Koolielu

Hoolekogu kingitus
22.12.2016
Detsembris toimunud üritusel „Päkaristsed“ toimetas hoolekogu kohvikus ning saadud tulu eest osteti koolile juurde kott-toole, millega sisustati väikese maja koridor.
Lapsed naudivad vahetunnis seal olemist!

Aitäh hoolekogule ja kõikidele panustajatele!
koolipere
Pidulik jõulusöömaaeg
22.12.2016
Selle aasta viimasel koolipäeval toimus enneolematu üritus! Juhtkond oli otsutanud kutsuda kogu koolipere ühiste laudade taha pidulikku jõulupraadi sööma. Mõtte teostas väga suurepäraselt kooli hoolekogu.
Kell 10.30 sisenesid pidulikus riietuses õpilased ja õpetajad võimlasse, kus neid ootasid lumivalgete linadega kaetud lauad ja pingid. Enne sööki esines Marietta Liivak viiulil ning Kariima Saeed esitas jõulumeeleolu loova laulu.
Seejärel soovis direktor head isu ...
Praad oli maitsev, teenindus täiuslik, õpilased viisakad. Praele järgnes magustoiduks jäätis ning uksel said kõik kaasa kommipaki.
Koolipere tänab suurepärase mõtte ja teostuse eest juhtkonda ja hoolekogu!
Õpetajate tunnustamine 2016
22.12.2016
Õpetajad hindasid kolleegide tööd 2016.aastal. Kokkuvõttes anti välja tiitlid sellistes kategooriates:
• „Abivalmis ja lastesõbralik“ - algklasside maja koolitädi Anna Juśko
• „Projektide eestvedaja“ - õppealajuhataja Raina Vilkes
• „Staaźikas kolleeg“ - kehalise kasvatuse õpetaja Rima Klaus
• „Huvitegevuse eestvedaja“ - Annika Valge
• „Kolleeg märkab“ - Lea Seeman ja Kerli Vallmann
Jõulutöötoad
21.12.2016
Tavapäraselt oli eelviimase koolipäeva hommikupoolik sisusatud erinevate töötubadega. Valmistati kaarte, helkureid, piparkooke, tantsiti, mängiti, lauldi ja vaadati jõulufilmi.
Jõulupeod
20-21.12.2016
20.dets pidasid oma jõulupidu 1.-4. klassi lapsed. Peo etteasted olid seotud tervikuks näidendiga. Poiss Rein, keda kehastas Karl Šarikov, oli valetanud kaaslastele ja õpetajale ning tahtis rikkuda jõulupeo. Kuuse all tukkudes nägi ta unes, et teda ainsana ei võetud kaasa kosmosesse. Ta tunnistas oma viga ning lubas end parandada. Pisikeste rollidega said näidendis esineda enamus lapsi. Väga suur tänu lavatuse eest õp Merike Kahule ja õp Kristina Matejukile!
Muidugi tuli jõuluvana ning temale said absoluutselt kõik esineda ja soovijad oma salasoove öelda.

21.dets õhtul toimus 5.-11. klassi MOESHOW. Igale klassile olid loositud 3 värvi, mida nad oma riietuses kasutama pidid. Terve kuu oli palju mõttetööd ja askeldamist. Žürii (õpetajad Mari Speek, Jaan Kaupmees ja Kevin Liivamägi) ei suutnud seekord kohti jagada. Igale klassile anti tiitel:
• „Geniaalne briljantnõel“ - 10.kl
• „Tulevased Chaneli moemaja kunstnikud“ - 5.kl
• „Vana hea retro“ - 6.kl
• „Tulevased koolivormi tegijad“ - 7.kl
• „Kanged Kalevitütred ja Kalevipojad“ - 8.kl
• „Parim Instagrami staar“ - 9.kl
Lisaks moedemonstratsioonile pidi iga klass ette valmistama esinemisnumbri. Nendes võis näha laulu, tantsu, võimlemist, klounaadi ja mustkunsti. Vaimustav oli vaadata õpilaste ideid ja andekust!
Vanema astme õpilased avaldavad eriti suurt tunnustust peo organiseerinud 9.kl õpilastele Marylii Eikla ja Anna-Maria Paomees!
Õppereis Sankt-Peterburgi
16-18.12.2016
16.-18.dets viibisid meie kooli õpilased Sankt-Peterburgis ja Tsarskoje Selos. Nautisime Katariina lossi ja selle saalide ilu.
Peterburis külastasime Ermitaaźi, zooloogia ja dinosauruste muuseumi. Päevad olid tihedalt sisustatud ja huvitavad.
Jõelähtme jõulumaa
15-16.12.2016
Esmakordselt tegutses siinsamas meie läheduses Jõelähtme rahvamajas jõulumaa. Seda külastasid 2. ja 4. klass. Kuigi lund ei olnud ja jõulumaa oli siseruumides, olid tegevused ülitoredad! Lapsed meisterdasid väikseid mütsikesi, jõulukaarte taaskord ühel uuel viisil ning võisid valmistada ja kaunistada piiramatul hulgal piparkooke. Kõige lõbusam oli aga mängutuba. Mängiti etendust jõuluvana kotist väljajäänud mänguasjadest. Lõpuks tuli ka jõuluvana, kes andis väiksed kingitused salmi eest, ning mängiti ühiselt ringmänge.
Päkaristsed
10.12.2016
Laupäeval, 10.dets tehti meie koolis jõulueelseid toimetusi. Teist aastat toimus kogu pere üritus Päkaristsed. Osalesid kõik Maardu linna koolid ja lasteaed „Sipsik“. Oli võimalik meisterdada jõulukaunistusi vineerist, lõngast, erinevatest paberitest, arvutis – igale soovile midagi. Lisaks sai õhupallitoas teha loomi ning liikumistoas oma kehalisi võimeid proovile panna.
Laadal müüdi jõulukraami, ehteid ja villaseid sokke. 7.klass müüs omavalmistatud kaarte, mille kogu tulu eest ostavad õpilased loomade varjupaigale midagi vajalikku. Nende äri läks hästi.
Kallavere kooli hoolekogu oli sööklast kujundanud imelise kohviku. Lapsevanemate valmistatud suupistete müügi tulu läks algklasside majja kott-toolide ostmiseks. Suur tänu!
Töötubade vahel toimus kolm kontserti. Iga kool tõi välja oma etteastete paremiku.
Päkaristseid külastasid ka Maardu linnapea ja abilinnapea, keda võis kohata päeva jooksul nii meisterdamas kui kontserte vaatamas.
Vene keele päev
09.12.2016
09.12. külastasid 7. klassi õpilased Sindi gümnaasiumit, kus toimus Pärnu maakonna vene keele päev. Kontserdil õpilased esitasid laule vene keeles: nii rahva-, kui ka kaasaegseid.
Laste esinemised vaimustasid meid. Loodame, et järgmisel aastal näitame ka oma talenti...
5.klassi tüdrukud meisterdasid jõulusõime
06.12.2016
Püha Nikolause päeval, 6. detsembril avati Tallinna vanalinnas jõulusõimede näitus. Ka meie kooli 5.kl osales ettevõtmises käsitööõpetaja Mai Laksbergi juhendamisel. Vanalinna tänavate ühte akent ehib nüüd ka meie tüdrukute valmistatud sõim. Kokku on neid ligi 40.
Jõulusõimed on välja pandud Vene, Munga ja Apteegi tänava kohvikute, poodide, käsitöökodade ja koolimajade ning Õpetajate Maja akendele, kokku võtab väljapanek enda alla ligi nelikümmend akent. Näituse korraldajad loodavad, et kaunilt kujundatud ja valgustatud vaateakendega jõulusõimede tänav on omamoodi alternatiiv kaubanduslikele jõuludele, sest toob esile nende pühade tegeliku sõnumi.
Avamisüritusel käidi rongkäiguna läbi kõigi jõulusõimede juurest ning vaimulik andis igale sõimele oma õnnistuse. Pärast toimus Kloostri Aidas väike kontsert eri rahvaste jõululauludest ning kostitati piparkookide ja sooja joogiga.
Näitus jääb avatuks 16. jaanuarini 2017.
9.klass riigiasutustes
02.12.2016
Projekti "Minu Riik" raames oli 9.klassi õpilastel võimalus tutvuda tähtsate riigiasutustega. Külastati Stenbocki maja ja Vabariigi Valitsust. Toompea lossis toimus ekskursioon ja tutvuti Riigikogu tööga, kohtuti Riigikogu liikmega. Külastus lõppes viktoriiniga. Viimane sihtpunkt oli Eesti Panga muuseum.
Oli kasulik ja tänuväärne päev.
Edukas Maardu spordipäev
01.12.2016
1.dets toimus traditsiooniline spordipäev, kus võistlesid Maardu linna koolide 1.-6.klasside lapsed. 1. ja 2. klassil olid lõbusad teatevõistlused, 3.-5.kl mängisid rahvastepalli ning 6.kl pioneeridepalli. Kõik rahvastepallivõistkonnad saavutasid 1.koha! Ilmselt on see ka tänu koolis toimuvale palliringile. Pioneeridepalli nii tüdrukute kui poiste võistkonnad tulid 2.kohale. 2.klass oli ilmselgelt teistest parem "Lõbusates startides", kuigi seal ametlikult kohti ei jagatud.
Meie koolis on väga tublid kehalise kasvatuse õpetajad, kes teevad head tööd! Suur tänu!
Loovuslaat
29.11.2016
29.nov toimus Maardu Rahvamajas Kallavere Keskkooli poolt korraldatud loovuslaat. Üritusel esitlesid oma loovtöid kolme Maardu kooli õpilased. Laadalisi oli palju. Meie koolist oli välja pandud 5 tööd 9.klassi õpilaste poolt.
Žürii ei suutnud kõiki häid töid pingeritta panna. Äramärkimist leidsid ning väikse auhinnaga pärjatud said kõik meie kooli loovtööd. Kindlasti oli see õpilastele uus ja huvitav kogemus oma korraldatud üritust või uuritud materjali esitleda.
Olümpiaad
27.11.2016
27.nov toimus Riias 11. rahvusvaheline koreograafia- ja laulukonkurss "Debut Premium 2016". Sealt naasesid õed Maria (1.b kl) ja Aleksandra (2.kl) Griśakova 1.kohaga!
Tüdrukud harjutavad Tallinnas laulustuudios "Nupukesed". Võidu said nad 7-9-aastaste laste duettide kategoorias. Kokku oli osalejaid Baltimaadest 88, Eestist veel ka tantsustuudio "MISSION4".
Õnnitleme tublisid laulutüdrukuid kogu kooli poolt ning soovime edu edaspidiseks!
4.klassi hariv ja põnev ekskursioon Tõravere observatooriumisse
25.11.2016
Kadripäev
24.11.2016
24.nov ehk kadrilaupäeval sanditasid mööda koolimaju kadrid. Nendeks olid taas 4.klassi lapsed huvijuht Meeme juhtimisel. Kadrisandid tutvustasid vana tähtpäeva ning sellega seonduvat. Kindlalt ei tohtinud tööd teha! Kadrid kontrollisid, kes on mingit tööd juba teinud. Lisaks tuvastati õpilasi, kes olid juba jõudnud lammast pügada. Seda oli näha villatükkidest nende riietel. Muidugi ootas selle eest karistus – tuli tantsida klassi ees koos loomaga. Lisaks sai mõistatusi arvata ja kadridega koos laulda-tantsida.
Oli lõbis vahepala tunnis. Täname!
1.klass kadrisanditas koos lasteaia „Sipsik“ lastega lasteaias.
Olümpiaad
22.11.2016
22.nov Maardu Gümnaasiumis toimunud inglise keele olümpiaadil saavutas Annabel Suga 1.koha 9.klasside arvestuses.
Õnnitleme!
2. klass NUKU teatris ja muuseumis
18.11.2016
2.klass käis vaatamas etendust „Nublu“, mis rääkis vaprast tuletõrjekoerast. Ühtlasi oli etendusse põimitud tuleohutusalane koolitus lastele ning isegi väike tulekahjuõppus. Etendus meeldis lastele, sest lugu oli huvitav, koer armas ja tubli ning palju kaasati lapsi.
Pärast etendust läksime muuseumisse. Kõigepealt tutvustati põgusalt muuseumi: erinevaid nukke, butafoorseid toite, teatri tähtede võlvi. Kõige rohkem hirmu tekitas pime kurbade nukkude kamber. Seejärel toimus otsimismäng, kus 4 gruppi pidid majast päästma Nublu, tüdruku ning tuletõrjujad Mustpea ja Valgemaa. Kõik pusletükid said leitud ning seega tegelased päästetud.
Lõpuks oli aega veel teatrinukkudega mängida, münte vermida, kohvikus maiustada ning mängutoas mängida.
Projekti „Koos on huvitavam“ 3.osa
7.-10.11.2016
Projekt jätkus Maardu Gümnaasiumis 5. klassidele.
Toimusid karjääripäev, kaunite kunstide päev, reaalainete päev ja keelepäev. Paljudes töötubades moodustati segagrupid erinevate koolide lastest. Enim põnevust pakkusid kokandus ning kohtumine laulja Artjom Savitskiga. Artist andis kontserdi ning temalt sai küsimusi küsida, autogrammi võtta ja pilti teha. Reaalainete päeval olid toredad keemia ja füüsika katsed. Viimane päev oli suures osas sisustatud marditeemaliselt. Päev lõppes etteastetega, kus kasutati omavalmistatud muusikainstrumente, maske ja mardirõivaid.
Meie kooli õpilaste hinnangul olid päevad megalahedad. Kogeti ja õpiti palju uut ja huvitavat.
Mardipäev
09.11.2016
9.novembril käisid klassist klassi vana kombe kohaselt mardisandid. Sanditajateks olid 4.klassi õpilased huvijuht Meeme ja tema pillimängu saatel. Mardisandid laulsid, tutvustasid mardikombeid, ennustasid ilma, küsisid mõistatusi ning õpetasid lapsi koos endaga tantsima. Kontrollisid ka laste usinust ja sõnakuulelikkust. Herneteri visates soovisid mardid õpilastele igasugust õnne ja häid hindeid.

Heade soovidega jõudsid mardisandid ära käia ka Maardu Gümnaasiumis.
Halloweeni tähistamine koolis
31.10.2016
Uue veerandi algus tõi kooli koletisi, kummitusi, tonte ja muid musti koledaid olendeid – tähistati Halloweeni. Juba vaheajal käisid suured ettevalmistused, et läbi viia kontsert-etendus ning valmis seada õuduste tuba. Hirmutoa meisterdasid 9.klassi õpilased. Sellega oli palju vaeva nähtud ning eriti väiksemate laste jaoks oli see tõeliselt hirmus. Samuti oli ennustamistelk, kus sai teada oma tulevikku. Etendusel loeti õudusjutte: 4.klassi lapsed omakirjutatuid ning 5.kl õpilane Kätlin Kiviselg juba trükis ilmunuid. Kooli näitering esitas varjuteatrietenduse. Keemiaõpetaja Robert Sults tegi pauku. Muusikalise osa eest hoolitses Mia Metsaots, kes esitas laulu „Nõiaelu“. Täname huvijuhti ja kõiki korraldajaid ning õpilasi ja õpetajaid, kes võtsid vaevaks kostümeeritult kooli tulla.
Euroopa parimad sumomaadlejad meie koolist
24.10.2016
Suurepärane uudis saabus meieni Saksamaalt. Brandenburgis toimunud noorte ja kadettide sumo Euroopa meistrivõistlustel võitis U-12 vanuseklassis kuldmedali Rasmus Liisma ja pälvis Euroopa noorte sumomeistri tiitli! U-14 vanuseklassis saavutas kolmanda koha Robert Mhitarjan. Mõlemad poisid õpivad 6.klassis. Noormeeste treener on meie endine õpetaja Tanel Renter.
Suured õnnitlused Rasmusele ja Robertile kogu kooli poolt! Oleme teie üle uhked!
Kolletamispäev
24.10.2016
14.okt oli kolletamispäev. Selleks ajaks on kõik puulehed värvunud kollaseks ja loodus valmistub talveks. Piltidel on näha vähesed, kes tulid kaasa üleskutsega kanda sel päeval kollaseid riideid.
Maardu linnalt õpetajate päevaks
12.10.2016
7.oktoobril korraldas Maardu linnavalitsus õpetajatele piduliku aktuse ja kontserdi Vaba Aja Keskuses. Kontsertosas esinesid "Estonia" muusikud viiulil, tśellol ja klaveril.
Traditsiooniliselt tänas linnapea oma tänukirjaga linna tublimaid õpetajaid kõigist koolidest. Meie koolist tunnustati sel aastal õpetajaid Maarika Lepik ja Annika Valge ning Monica Rämson, kes enam meil ei tööta, kuid on andnud paljude aastate jooksul suure panuse Kallavere laste harimisse. Kahtlemata töötavad meie koolis kõik tublid õpetajad, kes väärivad tänu oma töö eest!
Õpetajate päev
7.10.2016
5. oktoobril tähistati õpetajate päeva.
Õpetajatel ehk 13.klassil oli esimene tund kehaline kasvatus, milles mängiti korv-, jalg- ja sulgpalli. Teine tund oli kunst, kus oli ülesandeks grupitööna teha plakat teemal „Sügis“. Puud, millel on kätest lehed, on võimalik nüüd näha 2.korruse koridoris. Neljas tund oli eesti keel, kus kahoot-viktoriinides vastasid õpetajad kokku 38 küsimusele. Parimateks osutusid õp Lea ja õp Annika.
Kolmanda tunni ajal olid õpetajad palutud väiksele kontserdile. Suur tänu õp Viivele ja näiteringi juhendaja Merikesele, kelle käe all lapsed esinesid! Kõik õpetajad said kingiks laste valmistatud järjehoidjad.
Peale koolitunde toimus õpetajate matk Viru rabas. Matka vürtsitasid meeskonnatööle keskendunud lõbusad mängud. Oli meeleolukas ühine väljasõit.
Muusikapäeva tähistamine
3.10.2016
1.okt on rahvusvaheline muusikapäev. Esmakordselt tähistati seda ka meie koolis - 30.sept.
Kontsert toimus Maardu Vaba Aja Keskuse saalis, et lastel tekiks kontserdisaali minemise tunne. Paljud olid riietunud sündmusele vastavalt pidulikult.
Kontserdil esinesid kohaliku muusikakooli õpilased erinevatel instrumentidel ja lauludega. Nende hulgas oli kolm meie kooli 3.klassi õpilast ning üks endine õpilane. Lõpetuseks esitas laste maiuspalana 4 lugu Maardu Gümnaasiumi bänd "Five degrees".
Täname ürituse organiseerimise eest huvijuht Meeme Kudut. Loodame edaspidigi heale koostööle muusikakooliga ning näha rohkem oma kooli õpilasi musitseerimas. Teadaolevalt käivad tundides paljud.
Maardu sügisjooks
29.09.2016
24.sept toimus Maardu park-metsas traditsiooniline sügisjooks, kus vastavalt vanusele joosti 1, 3 või 5 km. Meie koolistki läks jooksurajale üle 30 õpilase. Esikuuikusse tulid mitmed, kuid auhinnalised kohad said:
        7-8 a poisid II koht Ramil Viirsalu
       11-12 a tüdrukud I koht Kätlin Kiviselg
Õnnitleme kiiremaid ning kiidame kõiki osalejaid!
5-kilomeetrise kõnniraja läbis ka direktor Veigo Juuse.
Täname ka nelja 5.klassi tüdrukut, kes Kallavere kooli poolt esinesid meelelahutuseks võimlemiskavaga!
Sügise saabumine
26.09.2016
Väga pikaajaline tava on korraldada sügise saabumise nädalal näitus sügisandidest. Põhiliselt osalevad nooremate klasside õpilased. Sel aastal oli killuke näitusest ka suures koolimajas. Hämmastavat leidlikkust ja meisterdamisoskust lastel ja nende vanematel jätkub! Kasutatud oli väga erinevaid metsa- ja aiasaadusi. Kiidame ja täname kõiki osalejaid!
Reedel toimus sügislaat, kus oli võimalik müüa kõike isetehtut. Peamiselt oli võimalik osta küpsetisi, kuid ka hoidiseid, ehteid ja antistressipalle. Viimased läksid üllatavalt kiiresti kaubaks.
Üle-eestiline spordinädal
23.09.2016
12.-16. sept toimus üle Eesti spordinädal. Ka meie koolis toimus erinevaid sportlikke üritusi. Nädala jooksul sai võimlas vahetundide ajal tegeleda sportlike tegevustega. Septembri alguses toimus kogu koolipere matk erinevate lõbusate ülesannetega.
Viidi läbi küsitlus, kus selgusid parimad sportlased meie koolipere arvates: maailma parimateks valiti Usain Bolt, L. Messi ja C. Ronaldo ning Eesti parimaks Ragnar Klavan.
Nädala jooksul läbisid kõik õpilased sprindidistantsi aja peale ning iga kooliastme 4 paremat võistlesid finaalis kogu koolipere ergutuste saatel reedel 16.sept.

Tulemused on järgmised:

60 m jooks

1.kooliastme tüdrukud: I Gloria Kala 10,66
    II Gerit Reidak 10,90
    III Lilli Tulp 12,0
  poisid: I Kirill Mihhailov 9,93
    II Andi Metsaots 9,95
    III Kevin Eikla 10,28
2.kooliastme tüdrukud: I Ilona Tirrand 9,22
    II Kätlin Kiviselg 9,25
    III Valeria Tkatśuk 9,56
  poisid: I Robert Mhitarjan 8,76
    II Rasmus Liisma 8,80
    III Aleksandr Alteberg 9,20

100 m jooks

3.kooliastme tüdrukud: I Kariima Saeed Saleh Nasser 14,40
    II Eleanor Hermet 14,60
    III Sabrina Kala 14,80
  poisid: I Aston Martin 13,20
    II Marvin Dei 13,80
    III Alex Aasmäe 14,20
4.kooliastme tüdrukud: I Kristina Livadina 16,60
  poisid: I Karro Virola 14,85
    II Tauri Põlda 15,20
    III Daniil Petrov 15,80

Päeva lõpetas kohtumine endise tippväravavahi Mart Poomiga. Jalgpallihuvilised said vastused mitmetele neid huvitanud küsimustele. Lisaks diplomile ja auhinnakotile said jooksude parimad ka Mart Poomi käepigistuse omanikeks. Paljud võtsid väravavahilt autogrammi ja tegid koos pilti. Lõpuüritusel esinesid ka meie kooli iluvõimlejad Medina Sabirova ja Anna Vakher.

Avalik kalender