1.klassidesse avalduste vastuvõtt on alanud
Registreerimine toimub kooli kantseleis argipäeviti kell 9:00-16:00. Kaasa võtta vanema isikut tõendav dokument ja lapse sünnitunnistus ja/või ID-kaart. Avaldust saab täita ka eelnevalt http://kallavere.edu.ee/avaldused.php.

Koolielu

Kaheteistkümnendike viimane koolikell!
12.04.2018
12.aprillil toimus Kallavere Keskkoolis XII klassi viimane koolikell. Seitse abiturienti on valmis küpsuseksamiteks ning traditsiooniliselt toimub viimane koolipäev enne eksamiteks õppimist lõbusas „tutipeo“-võtmes. Hommikul võtsid lõpetajaid kooli fuajees vastu X ja XI klassi õpilased, iga päevakangelane sai värvilise õhupalli ja pulgakommi. Nagu juba kombeks saanud, tuldi kooli mudilaseks riietatuna: traksipükstes- nokamütsides, kaasas mängukannid. Esimese tunni viisidki abiturientidele läbi teised gümnasistid, koos valmistati magus tort ja tehti näomaalinguid. Edasi siirdusid abituriendid algkoolimajja, kus oldi külalisõpilasena algklassides ja mängiti oma väikeste koolikaaslastega.
Kell 12 algas aktus. Abituriendid sisenesid õhupallide ja mänguasjadega kaunistatud aulasse, käekõrval esimeste klasside koolijütsid. Kõige ees sammus klassijuhataja Aleksandra Kadinets, kes helistas viimast korda sümboolselt koolikella. Üritust konfereeris VIII klassi õpilane Mait Juuse. Järgnes XII klassi klassijuhataja kõne ja tervitusetteasted teiste klasside poolt. I b klass esitas näiteks toreda laulu "Maa tuleb täita lastega", mis oli niivõrd siiras, et terve saal sellele kaasa elas! II b klass tervitas abituriente spetsiaalselt neile kirjutatud luuletusega. V klass oli oma etteasteks samuti väga põhjalikult valmistunud: lavale tuldi hiigelsuurte pappkastidest valmistatud rongivagunitega ning Gena ja Potsataja kostüümides. Õpetaja Viive Loov abiga esitati laul "Sinine vagun". Ka õpilasesindus tervitas abituriente lauluga, see oli Grete Paia poolt tuntuks lauldud "Päästke noored hinged". Gümnasistid kinkisid abiturientidele omalt poolt suure tordi, mis toodi aulasse efektselt pimedas ja põlevate küünaldega. Aktuse kõige vahvam moment tuli aga lõpus, mil konferansjee teadustas välja koolidirektori kõne ning esireast tõusis II b klassi poiss Mattias ning sammus kõnepulti. Mattiase roll direktorina kukkus imehästi välja! Oma kõnes manitses ta abituriente veidi ning soovis edu lõpueksamitel. Seejärel viis päevakangelastega läbi kiire küpsusvande, kus tuli vahukomme täis suuga korrata üldtuntud koolitarkusi- kogu aula rõkkas naerust. Loodetavasti sujuvad meie kaheteistkümnendikel eksamid hästi ning näeme kõiki seitset 22.juunil lõpuaktusel sama rõõmsatena istumas!
Algklasside parimad etlejad on selgunud!
29.03.2018
Emakeelekuu, meie koolis, lõpetas algklasside etlejate konkurss, mis toimus 29.märtsil. Eks usin luuletuste harjutamine käis klassides ja kodudeski juba palju varem. Konkursile registreerus 14 1.-3.klassi last, kahjuks oli tähtsaks päevaks haigus etlejate ridu mõnevõrra vähendanud. Iga etleja oli omale terve klassitäie pöidlahoidjaid kaasa võtnud. Etluskonkurssi viis läbi Sipsik, kõikidele lastele teada-tuntud eesti raamatutegelane. Sipsik selgitas publikule etluskonkursi tingimusi ning tutvustas auväärt žüriid: emakeele- ja kirjanduse õpetajaid Eeva Mesi ja Katrin Kuusk, raamatukogu juhataja Mare Peterson ning 12.klassi õpilane, näitlemishuviline Tauri Põlda.
Kuna käesoleval aastal tähistab Eesti Vabariik oma 100.sünnipäeva, siis pidid ka esitatavad luuletused olema eesti kirjaniku kirjutatud ming rääkima kodust või kodumaast. Kõlasid luuletused K.Merilaasi, O.Saare, H.Vilepi jt. eesti kirjanike sulest. V.Luige luuletusi esitati lausa kolm! Etlejad ei kasutanud mikrofoni, sest hea luuletuse lugeja hääl peab ise olema piisavalt kandev ning kõlav. Kuni žürii rasket otsust tegi, viis Sipsik publikule läbi lasteraamatuteteemalist välkviktoriini. Näiteks küsiti, mis värvi oli Segasumma suvila maja või mitu aastat magas Okasroosike.
Kallavere Keskkooli algklasside parim etleja on 1b klassi poiss Patrick Dambe, kellele tõi võidu H.Vilepi luuletus „Kodumaa. See oli hästi peas ning esitati soravalt ja julgelt! II koha sai Aleksandra Grišakova IV klassist, tema loetud „Pääsukese elu“ autor on V.Luik. III koha vääriliseks tunnistati 1b klassi õpilane Kätriin Marinel Naar, kes luges M.Linnamäe „Meie pere“. Lisaks anti välja ka mõned eriauhinnad: vapruse eest Tristan Eric Münterile, selgeima esituse eest Gloria Kalale, pikima luuletuse eest Mattias Viirmaale, hingelisema esituse eest Angelina Fomkinale. Kõik võitjaid said aukirja ning valida omale meelepärase lasteraamatu auhinnalaualt.
Ehkki märts on nüüd läbi, jagub emakeelekuul algatatud tegevusi veel aprilli kuussegi: õpilaste omaloomingukonkursi tööd vajavad nüüd žüriiliikmete läbilugemist ning hindeid, parimad kuulutatakse välja vahetult enne kevadvahega 20.aprilli aktusel!
Emakeelekuu Kallavere Keskkoolis
Märtsikuise emakeelekuu puhul käis meie koolis mitu põnevat külalist. 9.märtsil käis meil külas lastekirjanik Mika Keränen. Keräneni raamatud on meie lastele hästi tuttavad, kuid tore oli kohtuda ka kirjaniku endaga; saime teada tema jalgpallihuvist ja kuidas ta üldse noore mehena Eestisse sattus. Põnev oli teada, et ka tema on kunagi töötanud kooliõpetajana. Oma raamatuid kirjutab ka aga eraldudes kusagil maakohta täielikku vaikusesse ja paneb kirja terve raamatu ühekorraga. Ka lapsed said kirjanikule küsimusi esitada, poisse huvitas muidugi kõik jalpalliga seotu. 6.klassi neiud võtsid kirjanikult peale kohtumist veel väikese lisaintervjuu plaanitava koolilehe tarvis. Mika Keränenile meeldis meie kool ja vastuvõtt väga, ka kooli raamatukogu täiendas oma varusid mitme tema lasteraamatuga.
Suurematele klassidele toimus aga 13.märtsil hariv kohtumine kalamburist Keiti Vilmsiga. Keiti Vilms sai tuntuks, kui Twitteri-kirjanik, keda tema keeleteemaliste säutsude tõttu Säutsupääsukeseks nimetatakse. Keiti rääkis oma tegemistest ja näitas, milliseid kalambuure ta on välja mõelnud ning kuidas üldse keele ja sõnadega mängida on võimalik. Keiti kutsus noori üles usinalt raamatuid lugema ning tuletama iga päev meelde mõni vana eestikeelne sõna. Keiti on ise agar vanade sõnade elluärataja ning Johannes Aaviku Seltsi liige. Keitil oli kaasas ka ERR ajakirjanik, kes tema tolle päeva tegemistest akrtikli kirjutas. Seal on sees ka meie kooli kohtumine, loe või ise:Link
Emakeelepäeva tähistasime aga kauni aktusega, kus osalesid suure maja õpilased. Aktust juhtisid 6.klassi Caroly ja Lisette. Ettekande emakeelepäeva saamisloost ning Kristjan Jaak Petersonist tegi 8.klassi Kelly. Eesti kirjanike luulet lugesid Mia 5. ja Mait 8.klassist. Kauni rahvalaulu Tütre tänu laulis 7.klassi Mia–May. Aktuse lõpetas 8.klassi poiste omaloominguline film Kuu, mis rääkis nägemuse Kristjan Jaak Petersonist ning kuulsa luuletuse sünnist. Filmi idee autor on Andry, teistes osades astusid üles Nikita ja Eduard. Drooniga filmis 7.klassi Erich-Mark. Film oli tõesti lahe ning seda saatis kõva aplaus! Filmi ennast saab aga vaadata meie kooli Youtube`i kanalilt selle lingi alt: Link
Emakeelekuu ei ole veel lõppenud ja nii jagub meilgi veel tegevusi. 29.märtsil selgitame välja oma kooli algklasside parimad etlejad ning kuu lõpuni kestab õpilaste omaloomingukonkurss. Parimad kirjutajad selgitame välja aprillikuus.
Kallavere Keskkool korraldas kogukonnale väärika Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva
24.02.2018
Juba mitu kuud enne tähtsat päeva otsustas kooli juhtkond ühiselt, et sel aastal soovime Eesti Vabariigi sünniaastapäeva suurejoonelisemalt tähistada! Et tähtsat üritust viiakse läbi õigel päeval, 24.veebruaril, oli samuti kohe selge. Soov oli ainsa kohaliku eestikeelse koolina pakkuda väärikas üritus just kogukonnale laiemalt. Järgnevatel tundidepikkustel aruteludel pandi 24.veebruari hommik paika minutilise täpsusega ning ülesandeid jagus kõigile koolitöötajatele, kes soovisid aidata. Loomulikult kaasasime ka sõpru, sest ainult ühiselt saavadki sündida tõeliselt vägevad asjad! Polnud teada, kas üritusele tuleb 20 või 200 inimest, leidus skeptikuid ja kahtlejaid. Maardu linn toetas kooli ideed 24.veebruari üritusest kohe algusest ning pani oma õla ala materiaalsete vahenditega toetades.
24.veebruari hommikul oli kogu koolipere igatahes valmis! Juba kella kuuest toimetasid õuel meesõpetajad lumetöödega, sest ilmataat õnnistas sünnipäevahommikut armsa pehme lumesajuga. Igal õpetajal oli teada oma ülesanne: kes keetis teed, kes süütas küünlad, paigaldas helitehnikat või korraldas parkimist. Kella 7 paiku hakkasid tasapisi saabuma ka külalised, keda juba väraval tervitasid rõõmsad kodutütred-noorkotkad. Iga tulija sai kingituseks sinimustvalge lipu ning laululehe. Et hommik oli varajane, oli võimalik lipuväljakule kaasa haarta soe teetops. Tulijaid tervitasid juba eemalt lõbusad puhkpillihelid, sest telgi alla oli end sisse seadnud Maardu Puhkpilliorkester. Spordiväljakul oli näha sõjaväemundreid ja rahvariideid, oli vanemaid inimesi ja titevankreid, tuldi perede ja mitme põlvkonnaga. Täpselt päikesetõusul kell 7.33 kõlas Kallavere Keskkooli õuel Eesti Vabariigi hümn nii, nagu tuhandetes teisteski kohtades üle Eesti. Hümni eeslauljaks oli meie kooli 7.klassi õpilane Mia-May Metsaots. Järgnes palvus, mille viis läbi Muuga Sadama Meremeste Kodu diakon Herki Talen. Lauldi Jumal hoia Eestimaad. Kooli kolme lipuvardasse heisati lipud, abiks kooli kodutütred ja noorkotkad. Järgnesid sõnavõtud Maardu linnavolikogu esimehe Ailar Lyra ja Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkonna pealiku major Avo Aljase poolt. Armsa hommiku kooli õuel lõpetas segarahvatantsurühm Jõelähtme Muhedad. Küll oli ilus näha kaunist eesti rahvatantsu ja keerlevaid kirjuid seelikuid lumisel taustal, külakostiks toodud Põhjamaa tõi arvatavasti nii mõnelegi külalisele pisara silma. Siis palusime külalised lahkesti „tuppa“ ehk kooli spordihoonesse, mis Rootsi-Kallavere küla muuseumi abil vanade taluesemetega rahvuslikus võtmes kaunistatud. Iga külalist tervitas isiklikult saaliuksel rahvariietes juhtkonna liige käepigistuse või sünnipäevatervitusega. Oli tuttavaid nägusid ja ka neid, kes võibolla meie kooli uksest esmakordselt sisse astusid. Kauni Urmas Alenderi isamaaliste laulude kontserdi kinkisid külalistele muusikud Margus Vaher ja Paul Neitsov. Nagu sünnipäevale kohane, oli meiegi üritusel pidulik peolaud kiluleivade ja imemaitsva martsipantordiga! Peolauda aitas korraldada kooli hoolekogu. Saalis oli sõbralik, sundimatu meleolu, kõikjal rahulolevad näod.
Lõppkokkuvõttes võme tõdeda: üritus õnnestus imehästi! Aitäh kõigile, kas kaasa lõid ja külla tulid! Head Eesti 100 juubeliaasta jätkumist!
Eesti Vabariik 100 kontsert-aktus Kallavere Keskkoolis
23.02.2018
23.veebruar tähistas koolipere Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva ühise kontsert-aktusega. Selleks puhuks oli kooli võimla kaunistatud rahvuslikult vanade esemetega; lava kaumistasid kaltsuvaibad, vana riidekirst ja talupojalaud, seintel olid 100-aasta vanused tikitud tekid. Kõik need rariteetsed esemed sai kool laenuks Rootsi-Kallavere küla muuseumist, sealse perenaise usinate kätega kooti kooli jaoks kaltsuvaibad, mida tulevikuski üritustel kasutada. Üritust juhtisid Kristiar 5. ja Karro 12.klassist. Aktuse avas 1. a klass, kes oma rahvapärimushuvilise õpetaja Tiinaga olid õppinud kenasti selgeks tantsu Tere Toomas Tolumats, mida ka lauldi. Laulu saatis õpetaja Viive akordionil, tantsima paluti ka esiereas istuvad õpetajad. Armsa laulu Kodus esitas solistina 4.klassi Liis-Marii. Kooli mudilaskoori esituses kuulsime laulu Nagu muinasjutt.
Eraldi tantsuploki said kontserdil rahvatantsijad, neid oli esindatud lausa kolm rühma. Kõige nooremad ehk algklasside tüdrukutest koosnev tantsuring olid õpetaja Annika juhendamisel selgeks õppinud tantsu Isamaa hiilgava pinnalla. Õpetaja Killu juhendatud olid aga 5.klassi Oige ja vasemba ja 6.klassi Kaera-Jaan. Tantsuetteasted olid hoogsad ning tantsijatel kenasti selged, rõõm oli näha nii palju kauneid rahvarõivaid ja rõõmsaid nägusid tantsupõrandal! Ka kooli suuremad klassid said kontserdil sõna; luulekollaažiga esinesid Meriliis 5. ja Kelly, Andry ning Mait 8.klassist. Lisaks teavitasid 8.klassi Nikita ja Eduard oma loovtöö, fotokonkursi #100päevakallaverekoolis lõppemisest ning kutsusid kõiki fotonäitust vaatama. Lisaks autasustati parimaid pildisaatjaid.
Kontserdi lõpetasid õed Maria 2. ja Aleksandra 3.klassist duetiga Eestimaa on selline. Lauljaid juhendas õpetaja Viive.
Pärast aktust algas nädalane koolivaheaeg. Ehkki oli reede ja aktuse puhul lõppes koolipäev ka varem, oli koolimajas veel peale aktsustki palju lapsi liikvel, kes lihtsalt ei tahtnud koju minna! Koolis on ju nii tore!
Sõbrapäev
14.02.2018
Kallavere Keskkooli sõbrapäev möödus sõbralikus, rahulikus tempos. Kooli aknad olid kenasti rippuvate südametega kaunistatud tänu 5., 6. ja 8.klassi tüdrukutele! Kohe hommikul olid õpilasesinduse tublid liikmed abis ja jagasid loosipileteid kõigile saabujaile. Kell 7.40 alustas oma tööd vaid selleks päevaks avatud Radio Valentine. DJ tööd tegi esmakordselt 8.klassi Andry ning sai sellega suurepäraselt hakkama! Raadioeetris kõlasid õpilaste tervitused ja teated, muusikat aitas valida 8.klassi Nikita. Muusikavalik oli seinast-seina, Viimse Reliikvia filmist Anne Veski ja Kiki Mikini! Igal vahetunnil hõigati välja ka sõbrapäevaloosi võidunumbreid, võitudeks olid pisikesed kingitused- sokolaadid, õhupallid, märkmikud jms. Pikkadel vahetundidel sai 8.klassi tüdrukute juhendamisel valmistada sõbrapäevakaarte. Kell 11 kogunes kogu kool võimlasse ühise, südamekujulise koolipildi jaoks! Võimla rõdult oli meid spetsiaalse tehnikaga filmima ja pildistama kutsunud Maardu videouudiste toimetaja, operaator Roman Silla. Valminud klippi ennast saab kooli kodulehel näha aga juba lähipäevadel!
Taliolümpiamängude-teemaline näitus raamatukogus!
09.02.2018
Kui 9.veebruaril avati XXIII taliolümpiamängud PyeongChangis Lõuna-Koreas, siis meie kooliraamatukogus avati samal päeval taliolümpiateemaline näitus! Näituse kuraatoriks on kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel, kes ka ise pealtvaatajana Vancouveri OM-l käinud! Karin on suur talimängude fänn, kuuludes aastast 1997. ka suusatajate fännklubisse. Näituse üles panekul olid Karinil abiks 6. klassi tüdrukud, kes koos rühmajuhi Lisette Pentiga koostasid taliolümpiamängude tutvustava plakati.
Näituse avamisel lõigati linti, pakuti valgeid vahukomme ning kiiremad said kingituseks selle aasta taliolümpiamängude rinnamärgi! Tule uudista ka näitust, sest 22. veebruaril toimub klassidevaheline näituseteemaline viktoriin, mis eeldab väljapanekuga põhjalikku tutvumist! Õpetaja Karin kutsub kõki üles olümpiamängudele kaasa elama ning ka ise talispordiga tegema!
Operatsioon Õ lahkas õpetajate huvialasid ja pakkus klassidele ühist tegutsemislusti
25.01.2018
25.jaanuaril toimus meie koolis omalaadne talendishow- Operatsioon Õ. Idee autor õpetaja Annika Valge soovis nimelt, et seekordne talendishow oleks kantud õpetaja hobist või huvialast ning klass esineks koos õpetajaga.
Reeglite järgi pidi etteastes osalema vähemalt pool klassist, kesta võis etteaste kuni 10 minutit ning kasutada võis ka teiste õpetajate abi või videomaterjali.
Esinemisi kutsusime hindama žürii koosseisus Maardu linnavolikogu esimees Ailar Lyra, Jõelähtme Rahvamaja kultuurijuht Merike Kahu ja Maardu Gümnaasiumi noortebändi solist, harrastusnäitleja Vladimir Urm. Kella kuueks koguneski kooli võimlasse kenake hulk publikut lapsevanemate ja kooliõpilaste näol. Klasside esinemisjärjekord oli õpilasesinduse poolt varem välja loositud, esinemised toimusid kahes vanuserühmas: 1.-4.klass ja 5.-12.klass.
Õhtujuhtideks olid seekord 8.klassi tüdrukud Valerija Razumovskaja ja Chrystyna-Maria Vesilinn. Külalisesinejateks kutsusime tantsutrupi Modus kasvandikud, võrratud Ander Ott Valge ja Elisa Arus.
Sel õhtul saime aimu õpetajate (sala)hobidest ja harrastustest. Nii näiteks esines 1.a klass õpetaja Tiina huvi baasil pärimusliku nõelamänguga, 3.klass tantsuteatriga oma õpetaja Annika tantsuarmastusest kantuna. Neljas klass esitles õpetaja Jaani unenägu ning tutvustas lähemalt discgolfi, 9.klass oli käinud tutvumas kirveviskamisega, sest nende õpetaja Maarika seda ala harrastab jne. Muidugi oli žüriil raske valikut teha, kuid lõpuks selgusid ka võitjad:
nooremas vanuserühmas I koht 3.klassile, selleks oli ühine bowlingumänguvõimalus. II koht- kinokülastus- II.b klassile armsa omaloomingulise laulu eest. Kolmanda koha, maitsva tordi sai 4.klass. Vanemas vanuserühmas võitis 7.klass etendades meisterlikult etüüdi „Üks päev kunstniku elus“ nind kingituseks saadi Jeti Jäähalli kinkekaart. II koha vääriliseks tunnistati 5.klass meeleoluka lauluga Sinine vagun, mille tõi lavale kogu klass! Üheskoos minnakse nüüd ka kinno. Kolmanda koha ja maitsva tordi sai 6.klass oma Juku anekdootide toreda etteastega.
Aitäh kõigile, kes Operatsioon Õ-s osalesid! Teiega koos on lahe!
Swedbank Pallilahing Harjumaa koolidele
23.01.2018
Meie kooli võimlas toimus 23.jaanuaril PALLILAHING, laste seas võrkpallimängu propageeriv üritus. Üritust toetasid SWEDBANK ja VÕRKPALLILIIT.
Võrkpalli pallilahing on 1-3 klassi lastele kohandatud lihtne ja lõbus pallimäng. Sobib nii tüdrukutele kui poistele, kuna mängus puudub füüsiline kontakt ja otsustab osavus ning täpsus. Mängu eesmärgiks on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele ning takistada püüdes palli maandumist oma väljakupoolele.
Võistlejaid oli Harjumaalt ja Tallinnast kokku 121 tüdrukut ja poissi. Meie kooli tütarlaste võistkond jäi neljandale kohale ning pääses edasi finaalturniirile 19.veebruaril Tartus. Poisid platseerusid seitsmendale kohale. Meie lapsi õpetas kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel.
Kõik osalenud said diplomi, esikolmik ka medalid. Võrkpalliliit kinkis igale osalenud koolile ka kolm võrkpalliga. Võistluse käigus loositi kaks meie kooli õpilaste joonistust, mis osalesid ülevabrariigilisel lastejoonistuste võistlusel "Me armastame Eestit ja võrkpalli“. Suur tänu Elli Tulp ja Maare Vint!
Meie aga hoiame oma pallitüdrukutele veebruariks pöialt!
Maardu parimate sportlaste tunnustamine
05.01.2018
Üritus toimus 5.jaan Vaba Aja Keskuses, kus tunnustati sportlasi 2017.a saavutuste eest. Meie koolist olid pidulikule vastuvõtule auhinda saama palutud järgmised tublid sportlased:
Robert Mhitarjan 7.kl - Eesti meister kreeka-rooma maadluses ja Euroopa meister sumos;
Daaniel Hallop 6.kl - taekwondos 2. ja 3.koht maailma karikavõistlustel
Kristop Koitsaar 12.kl - Eesti meister kickboxis
Koolipere kiidab ja soovib häid tulemusi edaspidiseks!
Kool sai omale uue vestibüüli ning kostitas kooliperet jõululõunaga
22.12.2017
22.detsember oli meie koolis viimane koolipäev enne jõulupuhkusele siirdumist. Nagu eelmiselgi aastal, toimus sel päeval ühine jõululõuna kõikidele kooliõpilastele- õpetajatele. Kuid veel enne seda toimus midagi väga pidulikku...
Olime kutsunud kõik oma õpetajad ja asjassepuutuvad linnaametnikud peamaja vestibüüli pidulikule avamisele!
Nimelt selleks päevaks olid valmis saanud ja üles seatud uued, spetsiaalselt meie vestibüüli jaoks kujundatud diivanid, mida võimalik mugavalt mitutpidi seada. Veel eelmisel õhtul sättisime vestibüüli üles uue, kaasaegse piltide riputussüsteemi ning näituse õpilaste parimatest töödest. Seinal oli ka uus puutetundlik infoekraan, kust mugavalt võimalus vaadata tunniplaani. Meeleolumuusikat mängisid Maardu Kunstide Kooli õpetajad.
Tervitusi-tänusõnu edastasid Maardu linnapea, Maardu linna volikogu esimees ja Kallavere Keskkooli direktor. Ühiselt eemaldati kate seinale kinnitatud mälestustahvlilt, mis kinnitas, et vestibüüli valmimine on Aasta Tegu 2017.
Tänati ka Aasta Tegijaid, tublisid õpetajaid ja koolitöötajaid, kes aasta jooksul oma tegemistega rohkem silma paistnud.
Ja siis oligi juba aeg minna võimlasse, kus tublide hoolekogu- emade eestvõtmisel olid kaetud pikad valged lauad. Kõik klassid sisenesid ükshaaval koos oma klassijuhatajaga. Direktor tänas kõiki lõppemahakkava kooliaasta eest, tuues eriti välja 8.klassi Nikita Gagarini, ilma kelle abita ei möödu ükski kooliüritus! Järgnes soe maitsev jõululõuna, taustaks mõnus jõulumuusika.
Oli ikka ilus aasta küll!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018Avalik kalender