Koolielu

Meie õpilased noorte olümpial!
14.09.2018
14.septembril toimus juba kolmandat korda Maardu ja Lasnamäe noorte olümpia. Pidulikule avatseremooniale järgnesid erinevad teatevõistlused. Meie kooli koondvõistkonda kuulusid 4. ja 5. klasside õpilased Gloria Kala, Angelina Fomkina, Aleksandra Grišakova, Karina Ossipova, Aretemi Azarenko, Ramil Viirsalu, Maksim Ševtšenko, Kris-Martin Viigisalu, Vanessa Kask, Kaisa Kielas, Gerit Reidak, Laura Jõgi, Andi Metsaots, Kevin Metsküla, Kirill Mihhailov ja Artur Agu. Kallavere Keskkool saavutas võistlusel teise koha ehk hõbemedali! Võistkonda juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Karin. Palju õnne ja aitäh tublidele noorsportlastele oma kooli lipu kõrgel hoidmise eest!
Maailmakoristuspäevad koolis!
15.09.2018
Eestlaste ettevõtmisel peeti esimest Maailmakoristuspäeva 15.septembril. Ka meie liitusime üleilmse ettevõtmisega, kuid pidasime oma koolis koristuspäevi 17.-19.septembrini. Haldusjuhi Meelis Merilai ettevõtmisel telliti kooli õuele 20m3 prügikonteiner. Juba varem oli suuremate klasside noormeestega kooli keldriruumides peituv vana mööbel märgistatud või lahti võetud, palju prügi kahe maja pealt kokku kogutud. Kolme päevaga täitus konteiner nagu imeväel! Suureks abiks oli kooli haldustööline Vello, kes kõik poiste ette tassitud esemed konteinerisse ruumisäästlikult ära paigutas. Eriline tänu IIIB klassile, ise nii pisikesed ja nii hakkajad- aitäh klassijuhataja Rainale! IX klass koos kehalise kasvatuse õpetaja Veigoga oli suureks abiks. Väga tubli oli VIII klassi Erich-Mark ja ülitubli sama klassi Robert. Samuti tänud V, VI, VII klassi tehnoloogiatunni poistele ja kõigile, kes koroistustöödes kaasa lõid! Meie kooli maailmakoristuspäevade raames said vanast kraamist koristatud kooli õuel asuvad garaažid ning mitmed laoruumid peamaja 0-korrusel.
Koolialguse aktus 3.septembril
03.09.2018
Üle mitmete aastate toimus meie kooli koolialguse aktus õues, kooli spordiväljakul. Ilm soosis õueüritust, juba hommikust saati säras päike ja oli suviselt soe. Kella üheksaks oligi kogu koolipere kenasti korvpalliplatsile kogunenud, meie uue sinise ja kooli logodega telgi all laual valmis aabitsad ja lillekimbud.
Veljo Tormise tuntud „Kevade“ filmi tunnusmuusika saatel hakkasid värsked esimese klassi õpilased algkoolimaja juurest aktuseplatsi juurde astuma, saatjateks gümnasistid. Kokku alustab meie algkoolis sel õpeaastal kaks esimest klassi 23 õpilasega, kelle klassiõpetajateks on Diana Krahe ja Veronica Kaupmees, mõlemad samuti uued õpetajad meie koolis.
Aktust alustasime Eesti Vabariigi hümniga, seejärel sai sõna kooli direktor Veigo Juuse, kes tutvustas kooliperele ka uusi koolitöötajaid. Lisaks esimese klassi õpetajatele on meil sellest õppeaastast uus haldustööline Vello Sõstar ja peamajas valvur Svetlana Šinkarjova. Koolis on sellest õppeaastast ka psühholoog Annika Agu-Aasrand, kes õpetab lisaks 4.klassile eesti keelt ning 12.klassile psühholoogiat. Kooli uus füüsikaõpetaja on Rauno Talussaar.
Uue õppeaasta alguse puhul tervitas kooliperet ka Maardu linnapea Vladimir Arhipov. Esines õpetajate ansambel, kelle juhendajaks muusikaõpetaja Viive Loov. Paljude jaoks oli aktuse oodatuim osa muidugi esimese klassi koolijütsidele aabitsate kätteandmine. Tore oli vaadata, kuidas direktor igaühe juurde alla kummardades tugeva käepigistusega aabitsa ja roosiõie kinkis. Aktusele järgnesid klassijuhatajatunnid, kus klassiõpetajate lauad rohkete lilledega kattusid.
Tere tulemast kooli! Loodetavasti kujuneb sellest tore ja teguderohke õppeaasta, kus igaüks saab oma panuse anda!
Kallavere Keskkool käis Maardu linna päeval
21.07.2018
21.juulil tähistas Maardu linn linnapäeva. Kellapargis toimunud ürituse jaoks oli üles seatud lava ning oma tooteid pakkusid erinevad müügifirmad-teenusepakkujad. Ka Kallavere Keskkool oli oma kooli telgiga kohal end näitamas. Ühtses reas otse lava taga olid Maardu teisedki koolid. Olgu öeldud, et idee koolide osalemiseks linnapäeval andiski Kallavere Keskkool, linnale see meeldis ning spetsiaalselt selleks puhuks said kõik koolid linnavalitsuseslt kingituseks suured välitelgid! Nüüd on meil oma mahukas telk toredateks õueüritusteks olemas, aitäh!
Kunstiõpetaja Gerli, algklasside õpetaja Tiina ja huvijuhi Ave-Maria juhendamisel pakkusime oma telgis lastele maalimist ja meisterdamist. Eelmisel õppeaastal soetatud maalimolbertid seisid efektselt ning kutsusid suuremaid ja pisemaid kunstihuvilisi maalima. Kõige väiksemad kunstnikud olid sülebeebid, kes emme sülest oma esimesed pintslitõmbed tegid. Päris mitmed lapsevanemad innustusid maalimisest ka ise ming koos valmisid suurepärased suvepildid! Laua taga sai meisterdada taaskasutatavatest materjalidest: punuda papitükile riidetükkidest-lõngajuppidest vaipa või meisterdada tualettpaberirulli sisudest kasse. Mõlemad tegevused olid meelepärased ning mõni laps veetis meie telgis mitu tundi.
Päeva lõpuks väisas ootmatult meie telki laulja Erich Krieger, kes kinkis oma lauludega CD-plaadi ning oli lahkelt nõus ka pilti tegema. Aitäh õpetajatel, kes viitsisid puhkuse ajast tulla kooli esindama, aitäh kõigile, kes meie telki külastasid ja tegevustes kaasa lõid!

Jätkub järgneval leheküljel: Koolielu 2017-2018