Teated

10.klassid 2018/2019. õa
Vestlused sügisel 10. klassi sooviavaldused esitanud kandidaatide ja nende vanematega toimuvad 22.augustil.
Palun registreerida allpool oleva lingi kaudu!
Link
1.klassid 2018/2019. õa
Vestlused sügisel kooliteed alustavate õpilaste ja nende vanematega toimuvad 23.-24.augustil väikeses majas (Keemikute 24). Kellaaeg täpsustatakse kõikide peredega 21.augustil telefonitsi.
Kohtumiseni!
Vajalikud õppevahendid 1.klassis (esialgsed, klassijuhataja täpsustab)
ÕPILASPÄEVIKU LAPSELE KINGIB KOOL!
Lisainfo
Õpikute jagamine
Ootame õpilasi õpikutele järele alates 23. august 2018.
Raamatukogu avatud E-R 9.00-14.00.

1.klassid saavad oma õpikud kätte klassijuhatajatelt.
NB! Õpikutele tuleb paber ja/või kaaned ümber panna hiljemalt 3.septembriks.

Koolielu

Kallavere Keskkool käis Maardu linna päeval
21.07.2018
21.juulil tähistas Maardu linn linnapäeva. Kellapargis toimunud ürituse jaoks oli üles seatud lava ning oma tooteid pakkusid erinevad müügifirmad-teenusepakkujad. Ka Kallavere Keskkool oli oma kooli telgiga kohal end näitamas. Ühtses reas otse lava taga olid Maardu teisedki koolid. Olgu öeldud, et idee koolide osalemiseks linnapäeval andiski Kallavere Keskkool, linnale see meeldis ning spetsiaalselt selleks puhuks said kõik koolid linnavalitsuseslt kingituseks suured välitelgid! Nüüd on meil oma mahukas telk toredateks õueüritusteks olemas, aitäh!
Kunstiõpetaja Gerli, algklasside õpetaja Tiina ja huvijuhi Ave-Maria juhendamisel pakkusime oma telgis lastele maalimist ja meisterdamist. Eelmisel õppeaastal soetatud maalimolbertid seisid efektselt ning kutsusid suuremaid ja pisemaid kunstihuvilisi maalima. Kõige väiksemad kunstnikud olid sülebeebid, kes emme sülest oma esimesed pintslitõmbed tegid. Päris mitmed lapsevanemad innustusid maalimisest ka ise ming koos valmisid suurepärased suvepildid! Laua taga sai meisterdada taaskasutatavatest materjalidest: punuda papitükile riidetükkidest-lõngajuppidest vaipa või meisterdada tualettpaberirulli sisudest kasse. Mõlemad tegevused olid meelepärased ning mõni laps veetis meie telgis mitu tundi.
Päeva lõpuks väisas ootmatult meie telki laulja Erich Krieger, kes kinkis oma lauludega CD-plaadi ning oli lahkelt nõus ka pilti tegema. Aitäh õpetajatel, kes viitsisid puhkuse ajast tulla kooli esindama, aitäh kõigile, kes meie telki külastasid ja tegevustes kaasa lõid!
Kooliaasta sai läbi- ilusat suve!
11.06.2018
Kallavere Keskkooli kooliaastat lõpetav aktus toimus 11.juunil. Kollastes värvides dekoreeritud võimla oli kevadiselt rõõmus. Aktust alustas 4.klassi tüdrukute ansambel vana tuttava Koolikella-lauluga. Seejärel sai sõna kooli direktor Veigo Juuse, kes muuhulgas oma oma kõne ajal publiku hulgas „laineid“ korraldas ja sellega veidi elevust tekitas. Kooli õppejuht Raina Vilkes tänas kõiki tublisid õppureid ning andis kiituskirjad ja šokolaadimedalid iga klassi parimatele. Lisaks tänati eraldi mudilaskoori, soliste ja kõiki rahvatantsuklasse tubli esinemise eest läbi kooliaasta. Tänusõnad edastati õpetaja Viivele, kes viis mudilaskoori Harjumaa laulu- ja tantsupeole Viimsis. Tänati õpetaja Margitit, kes korraldas koolis matemaatikavõistlust Känguru. Lillekimbud said kehalise kasvatuse õpetaja Karin toredate sportlike ettevõtmiste eest lõppenud kooliaastal, rahvatantsuõpetaja Killu Tiigimäe ja õppejuht kooli esitamise eest Aasta Kool 2018 konkursile. Õnnitleti ka õpetaja Kerli Vallmanni, kes läbis Noored Kooli kaheaastase õppe. Õpetaja Annika andis üle diplomid ja auhinnad algkoolimajas toimunud Bayblade`i võistluse korraldajatele ja võitjatele.
Tehtud töö ja panuse eest tänati õpetajaid, kes uuest õppeaastast Kallavere Keskkoolis enam ei tööta: õpetaja Mari Speek, Tõnu Mändveer, Kristina Matejuk ja Annika Valge. Õpetaja Annikat, kes meie koolis lapsi õpetanud juba pea 19 aastat, sai kooli poolt tänuks lillekimbu ja karbi ehtega. Aktust ilmestasid veel kooliõpilaste esinemised: 8.klassi Andry luges kauni M.Raua luuletuse Koolikell, 4.klass esitas rahvatantsu Savikoja venelane ning 3.klassi solist Aleksandra laulis laulu Suvi võib alata. Üritust konfereerisid 4.klassi Sanaaliidia ja kooli huvijuht.
Suvi võib nüüd tõesti alata! Puhakem hästi! Ilusat suve! Kohtumiseni meie armsas koolimajas uuesti sügisel!
Tallinna võimlemispidu
03.06.2018
3.juunil toimus Pirita velotrekil 19. Tallinna võimlemispidu. Traditsiooniliselt oli osalemas ka meie kooli rühm, seekord 1.-3.klass õp Annika Valge juhendamisel. Lapsed esitasid kava "Rõõm" ning tundsid ise peost tõelist rõõmu ja vaimustust. See ongi kõige suurem rõõm õpetaja jaoks.
Pildile on haaratud ka kava autor ja liigijuht Taimi Ainjärv.
Käisime kogu kooliga matkamas!
05.06.2018
Eelmisel aastal alustatud kevadine kogu kooli matkapäev toimus ka sel aastal - 5.juunil käisime taas kogu kooliga matkamas! Ehkki lubas vihmast ilma, paistis kogu ennelõuna päike ja kerge tuuleke ei teinud metsas kellelegi liiga, sest justnimelt metsa oma sammud hommikul kl 9 seadsme. Maardu Maxima XX kõrval asuvas metsapargis oli Kallavere Keskkooli telk juba üleval, kõlas mõnus muusika. Kui direktori oli matkapäeva avatuks kuulutanud, viisid kõigile ühisvõimlemise läbi tublid 6.klassi neiud Lisette Pent, Lisette Arminaits ja Nele-Liis Juhani. Peale seda selgitas õpetaja Karin Pärtel, kuidas matkapäeval klasside kaupa metsas liikuda. Soov oli proovida esimest korda GPS-kunsti ehk loomingulist liikumist, mille mõte on liikuda metsa all mingit kujundit mööda. Gps-i abil joonistub liigutud kuju kaardile. Juba enne olid kõik õpetajad saanud juhendi laadida oma mobiiltelefonidesse rakendus Endomondo. Kõikidel klassidel paluti metsa alla „joonistada“ kalakujund, kuid lubatud olid ka teised kujundid. Aega liikumiseks anti täpselt 60 minutit. Ka õpetajate võistkond läks liikvele: läbi kraavide ja sissekasvanud metsarägastiku murti end lõpuks kuni Maardu Linnavalitsuse hooneni, kui kaardile oli joonistunud midagi kalapea ja –rootsusarnast. Ka teised matkaseltskonnad hakkasid vaikselt saabuma ning oma kaardi koos sinna joonistunud kujundiga pidi laadima Stuudiumisse kõigile nähtavaks. 3. ja 4.klass näiteks olid kõndinud joonise, millele anti nimeks Vanaema kalal, 1b klass kõndis puulehekujuliselt, 8.klassil tuli kaardile päris korralik uimede ja sabaga priske sulpsulööv kala. Huvitavatest kujunditest kõnniti veel 2.a klassi poolt Kallavere linnuke, 7.klassil oli aga aega metsa all lisaks ka käepärastest materjalidest kalakuju meisterdada! Ka lõuna sõime sel päeval sealsamas metsa all, lapsed nautisid looduses einestamaist väga! Vahepeal olid meie laagriplatsile saabunud Avo Aljas ja Raili Umda Kaitseliidust. Railiga liitusid kohe kooli kodutütred ning koos hakati juhendama, kuidas käepärastest materjalidest metsas olles joogikõlbulikku vett teha. Lisaks sai lahendada ristsõna ja panna õigesti kokku tükkideks lõigatud kaarti. Üpris keeruline oli ka nn NATO tähestikus kirjutatud teksti desifreerimine, sellega said hakkama vaid vähesed. Major Avo Aljas ootas suuremaid klasse metsa all, kus oli võimalik proovida leida metsa alla peidetud sõdurivarustust. Kasutada võis ka binoklit.
Matkapäeva lõpus said kõik klassid diplomid ja väikesed kommikotid tubli osalemise eest. Kui rahvas laagriplatsilt suures osas juba lahkunud oli, saabus metsast ka viimane seltskond, 6.klass, kes olid jalutanud mitme tunni pikkuse angerjakujulise jalutuskäigu.
Maardu kevadjooks
26.05.2018
26.mail toimus traditsiooniline Maardu kevadjooks.
11-12-aastaste tüdrukute hulgas võitis 1.koha Evelyna Ossipova 3.klassist. Õnnitleme!
Tunnustame ka teisi jooksnud õpilasi, keda polnud sel aastal just palju.
Tervisliku eeskujuna startis jooksurajale ka kooli meditsiiniõde Viktoria Solomina.
1.-3.klassi tantsuring esines enne autasustamistseremooniat võimlemiskavaga.
Kevadkontsert Lapsepõlve lood
11.05.2018
Kevadkontserdil esinesid meie kooli tublid laulu- ja tantsulapsed: 4., 5. ja 6.klass ehk rahvatantsuklassid, tantsuring, mudilaskoor, solistid Liis-Marii koos 4.klassi ansambliga ja Lisette 6.lassist. Lisaks 1.b klass kogu koosseisus ja õpetajate ansambel plokklöödi, väikekannelde ja lauluga. Meie tänavune kevadkontsert jutustas vaatajale lugusid lapsepõlvest. Vaheklippidena kõlasid ka laste poolt sisseloetud toredad lood märtsikuus toimunud kirjandusliku omaloomingu konkursilt. Oma kooli töötajatega oli juba varem filmitud väikeseid videoklipikesi, kus intervjueeritav sai meenutada mõnd seika oma lapsepõlvest. Lugusid rääkisid algkoolimaja valvuritädi Anna, 1 a klassi õpetaja Tiina, kooli endine remondimees Jüri, koolisöökla töötaja Eha, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Katrin ja kooli direktor Veigo. Toreda omakirjutatud muinasjutu Pääsuke reisib luges linti 3.klassi Karina. Kontserdi vahepaladena kõlasid veel 4.klassi Liis-Marii jutustus Eesti Lipp ja 8.klassi Sabrina Lugu varesest. Lavadekoratsioonidena kasutasime meie kooli laste kunstitöid, mis vaheldusi laulude-tantsude taustaks lava tagaseinal.
Kontserdi lõpus õnnitles direktor kõiki emasid ja vanaemasid eelseisva emadepäeva puhul ning pühendas neile loo Pisut sinu sarnane, mille laulis 9.klassi solist Kariima.
Kallavere Keskkooli kevadkontsert toimus selgi aastal Maardu Vaba Aja Keskuse saalis, sest oma saali lava ja vajaliku kaasaegse heli- ja valgustehnikaga koolil pole. Nii saavad ka meie kooli lapsed päris laval esinemise kogemuse kätte.
Aitäh kõikidele esinejatele! Aitäh õpetajatele! Ja tänu ka lapsevanematele, kes nii tublid lapsed on kasvatanud!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender