Koolielu

Õpetajate päev
05.10.2018
Õpetajate päev on üks kooliaasta lõbusamaid ja oodatumaid sündmusi: saavad siis ju gümnasistid ise õpetaajaametis kätt proovida ning õpetajad lõbusalt õpilasi etendada. Sel aastal otsustas kooli hoolekogu samuti õpetajate päeva organiseerimisel abiks olla ning koostöös aktiivsete lapsevanematega sündis nauditav päev kõigile!
Kohe hommikul koguneti peamaja vestibüüli, kus 3.b klassile (kelleks kokkuleppe kohaselt õpetajad sel päeval kehastusid), vajalikud vahendid värviliste õhupallide ja pulgakommide näol kätte jagati. Koolikell vahetas omanikku ning võim anti kooli direktori poolt õpilastest juhtkonnale. Õppejuhti kehastas sel päeval 12.klassi Helina, direktorirolli oli valitud Jan. Kõik õpetajate asendajad said rinda asendatava õpetaja nimesildi. Algasid tunnid, sel päeval 35-minuti pikkused. Ka õpetajaid ootas sel päeval sisukas programm: näitering ning muusikatund. Esimeses saime ülesandeks etendada Punamütsikese muinasjutt omas, kaasaegses võtmes. Rollid jagunesid kiiresti ning naerda sai kõvasti. Lühikese muusikatunni ajal pidid õpetajad selgeks saama rütmika Despacito- viisil räpiloo, mil spetsiaalselt meie koolile kirjutatud sõnad. Vahepeal olid hoolekogu naiste hoolitsevad käed katnud õpetajate tuppa maitsva peolaua, mis erinevate küpsetiste ja maitsva sushi all lausa lookas! 2.a klassi õpetaja Tiina oli lastevanemate poolt saanud suisa nimelise tordi! Paljud õpetajad said sel päeval toredaid kingitusi, õnnitluskaarte ning muidugi lilli. Järgnenud aktusel sai aga nalja kõvasti, aktust juhtis 6.klassi Karl. Kõigepealt tervitas saalisolijaid 7.klassi neiude ansambel juhendaja Viive kaasabil Lauluga õpetajast. Seejärel etendati telemängu Targem, kui 3.b ning õpetajad astusid ette oma vastõpitud näidendiga. Punamütsikese rollis oli õppejuht Raina, emana kooli psühholoog Annika, hundinahas õpetaja Jaan ja näiteks metsaülemana kooli direktor Veigo. Naerupahvakuid kutsusid esile ka õpetajate Karini ja Tiina esitatud mutikesed.
Ka õpetajate esitatud Despacito pälvis publiku tunnustuse. Seejärel said sõna selle päeva juhirollides olnud Helina ja Jan. Hoolekogu eestvedamisel anti sel aastal välja kaks lemmikõpetaja karikat. Algkooli- ja suure maja lemmikõpetajaid sai hääletada eelnevalt nädala jooksul kas Stuudiumis või hääletuskasti vahendusel klassides. Kui hoolekogu esimees Annika ette astus, oli põnevus suur. Kuldsed karikad aukirjadega läksid väikese maja poolt Raina Vilkesile ning suure maja poolt Gerli Rapperile. Palju õnne ja aitäh kõigile, kelle kaasabil tore üritus õnnestus!
Kallavere Keskkooli õpetajad pälvisid tunnustust!
05.10.2018
5.oktoobril toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik õpetajate päeva tähistamine, linna parimate pedagoogide autasustamine. Üritus toimus üle-eestilise „Eestimaa õpib ja tänab" Aasta Õpetaja konkursi raames, mis toimus Maardu linnas esmakordselt.
Pidulikule üritusele olid kutsutud muidugi kõik linna pedagoogid, kaetud oli pidulik kohvilaud, musitseeris Maardu Kunstide Kooli sümfoniett-orkester.
Õpetajaid tervitasid Maardu linnapea Vladimir Arhipov ning volikogu esimees Alar Lyra. Järgnes nominantide autasustamine. Ka Kallavere Keskkoolil olid konkursil oma nominandid: Maardu aasta põhikooli aineõpetajaks Jaan Kaupmees, Maardu aasta gümnaasiumiõpetajaks Aleksandra Kadinets, Maardu aasta klassijuhatajaks Kerli Vallmann ning Maardu aasta õppeasutuse juhiks Raina Vilkes. Laureaaditiitli tõi koju Jaan Kaupmees, kes nimetati Maardu aasta põhikooli aineõpetajaks 2018. Kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel sai tunnustuse meie õpilaste ettevalmistamise eest Maardu-Lasnamäe ühisel spordipäeval.
Palju õnne meie õpetajatele nominatsiooni ning laureaaditiitli eest! Olete parimad!
Meie õpilased noorte olümpial!
14.09.2018
14.septembril toimus juba kolmandat korda Maardu ja Lasnamäe noorte olümpia. Pidulikule avatseremooniale järgnesid erinevad teatevõistlused. Meie kooli koondvõistkonda kuulusid 4. ja 5. klasside õpilased Gloria Kala, Angelina Fomkina, Aleksandra Grišakova, Karina Ossipova, Aretemi Azarenko, Ramil Viirsalu, Maksim Ševtšenko, Kris-Martin Viigisalu, Vanessa Kask, Kaisa Kielas, Gerit Reidak, Laura Jõgi, Andi Metsaots, Kevin Metsküla, Kirill Mihhailov ja Artur Agu. Kallavere Keskkool saavutas võistlusel teise koha ehk hõbemedali! Võistkonda juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Karin. Palju õnne ja aitäh tublidele noorsportlastele oma kooli lipu kõrgel hoidmise eest!
Maailmakoristuspäevad koolis!
15.09.2018
Eestlaste ettevõtmisel peeti esimest Maailmakoristuspäeva 15.septembril. Ka meie liitusime üleilmse ettevõtmisega, kuid pidasime oma koolis koristuspäevi 17.-19.septembrini. Haldusjuhi Meelis Merilai ettevõtmisel telliti kooli õuele 20m3 prügikonteiner. Juba varem oli suuremate klasside noormeestega kooli keldriruumides peituv vana mööbel märgistatud või lahti võetud, palju prügi kahe maja pealt kokku kogutud. Kolme päevaga täitus konteiner nagu imeväel! Suureks abiks oli kooli haldustööline Vello, kes kõik poiste ette tassitud esemed konteinerisse ruumisäästlikult ära paigutas. Eriline tänu IIIB klassile, ise nii pisikesed ja nii hakkajad- aitäh klassijuhataja Rainale! IX klass koos kehalise kasvatuse õpetaja Veigoga oli suureks abiks. Väga tubli oli VIII klassi Erich-Mark ja ülitubli sama klassi Robert. Samuti tänud V, VI, VII klassi tehnoloogiatunni poistele ja kõigile, kes koroistustöödes kaasa lõid! Meie kooli maailmakoristuspäevade raames said vanast kraamist koristatud kooli õuel asuvad garaažid ning mitmed laoruumid peamaja 0-korrusel.
Koolialguse aktus 3.septembril
03.09.2018
Üle mitmete aastate toimus meie kooli koolialguse aktus õues, kooli spordiväljakul. Ilm soosis õueüritust, juba hommikust saati säras päike ja oli suviselt soe. Kella üheksaks oligi kogu koolipere kenasti korvpalliplatsile kogunenud, meie uue sinise ja kooli logodega telgi all laual valmis aabitsad ja lillekimbud.
Veljo Tormise tuntud „Kevade“ filmi tunnusmuusika saatel hakkasid värsked esimese klassi õpilased algkoolimaja juurest aktuseplatsi juurde astuma, saatjateks gümnasistid. Kokku alustab meie algkoolis sel õpeaastal kaks esimest klassi 23 õpilasega, kelle klassiõpetajateks on Diana Krahe ja Veronica Kaupmees, mõlemad samuti uued õpetajad meie koolis.
Aktust alustasime Eesti Vabariigi hümniga, seejärel sai sõna kooli direktor Veigo Juuse, kes tutvustas kooliperele ka uusi koolitöötajaid. Lisaks esimese klassi õpetajatele on meil sellest õppeaastast uus haldustööline Vello Sõstar ja peamajas valvur Svetlana Šinkarjova. Koolis on sellest õppeaastast ka psühholoog Annika Agu-Aasrand, kes õpetab lisaks 4.klassile eesti keelt ning 12.klassile psühholoogiat. Kooli uus füüsikaõpetaja on Rauno Talussaar.
Uue õppeaasta alguse puhul tervitas kooliperet ka Maardu linnapea Vladimir Arhipov. Esines õpetajate ansambel, kelle juhendajaks muusikaõpetaja Viive Loov. Paljude jaoks oli aktuse oodatuim osa muidugi esimese klassi koolijütsidele aabitsate kätteandmine. Tore oli vaadata, kuidas direktor igaühe juurde alla kummardades tugeva käepigistusega aabitsa ja roosiõie kinkis. Aktusele järgnesid klassijuhatajatunnid, kus klassiõpetajate lauad rohkete lilledega kattusid.
Tere tulemast kooli! Loodetavasti kujuneb sellest tore ja teguderohke õppeaasta, kus igaüks saab oma panuse anda!
Kallavere Keskkool käis Maardu linna päeval
21.07.2018
21.juulil tähistas Maardu linn linnapäeva. Kellapargis toimunud ürituse jaoks oli üles seatud lava ning oma tooteid pakkusid erinevad müügifirmad-teenusepakkujad. Ka Kallavere Keskkool oli oma kooli telgiga kohal end näitamas. Ühtses reas otse lava taga olid Maardu teisedki koolid. Olgu öeldud, et idee koolide osalemiseks linnapäeval andiski Kallavere Keskkool, linnale see meeldis ning spetsiaalselt selleks puhuks said kõik koolid linnavalitsuseslt kingituseks suured välitelgid! Nüüd on meil oma mahukas telk toredateks õueüritusteks olemas, aitäh!
Kunstiõpetaja Gerli, algklasside õpetaja Tiina ja huvijuhi Ave-Maria juhendamisel pakkusime oma telgis lastele maalimist ja meisterdamist. Eelmisel õppeaastal soetatud maalimolbertid seisid efektselt ning kutsusid suuremaid ja pisemaid kunstihuvilisi maalima. Kõige väiksemad kunstnikud olid sülebeebid, kes emme sülest oma esimesed pintslitõmbed tegid. Päris mitmed lapsevanemad innustusid maalimisest ka ise ming koos valmisid suurepärased suvepildid! Laua taga sai meisterdada taaskasutatavatest materjalidest: punuda papitükile riidetükkidest-lõngajuppidest vaipa või meisterdada tualettpaberirulli sisudest kasse. Mõlemad tegevused olid meelepärased ning mõni laps veetis meie telgis mitu tundi.
Päeva lõpuks väisas ootmatult meie telki laulja Erich Krieger, kes kinkis oma lauludega CD-plaadi ning oli lahkelt nõus ka pilti tegema. Aitäh õpetajatel, kes viitsisid puhkuse ajast tulla kooli esindama, aitäh kõigile, kes meie telki külastasid ja tegevustes kaasa lõid!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender