Koolielu

Kallavere Keskkooli noormeeste film oli Koolifilmi filmikonkursil edukas!
10.11.2018
Filmikonkurss Koolifilm on 1.-12.klassi noortele suunatud konkurss, mis juba mitmendat aastat aktiveerib koolinoori üle Eesti tegelema viisuaalse eneseväljendamisega. Konkursil on mitmeid esinevaid kategooriaid: Lastefilm vabalt valitud žanris (1.-4. klass), animafilm (5.-12. klass), eksperimentaalfilm (5.-12. klass), muusikavideo (5.-12. klass), dokumentaalfilm (5.-12. klass), lühimängufilm (5.-9. klass), lühimängufilm (10.-12. klass), õpetajate film, looli parim etteantud teemaga film (olid väga tubli oma kooli filmikonkursil – saada oma film ka meile!) ja Koolifilm 2018 erikategooria: “Malevafilm”.
Filmi pikkus pidi olema vahemikus 20 sekundit kuni 20 minutit.
Konkursile laekunud töid hindas Eesti filmiprofessionaalidest koosnev žürii ning filme hinnati mitmete kriteeriumide järgi nagu näiteks loo jutustamise oskus ja tehiline teostus.
Ka Kallavere Keskkool saatis sel aastal konkursile 2 tööd. Esimene neist valmis käesoleva aasta emakeelepäevaks ning selle autoriteks on 9. klassi Andry (režissöör, operaator, stsenarist, näitleja), Nikita (operaator, monteerija, näitljeja), Eduard (peaosatäitja) ja 8.klassi Erich-Mark, kes aitas droonivideote filmimisega. Film räägib loo eesti rahvuskirjanduse loojast Kristjan Jaak Petersonist ning tema võimalikust teekonnast läbi imelise Eestimaa, mille tulemusena valmis kuulus luuletus „Kuu“. Teie film oli käesoleva aasta õpetajate päevaks valminud lõbus reportaaž, mille käigus intervjueeris 6.klassi Karl kooli õpetajaid ja õpilasi. Novembri alguses potsatas meilikasti ootamatu teade: „Kuu“ on võitnud Kooifilmil lühifilmide kategoorias!
Pidulik lõputseremoonia toreda koolituspäevaga toimus TÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis ehk BMF-s 10.novembril. Kohaletulnuid ootas ekskursioon majas, sellele järgnenud mitmetunnine videorežii koolitus oli kõigile võitjatele osa auhinnast. Pakuti torti ning pidulikul lõputseremoonial esitleti kõiki filme ning jagati auhindu. Oli uhke näha „päris“ kinos ja suurel ekraanil filmi, mille sünni juures oled ise algusest peale olnud ning mille saamislugu nii täpselt teada. Poisid kutsuti ette ning neilt uuriti ka detaile filmi valmimise kohta, jagati kiidusõnu. Kõik võitjad said Koolifilmi logoga kruusi, võitu tunnistava aukirja ning kinopääsme vabalt valitud Kinobussi filmilinastusele.Auhinnast tähtsam on siiski kogemus ning teadmine, et tuleb tegutseda ja oma ideid julgelt toestada. Tubli, poisid ja jääme põnevusega ootama teie uut filmi!
Maardu linna omavalitsuse staatuse saamise 27.aastapäev
07.11.2018
7. novembril tähistas Maardu linn omavalitsuse staatuse saamise 27. aastapäeva. Tähtpäeva puhul toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik üritus, kus tänati aktiivseid töötajaid nende panuse eest linna arengusse.
Tunnustuse tähelepanuväärse panuse eest Kallavere Keskkooli hea maine kujundamisel ja seoses 27. omavalitsue aastapäevaga sai linna tänukirja meie kooli huvijuht Ave-Maria Rapper.
Õnnitleme meiegi!
4.-5. klasside poiste rahvastepalli meistrivõistlused
07.11.2018
7. novembril toimusid Kiili Koolis 4.-5. klasside poiste rahvastepalli meistrivõistlused. Osales 36 võistkonda üle Harjumaa. Kallavere Keskkooli võistkonnas olid Kirill Mihhailov, Kevin Metsküla, Andi Metsaots, Artur Agu, Egert Heinala, Artemi Zarenkov, Maksim Ševtšenko ja Ramil Viirsalu.
Saavutasime tubli 11.koha! Kiidame tegijaid!
Käisime Harjumaa 2018.a. koolidevahelistel meistrivõistlustel rahvastepallis
01.11.2018
Võistlus toimus 4.-5. klassidele Kiili Gümnaasiumis 1. novembril. Osales 32 võistkonda üle Harjumaa. Meie võistkonna viis välja kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel. Võistkonda kuulusid Gerit Reidak, Lilli Tulp, Kaisa Kielas, Liis Marii Lainevool, Vanessa Kask, Gloria Kala, Aleksandra Grišakova ja Arzu Agajeva. Saavutasime tubli 18.koha!
Aitäh tegijatele! Sai uusi võistluskogemusi ja tähtis on see, et silmad särasid.
Oktoobrikuu tegemisi
Oktoobrikuu suuremate tegemiste hulka mahtusid ka mõned pisemad toimetused- Miki Hiir 90, Mõttetalgud ja ettelugemispäev. Miki Hiir 90 oli kummardus sel sügisel 90-aastaseks saavale joonisfilmitegelasele, kes vist küll igale lapsele tuttav! Algkoolimaja lapsed maalisid ja meisterdasid Mikisid- Minnisid juba nädalapäevad enne üritust igas klassis, valminud töödest riputati maja teise korruse galeriisse üles kena kunstinäitus. 15.oktoobril toimus koolis Miki Hiire juubeli puhul teemapäev, teretulnud oli temaatiline riietus. Vahetundidel sai multikaid vaadata ja valmistada omale Mikiga rinnamärk. Viienda tunni ajal toimus aga algkoolimajas päeva kõige ägedaima Miki valimine ning oli, mille vahel valida, sest kostümeeritult oli kooli tulnud arvestatav hulk lapsi! Mikiga meenekotid said omale 2.a ja 2.b klassid, sest neis oli kõige enam kostümeeritud lapsi!
8.-12.klassi kooliõpilastega sõitsime aga 17.oktoobril Muuga Sadamassse, et neutraalsel pinnal veidi oma kooli teemal mõtiskleda. Tulles sai iga noor omale värvilise lipiku mõtteteraga, värvide baasil jaotati õpilased ja õpetajad ka laudkondadesse, kus igal ülesanne mõelda ühel kindlal teemal. Nii arutlesime teemade kallal „Keskkool vs põhikool“, „Kus me oleme?“, „Vaimne keskkond“, „Füüsiline keskkond“, „Õppetöö“ ja „Koostöö“. Pärast arutamist ja mõtete vormistamist said laudkonnad igaüks oma tehtud tööd ka esitleda. Kujunes ootamatult tore ja tegus üritus, kus sundimatus õhkkonnas öeldi välja palju häid ja mis peaasi- hõlpsasti teostatavaid mõtteid. Näiteks tunti puudust õuesõppeklassist, veidi hiljem algavatest koolitundidest, saunapäevast ning mugavatest diivanitest koridorides.
Viimasel koolipäeval enne vaheajale jäämist tähistasime ettelugemispäeva. Kohe hommikul käis kooli direktor lugemas ette „Mardileiba“ 5. ning Krõlovi valme 6.klassis. 7.klassile oli ettelugemispäev ka loovtööks, nemad olid juba palju varem hakanud ette valmistama muinasjutte, mille esitamist saaks vürtsitada näitlemisega. Ette käidi lugemas näiteks muinasjuttu „Vapilõvi“ algkoolimaja esimestes klassides ja Maardu lasteaias Sipsik. Teistes klassides esitasid muinasjuttu „Tuule ema“ huvijuht ja 5.klassi Lilli. Muinasjutu saateks etendati lugu ka käpiknukkudega. Oli tore päev ning loodetavasti võttis nii mõnigi sellest inspireerituna juturaamatu kätte ka koolivaheajal!
Õpetajate päev
05.10.2018
Õpetajate päev on üks kooliaasta lõbusamaid ja oodatumaid sündmusi: saavad siis ju gümnasistid ise õpetaajaametis kätt proovida ning õpetajad lõbusalt õpilasi etendada. Sel aastal otsustas kooli hoolekogu samuti õpetajate päeva organiseerimisel abiks olla ning koostöös aktiivsete lapsevanematega sündis nauditav päev kõigile!
Kohe hommikul koguneti peamaja vestibüüli, kus 3.b klassile (kelleks kokkuleppe kohaselt õpetajad sel päeval kehastusid), vajalikud vahendid värviliste õhupallide ja pulgakommide näol kätte jagati. Koolikell vahetas omanikku ning võim anti kooli direktori poolt õpilastest juhtkonnale. Õppejuhti kehastas sel päeval 12.klassi Helina, direktorirolli oli valitud Jan. Kõik õpetajate asendajad said rinda asendatava õpetaja nimesildi. Algasid tunnid, sel päeval 35-minuti pikkused. Ka õpetajaid ootas sel päeval sisukas programm: näitering ning muusikatund. Esimeses saime ülesandeks etendada Punamütsikese muinasjutt omas, kaasaegses võtmes. Rollid jagunesid kiiresti ning naerda sai kõvasti. Lühikese muusikatunni ajal pidid õpetajad selgeks saama rütmika Despacito- viisil räpiloo, mil spetsiaalselt meie koolile kirjutatud sõnad. Vahepeal olid hoolekogu naiste hoolitsevad käed katnud õpetajate tuppa maitsva peolaua, mis erinevate küpsetiste ja maitsva sushi all lausa lookas! 2.a klassi õpetaja Tiina oli lastevanemate poolt saanud suisa nimelise tordi! Paljud õpetajad said sel päeval toredaid kingitusi, õnnitluskaarte ning muidugi lilli. Järgnenud aktusel sai aga nalja kõvasti, aktust juhtis 6.klassi Karl. Kõigepealt tervitas saalisolijaid 7.klassi neiude ansambel juhendaja Viive kaasabil Lauluga õpetajast. Seejärel etendati telemängu Targem, kui 3.b ning õpetajad astusid ette oma vastõpitud näidendiga. Punamütsikese rollis oli õppejuht Raina, emana kooli psühholoog Annika, hundinahas õpetaja Jaan ja näiteks metsaülemana kooli direktor Veigo. Naerupahvakuid kutsusid esile ka õpetajate Karini ja Tiina esitatud mutikesed.
Ka õpetajate esitatud Despacito pälvis publiku tunnustuse. Seejärel said sõna selle päeva juhirollides olnud Helina ja Jan. Hoolekogu eestvedamisel anti sel aastal välja kaks lemmikõpetaja karikat. Algkooli- ja suure maja lemmikõpetajaid sai hääletada eelnevalt nädala jooksul kas Stuudiumis või hääletuskasti vahendusel klassides. Kui hoolekogu esimees Annika ette astus, oli põnevus suur. Kuldsed karikad aukirjadega läksid väikese maja poolt Raina Vilkesile ning suure maja poolt Gerli Rapperile. Palju õnne ja aitäh kõigile, kelle kaasabil tore üritus õnnestus!
Kallavere Keskkooli õpetajad pälvisid tunnustust!
05.10.2018
5.oktoobril toimus Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik õpetajate päeva tähistamine, linna parimate pedagoogide autasustamine. Üritus toimus üle-eestilise „Eestimaa õpib ja tänab" Aasta Õpetaja konkursi raames, mis toimus Maardu linnas esmakordselt.
Pidulikule üritusele olid kutsutud muidugi kõik linna pedagoogid, kaetud oli pidulik kohvilaud, musitseeris Maardu Kunstide Kooli sümfoniett-orkester.
Õpetajaid tervitasid Maardu linnapea Vladimir Arhipov ning volikogu esimees Alar Lyra. Järgnes nominantide autasustamine. Ka Kallavere Keskkoolil olid konkursil oma nominandid: Maardu aasta põhikooli aineõpetajaks Jaan Kaupmees, Maardu aasta gümnaasiumiõpetajaks Aleksandra Kadinets, Maardu aasta klassijuhatajaks Kerli Vallmann ning Maardu aasta õppeasutuse juhiks Raina Vilkes. Laureaaditiitli tõi koju Jaan Kaupmees, kes nimetati Maardu aasta põhikooli aineõpetajaks 2018. Kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel sai tunnustuse meie õpilaste ettevalmistamise eest Maardu-Lasnamäe ühisel spordipäeval.
Palju õnne meie õpetajatele nominatsiooni ning laureaaditiitli eest! Olete parimad!
Reipalt koolipinki
4.oktoobril toimus meie kooli spordipäev. Päev algas kogu koolipere ühise soojendusvõimlemisega, mille viis läbi õp Killu . Seejärel startisid teatejooksud, kus osalesid klasside 8-liikmelised võistkonnad.
Peale seda toimus Euroopa spordinädala ürituse finaal, milleks meil oli kummikeksuvõistlus. Kõik õpilased said osaleda ja selgitati välja kummikeksukuningas Kirill ja -kuningannad Anastasia ja ja Merilin. Võitjad said diplomi ja sinise spordisärgi. Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile tänasid meie kooli Spordinädala läbiviimisel tänukirjaga. Aitäh ka kõikidele usinatele hüppajatele ning idee autorile õp.Karinile, kes klassid kummikeksukummidega varustas ja õigesti hüppama õpetas!
Pärast kummikeksimist jäid 5.-12.klassi õpilased staadionile mõõtu võtma 60 või 100 meetri jooksus ja kaugushüppes. Väga hea tulemuse tegi Andry Auväärt 60 meetri jooksus, mis oli kooli rekordi lähedane.
1.-3.klass suundusid peale teatejookse Maardu parkmetsa, kus toimusid klassidesisesed toredad mängud: loodusteemalise ristsõna lahendamine, looduslikest materjalidest maastikukunstipildi koostamine ning munakarbimäng, kus tuli loodusest leida erinevate algustähtedega sõnu.
Suur. suur tänu kõigile klassijuhatajatele , õpetajatele ja kogu kooliperele! Teie kohalolek andis päevale hea energia. Ehkki ilm oli tuuline, paistis päike ning õigesti riietunud õpilased jõudsid ka autasustamise ära oodata!
Meie õpilased noorte olümpial!
14.09.2018
14.septembril toimus juba kolmandat korda Maardu ja Lasnamäe noorte olümpia. Pidulikule avatseremooniale järgnesid erinevad teatevõistlused. Meie kooli koondvõistkonda kuulusid 4. ja 5. klasside õpilased Gloria Kala, Angelina Fomkina, Aleksandra Grišakova, Karina Ossipova, Aretemi Azarenko, Ramil Viirsalu, Maksim Ševtšenko, Kris-Martin Viigisalu, Vanessa Kask, Kaisa Kielas, Gerit Reidak, Laura Jõgi, Andi Metsaots, Kevin Metsküla, Kirill Mihhailov ja Artur Agu. Kallavere Keskkool saavutas võistlusel teise koha ehk hõbemedali! Võistkonda juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Karin. Palju õnne ja aitäh tublidele noorsportlastele oma kooli lipu kõrgel hoidmise eest!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender