Koolielu

Päkaristsed
02.12.2017
Kallavere Keskkool tegi seda taas- korraldas kogukondliku kogupereürituse Päkaristsed ja seda juba kolmandat korda! Üritus toimus 2.detsembril ja hõlmas sel korral meie kooli spordihoone ja sellega külgnevad ruumid.
Sel korral olime paigutanud suurema osa tegevustest avatult messistiilis kooli spordisaali, kus toimusid erinevad töötoad ja esinemised.
Kõikidel külastajatel oli võimalus osaleda mitmetes käsitöötubades: valmistada kuulikesi kuusele, pühadekaarte või paberist pärgi. Samuti õpetati meisterdama helkureid ja jäätisepulkadest suupille. Meistritube juhendasid Kallavere Keskkooli õpetajad ning need olid osalejatele tasuta! Loomulikult kutsusime külla ka sõpru teistest Maardu koolidest. Nii osalesid üritusel Maardu Põhikool ja Maardu Gümnaasium, kelle tublide õpetajate juhendamisel sai valmistada 3D lumehelbeid ja origami-tähekesi. Kes oli usin, läks pärast koju terve sületäie omavalmistatud asjadega!
Hästi meeleolukas oli päkapiku postkontor, kus pesuehtne päkapikk- tegelikult meie kooli õpetaja Jaan- julgustas lapsi Jõuluvanale kirjutama ja luuletusi harjutama. Tublid said loomulikult ka suu magusaks.
Loomulikult ilmestasid üritust ka laste esinemised- mudilaskoor, solistid ja tantsurühmad. Üle mitme aasta oli Kallavere Keskkooli saalipõrandal võimalik taas eesti rahvariideid lehvimas näha, sest sellest õppeaastast on meil rahvatants lausa kooliprogrammis! Pidime kõik tõdema ,et küll on rahvariietes lapsed ilusad! Kingituse esinejate näol võttis endaga kaasa ka Maardu Põhikool- esinesid laululapsed ja tantsurühm Nežnost.
Kooli sööklas tegutses tegusate lapsevanemate eestvõtmisel Päkapuhvet, kus pakuti maailma kõige hõrgutavamaid emade omavalmistatud kooke! Teise korruse galeriisse olid end üles seadnud laadalised. Kallavere Kooli õpilasfirma pakkus omatehtud helkureid ja koogikesi kogudes toetusraha hoolitsuseta loomade heaks. Laadalt oli võimalik osta meelepärast Jõuluvana kingikotti- loomulikult käsitööd, kindaid-sokke-linikud, ehteid ja omavalmistatud jõulukaarte. Avatud oli fotonurk, kus kauni pühademeeleolus tausta ees sai iga pere soovi korral end fotografeerida lasta ning seda täiesti tasuta! Valminud pildifailid saadeti hiljem meilitsi. Vanu eesti rahva jõulukombeid tutvustas talulaste töötuba, kus meisterdati näiteks heinapepredest mehikesi, sai proovida vägikaikavedu ja teisi vanu lihtsaid talumänge.
Läbi kogu ürituse kestis loterii, iga pilet maksis 1 eurot, kuid võita oli võimalik palju hinnalisemaid auhindu! Hoolekogu abil toetasid omade auhindadega üritust paljud nimekad sponsorid: Pärli Keskus, Tallinna Sadam, Selver, Omniva jpt. Igal kolmveerandtunnil loosisime uue partii võitjaid. Kõik 100 loteriipiletit osteti külastajate poolt kiiresti ära ning teeniti seega 100 eurot. Lisaks kohviku müügiga teenis Päkaristsed sel aastal ligi 500 eurot! Saadud tulu läheb seemneks planeeritava õuesõppeklassi ehitusele, sest nimelt see on meie lastelt puudu.
Vot nii avasime meie Kallavere Keskkoolis oma pühadehooaja! Järgmistel jõuludel teeme Päkaristseid ilmtingimata uuesti!
Särav tantsijatar
24.11.2017
24.nov toimus Lindakivi Kultuurikeskuses VII Estraad- ja rahvaste tantsude festival. 8.kl neiu Karina Andrejeva saavutas II koha rahvaste tantsude kategoorias, esitades Street shaabi.
Paar nädalat tagasi esines ta edukalt tantsu- ja moefestivalil Balt Prix, kus teenis karika koos kõhutantsugrupiga Luxor.
Õnnitleme ning soovime rohkesti edukaid säravaid etteasteid!
Balti Sügis 2017
18.-19.11.2017
18.-19.nov toimus meie kooli saalis võimlemisklubi Tip-Top poolt korraldatud iluvõimlemisvõistlus "Balti sügis". Rahvusvahelisel võistlusel oli võistlejaid lisaks Eestile lausa 7 välisriigist.
On rõõm teatada, et pärast aastast vigastuspausi on edukalt võimlemisvaibal tagasi 6.kl tüdruk Nele-Liis Juhani! Ta saavutas võidu grupis 2005 B. Nele-Liis treenibki Tip-Top klubis Maardus.
Võistlusel osales ka 7.kl õpilane Medina Sabirova. Tema oli grupis 2004 B 7.kohal.
Soovime tüdrukutele edu ja tahtejõudu tegeleda nii raske spordialaga kui iluvõimlemine!
Harjumaa 2017. a koolidevaheline rahvastepalli meistrivõistlus
2017
HARJUMAA 2017. a KOOLIDEVAHELISTEL RAHVASTEPALLI MEISTRIVÕISTLUSTEL osalesid Kallavere Keskkooli 4.-5. klasside tütarlapsed ja poeglapsed. Tütarlapsed saavutasid 25 kooli hulgas 17. koha, võistkond mängis järgmises koosseisus: Maare Vint, Sannaalidia Kumm, Merilis Moppel, Marietta Liivak, Elli Tulp, Anna Vakher, Mia Mikiver ja Gerit Reidak.
Poeglapsed saavutasid 29 kooli hulgas 19. koha. Võistkonnas mängisid: Marko Adamson, Kevin Lusti, Karl Šarikov, Kristiar Papstel, Robert Paulus, Kirill Mihhailov, Artur Agu ja Andi Metsaots.
Edu meile!
Euroopa tipus
3.-5.11.2017
3.-5.nov 2017 toimusid Poolas Euroopa Karikavõistlused allveeujumises juunioridele. Meie kooli 7.kl tüdruk Valeria Tkatśuk saavutas omaealiste Euroopa noorte hulgas 100m distantsil 5.koha ning 200m distantsil 4.koha.
Valeria treenib aastaid Maardu Allveeujumise Klubis. Pildil on ta koos oma treenerite Maksim Merkuriga ja Jelena Smirnovaga.
Õnnitleme ning soovime edu järgnevatel võistlustel!
Reis Sankt-Peterburgi
21.-23.10.2017
21.-23.okt viis õpetaja Aleksandra Kadinets jällegi õpilasi Peterburi ekskursioonile. Seekord olid kaasas 6.-8. ja 11.klassi õpilased.
Esmalt külastati Lomonossovi linna. Seejärel sõideti läbi merealuse tunneli Kroonlinna, mis on Lydia Koidula viimane elupaik. Linnas tutvuti võimsa bütsantliku Merekirikuga ja merekindlusega.
Peterburis külastati losse ja muuseume, pikem ekskursioon oli Peeter-Pauli kindluses. Soovijad tutvusid maailma kõige sügavama metrooga. Öösel jalutati Neeva kaldapealsel ning nauditi kaunist vaadet jõele, valgustatud sildadele ja hoonetele. Samas sai jälgida öist sildade ülestõstmist.
Kool tänab õpetaja Aleksandrat korralduse eest ning loodab järgmisel korral jälle uusi huvilisi!
Meil jälle Euroopa meister!
20.-22.10.2017
20.-22.okt toimusid Poolas Euroopa meistrivõistlused sumos. U14 vanuseklassi 45kg raskuste poiste hulgas tunnistati kogu Euroopa parimaks Robert Mhitarjan 7.klassist! Tõsi, kehakuju järgi ei anna noormees mingil viisil sumomaadleja mõõtu välja.
Tavapäraselt treenib Robert maadlusklubis Aberg kreeka-rooma maadlust. Just sel alal saavutas ta 1.koha meie koolis toimunud Abergi mälestusvõistlustel. Maadluse meie kooli tooja ja Roberti treener on Tanel Renter.
Oleme väga uhked Roberti saavutuste üle! Kiidame ja õnnitleme noormeest ning tema treenerit!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender