EELKOOL - koolieelikute ettevalmistusrühm
• Eelkooli võetakse vastu 6.-7. aastaseid lapsi lapsevanema avalduse alusel.
• Õppetöö toimub oktoobrist maini.
• Eelkooli õpetajad on Ene Kaupmees ja Tiina Sinimaa.
• Tunnid toimuvad Kallavere Keskkooli ruumides.
Esmaspäev
16.30-18.00
• Õppe- ja kasvatustegevuse mahu ja eesmärgid määrab õpetaja lähtuvalt ettevalmistusrühma koosseisust ja laste arenguvajadustest.
• Õppemaks 10.00 eurot kuus.

Info: Kallavere Keskkooli tel 6060851 või kool@kallavere.ee

Lastevanemate üldkoosolek
Lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 19.septembril algusega kell 17.30 kooli aulas.

1. Juhtkonnaliikmetelt ülevaade lõppenud ja alanud õppeaastast.
2. Toitlustus
3. Hoolekogu tööst kokkuvõte, uute liikmete valimine.
4. Jooksvad teemad.

Üldkoosolekule järgnevad klassikoosolekud koduklassides.

Koolielu

Koolialguse aktus
Kallavere Keskkooli koolialguse aktus toimus 2.septembril. Päev oli suviselt päikesepaisteline ning kooli spordiväljakule kogunes palju rõõmusuiseid lapsi. Tore, et tulla said ka paljud pereliikmed- platsil oli rahvast kenake hulk!
Üritust juhtis 7.klassi Karl Šarikov, kes tegi seda seekord Sipsiku-rollis. Lisaks Karlile liikus ringi mitmeid Pipiks-kehastunud õpetajaid ning hiljem selgus ka, miks.
Nagu ikka, kõndisid pidulikult ette verivärsked esimese klassi koolijütsid, saatjateks meie kooli gümnasistid.
Esimesse klassi tuli sel aastal 16 õpilast, klassijuhatajaks sai Veronica Kaupmees. Pidulikult nimepidi kutsuti iga laps ette ning anti käepigistuse saatel Aabits.
Uue õppeaasta puhul oli kooli tulnud tervitama ka Maardu linnajuhid. Uusi õpetajaid sel aastal tutvustada ei olnudki, direktori kohustes tervitas kooliperet Raina Vilkes.
Aktusele lisasid vürtsi lõbusa Pipi lauluga 3.klassi Lisella Elias ning lauluga Saab sööki ja jooki õpetajate ansambel. Nagu Sipsik tabavalt ütles- meie majas saab laps tõesti nii sööki, jooki, pannkooki, kui ka palju muud eluks vajalikku!
Aktusele järgnes klassijuhatajatund nind õpetajate töölauad täitusid lillesülemitega.
Rõõmsat kooliaastat kõigile!

Meie kooli Kodutütred on tublid!
Kallavere Keskkooli Kodutütred osalesid 1.juunil võistlusel Rästik 2019. Rästiku näol on tegemist matkamänguga, mis suunatud nimelt Kodutütardele ja Noorkotkastele.
Noortel tuli läbida 20 kilomeetrit ning 16 kontrollpunkti. Meie kooli tiimis olid Lilli ja Elli Tulp, Merilis Moppel ja Marietta Liivak.
Esimese võistluse tulemus oli väga hea (5.koht) ja esimesest kohast lahutas meie rühma vaid vaid 6 punkti!
Kontrollpunktides hinnati puulehtede tundmist, vee keetmise oskust aja peale, oskust leida loodusest asju, õngega basseinist asjade välja õngitsemist, telkmantli püstitamist, tiimi tassimist kanderaamil mäest üles ja alla, tabalukkude avamist, liiklusmärkide aliast, Lisaks tuli teada kodutütarde vannet, osata lasta vibu, kaaluda margapuuga, tundma meditsiini ja osata joosta. Kallavere rühma juhendaja on Gertti-Vena Roost.
Kokku osales Rästikul sel aastal 26 võistkonda üle Harjumaa.
Maardu linn tunnustas tublimaid kooliõpilasi
18.juunil toimus Maardu Linnavalitsuses pidulik vastuvõtt parimatele Maardu koolide lõpetajatele, kuhu oli kutsutud 15 koolilõpetajat. Ka Kallavere Keskkooli 2 noort olid kutsutute nimekirjas. Helina Ohtla lõpetab tänavu 12.klassi hõbemedaliga. Maardu Linnavalitsus autasustas kuldmedaliga lõpetajaid 400 euroga, hõbemedaliga lõpetajaid 300 euroga. Sel aastal lõpetasid gümnaasiumi kuldmedaliga 2 õpilast ja hõbemedaliga 2 õpilast.
9.klassi Elisabeth Sepa joonistus võitis omavanuste kategoorias Lastekaitse Liidu korraldatud lastejoonistuste võistluse „Mina muutuvas digimaalimas“. Kutsutud said kingituseks tänukirja lilleõie ning mälestusmeenega. Noori saatsid üritusel Helina klassijuhataja Aleksandra Kadinets ja Elisabethi kunstiõpetaja Gerli Rapper.
Palju õnne ka kooli poolt!
Kooliaasta lõpetas vahva õuepäev "Tule õue!"
Päev enne kooliaasta lõpuaktust veetsime oma kooliperega laheda välipäeva vabas õhus oma kooliõuel!
Ilm oli nagu tellitult ilus ja päikesepaisteline, õrn tuuleke võimaldas ka sportida ja muid välitegevusi nautida.
Hommikul paigaldati muruplatsile suur batuut Batuudijussilt, rõõmuks meie kõige noorematale. Klassid hüppasid kordamööda ning batuudivalvuriteks olid 10.klassi noormehed. Sireenide saatel sõitis kooliõuele ka Muuga Päästekomando päästeauto ning huvilistele esitleti kõike, mida üks päästeauato sisaldab.
Oli hästi tore, et ka osad suuremad klassid ikkagi üritusest osa võtsid ning noorematele tegelusi pakkusid. Näiteks 10. klassi neiud korraldasid kohvikut. 8.klass tegi näomaalinguid ning sai ülesandega suurepäraselt hakkama- terve ürituse aja ei lõppenud näomaalingulaua juures huviliste hulk. Kohvikuga tuli välja ka 7.klass. Eemal murul oli vaipadele seadnud end sisse suuremate kunstiringi neiude juhendatatud kivimaali õpituba, kus paari tunni jooksul terve ämbritäis valgeid kive imepärasteks teosteks maaliti! 4.klass viis oma klassijuhataja Karini eestvõttel läbi toreda teatevõistluse, kus tuli läbida üpriski keerukas rada erinevate tegevustega. 3.b klass toimetas ägeda loosiratta taga. Kõik tahtsid kordki elus „nagu päris“ loosiratast keerutada ja lubadus „Iga loos võidab“ tekitas loosilaua äärde pika lookleva järjekorra.
Publikule korraldati pidevalt erinevaid võitlusi-tegevusi. Nii sai osaleda näiteks asfaldijoonistuste võistluses, Chupa-Chupa jooksus või tõukerattarallis. Väga lõbus oli üleüldine limbo tantsimine, kus näiteks õpetaja Jaan oma ootamatut limbovormi esitles! Kes soovis üldisest melust eemalduda, sai aga lebotada eemal puude vilus kott-tolidel ja vaipadel.
Päeva lõpus toimus minikontsert, kus esistasid oma Tallilnna Võimlemispeo kava meie 3.j a 4.klasside lapsed. Taasesitlusele tulid talvisest kooli talendikonkursist „Su nägu kõlab tuttavalt“ kustumatu mulje jätud 2.a klassi Trad Attack ja 7.klassi suviselt meeletu Waka Waka. Oli tõesti lõbus!
Võib südamerahus öelda, et Tule õue õnnestus! Loodetavasti leidis nii mõnigi laps ürituselt omale toredaid ideid, kuidas suvevaheaja päevi vaheldurikkamaks muuta. Õues on lahe! Ole suvel rohkem õues, spordi, korralda sõpruskonnale mõnus mäng või tegelus ja tule sügisel kooli väljapuhanuna! Head suve kõigile!
Meie tublide tantsulaste tihe juunikuu algus!
1. juunil 2019 toimus Harjumaa põlvkondade pidu "Käime koos". Sel aastal toimus üritus Padisel. Lapsi saatsid peole õpetajad Ene Kaupmees ja Kadri Aarik, lisaks toetasid hoolivad lapsevanemad Natalia Zhdanova, Sille Janson, Tiia Kuris, Mailo Tohv, erilised tänud Ebe-Kai Rohelaan ´ile, kes toetas tantsulapsi Tere kohukeste ja Helluse jogurtijoogiga.
Selgeks olid õpitud tantsud „Kekskastikool“ ja „Eesti polka“, „Kaks sammu sissepoole“ ja finaalitants esitati koos memmede-taatidega.
Antud üritus oli hästi korraldatud, tantsijaid oli palju erinevatest kohtadest ja üldiselt sujus kõik plaanipäraselt.
Meie päev kulges tegusalt, proovide vahelt leidsime aja jäätise söömiseks, mida lapsed väga ootasid. Üldiselt oskasid lapsed platsil liikuda ja tantsisid väga kenasti ning ühtlasi pidasid ka pika päeva vastu.
Kallavere Keskkooli 3. ja 4. klassid osalesid aga 2.juunil Tallinna võimlemispeol. Võimlemispidu oli sel aastal juubelihõnguline, järjekorras juba 20. ning kandis pealkirja „Maailma aeg“. Pirita Velodroommil peetaval võimlemispeol osales ligi 2400 last ja täiskasvanut, 391 1.-4.klasside õpilase hulgas olid ka Kallavere Keskkooli tublid võimlejad. Õpetaja Killu Tiigimäe juhendamisel oli hoolikalt selgeks õpitud tants „Taiti-taiti“, mille esmaesitlust võis näha ka meie kevadpeol.
Peole eelnesid muidugi pikad proovipäevad, kuhu viis lapsed õpetaja Raina Vilkes, abijõuna tublid lapsevanemad Anneli Viigisalu, Kaili Metsaots ja Signe Luha.
Õpetaja Killu sõnul, kel oli platsil koguni 3 erinevate rühma juhendada, said meie lapsed proovides kenasti hakkama ning liikumised selgeks. Tantsus teati täpselt, mida teha, kuhu minna või kus olla. Kiitus tublidele lastele, järgisel aastal tahab Killu kindlasti teiga üritusel uuesti osaleda!
Kooli kunstinäitused on avatud!
Maikuus saavad kooliruumid eriti kirka moe, kui välja pannakse meie õpilaste parimad kunstitööd!
Peamaja galeriis on üleval 1.-3.klasside laste kunstitööd. Nende tööde valmimist juhendasid õpetajad Ene Kaupmees, Tiina Sinimaa, Diana Krahe ja Ave-Maria Rapper. 2. ja 3. korruse koridoride seintel on tööd, mis valminud õpetaja Gerli Rapperi juhendamisel 4.-9.klassides. Lisaks kaunistavad õpilaste teosed kooli vestibüüli.
Sel kevadel avasime ka kaks isikunäitust: galeriis on Elli Tulp`i isikunäitus „Bardakk“. Elli on näitusel oma viie tööga.
Kooli raamatukogus on võimalik imetleda Marietta Liivaku isikunäitust „Miniooper“. Tegemist on Marietta poolt valmistatud mini-interjööride ning huvitavate kujukestega. Mõlemad neiud käivad 6. klassis ning kooli kunstiringis, töödel on autorile isloomulik äratuntav stiil.
Kutsume kõiki lapsevanemaid ja preliikmeid laste töid imetlema!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender