Koolielu

Kallavere Keskkooli juubelilogo on valitud!
Septembrikuus kuulutasime avalikult välja logokonkursi meie 20.jaanuaril 2020 saabuva 135. juubeli puhul.
Kooli logosid maaliti nii kunstitundes, kui kujundati ka koduarvutites. Oktoobrikuu lõpuks oli meil kenake patakas toredaid töid käes ning kutsusime kokku juubelikomisjoni. Juubelikomisjon planeerib ja korraldab kooli juubeliga seonduvat ning sinna kuulub kooli juhtkonnale lisaks õpetajaid ning hoolekogu esindaja.
Pea ühehäälselt osutus kohe alguses valituks 10.klassi õpilase Jüri Meinsoni kujundatud logo pärja ning numbritega 135. Jüri oli teinud väga korraliku töö kujundusprogrammiga ent lõplik variant tekkis alles pärast korduvaid ümbertegemisi ning uusi hääletusi. Päris viimane variant oligi see kõige-kõige ning meeldis kõigile!
Kallavere Keskkooli juubelilogo hakkab kaunistama kõiki kooli juubelimeeneid ja –trükiseid. Aitäh kõigile, kes logokonkursil osalesid! Teie töödest seame kooli sünnipäevaks kokku vahva näituse!
Oktoobrikuus tähistasime ettevõtlusnädalat!
Kuna kõikjal Eestis ettevõtlusnädalat tähistatakse, lõime ka meie oma kooliga sel aastal ettevõtlusnädala.
Alustasime tuntud ettevõtja külaskäiguga. Abiks oli selles tänuväärne algatus MINULUGU, mis igal aastal koolidesse tuntud ettevõtjaid vahendab. Sel aastal oli andnud oma nõusoleku koolides oma lugu jutustada 181 ettevõtjat. Osalevaid koole oli 157, meie kool nende seas.
Meie kooli õnnestus loengut pidama saada eduka tarkvaraettevõtte BOLTI-i, endise Taxify asutaja ja juht Martin Villig. Loeng oli suunatud 7.-12.klassi õpilastele ja toimus 11.oktoobril. Huvitav oli jälgida, kui sundimatult tuntud ettevõtte juht käitus. Huvitav oli kuulata tema lugu lapsepõlves teenitud taararahast ning erinevatest katsetustest juba koolipoisina. Martin Villig ei häbenenud tunistada, et kõiki tema ettevõtteid ei saatnud edu. Ta julgustas noori proovima kätt ja omandama kogemusi erinevates eluvaldkondades, lööma kaasa vabatahtlikuna, proovima töötamist näiteks kusagil poes ning alustama näiteks õpilasfirma loomisest.
Ettevõtlusnädalal toimus koolis ka Sügislaat. Sel aastal oli osalejaid niivõrd palju, et senine laatade toimumiskoht galerii jäi lausa kitsaks. Eelnevalt käisid klassides müüjaid kirja panemas ja soovitusi andmas õpilasesinduse liikmed. Julgustati müümast ka isemeisterdatud esemeid ning mõtlema veidi kaugemale tavapärastest muffinitest. Hästi tore ja vaheldusrikas laud oligi näiteks 3.b klassil, kus lisaks suupärasele ka omavalmistatud ehted ja küünlaalused. Meeldiv, et sel korral oli avatud ka kaks kohvikut. Esimeses toimetasid 6.klassi poisid ning kohviku nimigi oli Poiste klubi. Teine kandis nime Lebolalala ning seal oli perenaiseks õpilasesinduse Katja. 8.klassi neiud müüsid isevalmistatud poekotte, millest teenitud raha annetatakse heategevusse. 3.a ja 9.klassi neiud pakkusid müügiks hoopiski teenust- näomaalinguid! Väga palju ja edukalt müüdi isevalmistatud lima. Mõni laadaline oli läinud kergema vastupanu teed, ostnud poest komme- küpsiseid ja müüs neid eraldi tükihinnaga. Kuid eks laada mõte ongi ju lapsele kauplemist õpetada! Meie laata väisasid ka Maardu linnavalitsuse liikmed. Laadal käis ringi ka mitu anonüümset „hindajat“, kes müügilette ja väljapanekuid terase silmaga piidlesid. Parima (huvitavaima, mitmekesiseima) kaupleja tiitel koos auhinnaga antakse välja 1.trimestri lõpus tunnustusaktusel.

Õpetajate päeval said meie pedagoogid tunnustust!
4.oktoobril tähistati kõikjal õpetajate päeva! Meie pedagoogid kogunesid juba enne kella kaheksat kooli kolmandale korrusele, kus neid ootasid gümnasistid ja hoolekogu liikmed. Hoolekogu eestvõtmisel oli kõikidest algklasside õpetajatest valminud toredad stendid. Sõna sai koolijuht Raina Vilkes, kes andis tolleks päevaks võimu gümnasistidele üle. Armsa tseremoonia käigus kleepis iga õpetaja end asendavale gümnasistile rinda oma nimesildi ning sai vastu kollase roosi. Paljudel õpetajatel oli selleks hetkeks juba nii mõnigi lillekimp käes, sest õpetajate päeva oskab meie õpilane vägagi hinnata!
Siis avalikustati aasta lemmikõpetaja. Traditsioon kutsuti ellu eelmisel aastal kooli hoolekogu poolt. Lemmikõpetaja valimine toimus internetihääletuse teel. 2019.aasta Lemmikõpetaja karika ja aukirja sai Jaan Kaupmees, Kallavere Keskkooli ajalooõpetaja ja õppejuht, kes kogus sel aastal ülekaaluka arvu toetushääli.
Tervituskõne pidas ka libadirektor ehk 12.klassi Anette Janson, siis siirdus koolipere tundidesse, sel päeval olid need veidi lühemad.
Õpetajad veetsid toreda ennelõuna aga hoopis Lilleorus. Sealses õppekeskuses tutvusime alternatiivsete õppe- ja elukorraldusvormidega ning läbisime emotsioonide joonistamise töötoa. Kell 13 istusime aga juba kõik Maardu VAK-i saalis, sest Õpetajatepäeva Gala Aasta Õpetaja 2019 konkursile oli üles seatud päris mitu meie kooli õpetajat. Ürituse meelelahutusliku poole eest kandsid hoolt kõikide koolide isetegevuslased, ka meie kooli õpetajate naisansambel esitas meeleoluka popurrii erinevatest lauludest. Üritust juhtisid kaks gümnasisti, neist üks meie 12.klassi Jan Smirnov.
Südame põksudes jälgisime, kuidas lavale kutsuti Gerli Rapper, kes kuulutati Maardu aasta 2019 noore õpetaja tiitli vääriliseks. Maardu aasta 2019 klassiõpetaja tiitlile kandideeris meie koolist lausa kaks pedagoogi- Tiina Sinimaa ja Ene Kaupmees. Valituks osutus seekord Tiina. Maardu aasta 2019 klassijuhataja tiitlile kandideeris meie koolist 8.klassi klassijuhataja Eeva Mesi, seekord tema aasta klassijuhatajaks siiski ei saanud. Lisaks olime esitanud meie Ellen Loopere Maardu 2019 haridustöötaja elutööpreemia auhinnale. Kõik laureaadid said lillekimbu, tänukirja ja mälestusmeene, lisandub rahaline preemia. Ka nominendid kutsuti lavale, lillekimbu ja õunakujulise mälestusmeene tänukirjaga said nemadki.
Palju õnne kõikidele meie õpetajatele, kes on iga päev parimad ning annavad tähelepanuväärse panuse laste kujundamisel!

Noored Kotkad ja Kodutütred tegutsevad!
Kallavere Noorte Kotkaste ja Kodutütarde rühma pidulik koondus toimus 26.09.19 kooli aulas.
Ürtus algas traditsioonilise lippude sissetoomise ning lipulauluga. Muidugi lauldi ka Eesti hümni. Seejärel on kombeks süüdata 2 küünalt sõnadega “Tuli soojendab, tuli valgustab”.
Võeti vastu uued liikmed: Ramil Viirsalu, Romek Viirsalu, Robin Tulp, Andre Nigul ja Anna Kotšurovskaja.
Noored andsid vande ja kinnitasid, et on tutvunud Noorte Kotkaste kommetega ja järgivad neid. Peale seda löödi nad mõõgaga Nooreks Kotkaks. Vande võttis vastu Janek Võsu, kes on Noorte Kotkaste malevapealiku abi.
Kotkaste seas oli ka järkude ja erialade läbijaid. Enesekaitse eriala sai Romek Viirsalu ja koka ning enesekaitse eriala Ramil Viirsalu.
Kodutütardel käib toiming leebemalt ja kedagi mõõgaga ei lööda. Anna andis vande ja lubas samuti järgida Kodutütarde kombeid. Kodutütarde seas oli ka järgu läbijaid.
Sõna võttis Kallavere Keskkooli direktor Raina Vilkes, kes tervitas noori ja tõi kolm kingitust: luuletuse, Kallavere Keskkooli rinnamärgid ja kotitäie magusat.
Peale pidulikku osa olid kõik oodatud ka peolaua juurde.
Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Kallavere rühmajuht on Raili Umda.

Kallavere Keskkool kuulutab välja logokonkursi!
Seoses kooli läheneva 135.sünnipäevaga 20.jaanuaril 2020 kuulutame välja logokonkursi.
Võidulogo hakkab kaunistama sünnipäevatrükiseid ning -meeneid.
Valminud töödest paneme üles näituse.

Ootame aktiivset osavõttu!
Märgistasime kooliteele jäävaid ülekäiguradu!
Juba mitmendat aastat osaleb ka meie kool Maanteeameti toredas ettevõtmises „Peatu, vaata, veendu“. Ettevõtmise eesmärk on noorte liikluskasvatus, markeeritakse oma kooli läheduses olevad ülekäigurajad sõnadega „Peatu, vaata, veendu“. Lisaks sellele, et spreivärvide ja žabloonidega on õues lahe möllata, peaks noorele vähemalt enda märgistatud ülekäiguraja ees meenuma peatuda ning vaadata, ega sõidukit ei tule.
Markeerimisele järgneb viktoriin klassijuhatajatunnis ning kõikidele on ka toredad auhinnad, sel aastal olid need hiiglaslikud rohelised markerid.
Kallavere Keskkooli 4.ja 5.klass markeerisid koolilähedased ülekäigurajad Keemikute ja Noorte tänaval. Markeeringud peavad vastu kogu kooliaasta. Ohutut liiklemist!

Koolialguse aktus
Kallavere Keskkooli koolialguse aktus toimus 2.septembril. Päev oli suviselt päikesepaisteline ning kooli spordiväljakule kogunes palju rõõmusuiseid lapsi. Tore, et tulla said ka paljud pereliikmed- platsil oli rahvast kenake hulk!
Üritust juhtis 7.klassi Karl Šarikov, kes tegi seda seekord Sipsiku-rollis. Lisaks Karlile liikus ringi mitmeid Pipiks-kehastunud õpetajaid ning hiljem selgus ka, miks.
Nagu ikka, kõndisid pidulikult ette verivärsked esimese klassi koolijütsid, saatjateks meie kooli gümnasistid.
Esimesse klassi tuli sel aastal 16 õpilast, klassijuhatajaks sai Veronica Kaupmees. Pidulikult nimepidi kutsuti iga laps ette ning anti käepigistuse saatel Aabits.
Uue õppeaasta puhul oli kooli tulnud tervitama ka Maardu linnajuhid. Uusi õpetajaid sel aastal tutvustada ei olnudki, direktori kohustes tervitas kooliperet Raina Vilkes.
Aktusele lisasid vürtsi lõbusa Pipi lauluga 3.klassi Lisella Elias ning lauluga Saab sööki ja jooki õpetajate ansambel. Nagu Sipsik tabavalt ütles- meie majas saab laps tõesti nii sööki, jooki, pannkooki, kui ka palju muud eluks vajalikku!
Aktusele järgnes klassijuhatajatund nind õpetajate töölauad täitusid lillesülemitega.
Rõõmsat kooliaastat kõigile!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender