1.klassidesse avalduste vastuvõtt on alanud
Registreerimine toimub kooli kantseleis argipäeviti kell 9:00-16:00. Kaasa võtta vanema isikut tõendav dokument ja lapse sünnitunnistus ja/või ID-kaart. Avaldust saab täita ka eelnevalt http://kallavere.edu.ee/avaldused.php.

Koolielu

Kevadkontsert Lapsepõlve lood
11.05.2018
Kevadkontserdil esinesid meie kooli tublid laulu- ja tantsulapsed: 4., 5. ja 6.klass ehk rahvatantsuklassid, tantsuring, mudilaskoor, solistid Liis-Marii koos 4.klassi ansambliga ja Lisette 6.lassist. Lisaks 1.b klass kogu koosseisus ja õpetajate ansambel plokklöödi, väikekannelde ja lauluga. Meie tänavune kevadkontsert jutustas vaatajale lugusid lapsepõlvest. Vaheklippidena kõlasid ka laste poolt sisseloetud toredad lood märtsikuus toimunud kirjandusliku omaloomingu konkursilt. Oma kooli töötajatega oli juba varem filmitud väikeseid videoklipikesi, kus intervjueeritav sai meenutada mõnd seika oma lapsepõlvest. Lugusid rääkisid algkoolimaja valvuritädi Anna, 1 a klassi õpetaja Tiina, kooli endine remondimees Jüri, koolisöökla töötaja Eha, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Katrin ja kooli direktor Veigo. Toreda omakirjutatud muinasjutu Pääsuke reisib luges linti 3.klassi Karina. Kontserdi vahepaladena kõlasid veel 4.klassi Liis-Marii jutustus Eesti Lipp ja 8.klassi Sabrina Lugu varesest. Lavadekoratsioonidena kasutasime meie kooli laste kunstitöid, mis vaheldusi laulude-tantsude taustaks lava tagaseinal.
Kontserdi lõpus õnnitles direktor kõiki emasid ja vanaemasid eelseisva emadepäeva puhul ning pühendas neile loo Pisut sinu sarnane, mille laulis 9.klassi solist Kariima.
Kallavere Keskkooli kevadkontsert toimus selgi aastal Maardu Vaba Aja Keskuse saalis, sest oma saali lava ja vajaliku kaasaegse heli- ja valgustehnikaga koolil pole. Nii saavad ka meie kooli lapsed päris laval esinemise kogemuse kätte.
Aitäh kõikidele esinejatele! Aitäh õpetajatele! Ja tänu ka lapsevanematele, kes nii tublid lapsed on kasvatanud!
VIII klassi noormehed olid füüsikaviktoriinis edukad!
03.05.2018
Meie kooli 8.klass osales oma füüsikaõpetaja Kristina Matejuki eestvõtmisel 3.mail ülevabariigilises füüsikaviktroriinis „Spekter“. Viktoriini korraldajaks on Tartu Ülikooli teaduskool koostöös TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga ning see on iga-aastane ettevõtmine. Viktoriin on veebipõhine. Viktoriinil osalejate arv oli kokku 1272, kellest 733 osales noorema rühmas ja 539 vanemas rühmas. Meie kooli õpilased võitlesid nooremas vanuserühmas koos IX klassidega. Seega testiti VIII ja IX klassi tulemusi.
Kolm meie kaheksandikku said viktoriinil hea tulemuse, tulles oma vastustega esimese 200 hulka:
Alex Kahar-Martijanov 104.koht 737 osaleja hulgas, Andry Auväärt 244. koht ning Eduard Teller ja Albert Solomin 296.koht.
Tublid poisid ja õpetaja, kes klassi viktoriinile viis!
RÕÕMSALT VAHEAJALE!
20.04.2018
20.aprillil, vahetult enne kevadist koolivaheaega kogunes Kallavere Keskkool ühiseks aktuseks aulasse, et teha vahekokkuvõtteid. Nagu konferansjee Helina ütles: “Jäänud on kõigest poolteist kuud pingutust, et see järjekordne kooliaasta edukalt lõpetada.“
Meie kooli õpilased on pingutanud tõesti kõvasti, seda näitas pikk lauatäis tänukirju ja kingitusi tublimatele.
Kevadisele aktusele lõid hoo sisse õed Maria ja Aleksandra Grišakova „Hea tuju lauluga“, seejärel sai sõnajärje õppealajuhataja Raina Vilkes. Õppealajuht toonitas oma lühikeses sissejuhatuses meeskonnatöö tähtsust ning andis tänukirjad oma kooli tublilt esindanud lastele: Aleksandra ja Maria Grisakovale ja Lilli Tulpile, kes esinesid Muuga lasteaia nurgakivi tseremoonial. Eraldi tänu sai 1a ja 7.klass, kes käisid oma eeskavadega märtsikuus Maardu Teatrifestivalil. Mattias Viirmaad kiideti toreda direktorirolli eest 12.klassi viimase koolikella üritusel.
Õpetaja Jaan Kaupmees tuletas meelde märtsikuist kirjandusliku loomingu võistlust ning asus premeerima iga vanuserühma parimaid. Algklassid kirjutasid teemal Eesti kõige-kõige, vanematel klassidel oli valida pealkirjade hulgast nagu Muinasjutt Eestist, Kodu ei ole maja vaid inimesed või Minu vanavanemate lugu. I-II klasside vanuserühmas sai I koha Patrick Dambe, II koha Triinu Määr ja III koha Rebeka Vunk. III-IV klasside parimik oli: I koht Karina Ossipova lugu „Pääsuke reisib“, II koht Gerit Reidak, III koht Artur Agu. Eripreemia humoorika loo „Paks Margareeta“ eest sai Aleksandra Grišakova.
V-VI klasside vanuserühmas sai esikoha oma töö eest „Kolm lõvi“ Elli Tulp, II koht jäi Merilis Moppelile, III koha vääriliseks tunnistati Kevin Aus. VII-IX klasside loominguliste tööde paremusjärjestus oli: I koht Liisi Viirmaa „Muinasjutt Eestist“, II koht Medina Sabirova ja III koht Polina Ivakina. Gümnaasiumiklasside esikoht läks Helina Ohtlale, II koha sai Karro Virola, III koht läks Irina Putrovale. Kõik auhinnatud said kingituseks tänukirja ning raamatu.
Kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel tänas aga kõiki tublisid Südamenädalal kaasalööjaid ning siingi oli miteid õpilasi esile tuua: hommikuvõimlemiste eest vastutajad 6.klassi Pija-Gisela Kielas ja Lisette Pent, 7.klassi Aliya ja Satiya Raag, Mia Metsaots ja Valeria Tkatšuk, 8.klassi Anastassija Mikhriakova, Kelly Laats, Arina Karacharova ja Sabrina Kala. Algkooliklasside tervislike eluviiiside plakatite konkursi võitis 1b klass, lisaks auhinnati II b klassi väga sisuka plakati eest. Südamenädalal toimus ka klassidevaheline sammulugemisvõistlus, millest aktiivselt osa võeti. Enim samme kogus 7.klass, individuaalselt enim aga Karl 5.klassist. Õpetajatest olid usinamad kõndijad-sportijad Aleksandra Kadinets ja Meelis Merilai ning kooli sekretär Siiri Sõstar. Kõik südamenädala tublid said lisaks tänukirjale meelepärase puuvilja suurest isuäratavast korvist.
Luuletusega „Meie pere“ esines 1b klassi Kätriin Marinel, siis sai sõna kooliõde Viktoria Solomina. Viktoria lõpetas talvel Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, tema diplomitöö oli nutiseadme mõjust koolilapse tervisele. Nimelt sel teemal kõik saalisviibijad väikese esitluse saidki. Kooliõde tõi välja nutiseadme head mõjud aga ka ohud: mõju silmadele, kõrvadele, unele, vaimsele tervisele. Peatuti ka küberkiusamise ja ohtlike mängude-teemal ning tundus, et esitlus oli õpilastele huvitav. Läksime kevadisele vaheajale soovitustega lülitada telefon ööseks välja ning veeta rohkem aega vabas õhus aktiivselt tegutsedes.
Talent Show 2018
20.04.2018
20.aprillil toimus Maardu Põhikoolis 3.korda Talent Show, kus võis osaleda kõige ingliskeelsega.
Meie kooli 5.klass esitas iiri rahvajutul põhineva näidendi "The Wise Man and his Cake". Peaosas oli Karl Šarikov. Etendus sisaldas lisaks sõnalisele osale laulu, iiri tantsu, iluvõimlemist, jalgpalli ning isegi Sandra poolt imiteeritud linnulaulu. Seega oli ühte etendusse kokku pandud palju erinevaid talente.
Kuigi see polnud võistlus, saime positiivset tagasisidet just etteaste mitmekülgsuse tõttu. Klassile tasuks tänukiri ja maiustused.
Täname ka Maardu Põhikooli õpetajat Olga Muhhinat suurepäraselt korraldatud ürituse eest!
Kaheteistkümnendike viimane koolikell!
12.04.2018
12.aprillil toimus Kallavere Keskkoolis XII klassi viimane koolikell. Seitse abiturienti on valmis küpsuseksamiteks ning traditsiooniliselt toimub viimane koolipäev enne eksamiteks õppimist lõbusas „tutipeo“-võtmes. Hommikul võtsid lõpetajaid kooli fuajees vastu X ja XI klassi õpilased, iga päevakangelane sai värvilise õhupalli ja pulgakommi. Nagu juba kombeks saanud, tuldi kooli mudilaseks riietatuna: traksipükstes- nokamütsides, kaasas mängukannid. Esimese tunni viisidki abiturientidele läbi teised gümnasistid, koos valmistati magus tort ja tehti näomaalinguid. Edasi siirdusid abituriendid algkoolimajja, kus oldi külalisõpilasena algklassides ja mängiti oma väikeste koolikaaslastega.
Kell 12 algas aktus. Abituriendid sisenesid õhupallide ja mänguasjadega kaunistatud aulasse, käekõrval esimeste klasside koolijütsid. Kõige ees sammus klassijuhataja Aleksandra Kadinets, kes helistas viimast korda sümboolselt koolikella. Üritust konfereeris VIII klassi õpilane Mait Juuse. Järgnes XII klassi klassijuhataja kõne ja tervitusetteasted teiste klasside poolt. I b klass esitas näiteks toreda laulu "Maa tuleb täita lastega", mis oli niivõrd siiras, et terve saal sellele kaasa elas! II b klass tervitas abituriente spetsiaalselt neile kirjutatud luuletusega. V klass oli oma etteasteks samuti väga põhjalikult valmistunud: lavale tuldi hiigelsuurte pappkastidest valmistatud rongivagunitega ning Gena ja Potsataja kostüümides. Õpetaja Viive Loov abiga esitati laul "Sinine vagun". Ka õpilasesindus tervitas abituriente lauluga, see oli Grete Paia poolt tuntuks lauldud "Päästke noored hinged". Gümnasistid kinkisid abiturientidele omalt poolt suure tordi, mis toodi aulasse efektselt pimedas ja põlevate küünaldega. Aktuse kõige vahvam moment tuli aga lõpus, mil konferansjee teadustas välja koolidirektori kõne ning esireast tõusis II b klassi poiss Mattias ning sammus kõnepulti. Mattiase roll direktorina kukkus imehästi välja! Oma kõnes manitses ta abituriente veidi ning soovis edu lõpueksamitel. Seejärel viis päevakangelastega läbi kiire küpsusvande, kus tuli vahukomme täis suuga korrata üldtuntud koolitarkusi- kogu aula rõkkas naerust. Loodetavasti sujuvad meie kaheteistkümnendikel eksamid hästi ning näeme kõiki seitset 22.juunil lõpuaktusel sama rõõmsatena istumas!
Algklasside parimad etlejad on selgunud!
29.03.2018
Emakeelekuu, meie koolis, lõpetas algklasside etlejate konkurss, mis toimus 29.märtsil. Eks usin luuletuste harjutamine käis klassides ja kodudeski juba palju varem. Konkursile registreerus 14 1.-3.klassi last, kahjuks oli tähtsaks päevaks haigus etlejate ridu mõnevõrra vähendanud. Iga etleja oli omale terve klassitäie pöidlahoidjaid kaasa võtnud. Etluskonkurssi viis läbi Sipsik, kõikidele lastele teada-tuntud eesti raamatutegelane. Sipsik selgitas publikule etluskonkursi tingimusi ning tutvustas auväärt žüriid: emakeele- ja kirjanduse õpetajaid Eeva Mesi ja Katrin Kuusk, raamatukogu juhataja Mare Peterson ning 12.klassi õpilane, näitlemishuviline Tauri Põlda.
Kuna käesoleval aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100.sünnipäeva, siis pidid ka esitatavad luuletused olema eesti kirjaniku kirjutatud ming rääkima kodust või kodumaast. Kõlasid luuletused K.Merilaasi, O.Saare, H.Vilepi jt. eesti kirjanike sulest. V.Luige luuletusi esitati lausa kolm! Etlejad ei kasutanud mikrofoni, sest hea luuletuse lugeja hääl peab ise olema piisavalt kandev ning kõlav. Kuni žürii rasket otsust tegi, viis Sipsik publikule läbi lasteraamatuteteemalist välkviktoriini. Näiteks küsiti, mis värvi oli Segasumma suvila maja või mitu aastat magas Okasroosike.
Kallavere Keskkooli algklasside parim etleja on 1b klassi poiss Patrick Dambe, kellele tõi võidu H.Vilepi luuletus „Kodumaa. See oli hästi peas ning esitati soravalt ja julgelt! II koha sai Aleksandra Grišakova IV klassist, tema loetud „Pääsukese elu“ autor on V.Luik. III koha vääriliseks tunnistati 1b klassi õpilane Kätriin Marinel Naar, kes luges M.Linnamäe „Meie pere“. Lisaks anti välja ka mõned eriauhinnad: vapruse eest Tristan Eric Münterile, selgeima esituse eest Gloria Kalale, pikima luuletuse eest Mattias Viirmaale, hingelisema esituse eest Angelina Fomkinale. Kõik võitjaid said aukirja ning valida omale meelepärase lasteraamatu auhinnalaualt.
Ehkki märts on nüüd läbi, jagub emakeelekuul algatatud tegevusi veel aprilli kuussegi: õpilaste omaloomingukonkursi tööd vajavad nüüd žüriiliikmete läbilugemist ning hindeid, parimad kuulutatakse välja vahetult enne kevadvahega 20.aprilli aktusel!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender