Teated

Rahulolu uuring
Lugupeetud Kallavere Keskkooli pere!

Oleme alustanud rahulolu uuringute läbiviimisega. Palun kõikidel osaleda! Info ja ankeetide lingid on saadetud Stuudiumisse rubriiki Suhtlus.
Teie antud hinnang on oluline meile!
Juhtkond

Koolielu

Maardu sügisjooks
30.09.2017
Selle aasta Maardu sügisjooksul 30. septembril võistlesid ka mõned meie kooli tublid jooksjad.
1 km distantsil saavutas 11-12a tüdrukute hulgas 3.koha Caroly Nigul.
3 km distantsil saavutas 16-18a poiste hulgas 2.koha Daniil Petrov.
Eriti tubli oli 7.kl tüdruk Valeria Tkatśuk, kes jooksis koos 16-18-aastastega 3 km ning saavutas 2.koha.
Jooksjaid oli paljudest teistestki klassidest, eriti väikseid. Kool tunnustab kõiki, kes oma rõõmuks laupäevase hommikupooliku jooksurajal veetsid!

Septembrikuu üritused Kallavere Keskkoolis
Ehkki koolis on põhitegevus ikka õppimine, mahub koolipäeva ka palju muud huvitavat ja harivat! Kohe septembri alguses toimus klassides uueks õppeaastaks õpilasesinduse liikmete valimine, seejärel kohe aga uue koosseisu koosolekud. Mõeldi tulevikuplaanidele: milliseid üritusi soovitakse koolis näha, kuidas õpilased ise aidata saavad, esitati mõtteid, kuidas kool õdusamaks muuta.
Eesti Vabariik 100 juubeliaasta ei jää ka meie koolist kõrvale. Septembris toimus avaüritusena Lasteteater Lepatriinu etendus algklassidele „Eile, täna, homme“. Lõbus etendus keskendus vabariigi sünnipäevale läbi vanaisa sünnipäeva ning naljakaid sekeldusi jagus kogu etenduse ajaks! Vanema kooliastme koolialguse pidu toimus aga 22.septembril, mil aula muutus päris ehtsaks diskosaaliks! 6.klass korraldas kohvikut, kus vastavalt Eesti Toidu kuule septembrile pakuti kodust pirnimahla, õunapirukaid ja kamakreemi. Kallavere Keskkooli 5., 6. ja 7.klass osalevad sel aastal ülevabariigilises Maanteeameti korraldatud projektis „Vii teeületus uuele levelile“. Klassijuhatajatundides anti projekti kohta teavet, korraldati viktoriin ja jagati teemakohast „nänni“. Projekt päädis aga koolilähedaste ülekäiguradade markeerimisega sõnadega „Peatu, vaata, veendu“. Markeerimiseks vajalikud žabloonid ja spetsiaalne spreivärv anti kaasa Maanteeameti poolt. Noorte poolt markeeriti koolilähedased ülekäigurajad Noorte ja Keemikute tänaval. Septembrikuu lõpetasime aga rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud kontserdiga Luikede järv, mis toimus Maardu Vaba Aja Keskuses. Imeline kuulsa balleti teemadel loodud klaverikontsert oli ilmestatud kaunite piltidega ning jutustusega. Klaveril mängis pianist Diana Liiv.

Rebaste ristimine
22.09.2017
Kallavere Keskoolis toimus rebaste ristimine 22.09.2017, see oli reedene päev. Alustasime 10.klassi ristimist nende nägude värvimise, riietamise ja muna andmisega, andsime ka pürgikotid, mida nad pidid kasutama koolikottide asemel. Igaüks sai endale nime, mille järgi neid hüüti terve päev.
Peale esimest tundi sättisime nad meie ette põlvili, et nad saaksid vande anda jumalatele. Vandes lubasid nad õppida hoolega, jumalale maiustusi tuua ja kükitada jumalat nähes. Vande kinnituseks pidid nad tantsima tibutantsu ja laulma Justin Bieberi laulu “Baby”. Sellejärel lasime neil süüa jumalate poolt valmistatud toitu. Kes ei söönud, said karistuseks suure raske ENEkese.
Teiseks vahetunniks olime rebastele mõelnud välja mängu, kus nad pidid oma kehaga õhupalli katki tegema.
Kolmandaks vahetunniks panime rebased vett täis ämbrist käteta banaani kätte saama ja selle samal moel avama. Neljas vahetund, finaaliks lasime neil kõigil õue minna koos munaga, mis me neile päeva alguses andsime ja palusime see omale vastu pead katki lüüa. Lõpetuseks sai iga tubli rebane diplomi ja sellega olid kümnendikud gümnaasiumisse vastu võetud.

Karro Virola, 11.klass

Edukas lauluduo
17.09.2017
17. septembril toimus Lindakivi Kultuurikeskuses II rahvusvaheline konkurss "Golden Talents 2017". Meie kooli õed Maria ja Aleksandra Griśakova saavutasid kuni 9-aastaste tüdrukute duettide seas II koha. Tüdrukud harjutavad laulustuudios Nupukesed Tallinnas.
Õnnitleme!

1.septembri koolialguse aktus
01.09.2017
Meie koolialguse aktus oli hoogne ja heatujuline –alustas ju meie koolis kaks esimest klassi! Nagu traditsiooniks saanud, jalutasid värsked koolijütsid aulasse vanemate klasside õpilaste käekõrval. Esimeste klasside klassijuhatajateks on Tiina Sinimaa (1.a) ja Ene Kaupmees (1.b). Kummaski klassis alustas 16 õpilast. 1.klassi õpilased said aktusel kooli poolt õpilaspäeviku ja aabitsa koos direktori sooja käepigistusega.
1.septembri puhul tervitasid kooliperet Maardu linnapea, abilinnapea ja volikogu esimees. Tutvustati sellest õppeaastast alustavaid uusi õpetajaid: 1.b klassijuhataja Ene Kaupmees, Margit Künnap, kes on matemaatikaõpetaja ja 5.klassi klassijuhataja, kunsti- ja inglise keele õpetaja ja 7.klassi klassijuhataja Gerli Rapper, emakeele ja kirjanduse õpetaja Katrin Kuusk, kehalise kasvatuse õpetajad Karin Pärtel ja Ott Ander Valge. Koolil on ka uus sekretär, kes alustas tööd juba suvel- Siiri Sõstar.
Kahe lauluga suvise laulupeo repertuaarist esines aktusel mudilaskoor, luuletust lugesid Kristiar Papsel ja Helina Ohtla. Aktuse lõpetas õpetajate ansambel hoogsa „Buratino lauluga“, mis oli õpetajate tervitus kõigile meie kooli õpilastele. HEAD UUT KOOLIAASTAT!

Kallavere Keskkool lõpetas kooliaasta suure matkapäevaga
02.06.2017
Kallavere Keskkool otsustas sel aastal lõpetada õppeaasta koolipere ühise matkaga. Kuna üritus oli esimene niisugune, kus kogu kool väljapool oma maja osaleb, algas planeerimine juba mitmeid kuid varem. Valisime sihtkohaks Maardu järveäärse haljasala, mis on koolist just parajal 4-5 km kaugusel ning kuhu mööda kergliiklusteed mugav jalutada. Suuremate laste matkatee viis aga läbi metsa ja spordiradade, olles nii veidi pikem. Kõik klassid pidid poole tee peal läbima ka kontrollpunkti, kus tuli lahendada erinevaid loodusega seotud ülesandeid.
Ehkki tuuline ilm ei ahvatlenud just väga looduses ajaveetmist, saabusid kõik laagriplatsile lõbusate nägudega. Tulijaid tervitas kõigepealt soe kehakinnitus, ettenägelikumad olid kaasa võtnud ka piknikutekid.
Kui kõhud täis, said klassid läbida nelja erinevat tegevuspunkti: erinevaid koolitusi-tegevusi olid läbi viima kutsutud Eesti Punane Rist, Ida-Harju noorsoopolitseinikud ja Ühendkuningriigi liitlasvägede sõdurid. Lisaks sai oma kooli kehalise kasvatajate juhendamisel osaleda sportmängudes. Noorsoopolitseinikud viisid läbi liiklusohutusalast kiirkursust, kus keskenduti jalgrattaohutusele. Lapsed said spetsiaalseid rattakleepse ja töövihikuid, mille oli välja pannud Maanteeamet. Eesti Punane Risti instruktorid keskendusid elustamisele, kaasas oli nukk kunstliku hingamise proovimiseks. Lisaks sai proovida spetsiaalset vesti ning proovida võtet lämbumisohus inimese aitamiseks. Liitlasvägede sõdurid õpetasid lastele sportvõimlemist ja erinevaid püramiide. Suhtluskeeleks oli inglise keel, millega kõik kenasti hakkama said.
Iga laps sai matkale kaasa isikliku matkapassi, kuhu lisaks oma nimele sai koguda linnukesi erinevate punktide läbimise kohta. Kõikide usinalt punkte läbinud laste vahel loosisime välja oma kooli sümboolikaga kingitusi- rullsalle, joogipudeleid ja muud.
Matka lõppedes olime kõik ühte meelt- tore oli! Ehkki vahepeal oli tunne, et kõva tuul lennutab mõne pisema lapse ära ja eks vihma vastu palvetasime salamisi vist kõik. Jällegi leidis kinnitust tõsiasi- ei ole halba ilma, on halvasti valitud varustus. Nii mõnigi laps oli saadetud teele vaid kerges kampsunis ja paljapäi. Soovime kevadise matka muuta traditsiooniks, sest väljas ühiselt tegutsemised liidavad ühte ja toredad meenutada tagantjärgigi. Järgmisel aastal oleme mitmes korralduslikus asjas kindlasti targemad, kuid nüüd teame kindlalt- meie lapsed on tublid ja naudivad õuetegevusi väga! Soovime oma lastele tegusat suve ja mõnusaid tegevusi justnimelt vabas looduses!

Kui sõnast saab liblikalend
28.05.2017
28. mail toimus Pirita Velotrekil XVIII Tallinna Võimlemispidu „Kui sõnast saab liblikalend“. 5.-9.klasside kavas „Ajavärvid“ osales meie kooli 4.-5.kl rühm õp Annika Valge juhendamisel. Tõeliselt suvine ilm tõi kohale meeletud hulgad pealtvaatajaid, kes trekile ära ei tahtnud mahtuda. Lapsed nautisid tantsu, seltskonda ning oma kava esitamist. Täname ka pealavastajat Katre Jaanit ning kava autorit Kadi Saksa.

Tunne loodust, leia rada!
Sellenimelisel Harjumaa üritusel osalesid 2.klassi poisid Kris-Martin, Rico ja Ramil. Alavere Põhikool korraldab juba palju aastaid just 2.klassidele orienteerumismängu Voose vallseljakul, kus tuleb ka loodust tunda ning muid ülesandeid lahendada. Peale võistlusraja läbimist oli võimalik turnida seiklusrajal ning kiikuda suurel külakiigel, sõbrunedes teiste koolide lastega.
Meie vahvad poisid otsustasid ka tagasi läbi metsa minna! Lastel oli väga lõbus ning nad said kuhjaga uusi kogemusi.

Maardu kevadjooks
27.05.2017
27.mail toimus Maardu kevadjooks metsapargis. Võisteldi väga erinevates vanuseklassides. Meie kooli jaoks edukaimad olid 9-10-aastased tüdrukud, kus Merilis Moppel 4.klassist saavutas I koha, ning 11-12-aastased tüdrukud, kus Kätlin Kiviselg 5.klassist saavutas II koha. Rohke osavõtuga hiilgasid 1. ja 2. klass. 4.-5.kl tantsurühm esitas meelelahutuseks võimlemiskava „Aja värvid“.

2.klassi kevadised õppereisid
23.05.2017
Mai lõpus külastas 2.klass Palmse mõisa, kus osaleti programmis "Mõisalaste murumängud". Imetleti mõisa, erinevaid ruume, tutvuti vanaaegsete muusikainstrumentidega ja laste mängudega. Lapsed külastasid sepikoda, kus said endale mündi teha. Mängualal oli võimalik endale vibu meisterdada, vibu lasta, rõngastega täpsust visata, karkudega käia, kiikuda. Eriline maiuspala oli hobu- ja ponivankriga sõidud.
Programmi viimane osa oli etendus "Kaera Jaan ja kadunud lambad", mis oli täis põnevust, huumorit ja muusikat. Lastele väga meeldis.
Peale programmi uitasid lapsed koos õpetajaga laiaulatuslikul mõisa territooriumil, kus olid põõsaslabürint, väike juga ja tiik, hiigelsuured kivid ning aedikus lambad ja jänkukesed.
Juuni alguses külastas klass Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi ning sealset mänguprogrammi "Ingel kringel, vii mind taeva". See keskendus rohkem talulaste mängudele ning sisaldas ka pantide lunastamist.
Paljud 2.klassi lapsed kudusid end ajalukku, s t kudusid paar rida Haljala mustriga vaibasse, mis on üks Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks kingitavatest vaipadest. Õpetaja oli oma kudumistöö juba varem teinud.
Muidugi kuulus Rocca al Mare juurde vanade majadega tutvumine, tuulikutel ronimine, külakiigel kiikumine ning hullamine mere ääres.

LEGO Mindstorms EV3 robotid ja 3d-printer
15.05.2017
Progretiigri projekti raames on Kallavere Keskkoolil nüüdsest 6 komplekti LEGO Mindstorms EV3 roboteid ning ka Wanhao Duplicator 6 3d-printer. Esimesed katsetused on juba tehtud ning 2017 aasta sügisest hakkame läbiviima robootika ja projekteerimise ringe, mis on suunatud õpilastele, kelle käitumise ja hoolsuse hinded on korras.

Kevadkontsert "Suur maalritöö"
11.05.2017
Meie kooli selleaastane kevadkontsert oli Ellen Niidu teose „Suur maalritöö“ ainetel ning kandis sama pealkirja. Saime võimaluse kontserdi läbi viia Maardu Vaba Aja Keskuses, kus meie kasutada oli moodne heli- ja valgustehnika.
Nagu E. Niidu teoseski, algas ka meie kontsert mustvalgetes toonides. Järk-järgult lisandus iga esinejaga etendusse aga värve, kuni lõpuks toimus laval üks suur värvitrall! Kaasaegne esitlustehnika võimaldas kasutada lavadekoratsioonidena oma laste kunstitöid, erinevaid etteasteid ühendasid varem laste poolt sisse loetud luuletused ning kunstnik Tauri Põlda esituses.
Kevadkontserdil esinesid 4.-7.klassi tantsurühm, mudilaskoor, näitering, tantsuring ja solistid. Omaette numbriga astusid laval üles 1.a klassi lapsed esitades sinist värvi. Ka 1. b ja II klassi lapsed osalesid kontserdi liikumiskavades, mille oli lavakõlbulikuks seadnud õpetaja Annika Valge. Omalaadseks kogemuseks laste jaoks oli kindlasti lavaga saalis esinemine, kus tuleb eriti valvsalt pidada silmas lavale tulemisi-minemisi.
Kontserdi lõpus tänas direktor Veigo Juuse kõiki esinejaid ning kinkis saabuva emadepäeva puhul laulu, mille esitas solist Mariette Liivak. Kõik lapsed said oma etteastetega suurepäraselt hakkama! Suur aitäh, olete megatublid! Eriline kummarus juhendajatele: mudilaskoor ja solistid Viive Loov, näite -ja tantsuring Merike Kahu ja 4.-7.klassi tantsuring Annika Valge. Täname ka Maardu Vaba Aja Keskuse sõbralikke töötajaid abi eest!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2016-2017Avalik kalender