli valikul on väga oluline lapse jaoks, et vanemad leiavad kooli, mis toetab perekonnas oluliseks peetavat, kus laps saab koolis olla õnnelik ja tajub igati ka kodu toetust.
  Kallavere Keskkoolis toimub õppetöö eesti keeles.
  Avalduse leiad: http://kallavere.edu.ee/avaldused.php
  Avalduste vastuvõtt kool@kallavere.ee või paberkandjal E-R kl 9-14 kooli kantseleis.

  Koolielu

  Kooli kunstinäitused on avatud!
  Maikuus saavad kooliruumid eriti kirka moe, kui välja pannakse meie õpilaste parimad kunstitööd!
  Peamaja galeriis on üleval 1.-3.klasside laste kunstitööd. Nende tööde valmimist juhendasid õpetajad Ene Kaupmees, Tiina Sinimaa, Diana Krahe ja Ave-Maria Rapper. 2. ja 3. korruse koridoride seintel on tööd, mis valminud õpetaja Gerli Rapperi juhendamisel 4.-9.klassides. Lisaks kaunistavad õpilaste teosed kooli vestibüüli.
  Sel kevadel avasime ka kaks isikunäitust: galeriis on Elli Tulp`i isikunäitus „Bardakk“. Elli on näitusel oma viie tööga.
  Kooli raamatukogus on võimalik imetleda Marietta Liivaku isikunäitust „Miniooper“. Tegemist on Marietta poolt valmistatud mini-interjööride ning huvitavate kujukestega. Mõlemad neiud käivad 6. klassis ning kooli kunstiringis, töödel on autorile isloomulik äratuntav stiil.
  Kutsume kõiki lapsevanemaid ja preliikmeid laste töid imetlema!
  Kevadkontsert
  Meie kooli kevadkontsert toimus 16.mai õhtul. Kuna suure võimla kaunistamine on töömahukas, alustasime sellega juba eelmisel päeval: riputasime üles tamiilidele kleebitud kollased-rohelised liblikad, mida algkoolimaja õpetajad huvijuhil usinalt lõigata olid aidanud. Ka saali kaunistamine sujus ühiste jõududega, näiteks rohelisi oksi ja õisi tõi metsast õpetaja Jaan. Helitehnikapoisid Nikita ja Mait olid samuti juba eelmisest päevast ametis, sest kogu heli- ja valgustehnika tuleb võimlas peetavate ürituste puhul iga kord nullist üles ehitada.
  Kevadkontserdil kasutasime sel aastal tantsude-laulude vahenumbritena kooli märtsikuise omaloomingukonkursi parimaid luuletusi-jutukesi. Nii said tavalise koolitunni käigus kirjutatud mõtted omale hoopis pikema eluea! Muuhulgas kõlasid mõtted noorusest, ilusaimatest sõnadest, kodunt lahkumisest. Jutud lindistati ning monteeriti kokku linnulaulu või metsahääletega.
  Linnulaul ja loodushääled tervitasid kontserdi toimumise õhtul ka saabuvaid külalisi. Täpselt kell 17.30 kõlas reibas tervitustekst ning laval alustas õrnade helidega kooli kandleansambel Mare Petersoni juhendamisel. Kandleansamblit toetas õpetaja Kadri Aarik plokkflöödil. Ansambel toimetab koolis alles esimest aastat, kuid huvilisi on aina lisandumas, tasapisi on kool ostnud juurde ka pille. Kevadise lauluga „Kevad tulebki siis“ astus seejärel üles 7.klassi Lisette Arminaits. Tänavuaastasel kontserdil nägime päris mitut uut solisti; lisaks 2. b klassi Kätriinile laulis ka 2.a klassi Margarita ja 1.b .klassi Laura. Tore, kui uusi soliste peale on kasvamas! Muidugi ei puudunud ka laulutandem Maria ja Aleksandra Grišakova, kes sel korral laulsid laulu „Laisk ei saa ju midagi“. Hästi tore oli 5.-6.klassi näiteringi minietüüd 6.klassi Robert Pauluse jutukesele „Kõik karud kardavad“. Laval esitati vanaisa kohtumine karuga ja see oli vahva!
  Kevadkontserdil näitasid oma teise poolaasta jooksul õpitud tantse muidugi kõik meie rahvatantsuklassid! Kõige pisemad, 1.ja 2.klassid osalevad armsa tantsuga „Kekskastikool“ ka 1.juunil Padisel toimuval Põlvkondade Peol. Hästi vahva oli „Metsatants“, mis koondas lavapõrandale 3.a, 3.b ja 4.klassi. Selle kavaga minnakse koos õpetaja Killu Tiigimäega Tallinna Võimlemispeole 2.juunil. Terasel silmal ei jäänud kindlasti märkamata, et meie kooli rahvariidepark on kõvasti täienenud! Pisikestel tüdrukutel on keerutada uued kollased, suurematel neidudel aga valged seelikud. Seelikute taga on 8.klassi õpilase Sarah Sharafi loovtöö, mille raames tööõpetuse tundides õpetaja Kadri Aariku juhendamisel kõik seelikud valmis õmmeldigi! 5.-8.klassid olid kontserdil esindatud tantsudega „Tuustepp“, „Kodusolemise valss“ ja „Terve vald“. Muidugi astus üles ka mudilaskoor! Kõlasid „Buratino laul“ ja „Rõõmulaul“. Lisaks laulis ühe Raimond Valgre laulu õpetajate naisansambel. Kõiki muusikaesitusi juhendas õpetaja Viive Loov. Kontsert päädis aga lõbusa ühistantsuga, kui 1.-2.klasside tants „Kaks sammu sissepoole“ ootamatult kordusele läks ning iga väike tantsija publikust partneri põrandale viis!
  Ehkki meie kevadkontsert sel korral tervelt tunnipikkuseks kujunes, sujus kõik ilma ühegi tehnilise viperuseta ning loodetavasti lahkus publik hea tuju ja tänutundega. Aitäh esinejatele! Ilusat kevade jätku!

  Osalesime rahvusvahelisel tantsupäeval!
  18.03.2019
  Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts kutsus koos Vikerraadioga 29. aprillil, rahvusvahelisel tantsupäeval kõiki huvilisi ühiselt tantsima Kihnu pärimustantsu "Terve vald". Meie kooli liikumisõpetaja Killu Tiigimäe eestvõtmisesl osalesime ka meie oma 4.-12.klassi õpilastega toredas ettevõtmises. 4.tunni ajal kogunesime kõik võimlasse. Jagati rahvariideseelikuid, veste, vöid ja teisi elemente rahvariidetest, osad meesõpetajad ja kooli direktor said pähe toredad kaabud. Olime oma ettevõtmist kutsunud filmima ka Maardu TV operaator Roman Silla. Seejärel hakkasime Killu juhendamisel tantsu õppima. Tundus, et kõigile meeldis!
  Lisaks selle aasta ametlikule tantsupäeva tantsule õppisime selgeks veel teisegi rahvatantsu, see on „Oige ja vasemba“. Nagu Killu ise arvas- ühte lihtsamat rahvatantsu võiks iga kooliõpilane ikka osata!
  Meie tantsudest valminud video sai üles laetud ka Youtube`i ning saadetud Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi, kes huvitavamaid videoid ka tunnustab!
  Meie tantasupäevadoveot saad vaadata siit:LINK
  Südamenädal
  18.03.2019
  8.-12.aprillini toimus koolis Südamenädal. Hommikuti toimusid teise korruse koridoris ülekoolilised hommikuvõimlemised, igal hommikul erinev klass eestvedajaks. Osavõtt võimlemisest oli kahjuks kesine, ka õpetajad ei näidanud siin erilist eeskuju. Rõduesises nišis oli avatud filminurk, kus võis pikkadel vahetundidel vaadata filme riskikäitumisest, näiteks söömishäiretest või suitsetamise kahjulikkusest. Ühel päeval toimus lauatenniseturniir.
  Algklassides viidi läbi plakativõistlus, iga klass sai vaimse või füüsilise tervise teemal oma mõtteid väljendada. Plakatid valmisid peaasjalikult algklasside kunstitundides ning neist on üleval näitus kooli sööklas. Plakateid hindas kooli tervisenõukogu ning valis neist parimaks 3.a klassi plakati vaimse tervise teemal. Eraldi toodi esile 2.b klasi liikumisteemalist plakatit.
  Südamenädala raames kutsusime kooli seksuaalharidusliku noortelavastuse „Kuidas öelda jah“. Tegemist on spetsiaalselt 15.-20-aastastele noortele suunatud lavastusega, kus vajalikke teemasid lahatakse noortepärases võtmes. 45-minutilise näidendi ajal oli laval kolm näitlejat, publik jäi vaadatuga rahule.
  Südamenädala reedel oli mõlemas majas avatud tervisekohvkud. Algkoolimajas korraldasid kohvikut 2.b ja 3.a, peamaja galeriis smuutikohvikut õpilasesinduse neiud. Mõlemad kohvikud osutusid väga populaarseteks ning lisasid reedesesse koolipäeva põnevust.
  Kogu nädala vältas ka usin sammudelugemine klassides ning koolipersonali hulgas. Tublimaid tunnustati 18.aprilli aktusel. Klasside arvestuses olid tublimad 3.a, 5. ja 8.klass, eraldi tunnustati iga klassi parimat poissi ja tüdrukut. Õpetajatest kõndisid kõige enam Eeva Mesi, Diana Krahe ja Jaan Kaupmees.
  Emakeelekuu lõpetas etluskonkurss!
  18.03.2019
  28.märtsil toimus meie koolis 1.-5.klasside etluskonkurss. Peaasjalikult esitati eesti autorite luuletusi, palju oli Eno Raua loomingut seoses kirjaniku veeburarikuise sünniaastapäevaga.
  Žüriitoolis istusid meie eesti keele õpetaja Eeva Mesi, raamatukogu juhataja Mare Peterson, näiteringi juhendaja Merike Kahu ning 11.klassi õpilane Marius Ellisaar. Kokku oli etlejaid 33 last. Publikuna elasid etlejatele kaasa klassikaaslased, lisaks jälgis üritust 11.klass.
  Üritust juhtisid Pipi ja mereröövel, kelleks olid kehastunud 1.a klassi õpetaja Diana Krahe ning 2.b klassi õpilane Ivan Krasnov.
  Kui kõik etlejad esinetud said, läks žürii tähtsaid otsuseid tegema ning publiku ette astus 4.-6.klasside näitering. Esitati mininäidend Naksitrallid, kus Muhvi osas Lilli Tulp, Sammalhabemena Elli Tulp, Kingpoolena Karl Šarikov ning jäätisemüüjana Marietta Liivak. Näidend meeldis kõigile väga! Lisaks korraldasid Pipi ja mereröövel publikule toredaid laulumänge.
  Ja siis saabuski žürii ning otsused tehti kõigile teatavaks! Etluskonkursi esikoha sai 2. b klassi Kätriin Marinel Naar, kes luges Erika Esopi luuletuse Öö. Teise koha vääriliseks peeti lausa kaht last- Laura Boikot ja Patrick Dambet. Laura käib 1.b klassis ja esitas Erika Esopi luuletuse Akna taga. Patrick paistis tubli etlejana silma ka eelmisel aastal, sel aastal luges ta Eno Raua luuletust Nõialugu. Kolmanda koha sai 2.b klassi Airike Vimb, kes esitas Eno Raua luuletuse Kure mure. Lisaks anti välja eriauhindu; mõjuva esituse eesti sai kiita 4. klassi Angelina Fomkina. Huvitava valiku (Krõlovi Luik, vähk ja haug) eest Mattias Viirsalu 3.b klassist. Armsa esituse eest kiideti Arzu Agajaevat 4.klassist, tema luuletus oli Leelo Tungla Küll ta tuleb. 4.klassi Kris-Martin Viigisalu tunnustati väga raske luuletuse (Juhan Liivi Mine ära) hea esituse eest. Edukad etlejad said šokolaadimedali tänukirjaga ning lisaks valida omale meelepärase lasteraamatu auhinnalaualt.
  Osalesime etluskonkursil „Elav klassika“
  16.03.2019
  16.03.2019 toimus Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis rahvusvaheline etluskonkurss „Elav klassika“ („Живая классика“). Kallavere Keskkoolist võttis etluskonkursist osa 8. klassi õpilane Karina Andrejeva. Õplase viis konkursile vene keele õpetaja Aleksandra Kadinets. Karina esines teosega „Mitja armastus“, mille autor on Nobeli kirjandusauhinna esimene venelasest laureaat – Ivan Bunin.
  Meie õpilane sai lohutusauhinna ja diplomi.
  8.märts
  08.03.2019
  Rahvusvahelisel naistepäeval algasid meie koolis tunnid kell 8.55. See-eest (nais)õpetajatel paluti juba hommikul kaheksaks aulasse ilmuda.
  Oli ka põhjust- mängis armas muusika, kaetud oli kohvi- ja tordilaud ning kooli meespere rivistus kenasti ette. Lisaks meessoost koolitöötajatele oli appi võetud mõned noormehed. Peale väikest tervitust esitas see huvitav ansambel lõbusa laulu viisil „Öö Chicagos“. Sõnade autor oli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Jaan. Lõbus laul sai kõigil naistel suu naerule! Seejärel kingiti igale naisele kaunis roosiõis ning lõigati lahti maitsev puuviljatort.
  Samal ajal hakkasid kooli saabuma esimesed õpilased. Juba uksel võtsid neid vastu kooli julgeimad noomehed, kes igale tüdrukule heade soovide saatel lilleõie kinkisid. Ka paljud õpilased kinkisid lemmikõpetajatele lilli ning maiustusi!

  II trimestri tublimad
  08.03.2019
  Juhuslikult sai 8.märtsiga sai läbi ka meie 2.trimester ning ühine trimestrilõpu aktus parimate tunnustamiseks toimus aulas 5.tunni ajal.
  Ja parimaid õnneks jagus! Kooli tänukirja, šokolaadmedali ning kooli logoga rinnamärgi said kõik, kes ette kutsuti;
  1.a klassist hea õppeedukusega Darja Ovsjannikova ja Juliana Zhdanova, 1.b klassist Laura Boiko ja Martin Tulp.
  2.a klassist hea õppeedukuse eest Elvira Novatskaja, 2. b klassist Patrick Dambe ja Rebeka Vunk. 3.a klassist oli tublim Kristjan Raud, lisaks sai ainekiituskirja eesti keeles Anastasija Ratas. 3.b klassi tublimad õppurid olid Raiko Vimb ja Rico Kovšakov. 4 klassis said tänukirja hea õppeedukuse eest Rico Moora, Ramil Viirsalu, Aleksandra Grišakova, Kris- Martin Viigisalu, Robin Tulp ja Kaspar Pulk. 5. klassis oli trimestrihinded vaid viied Liis Marii Lainevoolul ja Gerit Reidakul. Neljad-viied Artur Agul, Aleks Nazarenkol, Lilli Tulpil ja Maare Vintil. Tunnustati ka 5.klassi Pauliine Oks´a ja Loredana Sorbu´t, kes kogu trimesti jooksul ühtegi koolipäeva ei puudunud! 6.klassis lõpetas trimestri vaid väga heade hinnetega Merilis Moppel, neljade-viitega Mia Mikiver, Kristiar Papstel, Karl Šarikov ja Elli Tulp, keda kiideti lisaks ka ühiskonnaõpetuse olümpiaadi 12.koha eest. Seitsmendas klassis on hinnetelehel ainult "5" Caroly Nigulil, neljad-viied Miina Vintil. Nele-Liis Juhanit ja Daniil Nikitinit tänati osalemise eest vene keele võistlusel. Tunnustati ka Kevin Sild`i, sest tal polnud ühtegi puudumist.
  8. klassis olid hinded "4-5" Liisi Viirmaal ja Medina Sabiroval. 9. klassis said tänukirja hea õppeedukuse eest Andry Auväärt, Mait Juuse, Valerija Razumovskaja ja Eduard Teller. Lisaks tunnustati arvestatava panuse eest kooli ürituste toimumisse Devin Meibaumi, Sabrina Kala, Mait Juuset ja Nikita Gagarinit. Parima kooliraadio DJ tänukirja sai Andry Auväärt. 11. ja 12.koha eest ühiskonnaõpetuse olümpiaadil said tänukirja Valerija Razumovskaja ja Arina Karacharova. Ka 12. klassi Helina Ohtla ja Darina Arhipova olid tublid ühiskonnaõpetuse olümpiaadil.
  Pallilahingus osalemise eest tunnustati ka tüdrukute- ja poiste võistkonda, mis koosneb 2. ja 3.klassi õpilastest.
  Loodetavasti suudame läbida ka viimase trimestri edukalt ning aktiivselt oma kooli ka ainevõistlustel esindamas käia!
  Eesti Vabariik 101 üritused Kallavere Keskkoolis
  Lisaks eestikeelse hariduse andmisele peame oma koolis väga oluliseks rahvustunde sisendamist ja kasvatamist.
  Viimasel koolipäeval vahetult enne talvevaheajale suundumist ning vahetult enne Eesti Vabariigi aastapäeva toimus koolis pidulik aktus. Kõik saali sisenejad said kätelda kooli juhtkonnaga nagu presidendi vastuvõtul. Taustaks kõlasid õrnad kandlehelid kandleansamblilt. Aktusel esinesid kooli laulu- ja tantsulapsed: hümni aitas laulda 7.klassi neidude ansambel. Mudilaskoori esituses kuulsime laule Rõõmulaul ja Ilus oled isamaa. Armsa Kodulauluga esinesid kolm 12.klassi neidu- tore oli vahelduseks ka vanemate klasside noori esinemas näha! Keerulise Eesti lipulaulu esitas 2.b klassi Lisella. Laulud õpetas lastele selgeks muusikaõpetaja Viive Loov. Õpilasesinduse noored esitasid valiku eesti luuletajate luuletustest. Loomulikult nautisime ka rahvatantsu! 5.klass tantsis Ingliskat, 2.klassid aga lõbusa tantsu Keskasktikool. Rahvatantsu õpetab meie koolis Killu Tiigimäe! Väikestel tantsijatel olid seljas uhiuued kollasetriibulised rahvatantsuseelikud, valminud kooli käsitööklassis õpetaja Kadri Aariku valvsa pilgu ja 8.klassi neidude käe all. Eesti Vabariigi sünnipäeva aitas oma kõnes lahti mõtestada ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Jaan Kaupmees. Aktust konfereeris 9.klassi Sabrina. Eesti Vabariik 101 aktuse lõpetas tantsumäng Me lähme rukist lõikama, kus tantsisid 2.b lapsed ning musitseeris kandlering Mare Petersoni juhendamisel, laulis 5.klassi Katja. Kõik lapsed said enne kojuminekut veel suudki magusaks.
  Eesti Vabariigi õigel sünnipäevahommikul 24.veebruaril algas kooli õuel juba enne valgeksminekut tihe sagin- kõnniteed liivatati, kõikjale asetati väliküünlad, köögitoimkond keetis teed ning kattis aulas pidulaudu. Nimelt korraldasime ka sel aastal kogukonnale Eesti Vabariigile väärilist aastapäevahommikut. Pisut peale kella seitset hakkasidki esimesed külalised saabuma. Nii väravas, kui kooli õuel tervitasid saabujaid kooli kodutütred ja noorkotkad, jagades kingituseks sinimustvalgeid käsilippe ja laulusõnu. Osad noored olid ka lipuvalves. Täpselt kell 7.33 laulsime kõik koos Eesti hümni ning mastidesse kerkisid rahvuslipud. Tervituskõne pidasid Kallavere Keskkooli direktor Veigo Juuse, palvuse viis läbi Muuga Meremeeste kodu diakon Herki Talen, laulsime Jumal hoia Eestit. Sõna sai ka Harju maleva Rävala malevkonna rahuaja pealik nooremleitnant Andrus Umboja ning siis vallutasid kooli korvpalliplatsi rahvatantsijad! Neid oli meie üritusele tulnud lausa kolm rühma: Tallinna Õpilasmaleva segarühm Õmmikad, kelle juhendaja on meie tantsuõpetaja Killu Tiigumäe. Lisaks segarühmad Jõelähtme Muhedad ja Jõulähtme Noored. Esitati meestetants Oma õnne sepad, seejärel Pihlapuu ja Tule tantsima. Viimasena esitatud Tuljak oli eriti võimas- platsile tulid kõik tantsijad ning ses kaunis varahommikus olid arvatavasti nii mõnelgi külalisel silmad liigutusest märjad... Siis kutsusime külalised tuppa, kus pakkusime kuuma teed, kiluleiba ning magusat kringlit. Taustaks ja silmailuks mängis lõõtsakuningas Toomas Ojasaar, meelolu oli armas, sundimatu ja sõbralik. Noorte rahvatantsijate eestvõtmisel läks aulas pisikeseks minitansupeoks, kus haarati tantsuringi ka kõik teised peolised!
  Aitäh esinejatele, aitäh pidulistele! Palju õnne Eesti! Palju õnne meile kõigile!
  Veebruaris oli lõbus!
  Tänavune lumerohkus meelitas ka Kallavere Keskkooli õue. 8.veebruaril toimus meil lahe talvine õuepäev Lumes on lõbus. Paar suuremat lumehunnikut olid kooli poolt organiseeritud, suuremate õpilaste kaasabil asutigi kohe nende kallale. Nooremad klassid tegutsesid palliplatsil, lund veeti kelkude ja ämbritega- oli mõnus sagimine. Kella 10 paiku saabus kooli õuele laste suureks rõõmus pesuehtne hobune reega! Tegemist oli OÜ Hobuteenused musta Friisuga, kes oli lahkelt nõus kõigile soovijaile saanisõitu tegema! Keskpäevaks olid kooli õuele kerkinud toredad lumefiguurid: gümnaasiumi õpilased valmistasid liumäega elevandi, istuva mehega diivani ning Veenuse-nimelise naisfiguuri. Ka 8.klass valmistas mõnusa diivani. Lisaks valmis kooli õuele terve sari erineva suuruse ja ilmega lumememmesid. Õpetajatest koosnev žürii käis ringi ning huvitavamate lumekujude autorid autasustatid tänukirja kommikotiga. Ehkki järgnevate päevade vihmasadu ehitatu kiiresti hävitas, jäi loodetavasti kõigile hea emotsioon koostegutsemisest ja armsast saanisõidust.
  14.veebruari Sõbrapäevaks kaunistati õpilasesinduse nooremate tüdrukute abil kogu kool temaatiliselt. Lisaks oli väljas sõbraselfiekast ja armastusromaanide lugemise nurk, kust omale meeldiva raamatu päriseks võtta võis. Kohe hommikul tervitasid õpillasesinduse Mia ja Mait tulijaid uksel armsa kommiga, mille küljes südamekujuline sõnum.Kogu päeva mängis mõnusat muusikat ja edastas ka tervitusi Radio Valentine eesotsas DJ Andryga. Kell 10.35 algas kooli Valentini ja Valentina valimine. Iga klassi esindas oma tüdruk ja poiss, aktsiooni vedas 6.klassi Karl. Kõikidel kandidaatidel tuli läbida kolm tegevust; neiud pidid joonistama paberile ideaalse noormehe näo, näitama oma pakkimisoskust ning esitama loovtantsu. Noormeestel tuli kujutada kaunist neiunägu, sõlmida lipsusõlm ja deklameerida Puškini lembelüürikat, suu vahukomme täis. Nalja sai palju! Žürii koosseisus direktor, kooli sekretär, huvijuht ja eesti keele-kirjanduse õpetaja valis Valentinaks 11.klassi Jekaterina ja 12.klassi Karro, kes said mõlemad aukirja ning väikese punase meene.
  Ka väikeses majas toimus Sõbrapäeva puhul nii mõndagi toredat! Üles oli seatud sõbraselfiesein ja sõbrapäeva kaardisein, kuhu pesulõksudega omavalmistatud kaarte riputada tohtis. Juba varem oli klassides salajase hääletuse teel selgitatud iga klassi sõbralikeim poiss ja tüdruk. Neljandal vahetunnil autasustati kõiki nominente aukirja ja šokolaadiga, seejärel algas disko! Terve algkoolimaja lausa vappus ja lõbu oli piiritu!
  SU NÄGU KÕLAB TUTTAVALT
  Praktiliselt terve jaanuarikuu toimus kooliseinte vahel imelikku liikumist: tassiti mingeid asju, jäädi peale tunde, siit-sealt ruumidest kuuldus muusikat, kilkeid ja naerupahvakuid- toimusid ettevalmistused ülekooliliseks talendikonkursiks. Iga klass sai omale ise valida tuntud muusikapala, mida jäljendada või omalaadselt tõlgendada. Kuuldavasti ei tulnud valik alati kergelt, kuid tähtsa päeva hommikuks olid igatahes kõikidel klassidel etteasted valmis ning peaproovides sai veel viimased liikumised paika pandud. Õhtuks täitus kooli võimla aukartusäratava hulga publikuga, igale esinejale leidus kaasaelaja lapsevanema, pereliikme või sõbra näol.
  Kohal oli ka žürii, kelle ülesandeks oli nähtud etteasteid hinnata ning neist parim välja valida. Züriisse kuulus 4 liiget: Jõelähtme Rahvamaja kultuurijuht Merike Kahu, kooli vilistlane ja endine õpetaja Kristina Matejuk, Maardu Kunstide Kooli direktor Hendik Nagla ja Eesti Laul 2019 poolfinalist Ranele Raudsoo. Klasside esinemisjärjekorra oli kooli õpilasesindus juba varem välja loosinud. Õhtut juhtis 6.klassi Karl, kellest ilmselt juba saanudki meie kooli ametlk konferansjee.
  Gümnaasiumi 11. ja 12.klass esines ühise etteastega, Abba looga „Gimme, Gimme, Gimme“. Soliste Agnethat ja Fridat etendasid Carol-Liis ja Anette, klahvpillimängijat Bennyt Karro ja kitarristi Björni Helina. Ülejäänud klassikaaslased kujutasid plakatitega fänne, kes järjekindlalt turvameestest mööda lavale üritasid pääseda ning see oli väga naljakas. Äge oli ka järgmine etteaste, 2.a klassi kujutatud Trad Attacki „Kabala“. Seal kujutas solist Jalmarit Henri, parmu- ja torupillimängijat aga Elviira. Trumme tagus Keito. Ülejäänud klass lõi kaasa taustatantsijatena.
  Omaaegset superhitti „YMCA“ nägime 5.klassi esituses ja sarnaselt originaalile sammusid meilgi lavale kuus erinevas stiilis meest- kauboi, indiaanlane, mootorrattur, ehitustööline jt. 6.klass oli võtnud jäljendamiseks laste lemmiloona tuntud „Skibidi“. Loo videot jäljendati perfektselt! Lahe, kuidas kogu klass täiesti sünkroonis liikus! Hoopis teistsugune oli aga 3.b klassi etteaste- see ei jäljendanud mitte ühtegi teada-tuntud artisti ega videot. Klassi tants lool „Kati karu“ rääkis tõsiasjast, et tänapäeval ei ole lastel enam aega omavahel niisama suhtlemiseks vaid veedetakse aega nutiseadmes. 4.klassi esituses nägi publik omaaegset hitti „Nädalalõpp“, kus Koit Toome osa esitas Maksim, kontoritibisid Gloria ja Aleksandra ning ülejäänud klass klubiseltskonda. 3.a klass esines kombinatsiooniga kahest klubilikust tantsuloost, neist ühes kus lõi kaasa ka 8.klassi Karina. Hästi meeleolukas oli 7.klassi etteaste, Shakira „Waka Waka“. Etteaste algas nagu videoski jalgpallistseeniga, seejärel vallutasid lava kuumad ladinatantsutüdrukud. Shakira rollis esines võrratu Lisette. 2.b klassi etteaste see oli seatud PS Troika laulule „Tasakesi“ ning hõlmas kogu klassi, kus osadel oli solisti, osadel tantsijaroll. Ka esimesed klassid olid sarnaselt gümnaasiumile ühendanud jõupingutused, ning tulid välja ühise etteastega. Kokku oli pandud 2 tuntud tantsu: „Macarena“ ja „Gangam Style“, tantsu lõpus liitusid lastega ka õpetajad. 8.klass oli valinud looks Bruno Marsi „The Lazy Song“. Videot etendati lausa perfektse täpsusega alates ruudulistest särkidest ja ahvimaskidest kuni liikumiseni. Viimasena astus lavale 9.klass, etendatavaks looks oli valitud veidi vanem klassik- Bonnie Tyleri „Total Eclipse of the Heart“.Lava vallutasid mustad ja valged jõud ning kostüümide ja rekvisiitidega oli kõvasti vaeva nähtud. Solisti ja tema peegelpilti esitasid Mait ja Nikita, kes ainsana kõigist esinejatest mikrofonidesse ka päriselt laulsid.
  Lühikese pausi ajal, mil žürii mõtteid kogus, lahutasid publiku meelt õpetajate kollektiivid. Kooli direktor Veigo, füüsikaõpetaja Rauno ja ajaloo-ühiskonnaõpetuse õpetaja Jaan esitasid tuntud aastatetagust eurolugu „Leto Svet“.
  Algklasside õpetajad Diana ja Ene ning kooli õppejuht Raina, kirjanduse õpetaja Katrin, keemia-bioloogia õpetaja Kerli ja kunsti-inglise keele õpetaja Gerli astusid aga lavale mutikestena kunagisest eurokollektiivist Buranovskije Babushki looga „Party for Everybody“. Õnneks meie kooli õpetajad on alati valmis ka ise esinemistes kaasa lööma ja oma õptajarollist välja tulema. Ka üks „päris„ eurolugu kõlas, nimelt esitas žüriiliige Ranele loo „Supernova“, mis sel aastal ka Eesti Laulu poolfinaalis võistleb.
  Lõpuks saabuski aeg võitjad teatavaks teha! Eriauhinnad maitsvate kringlite näol said 3.b, 6. ja 7.klass. Esimese koha 100-eurose klassirahakaardiga sai 9.klass ja nende emotsionaalne „Total Eclipse of the Heart“. Palju õnne võitjatele! Aitäh kõikidele osalejatele! Aitäh publikule kaasaelamise eest! Oli väga sisukas õhtu!
  Kallavere Keskkoolis toimus maleturniir põhikooli õpilastele
  16.01.19
  Malekohtumine Oru Põhikooli maletajatega toimus meie koolis juba teist aastat. Kui eelmisel aastal eelnes turniirile ka lühikursus, siis sel aastal otsustasime kohe mängima hakata. Et põnevam oleks, kutsusime külla ka põhikooliõpilasi Maardu Gümnaasiumist. Mängupaarid selgitas loos, kaotajad langesid välja ning lõppvoorudes mängiti välja 1.-8.kohani. Turniiri võitis Andrei Dudakov Maardu Gümnaasiumist. Teine koht läks samuti sama kooli õpilasele Timur Bivrovile. Oru Põhikooli parim oli Kenny Vahter kolmanda kohaga. Talle järgnes kaksikvend Kevin. Orukate finaalipääs jäi kahjuks enda vigade tõttu ära. Võimalused olid päris head - seega - "harjutamine teeb meistriks" kehtib ikka edasi. Meie kooli õpilastele oli turniir haks harjutamiskohaks. Parima tulemuse saavutas Andri Auväärt kuuenda kohaga. Seitsmendaks jäi samuti Kallavere Keskkooli Andero Auväärt.
  Kolmest koolist kokku osales 28 õpilast. Loodame selle turniiri traditsiooniks muuta, kuna osalejad jäid väga rahule. Kallavere Keskkoolil aga küpses plaan uuest õppeaastast kindlasti maleringiga alustada, sest huvi ja võimeid on, kuid hetkel jääb puudu oskustest ja praktikast.
  Suur tänu turniiri kohtunikule - Oru Põhikooli matemaatka- ja maleõpetaja Jaan Urgasele!
  Osalesime vene keele võistlusel
  12.01.19
  12. jaanuaril korraldas Vene Keele Õpetajate Selts vene keele kui võõrkeele traditsioonilise võistluse ”Русский язык – это просто и легко!” 7.-8. klasside õpilastele. Võistlus toimus Tallinnas Audentese erakoolis.
  Seekordse võistluse teemaks oli "В мире животных!"-Loomade maailmas. Kõik ülesanded olid pühendatud loomariigi tundmaõppimisele.
  Osalesid õpilased üle Eesti Kärdlast Võruni - kokku 51 õpilast. Meie koolist osalesid 7. klassi õpilased Daniil Nikitin ja Nele-Liis Juhani. Nad jagasid 6.-8. kohta. Õpilased viis võistlema Kallavere Keskkooli vene keele õpetaja Aleksandra Kadinets.
  VÕS`-i ürituse eesmärgiks oli tõsta eesti õpilaste motivatsiooni vene keele õppimisel, toetada kakskeelseid õpilasi väljundi leidmisel ning pakkuda osalejatele uusi, huvitavaid ja kasulikke teadmisi.
  Jõulud meie koolis
  Kallavere Keskkooli pühadesaldo oli 2 jõuluvana, 1 karneval, 1 filmihommik, 1 ball, 1 ühine jõulusöömaaeg ja lugematud kingikotid laste rõõmsate nägude taustal!
  Meie algklasside jõulupidu toimus loomade karnevali-stiilis 19.detsembril kooli aulas. Tore oli vaadata, kuidas isegi õpetajad kostüümidega kõvasti vaeva olid näinud: muusikaõpetaja Viive oli näiteks rebane, õpetaja Raina krokodill. Lastest rääkimata, sest aula kihas põtradest, liblikatest, lepatriinudest, kiisudest-kutsudest, jänkudest ja teistest karvastest-sulelistest! Pidu juhtisid Eesti vapiloom Lõvi ja kaugelt Inglismaalt külla tulnud karupoeg Puhh.Koos tantsiti ja mängiti seltskonnamänge, iga klass sai esineda tantsu- ja lauluetteastega. Viimased olid kõik eranditult loomateemalised Mutionu pidu, Hiir hüppas, Põdra maja jpt. Laulud õpetas selgeks muusikaõpetaja Viive, tantsud õpiti rahvatantsutundides õpetaja Killu juhendamisel. Peo finaaliks saabus Jõuluvana, kes veel omakorda lastele enne kingikottide kättejagamist naljakaid mänge korraldas. Karnevalijärgsel hommikul linastus lastele värskeim eesti lastefilm Eia jõulud Tondikakul.
  Kohe 20.detsembri õhtul 20 said oma peo 5.-12.klasside õpilased Jõuluballi näol. Pidu aitas korraldada 9.klass ja võttis oma ülesannet täie tõsidusega! Kes oli hõivatud kohvikuettevalmistustega, kes kaunistas võimlat, kes maalis fotonurga jaoks taustu, kes õppis õhtujuhitekste. Balliruum sai taas kaunistatud valgete kattelooride ja valguskettidega, värvilist valgust lisasid prožektorid- kõik oli väga ilus! Balli esimenene külalisesineja oli Margo Maltis, kes saatis end klaveril ja laulis kõigile tuntud imekauneid jõulumeloodiaid aga ka head eesti estraadiklassikat. Eriti head olid Margo töötlused legendaarse Freddy Mercury ja ansambli Queeni repertuaarist! Sel aastal tantsupõrand kaua tühjana ootama ei pidanud- kohe esimeste muusikapalade kõlades olid tantsijad platsis ja nakatasid teisigi. Tantsimise vahepeal sai lasta end pildistada erinevate aksessuaaridega erinevate taustade foonil- neist esimene kujutas öist talvist taevast suure noorkuuga, teine inglitiibu. Teine külalisesineja oli tantsuturpp K-Pop Bubble Tea Show, mis koosneb Tallinna ja Riia noortest tantsijatest. Meeleolukas etteaste koosnes mitmest tantsust, mille finaaliks lasti saalipõrandale mitu konfetitäit kuldseid litreid! Õhtujuhtide Sabrina ja Devini juhendamisel korraldati tantsuvõistlus, kus paaridel tuli tantsida erinevas stiilis ning publiku antud punktid otsustasid võitja. Selleks sai gümnasistidest koosnev paar Helina ja Jan. Jõuluballilt ei puudunud ka Jõuluvana, kes oli sel korral iseäranis vallatu ning organiseeris tobedanaljakaid publikumänge! Iga klass lunastas oma kingid etteastega, millest kujunes veel omaette show, sest välja tuldi nii tantsude, kui näiteks omaoomingulise räpiga! Aitäh 9.klassile, kes oma ülesandega korraldada Jõuluball vaimustavalt hakkama sai ning loodetavasti ka ise üritust täiel rinnal nautis!
  Selle aasta viimasel koolipäeval 21.detsembril aga istusime kõik taas pikkade, armsalt kaunistatud laudade taha, et kõik koos nautida ühine jõululõuna. Esinesid Maardu Kunstide Kooli kitarrist Slava Kirtjanov ja tšellist Pauliine Oks koos õe Esteriga. Parimatele anti kätte Aasta Tegu 2018 tänukirjad tubli töö eest. Nii said aukirjad peamaja koristjad Roza Islandova ja Liubov Babicheva, hoolekogu esinaine Annika Nigul ning õpetajad Killu Tiigimäe ja Gerli Rapper. Eraldi said tänukirja armsa kodukooli punumise eest algkoolimaja kõik õpetajad kokku. Aasta 2018.teoks hääletati Eesti Vabariik 100 üritus kogukonnale, vastavasisuline kuldne mälestustahvel paigutati ka kooli vestibüüli seinale. Palve luges Muuga Meremeeste Kodu diakon Herki Talen. Tore üllatus oli varuks hoolekogul, kes olid kaasanud oma punti Maardu volikogu esimehe Ailar Lyra ning koos esitati meeleolukas jõululaul! Hoolekogu eestvõtmisel kaunistati-kaeti ka jõululõuna lauad. Aitäh!
  Head vana aasta lõppu ja toimekat-heatujulist uut aastat kõigile õpilastele, lapsevanematele, sõpradele Kallavere Keskkooli poolt!
  Kooli pühadekaardiks valiti hobust kujutav teos, mille autoriks on meie kooli õpilane!
  17.12.2018
  Kallavere Keskkool valis sel aastal kooli pühadetervituseks 6.klassi Merilis Moppeli töö „Hobune kase all“.
  Töö valmis kooli kunstiringis kunstiõpetaja Gerli Rapperi juhendamisel. Tunnis vaadeldi Gustav Klimti töid, seejärel püüdis igaüks ka ise oma kuldse teose teha.
  Merilis otsustas kohe hobuse maalida, sest ta armastab neid loomi väga! Noor kunstnik käib ka ise juba kolmandat aastat regulaarselt ratsutamas. Töö on tehtud mustale alusele vee baasil metallikvärvidega ning piiratud värvipaletiga, kasutades vaid kuldset, hõbedast ja metalset rohelist. Üksikud lumehelbed kaardi ülaosas on lisatud fototöötlusprogrammi Photoshop abil. Aitäh tublile kunstitüdrukule ja tema juhendajale!
  Neli aastat Päkaristseid!
  01.12.2018
  Kujutage endale korrakse ette ühte pesuehtsat päkapikuküla; keegi pakib kinke, tassib laudu või mõõdab kommikotte. Üles riputatakse silte, kangaid, ehteid ja kuuski, sätitakse patju ja vaipu. Seda kõike saadab vali naer ja hõiked, itsitamine ja piparkoogikrõbin. Täpselt selline oli meeleolu päev enne meie kooli iga-aastast jõulumeeleolus kogupereüritust Päkaristsed. Suur päev ise toimus 1.detsembril.
  Kooliuksed olid sel päeval avatud kõikidele linnaelanikele. Vestibüülis võttis tulijaid vastu jõulururg- kaubeldi ehete, sokkide-kinnaste, puparkoogimajakeste, kinkekaartide ja kadakapuust esemetega. Osaleda võis erinevates töötubades, mida juhendasid Kallavere Keskkooli tublid õpetajad! Näiteks looduslikust meterjalist jõulukaunistuste töötoas valmistati imeilusaid okstest või käbidest kuuseehteid! Töötoas Suvi klaasi all valmis kaunis kuivatatud sõnajalalehtedest seinapilt. Paberi ja papi töötoas sai meisterdada uskumatult kauneid jõuluehteid! Olime külla kutsunud ka Maardu Gümnaasiumi, nemadki võtsid endaga kaasa töötoa, kus sai ise kaunistada jõuluküünlaid ning meisterdada õnnitluskaarte.
  Töötubade vaheaegadel toimusid aulas kontserdid. Üles astusid Kallavere Keskkooli laulu- ja tantsulapsed ning õpetajate ansambel. Ka Maardu Gümnaasiumi kontsert oli meeleolukas, kus esines showtantsurühm ja erinevad lauluansamblid! Kontserti sai nautida mõnusalt kohvikulaua tagant, sest avatud oli ka Päkakohvik, mida korraldasid meie kooli tublid lapsevanemad! Hästi menukas oli Päkapiku postkontor, kus õdusas meeleolus kaminatule valgel sai kirjutada oma soovikiri Jõuluvanale ning lugeda päkapikule kommi eest luuletus. Välgud ja fotoaparaadi sähvimist kuuldus fotonurgast, kus sai lasta endast teha jõulumeeleolus perepilt kuuse ja päkapiku-kingituste taustal. Eesti muistsete rahvamängude toas tutvustati vana aja talulaste tubaseid mänge. Kogu ürituse ajal sai omale soetada ka loteriipileteid. Kolme tunniga müüdi ligi 250 piletit!
  Kogu Päkaristsetest teenitud tulu läheb aga meie kooli lastele välitenniselaua hankimiseks!
  Aitäh kõikidele, tänu kellele üritus teoks sai!
  Kallavere Keskkooli õpilane geomeetriapäeval
  Novembri lõpupäevadel toimus Loksa Gümnaasiumis Maakondlik geomeetria teemapäev. Teemapäeva eesmärgiks on väärtustada käelist tegevust, anda väljandusvõimalus joonestamishuvilistele noortele ja mitmekesistada matemaatilisi ainevõistlusi.
  Osalema oodati Harjumaa ja Tallinna koolide 7. ja 8 .klasside joonestamishuvilisi noori, sel aastal registreerus teemapäevale ligi 40 noort. Kallavere Keskkooli esindas Loksal 8.klassi õpilane Liiis Viirmaa. Ülesandeks oli sirkli ja joonlaudade abil joonestada paberile kolmnurkadest koosnev puu. Aega ülesande sooritamiseks anti 150 minutit.
  Ehkki auhinnalisele kohale Liiisi ei asetunud, on üritusest saadud kogemus kindlasti noorele inimesele väärtus omaette!

  Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018  Avalik kalender