Koolielu

Sõbrapäev
14.02.2018
Kallavere Keskkooli sõbrapäev möödus sõbralikus, rahulikus tempos. Kooli aknad olid kenasti rippuvate südametega kaunistatud tänu 5., 6. ja 8.klassi tüdrukutele! Kohe hommikul olid õpilasesinduse tublid liikmed abis ja jagasid loosipileteid kõigile saabujaile. Kell 7.40 alustas oma tööd vaid selleks päevaks avatud Radio Valentine. DJ tööd tegi esmakordselt 8.klassi Andry ning sai sellega suurepäraselt hakkama! Raadioeetris kõlasid õpilaste tervitused ja teated, muusikat aitas valida 8.klassi Nikita. Muusikavalik oli seinast-seina, Viimse Reliikvia filmist Anne Veski ja Kiki Mikini! Igal vahetunnil hõigati välja ka sõbrapäevaloosi võidunumbreid, võitudeks olid pisikesed kingitused- sokolaadid, õhupallid, märkmikud jms. Pikkadel vahetundidel sai 8.klassi tüdrukute juhendamisel valmistada sõbrapäevakaarte. Kell 11 kogunes kogu kool võimlasse ühise, südamekujulise koolipildi jaoks! Võimla rõdult oli meid spetsiaalse tehnikaga filmima ja pildistama kutsunud Maardu videouudiste toimetaja, operaator Roman Silla. Valminud klippi ennast saab kooli kodulehel näha aga juba lähipäevadel!
Taliolümpiamängude-teemaline näitus raamatukogus!
09.02.2018
Kui 9.veebruaril avati XXIII taliolümpiamängud PyeongChangis Lõuna-Koreas, siis meie kooliraamatukogus avati samal päeval taliolümpiateemaline näitus! Näituse kuraatoriks on kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel, kes ka ise pealtvaatajana Vancouveri OM-l käinud! Karin on suur talimängude fänn, kuuludes aastast 1997. ka suusatajate fännklubisse. Näituse üles panekul olid Karinil abiks 6. klassi tüdrukud, kes koos rühmajuhi Lisette Pentiga koostasid taliolümpiamängude tutvustava plakati.
Näituse avamisel lõigati linti, pakuti valgeid vahukomme ning kiiremad said kingituseks selle aasta taliolümpiamängude rinnamärgi! Tule uudista ka näitust, sest 22. veebruaril toimub klassidevaheline näituseteemaline viktoriin, mis eeldab väljapanekuga põhjalikku tutvumist! Õpetaja Karin kutsub kõki üles olümpiamängudele kaasa elama ning ka ise talispordiga tegema!
Operatsioon Õ lahkas õpetajate huvialasid ja pakkus klassidele ühist tegutsemislusti
25.01.2018
25.jaanuaril toimus meie koolis omalaadne talendishow- Operatsioon Õ. Idee autor õpetaja Annika Valge soovis nimelt, et seekordne talendishow oleks kantud õpetaja hobist või huvialast ning klass esineks koos õpetajaga.
Reeglite järgi pidi etteastes osalema vähemalt pool klassist, kesta võis etteaste kuni 10 minutit ning kasutada võis ka teiste õpetajate abi või videomaterjali.
Esinemisi kutsusime hindama žürii koosseisus Maardu linnavolikogu esimees Ailar Lyra, Jõelähtme Rahvamaja kultuurijuht Merike Kahu ja Maardu Gümnaasiumi noortebändi solist, harrastusnäitleja Vladimir Urm. Kella kuueks koguneski kooli võimlasse kenake hulk publikut lapsevanemate ja kooliõpilaste näol. Klasside esinemisjärjekord oli õpilasesinduse poolt varem välja loositud, esinemised toimusid kahes vanuserühmas: 1.-4.klass ja 5.-12.klass.
Õhtujuhtideks olid seekord 8.klassi tüdrukud Valerija Razumovskaja ja Chrystyna-Maria Vesilinn. Külalisesinejateks kutsusime tantsutrupi Modus kasvandikud, võrratud Ander Ott Valge ja Elisa Arus.
Sel õhtul saime aimu õpetajate (sala)hobidest ja harrastustest. Nii näiteks esines 1.a klass õpetaja Tiina huvi baasil pärimusliku nõelamänguga, 3.klass tantsuteatriga oma õpetaja Annika tantsuarmastusest kantuna. Neljas klass esitles õpetaja Jaani unenägu ning tutvustas lähemalt discgolfi, 9.klass oli käinud tutvumas kirveviskamisega, sest nende õpetaja Maarika seda ala harrastab jne. Muidugi oli žüriil raske valikut teha, kuid lõpuks selgusid ka võitjad:
nooremas vanuserühmas I koht 3.klassile, selleks oli ühine bowlingumänguvõimalus. II koht- kinokülastus- II.b klassile armsa omaloomingulise laulu eest. Kolmanda koha, maitsva tordi sai 4.klass. Vanemas vanuserühmas võitis 7.klass etendades meisterlikult etüüdi „Üks päev kunstniku elus“ nind kingituseks saadi Jeti Jäähalli kinkekaart. II koha vääriliseks tunnistati 5.klass meeleoluka lauluga Sinine vagun, mille tõi lavale kogu klass! Üheskoos minnakse nüüd ka kinno. Kolmanda koha ja maitsva tordi sai 6.klass oma Juku anekdootide toreda etteastega.
Aitäh kõigile, kes Operatsioon Õ-s osalesid! Teiega koos on lahe!
Swedbank Pallilahing Harjumaa koolidele
23.01.2018
Meie kooli võimlas toimus 23.jaanuaril PALLILAHING, laste seas võrkpallimängu propageeriv üritus. Üritust toetasid SWEDBANK ja VÕRKPALLILIIT.
Võrkpalli pallilahing on 1-3 klassi lastele kohandatud lihtne ja lõbus pallimäng. Sobib nii tüdrukutele kui poistele, kuna mängus puudub füüsiline kontakt ja otsustab osavus ning täpsus. Mängu eesmärgiks on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele ning takistada püüdes palli maandumist oma väljakupoolele.
Võistlejaid oli Harjumaalt ja Tallinnast kokku 121 tüdrukut ja poissi. Meie kooli tütarlaste võistkond jäi neljandale kohale ning pääses edasi finaalturniirile 19.veebruaril Tartus. Poisid platseerusid seitsmendale kohale. Meie lapsi õpetas kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel.
Kõik osalenud said diplomi, esikolmik ka medalid. Võrkpalliliit kinkis igale osalenud koolile ka kolm võrkpalliga. Võistluse käigus loositi kaks meie kooli õpilaste joonistust, mis osalesid ülevabrariigilisel lastejoonistuste võistlusel "Me armastame Eestit ja võrkpalli“. Suur tänu Elli Tulp ja Maare Vint!
Meie aga hoiame oma pallitüdrukutele veebruariks pöialt!
Maardu parimate sportlaste tunnustamine
05.01.2018
Üritus toimus 5.jaan Vaba Aja Keskuses, kus tunnustati sportlasi 2017.a saavutuste eest. Meie koolist olid pidulikule vastuvõtule auhinda saama palutud järgmised tublid sportlased:
Robert Mhitarjan 7.kl - Eesti meister kreeka-rooma maadluses ja Euroopa meister sumos;
Daaniel Hallop 6.kl - taekwondos 2. ja 3.koht maailma karikavõistlustel
Kristop Koitsaar 12.kl - Eesti meister kickboxis
Koolipere kiidab ja soovib häid tulemusi edaspidiseks!
Kool sai omale uue vestibüüli ning kostitas kooliperet jõululõunaga
22.12.2017
22.detsember oli meie koolis viimane koolipäev enne jõulupuhkusele siirdumist. Nagu eelmiselgi aastal, toimus sel päeval ühine jõululõuna kõikidele kooliõpilastele- õpetajatele. Kuid veel enne seda toimus midagi väga pidulikku...
Olime kutsunud kõik oma õpetajad ja asjassepuutuvad linnaametnikud peamaja vestibüüli pidulikule avamisele!
Nimelt selleks päevaks olid valmis saanud ja üles seatud uued, spetsiaalselt meie vestibüüli jaoks kujundatud diivanid, mida võimalik mugavalt mitutpidi seada. Veel eelmisel õhtul sättisime vestibüüli üles uue, kaasaegse piltide riputussüsteemi ning näituse õpilaste parimatest töödest. Seinal oli ka uus puutetundlik infoekraan, kust mugavalt võimalus vaadata tunniplaani. Meeleolumuusikat mängisid Maardu Kunstide Kooli õpetajad.
Tervitusi-tänusõnu edastasid Maardu linnapea, Maardu linna volikogu esimees ja Kallavere Keskkooli direktor. Ühiselt eemaldati kate seinale kinnitatud mälestustahvlilt, mis kinnitas, et vestibüüli valmimine on Aasta Tegu 2017.
Tänati ka Aasta Tegijaid, tublisid õpetajaid ja koolitöötajaid, kes aasta jooksul oma tegemistega rohkem silma paistnud.
Ja siis oligi juba aeg minna võimlasse, kus tublide hoolekogu- emade eestvõtmisel olid kaetud pikad valged lauad. Kõik klassid sisenesid ükshaaval koos oma klassijuhatajaga. Direktor tänas kõiki lõppemahakkava kooliaasta eest, tuues eriti välja 8.klassi Nikita Gagarini, ilma kelle abita ei möödu ükski kooliüritus! Järgnes soe maitsev jõululõuna, taustaks mõnus jõulumuusika.
Oli ikka ilus aasta küll!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender